Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#4076

2014-01-09 20:37

Jos cu Basescu! A taiat salariile cu mult mai mult de 25%, acum suntem muritori de foame, ne imbracam second hand, bancile fac propiri pe salarii.

Musafir

#4077

2014-01-09 20:37

Daca veti continua sa credeti ceea ce va serveste un individ care - din pozitia pe care o ocupa in ciuda vointei marii majoritati a populatiei - savarseste abuz dupa abuz, nu veti face altceva decat sa binecuvantati dezvoltarea necontrolata a coruptiei; sistemului mafiot care ne sufoca! Va rugam sa va ganditi ca noi am dori sa scapam de actuala caracatita a coruptiei, si nu dorim altceva decat sa nu va impuneti in demersurile pe care incercam sa le facem!

Musafir

#4078 Re:

2014-01-09 20:37

#3785: -

Spalat si neted mai esti pe creier!


Musafir

#4079

2014-01-09 20:37

,,Suntem multi dar nu si prosti" cum ne crd ei
Base.....ar cam trebui sa tremuri deja,NU TE SPERII CAND VEZI CATI SUNTEM?
,,CAND NE VOM SCULA ,PRE MULTIO SA POPIM SI NOI"

Musafir

#4080 gica neincredere

2014-01-09 20:37

Bravo modelatorului GIDEA .Dupa basescu treabuia inchis si doctorul cel mai capabil din tara noastra-BRADISTEANU.Pina unde a putut ajunge rautatea unui om.Unde este D-zeu pentru acest om?Ma refer la fiinta basescu.Cite generatii din aceasta progenitura vor mai fi?Nu mai vrem.ne-am saturat.

Musafir

#4081

2014-01-09 20:37

felicitari pentru atitudine
va acompaniem neconditionat fiind dispusi la sacrificial extrm

Musafir

#4082

2014-01-09 20:37

Bravo!
Reforma justitiei

#4083 D.N.A. - = GESTAPO

2014-01-09 20:37

Basescu e mult mai ticalos decat Hitler iar DNA e mai gretos decat Gestapo . Pentru ca multi nazisti credeau ca macar tin la tara lor .

Musafir

#4084 Re:

2014-01-09 20:37

#4062: -

IN ROMANIA NU ESTE DEMOCRATIE.Aici este o lupta continua:MAFIA-cu sluga sa-STATUL si PARLAMENTUL versus populatie !TOTI,dar ABSOLUT TOTI care nu muncesc fizic contra plugarului care munceste !PROCURORI NU AVEM !!!!Clanurile interlope prospera sub protectia politicului.De ce oare ?Mafiotii sunt deasupra legii.TOI parlamentarii sunt infractori.Cu mici exceptii.Vrem procurori americani.Si instante americane !!!!


Musafir

#4085

2014-01-09 20:37

ma simt un nimic de cand tara e condusa de clica lui basescu,mi-e rusine cu asemenea conducatori si doresc a cape tara cat mai urgent de ei.

Musafir

#4086

2014-01-09 20:37

Tara noastra mare, este mult prea mica, in comparatie cu interesele "machiavelicilor" romani sau de "aiurea".Ce-i care au functii, posturi si putere, sunt prea lasi, mult prea lasi.

Musafir

#4087

2014-01-09 20:37

De cand a venit nemernicul(Traian Basescu) la conducerea Romaniei,am constatat ca in aceasta perioada sa ocupat numai de interesele propri si a facut mare rau romaniei, a dezechilibrat întreaga economie la nivel macro ducand o politica de dezbinare între masele populare din tara.Traian Basescu este cel mai mare mafiot din toate timpurile.A coptat în jurul lui toti idiotii,nemernici,nocivi societati noastre, care nu au facut altceva decat sa fure din avutia tatii.Vedeti cate averi au agonisit pe seama poporului nostrum acesti ticalosi. In continuare va rog Dl.Gade sa fiti cat mai acid cu acesti ticalosi si sa le repetati cat mai des în discursurile dumneavoastra la televiyor sa vada o tara întraga ce a furat si cat a furat. Va mai rog sa insistati ca toate pagubele create sa fie recuperate de la toti ticalosii care au profitat timp de noua ani.Nu îi lasati suntem alaturi de dumneavoastra doresc sa fie pedepsiti.Mi-a placut ideia domnuli Mircea Badea privind modificare unor articole din lege ca tot ceia ce au facut nemernicii din justitie referito la sentintele date în mod tendentious nejuste sa plateasca.
Nu va lasati,repetat,repetati toate nelegiuirile facute de ticalosii acestia în frunte cu Traian Basescu.Fiti cat mai critici la adreasa Guvernului si cele doua camera legislative pentu ca vad ca sunt pre moi,neputiincisi dorm pe ei, a înpanzit aceste camera cu o serie de deputati si senatori PROSTIII...fara un cuvit de spus. Treziti pe Ponta,Sgonea si Crin Antonescu(dupa ce este un dobitoc mai întretine si discuti cotra dictori cu Ponta)si criticatii cat mai mult,faceti presiune asupra lor.
Doamnea juta vreau sa scap cît mai repede de talhari care ne-au condus.
Stefan Dogarel -Bucuresti

Musafir

#4088

2014-01-09 20:37

Ar fi trebuit scrisa si in limba engleza!

Musafir

#4089

2014-01-09 20:37

Daca as putea face cunoscuta aceasta Petitie tuturor tinerilor intre 18 si 35 ani ar fi ceva extraordinar.Poate aceste randuri vor fi citite si de cativa tineri si prin metodele numai de ei cunoscute sa faca cunoscut si altor tineri aceasta Petitie pe internet. Va scrie un bunic cu trei nepoti ,unul de 18 ani care vrea sa traiasca intr-o tara mai buna. constantin 67 ani

Musafir

#4090

2014-01-09 20:37

Am semnat cusperanta petitia insa dupa referendum nu mai am incredere in americani.Interesul lor e maiimportant decit soarta poporului roman tinut in friu de regimul neocomunist si autocratic prezidential

Musafir

#4091

2014-01-09 20:37

daca nu iesim cu toti la universitate, la ambasadele ce reprezinta tarile care il sustin pe basescu si familia sa, aici ne putem aduna...! sper sa facem acelasi lucru si in piata , in strada , ca in decembrie 1989....
Alege numele de user

#4092 sa plece javra

2014-01-09 20:37

ordinaru la puscarie nu-l iertati baaaa...

Musafir

#4093

2014-01-09 20:37

sunt roman si vreau ca demnitatea Romaniei si implicit a mea sa nu fie incalcata de nimeni.

Musafir

#4094

2014-01-09 20:37

Va multumesc pt sansa de a putea sa-mi exprim opinia!!! Cu greu suport un presedinte cu care imi este rusine!!!

Musafir

#4095

2014-01-09 20:37

Sunt medic si am plecat din tara in 2011 din cauza regimului Basescu. Am fost la Paris si am votat pentru demiterea lui si pot sa va spun ca toti pe care i-am vazut si intalnit atunci au facut la fel. Sper ca impreuna sa reusim sa scapam tara de el si de clica lui.Cu respect

Musafir

#4096

2014-01-09 20:37

M-am saturat de vrajba si ura din tara asta de cand este presedinte Basescu.Procurorii. sri-ul si DNA-ul sunt clar uneltele lui.La revolutie eram etuziasmata, altfel vedeam viitorul.Acum ma apopii de pensie si sunt foarte scarbita, deprimata, revoltata.

Musafir

#4097

2014-01-09 20:37

Va felicit pentru aceasta Petitie Antena 3. Ce sa zic, ca poate face istorie, daca numarul semnaturilor ar fi pe masura. Aceasta este intr-adevar o miscare corecta si legitima in fata atator nedreptati care se intampla in aceasta tara sub reimul Basescu T. Sunteti, Dvs. Antena 3, prin toate emisiunile: de stiri, reportaje, documentare, etc., singura sursa de adevar din Romania din toate punctele de vedere.


Musafir

#4098

2014-01-09 20:37

Basecu este un DICTATOR corupt,shantazist

Musafir

#4099

2014-01-09 20:37

Dumnezeu sa va dea sanatate iar poporului roman incredere ca alaturi de dumneavoastra vom scapa de abuzurile si nedreptatile facute de dictatura basista

Musafir

#4100

2014-01-09 20:37

va multumim ca existati si treziti la viata poporul roman in lupta pentru dreptate si adevar, pentru demnitate nationala!