Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

Floare Albastra

#3751

2014-01-09 20:32

Suntem satui de scandaluri si abuzuri. Cei ce nu vad abuzurile justitiei, sa inteleaga ca va veni o zi, cand, poate, nu un politician advers este condamnat pe nedrept, ci chiar el, copilul lui , fratele lui sau tatal lui. Atunci ce va zice?! Ca este abuzat de justitia romana si atunci va tipa, se va zbuciuma si lamenta. Dar poate, atunci nu va mai fi nimeni sa-l auda.De aceea nu putem fi indiferenti la aceste abuzuri, cu dosare fabricate si fara probe.Treziti-va natie care ati supravietuit de 2000 de ani pe aceste pamanturi! Nici dacii, in razboi cu romanii, nu au fost invinsi asa de usor.Pastati-va coloana vertebrala dreapta!Excprimati-va si condamnati abuzurile justitiei, in procese castigate la CEDO ulterior de nevinovati si unde platim tot noi, cei platitori de impozite si taxe.

Musafir

#3752

2014-01-09 20:32

Felicitari pentru initiativa!

Musafir

#3753

2014-01-09 20:32

JOS DICTATURA LUI BASESCU!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#3754

2014-01-09 20:32

Cetatenii sunt puterea intr-un stat democratic.
Abuzurile trebuiesc oprite.
Viitorul copiilor nostri trebuie sa fie curat.

Musafir

#3755

2014-01-09 20:32

Felicitari!

Musafir

#3756

2014-01-09 20:32

Batranii nostri isi cauta prin buzunare banii marunti impietriti in fata raioanelor de alimente din supermarketuri, impietriti in farmacii, impietriti la chip oriunde s-ar afla. Bolnavii nostri sufera pana la moarte in spitale din pricina lipsei unei medicatii normale, firesti care sa le umanizeze boala. Copiii nostri depind de un sistem de invatamant fragil din pricina dispretului pe care statul il arata pentru invatatorii si profesorii nostri. Fiecare dintre noi isi doreste o societate romaneasca mai dreapta, mai buna si cu aceasta ocazie aflam ca nu suntem singuri. Ar fi frumos ca atunci cand sortii ne vor scoate in strada, sa depasim si acolo zecile de mii. Altfel, comoditatea noastra se plateste scump. Stima romani !

Musafir

#3757

2014-01-09 20:32

ascultati vocea poporului


Musafir

#3758

2014-01-09 20:32

Bravo Mihai Gadea si Adrian Ursu! Sper sa fie milioane de semnaturi!


Musafir

#3759

2014-01-09 20:32

hopefully somebody will believe and help us- Doamne ajuta!

Musafir

#3760

2014-01-09 20:32

De trei ani ma chinui cu dreptatea in justitie impotriva unui primar de oras. Din pacate, atat in penal cat si in contencios cu institutia, contrar probatoriului ce contine probe clare pentru abuz in serviciu in forma continuata, nu am reusit nimic. La un moment dat inainte de alegeri a disparut si dosarul si a aparut dupa 6 luni de cand a fost ales.. E jale oameni buni! felicitari pentru demers si multe multumiri pentru tot ceea ce faceti pentru poporul acesta uneori las dar minunat. Succes!

Musafir

#3761

2014-01-09 20:32

America!
America lui Whalt Whitman?
NU. Din păcate nu!
Şi cât te-am iubit Americă!
Şi cât am crezut în tine, Americă!
Măreaţă Americă.
Frumoasă Americă.
De fapt, infatuată Americă!
Îngâmfată Americă!
Dispreţuitoare Americă!
Păcat de tine.
Cu Biblia într-o mână şi cu nedreptatea în alta! Decadentă Americă!
Nu mă crezi?
Ştiu, nu mă crezi!
Nici alte imperii nu au crezut-o!
Le ştii!
Dar le repeţi greşelile!
Te înşeli Americă!
Românii nu sunt toţi neolicheliştii care să te considere Marele lor Licurici!
Şi să presteze ca atare.
Simţindu-te tu, Americă, bine în orgasmul tău planetar.
De care te bucuri.
Încă.
Deocamdată!
Revino-ţi Americă.
Mai întâi pentru binele tău, AMERICĂ!
Noi, românii, iubim America!
America dreaptă.
America profundă.
America adevărată.
America lui Whalt Whitman!

Notă: Nu am uitat şi nu vom uita că un anume Philip Gordon a intrat cu bocancii în democraţia dâmboviţeană. Acum vine o anume, Mare Licurice, Victoria Nuland. Probabil, pentru a mări numărul de mandate la care are dreptul un demis!

http://www.europeea.ro/atelierliterar/index.php?afiseaza_articol_nelogat=46236

Musafir

#3762

2014-01-09 20:32

Toti dictatorii au avut un final urat, pana acum am crezut ca Basescu e singurul care o sa scape dar se pare ca mai exista romani in Romania!Jos sistemul pe care a reusit sa-l construiasca -SA TRAITI BINE-

Musafir

#3763

2014-01-09 20:32

Felicitari

Musafir

#3764

2014-01-09 20:32

Dorim o tara democrata, cu linistea deplina care sa aduca fericirea, fara ura, amenintarea existentei omului , caci suntem niste oameni cu suflet bun, caci prea ne-am dorit libertatea de a vorbi , de a gandi liber , de a munci cinstit si ne-am saturat de hotii care vorbesc de cinste, de analfabeti care vorbesc de arta si se "pricep la toate", fara coruptie , frica, fara lacrimi si saracie.Doamne ajuta Romania, Doamne ajuta S.U.A.!
Invit sa vada poporul si tara mea pe Presedintele Americii , care sa stea de vorba cu ANTENA 3 TV, cu Primul Ministru , cu viitorul Presedinte Dl.ANTONESCU, si , poate ne va ajuta, caci samanta neamului nu mai poate singur. Ajuta-i Doamne pe romani !
Musafir

#3765

2014-01-09 20:32

Romania e condusa de o hoarda de hoti care pe masura ce fura tot mai mult incep sa prezinte simptome de paranoia. Hotii astia sint transpartinici iar d-l Ponta se lauda ca Psd-ul l-a aparat mai mult pe Fenechiu decit Pnl-ul pe Nastase. Am crezut ca n-aud bine. Avem conducatori care sa apere hotii de justitie nu poporul de hoti.

Musafir

#3766

2014-01-09 20:32

felicitari domnule gadea!

Musafir

#3767

2014-01-09 20:32

E momentul sa invatam o data pentru totdeauna sa fim verticali si demni,sa demascam abuzurile interne dar si cele externe,facute la adresa cetatenilor romani,e momentul sa reamintim tuturor statelor asa-zis puternice sa respecte demnitatea unui popor,in cazul nostru,demnitatea noastra,e momentul ca puterile straine sa inteleaga ca dorinta unui popor nu poate fi anulata,ca suferintele unui popor nu sunt motive de negociere si ca valorile democratice trebuie sa fie VALABILE pentru toata lumea,e momentul ca democratia veritabila sa nu fie moneda de schimb doar cand e vorba de interesul lor,e momentul sa admita si aceste puteri ca,uneori,democratia este uitata chiar de ei si emisarii lor.Toti cei ce vin aici si vor ceva de la noi vor primi,atata timp cat vin cu inima deschisa si cu intentii corecte.E momentul sa spunem nu acestor interese straine care nu tin cont aproape niciodata de interesele noastre,ca popor,e momentul ca ipocrizia din politica practicata la scara larga,peste tot in lume,sa mai dispara,e momentul sa ne facem auziti cu adevarat.Avem toate motivele sa fim mandri de radacinile noastre si de noi,ca popor.


Musafir

#3768

2014-01-09 20:32

NU MAI PUTEM CU ACEST,,,,PRESEDINTE? MINTEA MEA NU POATE PRICEPE CUM UN .....CARE AR TREBUI SA NE PROTEJEZE NE FACE ASA CEVA ! MA INTREB DACA AVEM PUTEREA SA REZISTAM PSIHIC [ANA IN DECEMBRIE .SA NE AJUTE DUMNEZEU ! Antonia
Louisar

#3769 Abuzurile trec oceanul

2014-01-09 20:32

Va uram succes!

Musafir

#3770 Re:

2014-01-09 20:32


Musafir

#3771

2014-01-09 20:32

Trebuie sa scapam de capul mafiei romanesti, seful statului mafiot creiat de "guvernatorul Basescu"

Musafir

#3772

2014-01-09 20:32

Americanii au venit ca inamici in cel de al doilea Razboi Mondial si au bombardat orase si fabrici. Odata cu intrarea rusilor, s-au retras. I-am asteptat cu sufletul la gura sa ne scape de puterea bolsevica. Tineri romani au luptat in munti contra comunistilor si au murit cu ochii atintiti pe cer, sperand un ajutor, care n-a mai venit. Dupa `90 ati venit si ne-ati primit in NATO. Ati construit baze militare ca sa ne aparati (de cine?).Acum, Administratia de la Washington are ocazia sa ne arate ca ne trateaza ca pe niste parteneri, nu ca pe niste slugi.
Atitudinea poporului roman fata de SUA va depinde de asta!

Musafir

#3773

2014-01-09 20:32

Cei cu P.........mica!
P..... , = pensie mica.


Musafir

#3774

2014-01-09 20:32

Ne-am saturat de toti!!!

Musafir

#3775

2014-01-09 20:32

semnez petitia