Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#2651

2014-01-09 20:21

PDL CU TOATA CLICA LUI LA PUSCARIE

Musafir

#2652

2014-01-09 20:21

Ar cam fi cazul ca si administratia americana a vada ca sustine un om care nu merita nici macar sa fie un siplu functionar, dar care cu sustinerea lor a reusit sa-si bata joc de o tara ca a noastra. Cred ca a vent timpul sa nu ne mai ploconm la nieni si sa facem ceea ce trebuia facut inca de anultrecut.
<<SUSPENDAREA >>

#2653

2014-01-09 20:21

Dece nu intreprinde-m si pentru indepartarea acestui individ .Semnaturi (un million )care ar putea sa desteptam parlamentarii(sa-i fortam )sa faca ce trebue<< SUSPENDAREA >> si verificarea tuturor nelegiuirilor facute dupa ce unii dintre noiin 1989 au murit pentru libertate.

Musafir

#2654

2014-01-09 20:21

Imi doresc din toata inima si sper din tot sufletul ca impreuna cu oamenii de bine din aceasta tara, constienti, rationali dar si hotariti, sa puteti vindeca tara asta de plaga basista.

Musafir

#2655

2014-01-09 20:21

suntem români și suntem mai demni decât cred alții. Jos tirania, jos batjocura, jos cenzura.

Musafir

#2656

2014-01-09 20:21

sa scrieti dincolo de america ce se intimpla in tara asta

Musafir

#2657 rusine

2014-01-09 20:21

de aia l-ati trecut pe ursu la rtv?se vede ca sunteti tv de psd-isti,nu fac parte si nu v-oi face parte niciodata din nici un partid,dar se vede cum aia care fura milioane de euro,vreti sa fie liberi,si ala de fura un ou,vorba vine,i se da 4-5-6,, ani de puscarie,dlor,sa furi milioane de euro si sa faci 4 ani de puscarie,si nici aia,doar 6 luni,n-o fi bine?nimeni nu ne mai salveaza,oare astia de la USL care au promis locuri de munca,au facut ceva?ar trebui sa iesim in strada pt toti,jos cu ei toti,avem atata tineret cu studii si nu au unde sa se duca,asta nu va intereseaza?

Musafir

#2658

2014-01-09 20:21

De 9 ani aici in Romania traim un cosmar. Aproape nu mai am nici o speranta ... in 21 decembrie 1989 nu mi-am imaginat o secunda ca vom avea asa un ghinion si vom trai din nou un cosmar identic cu cel teait in vremea regimului Ceausescu

Musafir

#2659

2014-01-09 20:21

La ce magarii a facut Basescu , la cata batjocura am suportat , ar trebui ca peste 9.000.000 de romani sa semneze , sa se lamureasca Maidanezul de Cotroceni ca el a fost cel care a FURAT la referendum .

Musafir

#2660

2014-01-09 20:21

politistii condamnati pe baza probelor "facute", nu-s dintre cei care l-au poftit afara pe javra ordinara? trebuie sa precizati DE CE sunt haituiti!!!, altfel abuzul are impactul pe care l-a avut povestea copilului palmuit de base pt c-o fi zis ceva...

Musafir

#2661

2014-01-09 20:21

Din pacate abuzurile semnalate de dumneavoastra sunt doar o mica parte din abuzurile pe care acest marsav "presedinte" si clica lui le-au facut acestui popor roman.


Musafir

#2662

2014-01-09 20:21

When the people fear the government, there is tyranny. When the government fears the people, there is liberty.
Thomas Jefferson

Musafir

#2663

2014-01-09 20:21

va felicitam pentru initiativa loata

Musafir

#2664

2014-01-09 20:21

Dacă unii din SUA, vin la noi să ne impună voinţa lor aşa zis democratică, iar unii care chipurile ne reprezintă se duc de le sfârâie călcâile la ordinul unui funcţionăraş de la ambasada SUA, în loc să manifeste demnitatea dacilor ar trebui să să le spunem distribuitorilor dreptăţii şi justiţiei în lume că mai întâi de toate să implementeze dreptatea la ei şi apoi la alţii. În timp ce la noi şi Europa şi SUA au impus abolirea pedepsei cu moartea, la ei se practică fără nicio jenă sau teamă de ceea ce ar spune România. Apoi, dacă ar fi adevărat că suntem parteneri şi nu slugi, atunci ar trebui să ştie şi preşedintele SUA şi secretarul de stat că dacă nouă ne cer să-l extrădăm pe criminalul care şi-a omorât soţia şi unul din copii, atunci de ce ei nu l-au extrădat pe cel ce l-a omorât pe acel român , component al unei cunoscute trupe muzicale româneşti, ba mai mult l-au expediat imediat în SUA ? CE DEMOCRAŢIE ESTE ASTA ? Suntem parteneri, sau avem raporturi de vasalitate ? Mă mai întreb, oare SUA a uitat câţi fii ai acestui pământ şi-au dat sângele pentru NATO, în Afganistan, în fosta Iugoslavie-pentru interese care nu prea ne erau comune. Dar am zis că suntem parteneri şi nu capră, şi deci ne-am asumat riscul, numai că pentru unii din SUA, şi aproape sigur chemaţi pentru a nu ştiu câta oară de unii de pe aici vor să ne pună la colţ, pe coji de nuci. Guvernul trebuie să le spună clar cine suntem şi ce vrem, şi să li se explice până când or pricepe şi ei realitatea reală şi nu cea pe care o fac şi o clamează unii cu interese antinaţionale. Dumnezeu să aibă grijă de poporul nostru. USL-ul să-şi facă ODATĂ pentru totdeauna treaba pentru care se află la guvernare, să nu mai mimeze DREPTATEA până la capăt ci s-o pună în aplicare.
Cu drag unul din milioanele de români care au votat pentru o ROMÂNIE independentă, suverană, puternică şi liberă.

Musafir

#2665

2014-01-09 20:21

Felicitari Mihai Gadea SI Adrian Ursu pentru initiativa.

Musafir

#2666

2014-01-09 20:21

Succes si numai bine va doresc eu si familia mea!

Musafir

#2667

2014-01-09 20:21

vrem libertate

Musafir

#2668

2014-01-09 20:21

JOS BASESCU ,JOS MAFIA PDL , JOS DICTATURA ! DESTEAPRA-TE ROMANE !
Gicu

#2669

2014-01-09 20:21

Daca in America Presedintele Obama numeste cadrele din justitie dupa placerea lui? si nu ajung sa conduca justitia in functie de profesionalism.Va multumesc

Musafir

#2670

2014-01-09 20:21

succes maxim

Musafir

#2671

2014-01-09 20:21

SUNT IN PRAGUL CERERI AZILULUI POLITIC IN STATUL IN CARE TRAIESC ACUM, DESI SUNT CETATEAN ROMAN, PENTRU FAPTUL CA EU, NU MAI MA SIMT UN CETATEAN A UNEI TARI CI A PRIMEI COLONI EUROPENE "ROMANIA"
nicu
Musafir

#2672 comentarii

2014-01-09 20:21

Romanii asista de 9 ani la un teatru al absurdului.In loc sa fie rezolvate problemele uriase ,ce se tot adauga la dosarul ce se inscrie in pagina rusinii,ale acestor guvernari,ca urmare a incompetentei ,a relei credinte a lipsei de patriotism al tuturor politicienilor ,acestia se complac in scandaluri dupa scandaluri ,fara ca nimeni sa raspunda intr-un fel daca se constata ca s-a incalcat legea.Justitia se face ca lucreaza,presedintele se cearta cu toti,deputatii si senatorii se fac in fiecare an ca fac legi,iar atunci cand reusesc totusi sa faca o lege, se constata ca nu are in vedere interesul general al tarii ci interesele meschine ale unora,interesati .Poporul roman nu mai este aparat impotriva abuzurilor de ori ce fel (vezi cum s-a dat un sat intreg unei singure persoane in Ardeal,vezi cum s-a judecat dosarul celui care a furat CFR-ul ,vezi cum s-a impartit bugetul tarii in fiecare an,vezi ce golanii se fac ,cum se fura banii la drumuri si autostrazi si inca mii de probleme care a dus la distrugerea economiei nationale ,hotia generalizata,evaziunea groteasca ,sinistra ,care are la baza aprobarea tacita a guvernantilor. Va felicit pentru actiunea dmv. Jos masca domnilor guvernanti.


Musafir

#2673

2014-01-09 20:21

SUPER ADEVARATA

Musafir

#2674

2014-01-09 20:21

Am 17 ani, dar imi place antena 3, Basescule hai la brutarie.

Musafir

#2675

2014-01-09 20:21

Nici nu am avut nevoie sa citesc integral pentru a semna.