Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#25576 Re: Re: Heil Hitler

2014-01-14 09:05

#25572: Heil Hitler - Re: Heil Hitler

NU E RETARDAT, A VAZUT CA AI UN NIVEL INTELECTUAL RIDICAT IN COMPARATIE CU EL SI AR VREA SI EL, DAR NU POATE MAI MULT


Musafir

#25577 Re: Re: Re: Heil Hitler

2014-01-14 09:09

#25576: - Re: Re: Heil Hitler

Ce-mi place solidaritatea de breasla.

Minunat

Heil Hitler

#25578 Heil Hitler

2014-01-14 09:09

Sunt basist dar nu sint prost...

Sunt analfabet...

Ssssaa traiti bibibi....
Heil Hitler

#25579 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 09:11

#25574: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Finlanda este o colonie? Daca nu este colonie, de ce nu este colonie? Daca nu este colonie, de ce nu si-ar dori cineva sa o faca colonie? Daca nu este colonie, oare de ce nu poate deveni colonie?


Musafir

#25580 Re: Re: Re: Re: Heil Hitler

2014-01-14 09:12

#25577: - Re: Re: Re: Heil Hitler

A CITI CARTI INSEAMNA SA FI ''NEPROST''. CONSTATAREA MEA E CA FAN HITLER A CITIT CARTI, ASTA-I TOT. SI NU-L CUNOSC, DAR MI-AR FI PLACUT SA FIE ASA, CEL PUTIN AI AVEA UN PARTENER DE DISCUTII CARE A MAI SI CITIT INTRE DOUA EMISIUNI TV


Musafir

#25581 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 09:15

#25579: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

E PREA PROFUNDA INTREBAREA ASTA, SUNT PREA MULTE INTREBARI IN SUBANTELESUL INTREBARII PENTRU TELESPECTATORII ANTENEI 3

muie lu ala de iii copie nickul lui Heil Hitler si zice ca e basist

#25582 Re: Heil Hitler

2014-01-14 09:16


Musafir

#25583 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 09:17

#25579: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Nu compara tari pentru ca nu are nici-o relevanta in discutia legata de Romania-colonie si populatia Romaniei.


Musafir

#25584 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 09:18

#25583: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

CUM ADICA NU COMPARA TARI? ATUNCI DE CE VREI SA COMPARI POLITICA TARII?


Musafir

#25585

2014-01-14 09:19

...numai 110 mii de semnatari ai petitiei ? e o diferenta pana la 7.400.000 care zice PSD ca au "votat" la referendum. Ori poparul roman a inceput sa deschida ochii si sa vada ca PSD-ul nu urmareste decat acapararea justitiei si scaparea infractorilor(gen Voiculescu ,Nastase, Voicu,Dragnea, Fenechiu) de puscarie si votarea noului cod penal care le da liber sa fure nestingheriti, ori masinaria de furat voturi a lui Dragnea & Company a functionat la nivel maxim.
Heil Hitler

#25586 B1

2014-01-14 09:19

Eu privesc la B1 si ma culturalizez...

Carvasazica sint alfabet nu cum zice ala...

SS a traiti bibi...
Heil Hitler

#25587 Re: Re: Re: Re: Re: Heil Hitler

2014-01-14 09:19

#25580: - Re: Re: Re: Re: Heil Hitler

Am citit doar" Mein Kampf".....glumesc :)


Musafir

#25588 Re:

2014-01-14 09:21

#25585: -

S-A TOT VEHICULAT CA NU AR AVEA ROMANII INTERNET, DAR EU NU PREA CRED ASTA CA DACA VERIFICI CATI ROMANI AU FACEBOOK... SUNT CU MILIOANELE


Musafir

#25589 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Heil Hitler

2014-01-14 09:23

#25587: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: Re: Heil Hitler

SIGUR GLUMESTI CAND SPUI ''DOAR''. SI EU AM CITIT DIN ''CURIOZITATE''


Musafir

#25590 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 09:23

#25584: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Cu ce am comparat 'POLITICA TARII'?

Heil Hitler

#25591 a-ti mintit poporu cu tembelizoru

2014-01-14 09:23


Musafire musafire
DE LA AL CU TITA N GURA PIN LA AL CU BARBA SURA...

S-AU NU ZIC DA BINE?,,,

SS a TRAITI BIBI...
Heil Hitler

#25592 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 09:23

#25583: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Am dat doar un exemplu. Cum crezi ca am devenit colonie, daca cei care ne-au colonizat nu ar fi gasit un mediu propice? Si aici ma refer la oamenii de aici


Musafir

#25593 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 09:27

#25592: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Corect. Dar poate n-ai fost atent ca am afirmat ca este un proces ireversibil. N-o mai putem lua de la zero. Raul a fost facut.


Musafir

#25594 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 09:28

#25590: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

PAI ''TARA'' INSEAMNA TERITORIU LOCUIT DE UN POPOR ORGANIZAT DIN PUNCT DE VEDERE ADMINISTRATIV SI POLITIC, SAU NU?

MARLANUL

#25595 Pinochio si ai lui tadaorii neamului!!!

2014-01-14 09:28

SL se îndreaptă triumfătoare spre partidul-stat şi acapararea totală a puterii. Din punctul ei de vedere, proastă ar fi fost să n-o facă, drumul este complet liber.
Un duş rece pentru propovăduitorii ruperii USL, care, iată, renaşte din propria-i mizerie, aceea ca­re făcea deliciul publicului la sfârşitul anului trecut. Cei doi „mincinoşi“, cum se gratulau Pon­ta şi Antonescu, au pupat cu foc Piaţa En­dependenţi, conştienţi fiind că distrugerea ma­mutului le-ar pune fiecăruia în pericol funcţiile şi viitorul. Avantajul este reciproc, decizia prag­ma­tică. Antonescu şi-a securizat, pe moment, can­didatura la prezidenţiale, Ponta evită sabo­ta­rea de către PNL a unor legi vitale pentru PSD şi posibilitatea coagulării unei opoziţii prin con­tri­buţia liderului liberal. Lecţia pe care Antonescu i-a servit-o lui Ponta s-a dovedit utilă, pre­mie­rul a realizat din blocarea la mantinelă a Codului Penal şi a Legii amnistiei că propriii baronii îl vor mânca de viu dacă nu rezolvă chestiunea jus­tiţiei, ceea ce nu se prea putea totuşi fără sus­ţi­nerea PNL. Schimbarea de mesaj a liderului li­be­ral, în sensul delimitării de presiunile puse pe jus­tiţie şi susţinerea statului de drept, arătau din nou clar intenţia de a pescui electorat de dreap­ta. Riscul era astfel pe două paliere: 1) din opo­ziţia făcută de la putere, PNL şi Antonescu ie­şeau avantajaţi; 2) ruperea USL ar fi făcut jo­cu­rile dreptei şi ale lui Băsescu, existând posi­bi­li­tatea izolării social-democraţilor printr-o coa­gu­lare a tuturor forţelor anti-PSD, cum s-a mai în­tâmplat. Situaţia nu mai putea continua în felul acesta, trebuia tranşată într-un sens sau altul, iar USL a făcut-o în interesul major al propriilor partide şi lideri. Astfel, alegerile din 2014, cel pu­ţin, sunt ca şi jucate. USL se îndreaptă trium­fă­toare spre partidul-stat şi acapararea totală a pu­terii. Din punctul ei de vedere, proastă ar fi fost să n-o facă, drumul este complet liber.
De remarcat că decizia menţinerii USL arată că lecţia Alianţei D.A. a fost învăţată. Din des­tră­ma­rea alianţei PD-PNL, la doar un an şi jumătate de la venirea la putere (CDR a rezistat totuşi cu chiu cu vai un ciclu întreg), nu a ieşit nimic bun, până la urmă ea a fost sorgintea apariţiei USL şi a antibăsismului. Am mai spus-o, de ce ar fi ales o coaliţie de peste 70% să dea cu pi­ciorul unei cuceriri obţinute cu atâta greutate? Pentru că PSD voia, de înţeles, să aibă totul, adi­că şi preşedintele. Ei bine, se va rezolva şi asta. După cum este previzibil, Antonescu va deveni, du­pă modificarea Constituţiei, o paiaţă pusă în gea­mul Cotroceniului. Trocul e convenabil pen­tru ambele părţi. Antonescu îşi vede visul cu ochii, numele lui a fost, în sfârşit, trecut în pro­tocol, ca să se elimine orice neclaritate, iar cu ma­şinăria USL în spate nimic nu-i poate sta în cale, baronii liberali rămân la măcelarie, iar PSD va conduce de facto ţara.
Deciziile anunţate de liderii USL pa­vează drumul în direcţia asta. Re­fe­rendumul pentru revizuirea Cons­ti­tuţiei, două zile, după metoda Năs­tase din 2003, se va ţine simultan cu eu­roparlamentarele, ceea ce va avea efect mobilizator pentru electoratul USL, căruiaAntena 3 îi va explica pe îndelete că doar aşa se poate şterge ori­ce urmă a „regimului Băsescu“. Slo­ganul poate fi „Votaţi Constituţia, votaţi plecarea lui Băsescu“, iar cu o bună manipulare poate fi trans­format într-un alt referendum de de­mitere. Prezenţa la europarlamentare va creşte şi ea, tot în beneficiul USL. Singurele defecţiuni care pot să apară ţin de timing - Comisia de la Veneţia se pronunţă pe proiect la finele lui martie, urmează Curtea Cons­ti­tu­ţio­nală, adevarata piedica – şi de neîntrunirea cvo­rumului de 50% prezenţă, refe­ren­dumul organizându-se pe legea ve­che. Dacă revizuirea Constituţiei nu trece, USL va traversa un alt mo­ment de cumpănă: PSD va trebui să decidă dacă riscă să-l lase pe An­to­nescu preşedintele cu prerogativele lui Băsescu. Vom vedea. Ipoteza este însă puţin probabilă, altfel USL nu-şi asuma riscul. Doar nu degeaba dă­dea, acum câteva luni, Dragnea asi­gu­rări că în două zile scoate şi strămoşii morţilor la referendum.
Planul pare bine pus la punct şi dă senzaţia că tot zbuciumul uselist, bă­lăcăreala şi înjurătura ultimativă au fost ori un balet electoral, ori un joc de şah cu pistolul pe masă. Oricum, Antonescu a căpătat garanţii su­pli­men­tare şi prin faptul că prezi­den­ţialele se vor ţine la începutul lui no­iembrie în loc de decembrie, ceea ce scurtează perioada de insecuritate. În plus, pentru a contracara un even­tual referendum ce ar putea fi or­ga­nizat de Traian Băsescu, s-a decis ca la Camera Deputaţilor să fie 300 de par­lamentari, aşa cum a vrut po­po­rul, cedare pe jumatate si cu schepsis, iar votul să fie pe liste de partid, şi nu uni­no­mi­nal. Vor argumenta câteva „cozi de topor“ că nu-i moral să amesteci te­matica eu­ropeană cu cea internă, că există o re­comandare a Comisiei de la Veneţia ca­re spune că, de regulă, euro­par­la­mentarele nu trebuie or­ga­nizate con­comitent cu alte alegeri. Ei şi? USL este decis să strivească în drum totul. Mira-m-aş să mai ră­mâ­nă urmă de presă independentă în fi­nal.
Daca planul USL iese, jocul s-a închis pentru opoziţie. Doar o minune va putea opri marşul tri­umfal al USL spre acapararea în­tre­gului stat. Minunea nu va avea loc. Opoziţia este fărâmiţată, autistă, mă­cinată de orgolii mizerabile, pusă pe canibalizat voturile şi pe răfuieli per­sonale, este, într-un cuvânt, de­plo­rabilă. Să nu mai vorbim despre fan­toşele de candidaţi la prezidenţiale. Toate astea, dar şi revenirea în forţă a USL vor contribui din plin la de­mo­bilizarea electoratului. Dispreţul su­veran afişat de Ponta, halucinanta mi­tomanie, lipsa oricăror reticenţe (vezi modul în care a întors Ponta fu­ga de întâlnirea cu Victoria Nuland, care ar fi venit pentru o chestiune „con­fidenţială“, de competenţa CSAT, iar îngrijorările ei cu privire la presiunile puse pe justiţie referin­du-se de fapt la „Băsescu, care a spus că are cheile justiţiei“), plus ma­­nipularea mediatică imensă care ţine captivă populaţia nu lasă aproa­pe nicio şansă. Aş vrea să mă înşel.
Cât despre cei care îşi imaginează că tot răul e spre bine, că, în fond, de­cât Ponta, mai bine Antonescu, pen­tru că aşa va exista, totuşi, o con­tra­ponderere, cât de firavă, la partidul-stat PSD, îşi fac iluzii. Antonescu nu este decât faţa cealaltă a monedei use­liste. //
P.S. Fisura cea mai serioasa in planul USL este Curtea Constitutionala care trebuie sa verifice daca proiectul nu depaseste limitele revizuirii si sa dea un verdict cu 6 voturi la 3. Introducerea in noua Constitutie a rezultatului referendumului din 2009 pentru parlament unicameral cu 300 de membri poate fi considerata obligatorie, potrivit unei decizii a CCR din 2012. In acest sens, propunerea USL pentru o Camera cu 300 de deputati este insuficienta, fiind o smecherie, care il opreste insa pe Basescu sa organizeze un alt referendum, fiind interzisa organizarea in aceeasi a doua referendumuri pe aceeasi tema. Timpul este presant pentru USL, parlamentul trebuie sa adopte proiectul de revizuire nu mai devreme de 24 aprilie, europarlamentarele fiind in 24 mai, dar nici mai tirziu.
Articol publicat de Revista 22
MARLANUL

#25596 JANDARMERIA APARA HOTIA

2014-01-14 09:29

Baronii PSD din Vaslui au participat activ în 2012, perioadă în care se aflau în opoziţie, la mobilizarea populaţiei împotriva companiei Chevron. Deputatul Adrian Solomon, un PSD-ist cu state vechi, a apărut în faţa miilor de oameni care au ieşit în stradă în martie 2012 şi a jurat, cu mâna pe Biblie, că va face tot ce-i stă în putinţă ca acest proiect să fie oprit. Acelaşi deputat a lansat o declaraţie şocantă în aprilie 2012: „Mitingul de pe 26 (n.r. - 26 aprilie 2012) este un miting anti-american şi anti-Răzvan Ungureanu (n.r. – premier la acea vreme). Se aude că domul Ungureanu ar vrea să vină pe 1 mai la I.R.B. (n.r. - Întreprinderea de Rulmenţi Bârlad). Eu îi transmit public că, dacă are nesimţirea să vină în Bârlad şi să nu anunţe autorităţile, să nu oprească la Primărie şi să afle ce îi doare pe bârlădeni, va avea soarta lui Aldo Moro“. Politicienii: jurăminte cu mâna pe Biblie La 27 aprilie 2012, guvernul Ungureanu a fost demis, printr-o moţiune de cenzură care a speculat la maxim tensiunile din stradă. „De ce au fost aprobate acordurile ce permit Chevron exploatarea gazelor de şist, în condiţiile în care nu existau studii şi nici cadrul legislativ specific care să reglementeze condiţiile tehnice de explorare-exploatare care să evite riscurile geologice, de mediu, de poluare a apelor freatice?“, este un fragment al moţiunii. După alte câteva luni, Guvernul Ponta a dat undă verde americanilor la Vaslui. Ulterior, liderii PSD din Vaslui n-au mai dat ochii cu cetăţenii revoltaţi ieşiţi din nou în stradă. Exemplu de schimbare la 180 de grade a atitudinii. Dumitru Buzatu (PSD), şeful Consiliului Judeţean Vaslui, martie 2012: a jurat cu mâna pe Biblie că nu va lăsa Chevron-ul să intre în Vaslui. Acelaşi Dumitru Buzatu şi-a schimbat, acum, complet declaraţiile, comentând, în 16 octombrie 2013, pentru „Adevărul”, revolta de de la Pungeşti.

Citeste mai mult: adev.ro/mute7u
MARLANUL

#25597 S.O.S PUNGESTI!!!!!

2014-01-14 09:30

Cititi http://www.familiaortodoxa.ro/2013/09/03/americanii-fara-apa/
Hopa Ponta sa-si dea demisia ca a prostit poporul cand era in opozitie!
Heil Hitler

#25598 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 09:31

#25593: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Mai e o scapare....toti romanii sa se mute in Finlanda si Finlanda o sa devina colonie....si toti finlandezii sa se mute in Romania si Romania nu va mai fi colonie

MARLANUL

#25599 UNITI SALVAM ROMANIA

2014-01-14 09:31

Masina de facut zgomot a guvenantilor ne arunca diverse oase de rontait, adica incearca sa ne distraga atentia de la catrastrofa care se prefigueaza la Rosia Montana.

Musafir

#25600 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 09:32