Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

Adevar si Dreptate

#25526

2014-01-14 07:35

Va multumim pentru ceia ce face-ti pentru acest popor ,care nu s-a lasat calcat in piciare dealungul timpului,deoarece exista PATRIOTI ADEVARATI cum sunteti Dv cei de la ANTENA 3
Sa va dea DUMNEZEU sanatate ,sa va apere de dusmanii care vor sa va elimine din peisaj.
Sunteti adevaratii mesageri ai poporului ROMAN

Musafir

#25527 Re:

2014-01-14 07:39

#25526: Adevar si Dreptate -

VEZI CA CE SCRI TU NU CORESPUNDE CU NUMELE DE USER. SE CAM CONTRAZIC

By the Way

#25528 Re: Re: Re: Re: Re: petitia oligofrenilor

2014-01-14 07:41

#25521: EU - Re: Re: Re: Re: petitia oligofrenilor

and By the Way ,vreau sa stie si Kery si Barak ca eu ma Basesc .

Heil Hitler

#25529 Re:

2014-01-14 07:44

#25526: Adevar si Dreptate -

Astia de la Antena3 fac doar sa isi pazeasca hotiile, abuzurile lor, se zvarcolesc de frica puscariei. E bine macar ca din aceasta poveste a lor ii da in gat si pe ceilalti din tabara basescu PDL. Cam la asta se rezuma politicienii nostri: sa fure, sa abuzeze de putere, si sa se apere de parnaie

Augustin
Musafir

#25530 Vreau o schimbare in bine , m-am saturat de,,schimbari''la fiecare alegere,nu se vede nimic bun .

2014-01-14 07:46

M-am saturat de acesasta paiata , cel mai urat cosmar al poporului roman ,o rusine pentru Romania , niciodata nu am avut un astfel de presedinte .Nici N .Ceausescu sau G .G .Dej nu au facut ce face el se joacade-a marinarul pe uscat producand sevraj romanilor .Sunt curios daca dupa caderea lui va plati asa cum merita ,la fel ca alti politicieni .Doresc parlament cu numar mai mic de senatori si deputati ,nu se justifica prezenta lor in sedinte , se tergiverseaza mult o lege , la fel si procesele ,ar trebui sa se acorde o limita pentru judecarea lor ,este inadmisibil ca un proces sa fie judecat peste 10 ani .Hai sa ne desteptam odata ca nefacem de rahat in fata Europei ,si ne meritam soarta atunci cand ne vorbesc europenii .


Musafir

#25531 Re: Re:

2014-01-14 07:49

#25529: Heil Hitler - Re:

Si tu n-ai furat nimic in viata ta. Esti un sfant. Sfantul Heil Hitler

Heil Hitler

#25532

2014-01-14 07:50

In 2004 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-a vrut pe Nastase presedinte.
In 2009 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-au vrut pe Geoana presedinte.
In 2014 majoritatea romanilor nu il mai vor pe Basescu presedinte. Dar e foarte probabil si posibil ca pe Ponta majoritatea romanilor sa nu il vrea presedinte.
Deci REFERENDUMUL DE DEMITERE A PRESEDINTELUI e IRELEVANT SI INUTIL. Stim ca pe un actual sau viitor presedinte majoritatea romanilor nu il vor presedinte. Ar trebui scoasa din viitoarea Constitutie aceasta Institutie.
Dar cum PROSTII in Romania sunt majoritari, majoritatea nu vor intelege ce am spus;'''
Deci eu sunt basist, am semnat petitia, cred ca basescu a facut abuzuri si hotii, si sunt sigur ca si voiculescu si ai lui au acelasi scop. politicienii nostri sunt doar pt ei''';;..''''

Musafir

#25533 Re: Vreau o schimbare in bine , m-am saturat de,,schimbari''la fiecare alegere,nu se vede nimic bun

2014-01-14 07:50

#25530: Augustin - Vreau o schimbare in bine , m-am saturat de,,schimbari''la fiecare alegere,nu se vede nimic bun .

CE TOT AI DAI CU EUROPA INAINTE? TU STI CA IN EUROPA UN PROCES POATE DURA SI 20 DE ANI? STI, SAU VORBESTI DIN AUZITE SA N-ADORMI?

Heil Hitler

#25534 Re: Re: Re:

2014-01-14 07:54

#25531: - Re: Re:

Ma refeream la marea Hotie, si in forma continuata. Asa ca mai faci o mica gainarie...dar intradevar nici eu nu sunt un bun exemplu....dar nici nu sunt un nesimtit sa fur sa ma imbogatesc

Augustin

#25535 Nu trebuie uitat

2014-01-14 07:56

Poporul roman trebuie sa-si aduca aminte de greselile facute de Basescu ,cum ca isi va da demisia in 5 minute , minciunile pe care le foloseste in tara si in strainatate daunand poporului , faptul ca a zis sa strangem cureaua in timp ce cumpara televizoare din banii contribuabililor in casa Mihaileanu ,Cum a negat , desi sa vazut clar , ca a lovit un copil peste fata ( oare asa face si cu nepotica )si multe alte denigrari pe care le foloseste in mod josnic ,si-a atras justitia de partea sa , cei ce nu ii sunt pe plac sunt arestati , jocuri murdare pe care le foloseau comunistii dupa alungarea regelui
FASAILA

#25536 DOMNILOR (fara Doamne)

2014-01-14 07:58

Va rog sa-mi dati voie sa ma BASESC. Cine sunt romanii astia,ma voi santeti siguri ca sunt de-ai
Nostrii, ia uite aici ; Branza, Placinta,Flutur, FrunzaVerde,Cotoi,Mazare,FasoleBashila,Vidanju
Van Ghelie,Mondial,Eba,Flostinaru,Behalii, Nashcase +n shpe.

Musafir

#25537 Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 08:00

#25534: Heil Hitler - Re: Re: Re:

Oi fi vre-un Jean Valjean. Furi doar ca sa supravietuiesti. Nu cred.

De la ou pana la bou nu-i decat obisnuinta.

Cred ca ti-ai dori sa furi ca sa te imbogatesti dar, sac,  n-ai de unde.


Musafir

#25538

2014-01-14 08:04

Sper ca totul sa nu fie in zadar!
Heil Hitler

#25539 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 08:06

#25537: - Re: Re: Re: Re:

Pai poti si acum sa merg pe strada, in autobuze si sa fur babele, cum adika nu am de unde sa fur? poti fura oricand si oriunde...Sa stii ca nu doar daca esti director, politician sau ce vrei tu ...poti fura in forma continuata sau sa faci mari hotii oricand. Problema e doar sa iti asumi ca poti fi si prins. Acum sa lupti si sa ai si parghiile sa nu poti fi tras la raspundere pt hotii e alta poveste. Si da...daca pana acum nu am furat sa ma si imbogatesc,,probabil si sper sa nu o fac nici de acum inainte

OBSERVER

#25540 Re: Re: Vreau o schimbare in bine , m-am saturat de,,schimbari''la fiecare alegere,nu se vede nimic

2014-01-14 08:07

#25533: - Re: Vreau o schimbare in bine , m-am saturat de,,schimbari''la fiecare alegere,nu se vede nimic bun

ALO,ALO Domnul mai usor cu cei 20 de ani in EUROPA. CODUL PENAL si CONSTITUTIILE OCCIDENTALE nu se compara

cu cele balcanice sau mai rau LATINE. Domnul AUGUSTIN are MARE DREPTATE. Cum furi milioane si stai pe la puscarie

doi ani Max SI GATA. Prin furt inteleg DELAPIDAREA STATULUI.


Musafir

#25541 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-14 08:14

#25539: Heil Hitler - Re: Re: Re: Re: Re:

Nu era vorba de gainarii.

Deci frica domina tentatia pana la un punct.


Musafir

#25542 Re: Re: Re: Vreau o schimbare in bine , m-am saturat de,,schimbari''la fiecare alegere,nu se vede ni

2014-01-14 08:16

#25540: OBSERVER - Re: Re: Vreau o schimbare in bine , m-am saturat de,,schimbari''la fiecare alegere,nu se vede nimic

SPER SA FI LOCUIT SI TU PRIN STATE EUROPENE SA VEZI CE POLITICA SI JUSTITIE EXISTA. AR FI PREA MULT SA-TI DAU EXEMPLE. FUNCTIONEAZA CAM ASA: SUNT POLITIC, FUR DE LA STAT CAT POT DE MULT SI TREC IN CONTU' LU MAMA. PE NUMELE MEU TIN DOAR BATRANA DACIE. DACA MA PRIND, IMI CONFISCA DACIA SI-MI DAU AREST DOMICILIAR, DACA NU MA PRIND, DA BINE LA IMAGINE BATRANA DACIE (SUNT OM POPULAR). DE CE CREZI TU C-A VRUT ROMANIA IN EUROPA? PT BINE TAU? SA FIM SERIOSI, DAR MAI TRAIESTE SI TU PRIN EUROPA SI-O SA VEZI CA CEEA CE SE-NTAMPLA IN ROMANIA E UNIVERSAL IN TOATA HAZNAUA (A SE CITI UE)


Musafir

#25543

2014-01-14 08:16

Multumesc pentru initiativa si pentru faptul ca asa am avut posibilitatea de a ne spune parerea.

Musafir

#25544

2014-01-14 08:19

La mai multe ,,treziri" pentru a ajunge la o democratie reala. Sa putem spune : Conducatorii se tem de popor! cind va veni ziua ?
Heil Hitler

#25545

2014-01-14 08:23

Deci, daca nu m-am facut bine inteles acesta "adunatura" de popor este formata in majoritate din cei care sunt de "profesie" hoti, puturosi, corupti, mincinosi, nesimtiti, jegosi, prosti, avizi de putere, etc. ..Cand or sa devina minoritari, poate o sa ne apropiem si noi, ca tara, de tarile civilizate si mai bogate .Ma tem ca nu apuc zilele alea
strainu

#25546 ....

2014-01-14 08:25

executati cu totii!

Musafir

#25547

2014-01-14 08:25

Ma amuza când vad cum este înfierat Voiculescu pentru Marea Hoție.
Oricum cel mai tare răspuns la întrebarea: Cum ați făcut avere? l-a dat Videanu:
Am muncit, n-am fumat și nici băut.
strainu

#25548 Re: Re: Re: Re: Vreau o schimbare in bine , m-am saturat de,,schimbari''la fiecare alegere,nu se ved

2014-01-14 08:25


Musafir

#25549

2014-01-14 08:28

Sper ca acest demers sa schimbe parerea externa despre o parte din romani,nu suntem o natiune de oameni ce pot fi manipulati si am reusit in acesti 20 de ani sa intelegem ce inseamna democratia reala nu democratia unui dictator..
Heil Hitler

#25550 Re:

2014-01-14 08:29

#25547: -

Mai pupincurist de voiculescu...Cum adika de ce e infierat voiculescu de Marea Hotie?  Pai daca Videanu a furat de a rupt il absolva pe voiculescu ca nu a furat de rupt....sunt amandoi 2 Mari Hoti...deci ori esti prost ori pupincurist voiculescian