Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#23701

2014-01-13 04:00
































Un simplu comentriu as avea , SUA si restul Statelor sa-si vada de treburile lor si sa lase pe noi romanii sa decidem asupra destinului nostru , ca oricum au dat dovada de orbire cronica la toate abuzurile facute de Basescu si slugile lui.




Fan Hitler

#23702

2014-01-13 04:01

In 2004 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-a vrut pe Nastase presedinte.
In 2009 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-au vrut pe Geoana presedinte.
In 2014 majoritatea romanilor nu il mai vor pe Basescu presedinte. Dar e foarte probabil si posibil ca pe Ponta majoritatea romanilor sa nu il vrea presedinte.
Deci REFERENDUMUL DE DEMITERE A PRESEDINTELUI e IRELEVANT SI INUTIL. Stim ca pe un actual sau viitor presedinte majoritatea romanilor nu il vor presedinte. Ar trebui scoasa din viitoarea Constitutie aceasta Institutie.
Dar cum PROSTII in Romania sunt majoritari, majoritatea nu or sa intelega ce am spus...
Fan Hitler

#23703

2014-01-13 04:01

In 2004 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-a vrut pe Nastase presedinte.
In 2009 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-au vrut pe Geoana presedinte.
In 2014 majoritatea romanilor nu il mai vor pe Basescu presedinte. Dar e foarte probabil si posibil ca pe Ponta majoritatea romanilor sa nu il vrea presedinte.
Deci REFERENDUMUL DE DEMITERE A PRESEDINTELUI e IRELEVANT SI INUTIL. Stim ca pe un actual sau viitor presedinte majoritatea romanilor nu il vor presedinte. Ar trebui scoasa din viitoarea Constitutie aceasta Institutie.
Dar cum PROSTII in Romania sunt majoritari, majoritatea nu or sa intelega ce am spus..
Costy

#23704 Buna petitia asta

2014-01-13 04:09

Acum stim exact cati prosti sunt in Romania.

Musafir

#23705

2014-01-13 04:21

Basescu trebuie sa infunde puscaria pentru toate ilegalitatile facute.

Musafir

#23706

2014-01-13 04:21

daca BASESCU sustine justitia libera de ce sunt anchetati doar oameni din celelalte partide si cei din PDL nu cand ei sunt cei care ne-au adus in sapa de lemn si au furat pe fata.

Musafir

#23707

2014-01-13 04:24

Luati inca o semnatura.oricum schimbam un rau cunoscut cu altul mai putin cunoscut. Ar trebui poate sa ne cumparam sau inchiriem un guvern din afara Romaniei. Poate aia sunt mai "prosti" si nu fura chiar tot cum fac guvernele de 24 de ani....
cry

#23708

2014-01-13 04:25

Ne-am saturat de hahaiala si baseala! Sper ca dupa 21 decembrie sa aiba si el parte de ..."justitia reformata"
Fan Hitler

#23709

2014-01-13 04:27

In 2004 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-a vrut pe Nastase presedinte.
In 2009 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-au vrut pe Geoana presedinte.
In 2014 majoritatea romanilor nu il mai vor pe Basescu presedinte. Dar e foarte probabil si posibil ca pe Ponta majoritatea romanilor sa nu il vrea presedinte.
Deci REFERENDUMUL DE DEMITERE A PRESEDINTELUI e IRELEVANT SI INUTIL. Stim ca pe un actual sau viitor presedinte majoritatea romanilor nu il vor presedinte. Ar trebui scoasa din viitoarea Constitutie aceasta Institutie.
Dar cum PROSTII in Romania sunt majoritari, majoritatea nu or sa inteleaga ce am spus....


Musafir

#23710

2014-01-13 04:29

Suntem satui de proasta reprezentare a Romaniei pe tot teritoriul globului. Acest presedinte pe care lumea nu il mai vrea la conducere, a dus tara de rapa. Nu sunt multumit nici de activitatea USL-ului de pana acum. Domnilor alesi, a-ti uitat pentru cine a-ti fost alesi. Va reamintesc, pentru Romania si pt Romani indiferent unde se afla. Incetati cu lupta pentru ciolan. Uitati-va la oamenii care sufera din cauza lacomiei pe care o aveti. Romanii au votat USL-ul cu speranta ca ve-ti face ceva sa reparati ceea ce un om cu vederea proasta a reusit sa distruga in ultimii 9 ani. Hai sa dam mana cu mana si sa ne refacem credibilitatea interna si externa. Imi cer scuze pentru greselile de ortografie si gramatica. Sunt plecat din tara de cativa ani buni dar cu siguranta nu am uitat si nu voi uita niciodata de unde am plecat.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-13 04:31


mancipri

#23712 nedumerire...

2014-01-13 04:33

Oare cand vom invata sa ne rezolvam singuri problemele,fara sa ne mai plangem la " Inalta Poarta"!?
Fan Hitler

#23713

2014-01-13 04:34

In 2004 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-a vrut pe Nastase presedinte.
In 2009 majoritatea romanilor nu l-au vrut pe Basescu presedinte. Dar o si mai mare majoritate nu l-au vrut pe Geoana presedinte.
In 2014 majoritatea romanilor nu il mai vor pe Basescu presedinte. Dar e foarte probabil si posibil ca pe Ponta majoritatea romanilor sa nu il vrea presedinte.
Deci REFERENDUMUL DE DEMITERE A PRESEDINTELUI e IRELEVANT SI INUTIL. Stim ca pe un actual sau viitor presedinte majoritatea romanilor nu il vor presedinte. Ar trebui scoasa din viitoarea Constitutie aceasta Institutie.
Dar cum PROSTII in Romania sunt majoritari, majoritatea nu vor intelege ce am spus
Viorel

#23714 Re:

2014-01-13 04:48

#1: -

Nu ar fi util si initierea unei petitii de solicitare a demisiei Presedintelui Basescu pentru a i se demonstra inca o data ca nu mai sustinere din partea poporului? Sa i se mai dovedeasca inca o data ca nu este nedorit???


Musafir

#23715

2014-01-13 04:50

Ce as putea sa mai spun??Imi este rusine ca sunt nevoit sa ma plang la "Inalta Poarta",la fel ca si stramosii nostri.Cred ca in realitate suntem chiar in acelasi punct ca si atunci.Doresc sa-i multumesc foarte frumos """Domnului Presedinte al Romaniei""",pentru starea in care se afla Romania.Un foarte bun roman.DOAR OAMENII CARE NU SE REGASESC IN PROPRIA IDENTITATE NATIONALA,NU STIU SA O RESPECTE.Rusine.

Musafir

#23716

2014-01-13 04:55

Eu zic că comentariile nu prea mai sunt necesare ... pentru că avem Antena 3 care divulgă clar toate abuzurile care tind sau mai bine zis ne-au dus deja in starea critică in care suntem . Sperăm că prin actiunea voastră, Antena 3,si a noastră, să se pună capăt acestor mîrsăvii si nedreptăți care duc țara de rîpă.
Viorel

#23717 Nu ar fi util si initierea unei petitii de solicitare oficiala a demisiei Presedintelui Basescu???

2014-01-13 04:59

Nu ar fi util si initierea unei petitii de solicitare oficiala a demisiei Presedintelui Basescu???
I s-ar dovedi inca o data ca nu mai are sustinere din partea poporului.

Musafir

#23718 Re: yatou

2014-01-13 05:00

#25: Doctoru' Andy -

MAI,DOCTORE,DEGEABA AI INVATAT CARTE ...ESTi ORB?


Musafir

#23719

2014-01-13 05:03

Jos!cu acest dusman al poporului roman care a preluat puterea pentru a calca totul in picioare incepind cu constitutia tarii

Musafir

#23720

2014-01-13 05:04

Am semnat petitia cu mult interes,dar daca martea neagra avea succes acest guvern era complet compromis,cred ca trebuie sa recunosteti in special Psd ca ati trecut pe langa un mare pericol!Fiti demni si macar in gand multumiti preseditelui Train Basescu(cu toate relele pe care le are el)si partidului national liberal,ca sa fiu mai explicit ei v-au scos dintr-mare R---T.
Adrian

#23721 Basescu e un impostor...

2014-01-13 05:06

A fost demis atat de parlament cat si de popor la ultimul referendum. Locul lui nu este... la conducerea tarii../

Musafir

#23722

2014-01-13 05:07

Doamne ajuta sa scapam definitiv de ticalosul cu un ochi !!!

Musafir

#23723

2014-01-13 05:13

Sa scapam de alcoolic

Musafir

#23724 Re:

2014-01-13 05:14

#23475: Realitatea Tv -

Scimba si textulcand schimbi nick-ul, fraier basit!

 


Musafir

#23725

2014-01-13 05:15

s-aaturat lumea de jaf si hotie-acum se vinde pamintul-nu le-a mers cu regionalizarea-au gasit alta golanie-sa vinda pamintul la straini-romania paraca ar fi propietatea lui basecu-ponta si compania lor de sunet!!1