Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

Fan Hitler

#22251

2014-01-12 17:19

sunt FAN CORLATEAN
Fan Hitler

#22252

2014-01-12 17:20

Ce destept sunt. De bubuie ...

Musafir

#22253

2014-01-12 17:20

Sa stie toata lumea de la o margine Pamantului la alta Base nu este egal cu Romania. Base nu reprezinta Romania, a uzurpat-o

Musafir

#22254

2014-01-12 17:20

Ma mir ca nu se repede Godon sa decida ca au fost fraudate doua miloioane de email-uri si semnaturi ale petitiei, dintr-o suta de mii.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 17:20


Mircea Geoana

#22256 Mircea Geoana

2014-01-12 17:21

#22201: Mircea Geoana - Mircea Geoana

Dăștăptule, la Dăbuleni sunt vreo 15.000 de suflete (inclusiv pruncii). Bea puțină apă, că te-ai înfierbântat
http://ro.wikipedia.org/wiki/D%C4%83buleni
12.182 locuitori exact cat i-am scris io Hinteligentule

Musafir

#22257

2014-01-12 17:21

SA SCAPAM DE ACEST PRESEDINTE IMPOSTORSI SA FIE TRAS LA RASPUNDERE PENTRU FLOTA RAMANESCA

Musafir

#22258 Re: REFERENDUMUL LASILOR

2014-01-12 17:21


Musafir

#22259

2014-01-12 17:21

vrem o viata mai buna si in tara noastra.. vrem respect si un trai decent. cerem prea mult ? reprezint clasa de mijloc , sunt un om normal care in afara de munca cinstita si grija zilei de maine , nu am altceva. sper sa am job ..sa imi pot plati un credit cu care mi am cumparat un apartament.. in rest, sanatate sa le putem duce pe toate.. SUCCEEEESSSSSS!!!!!!

Musafir

#22260 Re: Gadea Mihai

2014-01-12 17:21

#22227: Gadea Mihai - Gadea Mihai

Ha, ha, ha. Ești bun, recunosc, dar poți lansa chiar tu această petiție dacă te interesează salvarea ouălor lui Năstase.

musafir

#22261

2014-01-12 17:21

Mai este cineva atit de naiv de crede ca U.S.A si U.E nu stiu ce se intimpla de fapt in romania? Stau ca niste vulturi pe cadavru si cit timp nu-i deranjeaza nimeni de la ospat numai grija statului de drept si a independentei justitiei nu o au. Problema suntem noi, poporul, care stam ca oile la tuns fara sa FACEM nimic... credeti ca in grecia "onorabilul domn presedinte" al C.C.R Zegrean, mai apuca un rasarit de soare daca facea ce a facut la noi? sau domnii parlamentari PDL mai dadeau legile cu picioarele dupa "ziua usilor deschise" si vizita a 200-300.000 de votanti furiosi... noi ne multumim sa ne plingem pe soptite si sa asteptam sa ne scape altineva de cel rau. Antena 3 e totusi doar un post de televiziune iar personalul de acolo face minuni in conditiile actuale dar nu poate face treba a 20.000.000 de oameni...
Fan Hitler

#22262

2014-01-12 17:22

Am fost un dobitoc basist si asa voi ramane forever.
Fan Hitler

#22263

2014-01-12 17:22

Radu Tudor asta e bou...nu intelege...el o tot da ca SUA e cu basescu...tocmai ce i-a zis idolu meu Corlatean ca a dovedit-o pe cucoana....tudorica nu si nu
papa papici

#22264 Re:

2014-01-12 17:22

#22243: Esti impotriva curentului dar nu vedeti ca sunteti prosti sunteti penibili papici te oftici



Musafir

#22265

2014-01-12 17:22

Nimic nu e mai scump omenesc decât libertatea.De aceea am detestat opresiunea, cu manifestarea ei socială: dictatura. Aşa a fost în "comunism",aşa este de nouă ani şi ceva. Regimul şmenarului Băsescu este şi mai oribil, pentru că se face sub patronajul "democraţiei" şi al slugărniciei ruşinoase, strivitoare a demnităţii umane şi naţionale.

Musafir

#22266

2014-01-12 17:22

buna E adevarat, ca si peste hotare suntem vazuti rau din cauza fostului guvern,dar primul vinovat este t .basescu
Sorin Hd

#22267 E SANSA TA SA FII AUZIT.RIDICATI GLASUL!

2014-01-12 17:22

Asa cum propaganda basista lucreaza aici, la aceste comentarii denigrand demersul nostru, tot asa face si cu oficialii tarilor straine, mintandui si creeand ca basescu este victima, dar de fapt ele tine prizioner acest popor, in saracie, pentru orgoliul personal de a ramane presedinte. Tineri din strainatate trebuie sa initieze si ei petitii care sa arate ce se intampla in tara!!!!!!!!!!!!!!!
JOS BASESCU!!!!!!!!!!!!!!!
POPOR RIDICATI GLASUL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mama Omida

#22268 Mama Omida

2014-01-12 17:22

Haoleoooooo ce imi zice mie globu da cristal
La lovit o mare fericire p Voiculescu prin limba lui Gadea si a Ursului
si fericirea asta are sa tina pina la vreme de seara

Musafir

#22269

2014-01-12 17:23

Mai este cineva atit de naiv de crede ca U.S.A si U.E nu stiu ce se intimpla de fapt in romania? Stau ca niste vulturi pe cadavru si cit timp nu-i deranjeaza nimeni de la ospat numai grija statului de drept si a independentei justitiei nu o au. Problema suntem noi, poporul, care stam ca oile la tuns fara sa FACEM nimic... credeti ca in grecia "onorabilul domn presedinte" al C.C.R Zegrean, mai apuca un rasarit de soare daca facea ce a facut la noi? sau domnii parlamentari PDL mai dadeau legile cu picioarele dupa "ziua usilor deschise" si vizita a 200-300.000 de votanti furiosi... noi ne multumim sa ne plingem pe soptite si sa asteptam sa ne scape altineva de cel rau. Antena 3 e totusi doar un post de televiziune iar personalul de acolo face minuni in conditiile actuale dar nu poate face treba a 20.000.000 de oameni...
Fan Hitler

#22270

2014-01-12 17:23

Nu-mi mai incap in piele. Ce mandru sunt.
MILVET

#22271

2014-01-12 17:23

SUA: -Exista în România conştiinţe care nu se vor vinde!
-AM LUPTAT ALATURI DE VOI IN TEATRE DE OPERATII!AM FOST LOIALI SI PROFESIONISTI!
-AM FOST DECORAT SI DE NATO SI DE ROMANIA!ACUM CINE SUNT?
-LA INMORMANTAREA UNUI GENERAL ROMAN A AVUT LOC O DISCUTIE.cAUT SA O REDAU CAT POT DE BINE:
"-Vezi tu, încet-încet rămânem ai nimănui. Azi, câteva generaţii de
militari, cu bunele şi cu relele lor, descoperă că au fost dezrădăcinaţi.
În numai doi ani le-a fost distrus spiritul de grup. Le-au fost, de facto, luate gradele. Şi au fost deposedaţi de drepturile militare şi civile. Ca niște criminali...Apoi, în mod brutal, au fost separaţi de instituţia căreia îi aparţineau de drept. Prin maşinaţiuni politice au fost dezbinaţi, opuși unii altora, şi astfel a dispărut respectul pe care, din totdeauna, ierarhic,şi-l acordau reciproc. Cu orice prilej, la bine sau la rău...
Îi simt glasul tremurând de emoţie. Sau de indignare.
- Un prim-ministru bezmetic şi un preşedinte blestemat au găsit de cuviinţă să distrugă tradiţia de aproape două sute de ani prin care fiecare militar aparţinea armatei sale, din clipa depunerii jurământului de onoare şi până în clipa de pe urmă. Iar atunci, când se despărţea pentru veşnicie de viaţă şi de armată, armata îl cinstea aşa cum se cuvenea, după meritul şi contribuţia sa la edificarea acestei instituţii. Nu este vorba de mine sau de tine, sau de sărmanul S. care acum, în uitarea pe care n-o merită, este purtat pe ultimul drum. Este vorba despre dărâmarea, cărămidă cu cărămidă, a unui edificiu etalon pentru oricare stat al lumii, pentru fiinţarea şi perpetuarea sa. Este vorba de imbecilitate, de iresponsabilitate. În ultimă instanţă, de trădare!
Căci trădare se cheamă atunci când populaţiei aduse la înfometare i se indică drept adversar propria sa armată...
Din nou, nu ştiu dacă să-l aprob ori nu. Din nou, cuvintele nu mi se leagă în propoziţii." 

1.“Dacă, zic eu, vor exista în România conştiinţe care nu se vor vinde, atunci e de sperat…In România exista de 16 ani, doar demagogi, trăgători de sfori şi indivizi puşi pe căpătuială….În momentul de faţă eu mă întreb, cum de România mai există! România nu e o ţară coruptă, România e o ţară jefuită, e o ţară prădată, e o haită de lupi şi dinauntrul ţării şi din afară care în complicitate, fură tot ce se poate în România” - Octavian Paler.
2."Dacă doriţi să fiinţăm ca societate clădită pe principii fundamentale de drept nu ne mai consideraţi ”paria societăţii” şi binevoiţi, prin autoritatea puterii voastre, de a ne salva din zecile de mii de procese în care guvernul Boc ne-a determinat să intrăm. Dacă doriţi să daţi un exemplu de "naţiune democrata" nu ascultaţi toate lichelele parvenite ale societăţii şi nu condiţionaţi dreptul de pensie al unui militar în funcţie de „numărul de războaie locale şi mondiale” la care a participat. Dacă doriţi ridicarea naţiunii romane pe pilonii stabilităţii, consideraţi că şi armata de rezervă poate fi unul dintre ei şi aceasta trebuie să rămână unită nu dezbinată discriminatoriu, demnă şi nu aservită politicii, respectată şi nu hulită de unii infractorii deveniţi prezicători, analişti şi sfătuitori".
3.Securitatea naţionala,apararea interesului naţional,se realizeaza prin întreţinerea unei armate profesioniste si reprezintă o investiţie pentru un stat.O armata profesionista, cu limitarea drastica a drepturilor şi libertăţilor fundamentale ale omului,are privaţiuni ale serviciului pana la sacrificiul suprem.
Nicăieri în lume asemenea privaţiuni nu se negociază.Se incheie un contract,se semneaza si se respecta de ambele parti.
Principiul egalităţii de şanse, respectat de statele cu democraţie autentică,in relatia cu armata,compenseaza aceste privaţiuni aduse drepturilor şi libertăţilor fundamentale ale omului
4.Rezistenţa anti-comunista,condusa de"militari in rezerva", dar şi naivitatea încrederii în lozinca „Vin americanii!” Logica partizanilor era să creeze centre de rezistenţă armată în munţi, aşa cum au făcut Şuşmanii în Apuseni sau Gavrilă Ogoranu pe versantul nordic al Făgăraşilor,Arsenescu si fratii Arnautoiu pe versantul sudic sau fratii Militaru si Isofachescu in Vrancea,etc.,pentru ca să sprijine ofensiva militară americană când va începe războiul dintre SUA şi URSS. Americanii nu au mai sosit, deoarece Churchill, Stalin şi Roosevelt se înţeleseră la Teheran, Moscova şi Yalta cum să împartă Europa, iar partizanii şi-au pierdut susţinerea unor gazde care au acceptat, datorită deznădejdii că regimul comunist nu cade, să trădeze pe luptători
CU INCREDERE IN DEMOCRATIA AMERICANA!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 17:23


Fan Hitler

#22273

2014-01-12 17:23

Doamne ce frumos le zice zeul Corlatean...imi vine sa pup televizorul
Basina

#22274

2014-01-12 17:23

Iar s-au pus basistii cu cifrele... Si iar au castigat cifrele.


Musafir

#22275

2014-01-12 17:23

Lucrul cel mai rau care l=a facut BASESCUeste acela ca in fiecare sistem exista cite o ceata de indivizi de teapa lui care confunda profesia cu politica,mint ,dezinformeaza,par atoatestiutori si mai grav dau cu ciocul pentru a urca pe scara sociala
Ar trebui cumva sa aflam noii ciripitori