Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

grecu

#20926 Catavencu este ziar anti romanesc

2014-01-12 12:20

Punct: Si-a batut joc de valorile nationale, de trasaturile identitatii nationale. A sfarsit jalnic ca goarana basista. Ca multe alte publicatii Gandul, Evenimentul Zilei,....La pachet cu crucisatoarele Popescu, cu cuirasatele Cristoiu, cu soricei Cartianu, lachei Turturica, etc., etc.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 12:20



Musafir

#20928

2014-01-12 12:20

Ca maramuresean am o singura dorinta. Sa fiu intr-o camera inchis numai eu cu Basescu... si-apoi numai ioi-si-vai!!!

Musafir

#20929

2014-01-12 12:21

Cred ca ne-am bucura multi daca ar putea fi repetata . ca un strigat al romanilor ,petitia aceasta dar cu referire si la referendum cu cei 7 milioane de votanti. Strigat care sa se indrepte in cele patru zari ale universului dar si catre CER , stim noi catre cine acolo!? Pentru ca nu e suficient ca auzim in fiecare seara alte si alte adevaruri despre ce se intampla in tara asta,despre alte si alte hotii pe care nu le verifica nimeni, despre dosare care nu intra in lucru pentru ca nu e cine sa le prelucreze, etc ,etc Si mai ales despre umilinta la care suntem supusi atat din interior cat si din afara tarii.Din copilarie -1948- am inceput sa inteleg dar si sa suport in familie, atatea nedreptati , umilinte si suferinte , care iata nu s-au incheiat nici acum pentru tara mea. Pana cand oare ?!.Scrieti dragi nostri petitii si ilustratile cu conferintele de presa cand apare cucu sau alte intervenii ale altora care sunt " nevinovati " Succes si va multumim Antena 3 ca existati.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 12:22



Musafir

#20931

2014-01-12 12:22

Invit pe mai marii Cancelariilor Europene la cunoasterea obiectiva a realitatii din Romania, daca "nu putem sta la masa", fara acordul lor!

Musafir

#20933

2014-01-12 12:23

Totul ce scrie in petitie este adevarat. Sunt si alte adevaruri care vor fi relatate si cunoscute in detaliu daca este necesar

Musafir

#20934

2014-01-12 12:23

ddaca legile sant corecte de ce prostituatele nu fac puscarie si au decat o amenda .Si doar proxeneti au de suferit pentru ca o prostituata e prostituata si dupa ce proxenetu e arestat ea tot se prostitueaza

Musafir

#20935

2014-01-12 12:23

Felicitări pentru inițiativă! Trebuie ca și SUA și Europa să știe situația din țara noastră.
Aș dori ca politicienii, ziariștii, moderatorii să spună "ȚARA NOASTRĂ" și nu "această țara" pentru că România este a noastră.

Musafir

#20936 Fotografiile sunt de-a dreptul extraordinare, mi-a trecut durerea de masea vazandu-le.

2014-01-12 12:23

Sunt nemaipomenite aceste imagini.. M-AM AMUZAT COPIOS. Aceasta este adevarata fata a celor ce il slugaresc pe escrocul Voiculescu...

Musafir

#20937

2014-01-12 12:24

Mai MINCINOS, Ticalos ,SURSA DE INTRIGI, PALAVRAGIU,etc decat cel care vrea cu orice pret DISTRUGEREA ROMANIEI< adca "MARELE COMUNIST ajuns PRESEDINTELE ROMANIEI-B_A_S_E_S_C_U, nu exista pe TERA


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 12:24



Musafir

#20939

2014-01-12 12:24

Dragi antenisti, nu credeti ca sunteti manipulati si ca va folosesc astia jegoșii ca sa ii apare curu' varanului? Asta-i manipularea latrinei 3
http://www.vplay.ro/watch/nb5x6hd6/
grecu

#20941 Excelent comentariu!

2014-01-12 12:24

Acesta este, de asemenea, nivelul moral-intelectual-haznal al publicatiei Catavencu, ziar antiromanesc, antinational

Musafir

#20942 PRIVITI TOATE IMAGINILE SI AMUZATI-VA ROMANI

2014-01-12 12:25

Domnilor antenisti aceste imagini cu dv. nu va spun nimic despre modul cum sunteti perceputi de cea mai mare masa a populatiei ?

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 12:25



Musafir

#20944

2014-01-12 12:26

Hai cu dreptatea odata :)
Fan Hitler

#20945

2014-01-12 12:26

Bai BOILOR, si acum ma refer la BASISTI. Sa va lamuresc cum stau lucrurile cu REFERENDUMUL DE DEMITERE AL PRESEDINTELUI. SA le explicati si ANTI-BASISTILOR care mananca CACAT in fiecare zi cu REFERENDUMUL lor.
Deci acest REFERENDUM este un SCRUTIN PROFUND INJUST, ABERANT SI TREBUIE SCOS DIN CONSTITUTIE fiindca:
Un presedinte nu trebuie sa aibe peste 50% din votanti in competitie cu toti ceilalti potentiali aspiranti la fct. de presedinte (asa cum este in cazul referendumului), ci el trebuie sa aibe peste 50% in competitie cu un singur alt potential aspirant la fct.(asa cum e cazul turului 2 al unui scrutin de alegeri normale)..
Un presedinte ales mai in toate tarile democratice, ca si in cazul nostru obtine in turul 1 de alegeri cam 30-35% din voturi, la noi venind cam 3 3 si ceva milioane de romani votanti. Restul de 65-70% (6-7 milioane romani votanti) revenind celorlalti candidati impreuna, prin acestia intelegandu-se absolut normal ca sunt contra celui care are 30-35% si care apoi devine presedintele ales
In al doilea tur de scrutin dupa cum am mai spus si mai sus presedintele ales obtine peste 50% din voturi ( cam 5 milioane la noi), dar aceste voturi sunt compuse pe langa cele 3 3 si ceva milioane din primul tur si din voturile candidatilor iesiti din competitie,ce nu mai au sansa la fct de presedinte, a celor care aleg "raul mai mic" etc...ceea ce nu e cazul referendumului, unde interesul tuturor celorlalti este cu totul invers si anume sa voteze contra presedintelui ales, si astfel sa participe din nou la alegeri....
In consecinta e absolut normal ca un presedinte ales sa aibe oricand mai multi votanti contra lui cand toti ceilalti aspiranti au o sansa...
Deci daca tot se ajunge la o suspendare a unui Presedinte (eu zicand cu dovezi indubitabile si grave) macar sa se treaca direct la alegeri normale cu tur 1 si 2, cu sanse egale si pt Presedintele suspendat,

Mai pe limba celor fara de neuroni. Daca s-ar face un referendum cu intrebarea "Steaua este cea mai iubita echipa de fotbal din Romania?" Garantat dinamovistii, rapidistii, craiovenii, petrolistii etc..ar vota ca nu, astfel Steaua nu ar obtine 50% din voturi. Asta nu inseamna ca nu e cea mai iubita echipa de fotbal din Romania. Steaua pt a putea fi catalogata ca cea mai iubita echipa trebuie sa fie doar mai iubita decat Dinamo care ar fi probabil pe locul 2.

Daca acest referendum nu se scoate din Constitutie ca deobicei se va intoarce impotriva lor si va pati asta probabil viitorul presedinte Ponta...

Musafir

#20946

2014-01-12 12:26

aceasta petitie trebuia facuta mai demult,confiscati averea familiei si bagatil pe basescu unde trebuie,in puscarie cu violatorii si criminalii

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 12:27


Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-12 12:27


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 12:27



Musafir

#20950

2014-01-12 12:27

Felicitari Anteniei 3 pentru initiativa si multumiri celor care au semnat acesta petitie! Multumesc si celor care au alta opinie, dar si-o exprima decent, argumentat,civilizat,fara jigniri.