Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#20751

2014-01-12 11:30

Vom vedea rezultatul manipularii initiate, dupa ce Basescu nu va mai fi in functie, sa vedem atunci pe cine veti mai da vina...? Sa vedem daca poporul va fi multumit de salariul minim pe economie...etc

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 11:30



Musafir

#20753

2014-01-12 11:30

Sãrãcie, somaj, sinucideri, jafuri, crime, delapidari, coruptie in justitie, telefoane ascultate, dictatura, acesta e regimul basescu.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 11:30



Musafir

#20755

2014-01-12 11:31

Ma bucur ca, in sfarsit, ati luat o prima initiativa mai serioasa, in ceea ce priveste situatia Romaniei la ora actuala,mai ales legat de JUSTITIE. FELICITARI!!! Sper,sa se trezeasca, TOTI ROMANII!!! Trimiteti aceasta Petitie si la forurile europene si, asigurati-va ca a ajuns unde trebuie. Sper sa continuati si cu alte initiative de acest gen!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 11:31



Musafir

#20757

2014-01-12 11:31

Basescu sa lase justitia s-asi faca treaba.Nu credeam ca din cauza acestui individ in anul 2014 lumea se teme sa spuna ce gandeste.A plasat Romania intr-o stagnare inadmisibila de 10 ani.A sacrificat prea mult interesul tarii pt.interesul lui.Este o peformanta fara egal in istoria Romaniei .Sa nu faci nimic 10 ani

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 11:32


JOHN

#20759 BASISTII AU INEBUNIT CAND AU VAZUT CATI AU SEMNAT PETITIARe:

2014-01-12 11:32

AU INEBUNIT BASISTII CAND AU VAZUT CATI AU SEMNAT PETITIA.
SA VADA SI AMERICANII DE CE SUNT IN STARE BASISTII PUPINCURISTI CRETINOIZI

Toma necredinciosu'

#20760 Re: petitie

2014-01-12 11:32

#20745: dern - petitie

Sunt de acord ca saitul este conceput prost dar nu este nici blog.

Elena Mantea

#20761 SUCCES!

2014-01-12 11:32

ASTFEL DE "JUSTITIE" ESTE DE FOARTE MULT TIMP IN ACEASTA TARA.PACAT CA FACETI PUBLIC, NEDREPTATILE JUSTITIEI, NUMAI DESPRE OAMENI PUBLICI SI CU BANI FFFFFFFFFF MULTI.
MIE IN ANUL 2003, JUDECATOAREA CRISTINA-MIHAELA RADAC (JUDECATORIA SECTOR 3), ACTUALMENTE NOTAR, IN PROCESUL DE PARTAJ CU FOSTUL SOT, DUPA 15 ANI DE CASATORIE LEGITIMA I-A ATRIBUIT 100% UN IMOBIL. ERA NUMAI PE NUMELE LUI DAR IN ACTUL DE VANZARE-CUMPARARE ERA TRECUT CLAR "AM LUAT LA CUNOSTINTA DE ART.30 DIN CODUL FAMILIEI SI SEMNASE- ADICA AM LUAT LA CUNOSTINTA CA ESTE BUN COMUN.
PATRU ANI AM CONTESTAT IN INSTANTA SI M-AM IMBOLNAVIT, DUPA CARE AM RENUNTAT.
M-A EXECUTAT SILIT PRIN EXECUTOR JUDECATORESC. AM CONTESTAT EXECUTAREA PENTRU CA AVEAM UN COPIL MINOR IN INGRIJIRE SI CU MENTIUNEA SA-I DAU BANII ESALONAT PENTRU CA EU MA JUDECAM CU TATAL COPILULUI MEU NU CU UN VECIN.
CULMEA, CONTESTATIA LA EXECUTARE TOT JUDECATOAREA CRISTINA-MIHAELA RADAC MI-A JUDECAT-O. AM AVUT IMPRESIA CA "RAMASESE SINGURA JUDECATOARE" IN JUDECATORIA SECTORULUI 3. NUMAI LA EA NIMEREA DOSARELE.
PRIMA DATA CAND AM INTRODUS DOSARL AM AVUT UN ALT COMPLET DE JUDECATA, DUPA CARE M-AM TREZIT CU UN ALT COMPLET DE JUDECATA. SI-A SCHIMBAT AVOCATUL SI ACEL AVOCAT LA JUDECATOAREA CRISTINA-MIHAELA RADAC A AVUT EL "TRECERE".
NICI DUPA ATATIA ANI NU MI-A TRECUT ACEASTA DURERE, NU MI-A RAMAS DECAT, SI IN ZIUA DE AZI, SA MA UIT CATRE CER SI SA MA ROG LA DUMNEZEU SA LE DEA DUPA SUFLET SI DUPA FAPTE, SI "FOSTULUI" SI AVOCATULUI LUI SI CRISTINEI RADAC.

AM MAI AVUT UN DOSAR PENAL CU "FOSTUL" PENTRU CA AVEAM DOUA CERTIFICATE MEDICO-LEGALE PENTRU LOVIRI SI LATE VIOLENTE, DAR L-A TINUT PROCURORUL 3 ANI SI L-A TRIMIS IN INSTANTA. ERA NORMAL SA SE TERMINE IN FAVOAREA LUI PENTRU CA "PRESCRIPSESE FAPTE" SI I-AM MAI PLATIT SI CHELUIELILE JUDECATORESTI. "FOSTUL" LUCRA LA VREMEA ACEEA IN POLITIE.


SA DEA DUMNEZEU SA FACETI CEVA SI SA REUSIM CEVA BUN, MACAR DE AICI INAINTE SA SE INDREPTE CAT DE CAT DAR...MA INDOIESC TARE MULT. ESTE PREA GRAV BOLNAV SISTEMUL, LEGISLATIA ESTE UN HAOS DE INTERPRETARI SI MODIFICARI LA MODIFICARI.
INCA ODATA, SUCCES!

P.S. DIN ACEASTA CAUZA AM SI VOTAT PETITIA DOMNULUI BADEA SI A DOMNULUI URSU, PENTRU CA AM SIMTIT PE PIELEA MEA.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 11:32



Musafir

#20763 Re:

2014-01-12 11:33


Musafir

#20764

2014-01-12 11:33

domnule presedinte afirmatia ca achizitiile de teren agricol facuta corect si cu bani corect cistigati de familia dumneavoastra macar este ultima gluma pe care credeti ca o credem?Speranta noastra e ca o data si o data cei ce mint si fura sa fie prinsi si sa dea inapoi nu va muri nici odata si cu cit mai tirziu va veni pedeapsa cu atit va fi mai crunta si mai neiertatoare!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 11:33


NICU

#20766 AU INEBUNITBASISTII:

2014-01-12 11:34

EBUNIT754: -

AU INEBUNIT BASISTII CAND AU VAZUT CATI AU SEMNAT PETITIA.


Musafir

#20767 Re: BASISTII AU INEBUNIT CAND AU VAZUT CATI AU SEMNAT PETITIARe:

2014-01-12 11:34

#20749: FLORIN - BASISTII AU INEBUNIT CAND AU VAZUT CATI AU SEMNAT PETITIARe:

deci se pare ca toata lumea il vrea jos pe basescu , tara este impartita in doua , pro si contra , si daca ne dorim o tara civilizata , trebuie sa acceptam si parerea celuilalt , nu sa ne aratam adevarata fata de tigan si sa incepem cu injuraturi cand altu nu are aceasi parere ca noi.


Musafir

#20768

2014-01-12 11:34

uite asa au posibilitatea americanii sa vada actiunile propagandistilor basisti ,niste nemernici care afiseaza tot felul de obscenitati.P A R A Z I T I L O R

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 11:35


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 11:35


Fan Hitler

#20771

2014-01-12 11:35

Bai BOILOR, si acum ma refer la BASISTI. Sa va lamuresc cum stau lucrurile cu REFERENDUMUL DE DEMITERE AL PRESEDINTELUI. SA le explicati si ANTI-BASISTILOR care mananca CACAT in fiecare zi cu REFERENDUMUL lor.
Deci acest REFERENDUM este un SCRUTIN PROFUND INJUST, ABERANT SI TREBUIE SCOS DIN CONSTITUTIE fiindca:
Un presedinte nu trebuie sa aibe peste 50% din votanti in competitie cu toti ceilalti potentiali aspiranti la fct. de presedinte (asa cum este in cazul referendumului), ci el trebuie sa aibe peste 50% in competitie cu un singur alt potential aspirant la fct.(asa cum e cazul turului 2 al unui scrutin de alegeri normale)..
Un presedinte ales mai in toate tarile democratice, ca si in cazul nostru obtine in turul 1 de alegeri cam 30-35% din voturi, la noi venind cam 3 3 si ceva milioane de romani votanti. Restul de 65-70% (6-7 milioane romani votanti) revenind celorlalti candidati impreuna, prin acestia intelegandu-se absolut normal ca sunt contra celui care are 30-35% si care apoi devine presedintele ales
In al doilea tur de scrutin dupa cum am mai spus si mai sus presedintele ales obtine peste 50% din voturi ( cam 5 milioane la noi), dar aceste voturi sunt compuse pe langa cele 3 3 si ceva milioane din primul tur si din voturile candidatilor iesiti din competitie,ce nu mai au sansa la fct de presedinte, a celor care aleg "raul mai mic" etc...ceea ce nu e cazul referendumului, unde interesul tuturor celorlalti este cu totul invers si anume sa voteze contra presedintelui ales, si astfel sa participe din nou la alegeri....
In consecinta e absolut normal ca un presedinte ales sa aibe oricand mai multi votanti contra lui cand toti ceilalti aspiranti au o sansa...
Deci daca tot se ajunge la o suspendare a unui Presedinte (eu zicand cu dovezi indubitabile si grave) macar sa se treaca direct la alegeri normale cu tur 1 si 2, cu sanse egale si pt Presedintele suspendat,.,,,..,...,

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 11:36


VELEA

#20773 BASISTII AU INEBUNIT CAND AU VAZUT CATI AU SEMNAT PETITIARe:

2014-01-12 11:36

AU INEBUNIT BASISTII CAND AU VAZUT CATI AU SEMNAT PETITIA.


Musafir

#20774

2014-01-12 11:36

Am semnat cu toata inma,

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 11:36