Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

Fan Hitler

#20126

2014-01-12 08:40

Bai BOILOR, si acum ma refer la BASISTI. Sa va lamuresc cum stau lucrurile cu REFERENDUMUL DE DEMITERE AL PRESEDINTELUI. SA le explicati si ANTI-BASISTILOR care mananca CACAT in fiecare zi cu REFERENDUMUL lor.
Deci acest REFERENDUM este un SCRUTIN PROFUND INJUST, ABERANT SI TREBUIE SCOS DIN CONSTITUTIE fiindca:
Un presedinte nu trebuie sa aibe peste 50% din votanti in competitie cu toti ceilalti potentiali aspiranti la fct. de presedinte (asa cum este in cazul referendumului), ci el trebuie sa aibe peste 50% in competitie cu un singur alt potential aspirant la fct.(asa cum e cazul turului 2 al unui scrutin de alegeri normale)
Un presedinte ales mai in toate tarile democratice, ca si in cazul nostru obtine in turul 1 de alegeri cam 30-35% din voturi, la noi venind cam 3 3 si ceva milioane de romani votanti. Restul de 65-70% (6-7 milioane romani votanti) revenind celorlalti candidati impreuna, prin acestia intelegandu-se absolut normal ca sunt contra celui care are 30-35% si care apoi devine presedintele ales
In al doilea tur de scrutin dupa cum am mai spus si mai sus presedintele ales obtine peste 50% din voturi ( cam 5 milioane la noi), dar aceste voturi sunt compuse pe langa cele 3 3 si ceva milioane din primul tur si din voturile candidatilor iesiti din competitie,ce nu mai au sansa la fct de presedinte, a celor care aleg "raul mai mic" etc...ceea ce nu e cazul referendumului, unde interesul tuturor celorlalti este cu totul invers si anume sa voteze contra presedintelui ales, si astfel sa participe din nou la alegeri..
In consecinta e absolut normal ca un presedinte ales sa aibe oricand mai multi votanti contra lui cand toti ceilalti aspiranti au o sansa...
Deci daca tot se ajunge la o suspendare a unui Presedinte (eu zicand cu dovezi indubitabile si grave) macar sa se treaca direct la alegeri normale cu tur 1 si 2, cu sanse egale si pt Presedintele suspendat,...,

Musafir

#20127

2014-01-12 08:40

As dori ca petitia transmisa tuturor cancelariilor europene sa continua fapte concrete de coruptie savirsite de handicapatul si escrocul Basescu:
-exemple:
-contractul unde in numele unei firme a statului gajeaza cu nava un imprumut de 4,5 mil de dolari,dupa care scote banii si demisioneaza din functie fiind si demnitar al statului.
-tranzactia cu terenul
-interventia in guvern pentru a nu schimba persoane din conducerea bancii
-interventia in referendum cu venire a la vot si neparticiparea la vot
-interventia in justitie discutiile purtate cu procurorul general
-cazul lui Nastase inchis fara probe dar la-au arestat ca sa dea un exemplu, cazul cu telepatia,cazul cu CFR-ul cu delapidare de 7 mil de eoro si achitat
-jignirile care au fost aduse demnitarilor guvernului
-cum a modificat legea referendumului in parlament Boc ca sa nu poata fi demis etc.
-cele 400 de plingeri penale depuse de guvern si nu este nicio reactie la DNA
-oamenii externi trebuie sa cunoasca concret ce a facut acest animal nenorocit in cei 10 ani pentru ca.camarila lui l-au zugravit ca pe un erou in lume nestiind concret de ce a fost in stare acest piaza rea
-al doilea mandat cistigat fraudat -16 voturi pe minut la Paris etc.
-aceste exemple trebuie sa le cunoasca partenerii externi

Musafir

#20128 Prapastie

2014-01-12 08:40

Guvernul Ponta a intoxicat romanii in doar aproape 2 ani de canbd se afla la putere cu majoritatea de 70 %. Poporul a votat crezand ca va trai mai bine. Dar de unde mergem tot mai repede spre prapastie.
Basina

#20129

2014-01-12 08:40

Lamuritorii basisti gasesc normal ca un servitor public si nu un sef cum le place lor sa-l definesca pe Basina, "ales" la limita, adica cu furaciuni majore, in mintea lor e normal ca capsunarii (cacofonie voita) si moldovenii sa impuna presedintele Romaniei, cu 5 meleoane (ciordite cum am mai spus) sa nu poata fi tavalit de 8 (romani din Romania unde macacul a taiat pensii si salarii si a marit TVA-ul). Sigur ca pentru basisti e foarte normal.
Fan Hitler

#20130

2014-01-12 08:40

Eu sunt liber fraierilor, nu am sef, nu ma poate manipula nimeni...ma fut pe ei si le dau muie...muie base, muie voiculescule, muie udrea, muie gadea, muie ursu, muie badea muie anastase, muie ponta, muie crine, muie DD, muie jiji, muie vadime...muie basisti..muie antenisti..muie manipulatilor si vandutilor..jos pacanelele..........

Musafir

#20131

2014-01-12 08:41

foarte bine!

Musafir

#20132

2014-01-12 08:41

Sa mai veniti cu astfel de initiative; suntem inca vii si dorim sa fim tratati cu decenta si onestitate

Musafir

#20133

2014-01-12 08:41

Ii doresc d-lui Basescu si celor din preajma lui sa traiasca la fel de bine cum traiesc cam 90% din cei pe care I-a condus atatia ani (era numai o forma de salut; de fapt, imi doresc sa traisca mai bine decat dl Nastase sau dl. Becali)

Musafir

#20134

2014-01-12 08:41

Cei ce il plang aici pe Bombonel sa ii suga (poate si reciproc) penisul.
Fan Hitler

#20135 Re:

2014-01-12 08:42

#20127: -

si ar mai fi si abuzul lui basescu de a nu lasa basitii sa se exprime liber la Antena3


Musafir

#20136

2014-01-12 08:42

Antena 3 prezinta probe si dovezi.Cei neinformati ,care nu vor sa accepte realitatea cred ca au in structura lor o rautate distructiva combinata cu ceva sado-masochism.Propunerea cu ziua libera aminteste de implorarile demisului de a nu ne uita la Antene.Jignirile sunt argumentele oamenilor slabi,needucati care nu inteleg emisiunile Antenei 3 si nu le urmaresc pentru ca le provoaca dureri de cap.

Musafir

#20137

2014-01-12 08:43

Initiativa demna de toata lauda, alaturi de tot ce faceti la ANTENA 3 !!! Dar va spun sincer, sunt uimit ca, oameni cu pretentii sunt de "partea cealalta", parca sunt orbiti de culoarea rosie a "carnetului de partid", pe care l-au detinut. Sa fie oare frica o "samanta" care a incoltit pe pamantul roditor al Rmaniei ? Cu deosebit respect, Bandrabur Gheorghe-Dan
P.S.: ...care nu a fost membru P.C. chiar daca a fost ... sanctionat pentru asta in trecut.

Musafir

#20138

2014-01-12 08:43

Ma alatur cu mare bucurie initiativei dvs.

Musafir

#20139

2014-01-12 08:43

Sunt de acord ca toata lumea sa afle de decizia ca noi,poporul l-am demis din functia de presedinte al tari iar el nu se supune. Unde, intr-o alta tara civilizata a lumii s-ar mai fi intamplat asa ceva???
Fan Hitler

#20140 Re:

2014-01-12 08:43

#20132: -

puteti muri in liniste , Dragnea are grija de tine sa nu te uite


Musafir

#20141

2014-01-12 08:43

Ar trebui trimisa si la forurile superioardin europa

Musafir

#20142

2014-01-12 08:44

o mare dezamagire USL .
Ce ascunde "coabitarea" ?
Jenante acuzatiile senatorului de Satu Mare dar la care Ponta n-a avut "comentarii "
O fi santajabil in asa hal ?
Iar cu acest basescu (cu litera mica )greata multa
DOAMNE AJUTA.
Fan Hitler

#20143 Re:

2014-01-12 08:44

#20138: -

si cu bucuria mea...2 bucurii

Fan Hitler

#20144

2014-01-12 08:45

Bai BOILOR, si acum ma refer la BASISTI. Sa va lamuresc cum stau lucrurile cu REFERENDUMUL DE DEMITERE AL PRESEDINTELUI. SA le explicati si ANTI-BASISTILOR care mananca CACAT in fiecare zi cu REFERENDUMUL lor.
Deci acest REFERENDUM este un SCRUTIN PROFUND INJUST, ABERANT SI TREBUIE SCOS DIN CONSTITUTIE fiindca:
Un presedinte nu trebuie sa aibe peste 50% din votanti in competitie cu toti ceilalti potentiali aspiranti la fct. de presedinte (asa cum este in cazul referendumului), ci el trebuie sa aibe peste 50% in competitie cu un singur alt potential aspirant la fct.(asa cum e cazul turului 2 al unui scrutin de alegeri normale)
Un presedinte ales mai in toate tarile democratice, ca si in cazul nostru obtine in turul 1 de alegeri cam 30-35% din voturi, la noi venind cam 3 3 si ceva milioane de romani votanti. Restul de 65-70% (6-7 milioane romani votanti) revenind celorlalti candidati impreuna, prin acestia intelegandu-se absolut normal ca sunt contra celui care are 30-35% si care apoi devine presedintele ales
In al doilea tur de scrutin dupa cum am mai spus si mai sus presedintele ales obtine peste 50% din voturi ( cam 5 milioane la noi), dar aceste voturi sunt compuse pe langa cele 3 3 si ceva milioane din primul tur si din voturile candidatilor iesiti din competitie,ce nu mai au sansa la fct de presedinte, a celor care aleg "raul mai mic" etc...ceea ce nu e cazul referendumului, unde interesul tuturor celorlalti este cu totul invers si anume sa voteze contra presedintelui ales, si astfel sa participe din nou la alegeri..
In consecinta e absolut normal ca un presedinte ales sa aibe oricand mai multi votanti contra lui cand toti ceilalti aspiranti au o sansa...
Deci daca tot se ajunge la o suspendare a unui Presedinte (eu zicand cu dovezi indubitabile si grave) macar sa se treaca direct la alegeri normale cu tur 1 si 2, cu sanse egale si pt Presedintele suspendat,..

Musafir

#20145

2014-01-12 08:45

Nu mi se pare normal noi sa votam un dobitoc numit Base și acu sa umblam cu petiția pe la americani unde sunt romani uniți. Unițiva români și dați jos aceasta lipitoare numită bănesc.
Fan Hitler

#20146

2014-01-12 08:46

Eu sunt liber fraierilor, nu am sef, nu ma poate manipula nimeni...ma fut pe ei si le dau muie...muie base, muie voiculescule, muie udrea, muie gadea, muie ursu, muie badea muie anastase, muie ponta, muie crine, muie DD, muie jiji, muie vadime...muie basisti..muie antenisti..muie manipulatilor si vandutilor..jos pacanelele............

Musafir

#20147

2014-01-12 08:46

Nici un comentariu

Musafir

#20148 REGIMUL ILIESCU SI REGIMUL BASESCU

2014-01-12 08:47

Stiti cati romani au murit la asa-zisa revolutie pusa la cale de Iliescu si acolitii lui de atunci si de acum ? Va spun eu: peste 1100. dEASEMENEA STITI CATI ROMANI AU MURIT DUPA 1990 PANA IN 2004 CAND TARA S-A AFLAT SUB ILIESCU ? VA SPUN EU:3 MILIOANE. In 1988 inainte de evenimentele din Decembrie eram 23 de milioane de romani.
In aceasta situatie de ce nu se apasa pe pedala acestei perioade ? De ce uitam atat de repede nenorocirile din timpul lui Iliescu inclusiv mortii din timpul mineriadelor din 1990-1991 ? De ce, de ce, oameni buni ?

Musafir

#20149 Pe marte cu el!

2014-01-12 08:47

Se tot lauda cu potentialul lui! Haideti sa-l ajutam sa intre in randul celor ce ,prin 2o22,vor pleca pe Marte! Nu disperati, opt ani trec repede! Si, nu uitati ,e numai dus!
Fan Hitler

#20150

2014-01-12 08:47

Romani, Antena va crede prosti, prosti de uitati de la mana pana la gura....daia va repeta de milioane de ori cat e basescu de hot si camarila lui...asa e?