Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

Elena Udrea

#17376 Re: Re: Americani nenorociti

2014-01-11 15:34

#17362: Mircea Badea - Re: Americani nenorociti

Si io si io, ca nu ma lasa sa ma fac presedinta


Musafir

#17377 Re:

2014-01-11 15:34

#17366: Fan Hitler -

aşa-i că barză-ta era gitană ?...pe cale de consecinţă aşa-i că tu eşti Goe ?

Fan Hitler

#17378

2014-01-11 15:34

Breaking News!!! Si cei din RD CONGO solicita sa le trimitem cateva abuzuri. Isi vor sacrifica niste camile si ni le vor trimite ca ofrande
Nina

#17379 @17371

2014-01-11 15:34

Mai du-te la scoala ca te faci de ras si te vede o tara intreaga.

Musafir

#17380

2014-01-11 15:35

Bisuspendatul presedinte al Romaniei, Traian Basescu, demis prin votul legal si legitim a 7.403.386 cetateni romani vii si sanatosi mintal, actualmente ocupa in mod ilegal fotoliul de la Cotroceni, prin sprijinul neconditionat al liderilor Partidului Popular European si al Comisiei UE, precum si al trimisului Secretarului de Stat Philip Gordon, ca urmare a referendumului de demitere din 29 iulie 2012. Pe plan intern, domnul Traian Basescu este cel mai mare mincinos si farseur politic sidetine cheile Justitiei nominalizate de domnia sa in repetate randuri, dupa cum urmeaza: Presedintele si Vicepresedintele Inaltei Curti de Casatie si Justitie - doamna Livia Stanciu si Ionut Matei, procurorul sef al DNA, condusa de Laura Codruta Kovesi, Alina Bica - procuror sef la DIICOT, precum si Curtea Constitutionala din Romania, unde si-a numit ca membru pe fostul procuror sef al DNA, Daniel Morar, care i-a acordat super-imunitate in fata legii, fiind singurul demnitar care detine aceasta super-imunitate. Tot Daniel Morar i-a dat un NUP in dosarul "Flota", casa din Mihaileanu, pe care si-a dat-o singur, cu toate ca a avut si alte case inainte de aceasta, ocupand atunci functia de Primar General al capitalei. In prezent, sustine ca Parlamentul Romaniei trebuie desfiintat, Primul-Ministru trebuie demis, iar consilierii sai de la Palatul Cotroceni i-au gasit formele "legale", pentru ca prin fiica sa, Ioana Basescu, sa devina mosier (proprietar) a 291 hectare de teren din zona Nana, proprietate ce a apartinut Institutului de Cercetari Agricole Bucuresti. Deci iata cum, prin intermediul armelor politice de care dispune neconditionat, Traian Basescu atenteaza la integritatea justitiei din Romania si isi bate joc cu nonsalanta de cetatenii care i-au spus la data de 29 iulie 1012 sa plece acasa. Daca presedintele Germaniei si-a dat demisia dupa o luna de la niste abateri mult mai putin evidente, in opinia domnului Traian Basescu nu exista notiunea de demisie. In calitate de protestatar al anilor 2012-2014 si de cetatean al Romaniei, libere si independente, cer libertate pentru poporul roman, si mai putine lectii de demnitate si democratie din partea oficialitatilor americane, unde exista pedeapsa cu moartea si unde cetatenii isi pot exprima liber opiniile dupa pronuntarea anumitor sentinte. Traiasca Romania libera si independenta! Semneaza un cetatean umilit.
cetatean

#17381 Re:

2014-01-11 15:35

#81: -

exact asa simt si eu + cateva milioane...

 

Barack Obama

#17382 Re:

2014-01-11 15:35

#17369: -

I don't speak Romanian and I don't give a shit about online petitions.

Fan Hitler

#17383 Re: Re:

2014-01-11 15:35

#17377: - Re:

ia ia va siz dus


Musafir

#17384

2014-01-11 15:36

ne am saturat pana la refuz

Musafir

#17385

2014-01-11 15:36

Este momentul sa se termine cu dictatura Basascu si cu "bunul plac" pe care acesta il promoveaza sfidand orice forma de democratie si delegalitate in Romania

Musafir

#17386

2014-01-11 15:36

de ce dati la televizor mici corupti cand exista altii mult mai mari ,nu este o diversiune?
NSA

#17387 Re: Re:

2014-01-11 15:36

#17375: STS - Re: "Nici nu stiti ce mare adevar spuneti. Over."

Game over!

Fan Hitler

#17388

2014-01-11 15:36

Pentru a le demonstra celor care sustin ca aici posteaza lingaii lui Voiculescu, propun sa ii injuram pe toti din trustul Antena3: hhuoooo Voiculescu, Huooo Gadea, Huooo Ursu Huooo Badea...hotilor, bandiitilor. Sa le aratam ca suntem liberi
Mircea Badea

#17389 Re: Re: Re: Americani nenorociti

2014-01-11 15:37

#17376: Elena Udrea - Re: Re: Americani nenorociti

Elena, asta nu e treaba de femeie. Stai acasa, se duce Dana Grecu, ca eu m-am rupt in doua la ultimul spagat

ina
Musafir

#17390

2014-01-11 15:37

Traian Basescu este cel mai slab presedinte al Romaniei!


Musafir

#17391

2014-01-11 15:37

se se auda peste mari si tari ---in romania domneste un ,,pirat ,,ce a instalat o semidictatura cu procurori ,judecatori,securisti ,acoliti ai fostului dictator Ceausescu ce pozeaza in democrat si sustinator al valorilor occidentale din gura .
si mie imi pasa

#17392 ALATURI DE PRESEDINTELE TRAIAN BASESCU

2014-01-11 15:37

JOS ANTENA 3 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JOS VOICULESCU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JOS MAFIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TRAIASCA PESEDINTELE ROMANILOR TRAIAN BASESCU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#17393 Re: @17352

2014-01-11 15:37

#17372: Ana - @17352

Chiriţooooooo....du-l la tine acasă...să se lupte cu tine-n privat...

SIE

#17394 Re: Re: Re:

2014-01-11 15:37

#17387: NSA - Re: Re:

Absolutely, Sir!


Musafir

#17395

2014-01-11 15:38

Sprijinul pe care SUA il acorda acum lui Traian Basescu si, implicit, statului mafiot pe care acesta l-a construit si il desavarseste in Romania, constituie o jignire si un semn de dispret profund fata de cetatenii romani. Indiferent de ratiunile pragmatice care stau la baza atitudinii SUA, jandarmul mondial ar trebui sa stie ca nici chiar el nu este etern, iar sentimentele antiamericane se intetesc in lume.
Xena

#17396 Re: Re: Re: Re:

2014-01-11 15:38

#17172: Absolventa Stiinte Politice in SUA - Re: Re: Re:

Eu, am ales un pseudonim pt comentarii, dar petitia am semnat-o cu numele, la vedere, asa ca nu fac parte din cei care se ascund si nici nu am semnat de mai multe ori!

Am semnat petitia, pt ca ma deranjeaza cumplit cum un om, care se crede presedintele tarii, isi schimba parerile de la o zi la alta, cum se uita in ochii nostri si spune un lucru, iar apoi o face din nou, spunand cu totul si cu totul ceva opus, explicandu-ti din nou cat de adevarat este ceea ce iti spune! faptul ca cei foarte apropiati lui, nu fac altceva decat sa denigreze poporul pe care il reprezinta, faptul ca fiica lui cea mica, minunata europarlamentara, care abea daca citeste romaneste se erijeaza in cunoscatoarea si comentatoarea evenimentelor din tara unde tatal ei este conducator, iar el ca parinte o lasa in continuare, ba mai mult, probabil ca va lupta din nou pt alegerea ei in acelasi for, denota ca nu il intereseaza niciun pic cum apare tara LUI, acolo unde el se joaca dea presedintele, in fata lumii intregi!

Credeti ca cei de afara apreciaza prestatia fiicei europarlamentar? daca ati ascultat cateva pareri ati avut ocazia sa vedeti ca nu!

Vi se pare normal, ca cealalta fiica sa sfideze pe toata lumea cu imprumutul pe care l-a facut?

Vi se pare normal, ca din impozitul meu si al dvs si al celorlalti sa i se plateasca unui personaj suma de 10 mil. euro/ pt un teren de 90 hectare?

Vi se pare normal ca intr-un dosar de spalare de bani, deschis dlui Basescu, sa se dea rezolutia NUP, nazata pe superimunitatea persoanei?

Si imens de multe alte situatii in care dlui si camarila care il inconjoara lucreaza mana in mana cu cei din zona justitiei si a altor "institutii"!

Nu fac parte din oamenii care sunt mituiti cu puiul de alegeri si nici nu ies pe strada decat atunci cand simt ca vreau sa fac asta!

Acesta este motivul pt care am semnat aceasta petitie si imi doresc sa fie adresata nu numai Americii, dar si intregii Europe,ca macar asa, sa inteleaga, ca nu numai ce li se spune lor direct, in intalnirile de taina sa la vedere, este adevarat.

Nu toti oamenii au craniul deja mancurtizat, sau nu toti sunt injectati cu cipuri de radioghidare a gandirii!

Sa ne intelegem, nu sunt de acord nici cu multe din actiunile actualei conduceri, guvern, parlament, etc, dar nu vreau sa hulesc in masa, ca sa zic asa, pt ca traiesc, cu senzatia ca si in aceste structuri, dl. Basescu este infiltrat foarte adanc si ii manipuleaza pe toti prin structurile sale! Poate la o curatenie cat de cat amanuntita, sa ramana cei care tin un pic si cu acest popor!

Sper sincer, sa nu ajungeti sa imi dati dreptate, cand spun ca daca o vom duce tot asa, sub conducerea intr-un fel sau altul a minunatului Basescu si a celor din jurul lui, sa nu ajungem ca in loc de Romania, ceva ani de acum incolo, sa ne intoarcem la anii 500, la cnezatele si voievodatele de pe acest teritoriu, fiecare vorbind limba celui care il coordoneaza si care sa le povesteasca nepotilor, cum arata odata curtea in care nu mai creste nimic.

Imi cer scuze pt divagatie si imi doresc sa aveti o seara minunata

Fan Hitler

#17397

2014-01-11 15:38

culmea democratiei: Udrea la Antena3 il injura pe Basescu
Ciprian

#17398 Re: @17352

2014-01-11 15:38

#17372: Ana - @17352

ei Ana, singura dovada ca Basescu lupta impotriva mafiotilor ar fi sa se bage singur in puscarie, sa stea acolo vreo 30 de ani si sa doneze statului roman toata averea lui si a familiei sale. Pun pariu cu tine ca n-o va face!!

alina mariana
Musafir

#17399

2014-01-11 15:39

Vrem sa traim !!!

Dragnea lui Livache

#17400 au semnat si moroii, ca la referendum

2014-01-11 15:39

86 633 persoane au semnat această petiție. Semnăturile provin de la 56 571 adresa IP diferite.