Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#17176

2014-01-11 14:54

Sugerez Antenei 3 ca odata cu petitia actuala sa dea un raspuns tuturor basistilor ( atat romani - CSM ,DNA, ambasade..cat si externi - americani,germani,consilul Europei... )in care sa se arate clar ca noi nu avem nimic cu justitia in general . Noi romanii santem nemultumiti pentru ca justitia se ocupa de lucruri marunte ( cartabosi, bideuri... 8 voturi frauduloase ) si nu ancheteaza marii corupti (in energie ,banci ,resurse naturale - petrol - aur , gaze naturale, constructii autostrazi, trafic de energie electrica )
Este evident ca lista marilor infractori incepe cu Basescu si neamurile, Videanu,Berceanu ,Udrea etc...etc. Pentru justite acestia sant curati ca lacrima .Personal as fi fost multumit ca Nastase sa faca puscarie pentru Petrol-OMV si Bectel-autostrazi nu pentru steaguri, afise si bideuri.As fi fost multumit ca Nastase sa faca puscarie pentru devalizarea tarii nu pentru faptul ca nu ii place lui Basescu cel mai mare marlan si borfas al tarii.Basestii (interni si externi )trebue sa accepte ca cel mai mare evazionist si corupt al Romaniei este insasi Basescu cel cate urla cel mai tare ca .... justitia nu e lasata sa isi faca treaba.

Musafir

#17177

2014-01-11 14:55

Am semnat aceasta petitie cu intarziere pentru ca imi este teama ca va avea acelas efect ca si votul nostru din vara...Nu stiu de unde vine aceasta neputinta, a oamenilor puternici din aceasta tara, sa faca dreptate, care este atat de evidenta si totusi....Sa auzim de bine, cu multa stima.

Musafir

#17178

2014-01-11 14:55

Astept ca in Romania coruptia sa dispara DACA NU TOTAL , MACAR PARTIAL...
Fan Hitler

#17179

2014-01-11 14:55

Se pare ca trebuie sa facem o cheta pt Ponta. El nu a disparut fara sa stie nimeni unde. De fapt a pierdut toti banii la pacanele in Austria. Si-a amanetat telefonul tot. Faceti un pustiu de bine va rugam. Fundatia "Mereu Aproape" il ajuta pe Dl. doctor docent de renume mondial Victor Viorel Ponta sa poata reveni in tzara. jos base

Musafir

#17180

2014-01-11 14:55

Romania de 24 de ani este o tara babaniera, politicienii s au imbogatit peste noapte, se perinda la putere falsificand alegerile asa cum s a intamplat si in 2012 la demiterea dictatorului Traian Basescu cetatenii fiind nevoiti sa jure cu Biblia pe capota masinii fiind amenintati de procurorii Basisti, Bucsani si Papici ca si cozile de topor ai acestora.!!!!

Musafir

#17181 Re: Re: 1

2014-01-11 14:56

#17173: - Re: 1

CORECT SE SCRIE CAM ASA :

DU-TE'N MA-TA SI IA-L SI PE BASESCU, antenele nu au si cursuri de gramatica ?

Loredana

#17182

2014-01-11 14:56

Cred ca aici posteaza toti anagajatii lui Voiculescu.
JOS ANTENA 3 !!
JOS VOICULESCU !!!!
JOS MAFIA !!!!!!!
TRAIASCA PESEDINTELE ROMANILOR TRAIAN BASESCU???????????
cetatean semnatar al petitiei

#17183 Re: 1

2014-01-11 14:56

#17151: @Maria - 1

Jos comunismul este echivalent cu JOS BASESCU! Iar faptul ca esti din categoria "romanlor" care sunt aLATURI de Traian Basescu este perfect explicabil: doar redusii mintali cred ca sangele poate sa fie sfasiat ;)

Fan Hitler

#17184 Re: 1

2014-01-11 14:56

#17151: @Maria - 1 "NE APARA DE LUPII CARE VOR SA SFASIE SANGELE NOSTRU AL ROMANILOR.."

ce vor lupii sa faca? Sa sfasie sangele??  HA, HA!!!


Musafir

#17185

2014-01-11 14:56

jos sistemul BASISTO-FASCISTO-COMUNISTOID dar si jigodiile astea numite USL care au peste 70% procente si nu sunt in stare sa faca absolut nimic pentru cei care iau votat asta insemnand ca ori sunt crunt de idioti ori sunt complici cu tatuca

Musafir

#17186 marian

2014-01-11 14:56

pentru toate doamnele care nu sunt basiste sa ami dea un email la mariuscepoi@yahoo.com

Musafir

#17187

2014-01-11 14:56

nu mai e nimic de comentat,faptele spun totul...

Musafir

#17188

2014-01-11 14:56

mult a fost putin a ramas ,daca USL a uitat ce a promis....dar ce ramine de facut? multumesc astept tinerii sa intre in politica mare fara ei raminem tot la dunga rosie....
Fan Hitler

#17189 Re:

2014-01-11 14:56

#17177: -

Nu e problema. Un pas mic pentru un turnator, un pas mare pt Voiculescu

Xena

#17190 Re: Re:

2014-01-11 14:56

#17106: - Re:

Dupa cum face greseli de vorbire, nu as miza pe lipsa copy/paste-ului si in doctoratul lui!

Iar la cat este de ingamfat zici ca este cel putin cel care a pus prima data coada la pruna!

Numarul doctoratelor luate cate 3-4 intr-un an, ar trebui sa nu mai fie principalul argument in propunerea pt ocuparea unui post de conducere!

Sa mai dea si niste teste, in fata unor oameni recunoscuti ca pregatire stiintifica si morala. sa mai faca si niste examene medicale fizice si mai ales psihice!

Indienii nu isi puneau seful de trib, decat dupa ce se dovedea ca este cel mai bun in lupta si dupa ce "sfatul batranilor" il supuneau la multe alte teste! Cel care castiga, insemna ca este cel mai bun si ii poate conduce!

Ar trebui sa ne gandim si noi mai bine atunci cand scoatem nume pe piata si ii propunem sa NE conduca!

repet: sa NE conduca! ar trebui ca intelegem ca acel personaj ne va conduce si pe noi personal odata cu intreaga gloata

si cineva care isi distruge propii colaboratori, nu va ezita sa ne distruga si pe NOI oricand si fara remuscari!

Din Berceni

#17191 Re:

2014-01-11 14:57

#17182: Loredana - "Cred ca aici posteaza toti anagajatii lui Voiculescu"

Crezi gresit ...Jos Basescu !!!


Musafir

#17192

2014-01-11 14:57

Sunt de acord in intregime cu continutul petitiei.

Alexandru Puscas

Musafir

#17193

2014-01-11 14:58

Da am semnat aceasta petitie,pentyruca m-am saturat de un al doilea dictator si profitor de pe spinarea unui intreg popor,prin minciuni si frauda.A mintit o lume intreaga timp de 9 ani,si inca mai are ceva timp de a minti si a face rau poporului,imptreuna cu clica lui.
expertul

#17194 excelent comentariu

2014-01-11 14:58

Eu cred ca aceasta petitie se mai poate numi si petitia lui Voiculescu si a tuturor celor care au facut parte din sistemul mafiot al lui Adrian Nastase intr-o Romanie in care legea nu era numai pentru cei saraci iar cei bogati deveneau peste noapte tot mai bogati si in care se faceau delapidari (banci , Caritas ,FNI) fara a fi gasit nici un vinovat ,intr-o Romanie in care se fura mai mult decat castigau toti cei care munceau legal la un loc , si in care daca vreun partid in afara de PSD castiga alegerile, erau chemati minerii la Bucuresti si izbucnea un adevarat macel pentru a arata romanilor ce vor pati cei care se gandesc sa instaureze alt fel de democratie decat cea impusa de PSD.Domnule Voiculescu (daca va puteti numi domn sau cetatean)incetati sa mai spalati creierele romanilor cu un grad mic de inteligenta fiindca oricum viata e scurta si rasplata divina este aproape, fiecare isi va primi rasplata cuvenita.Si Victor Ponta sa nu mai fuga cand vine cineva din SUA sa vorbeasca cu el despre statul de drept sau se simte cu musca pe caciula? .....am preluat acest comentariu pentru ca e foarte potrivit plagiatorului.........B1 V-A DESCOPERI, DAR NU NUMAI EI CI SI EU CA E O PORCARIE ACEASTA PETITIE!......NU RESPECTA CELE MAI ELEMENTARE REGULUI DE A NU FACE FALSURI!.....DAR MA BUCUR CA SI DE ACEASTA DATA VA FACETI DE RAS IN FATA NATIUNII...MAI ALES AMERICANILOR!......E GREU DE PACALIT SUA CU ASTFEL DE SCHEME SLABE!........PARATI PRESEDINTELE TARII LA AMERICAN IN MOD ODIOS!........BRAVO!!!!!......TINETI TOT ASA SI INTR-O ZI VA TREZITI CA DOAR VOI DOI , ADICA gadea si ursu se uita la LATRINA 3!
Adrian Nastase

#17195 Re:

2014-01-11 14:58

#17177: -

Asta nu e dreptate Am furat si eu cat am putut. Pentru asta trebuia sa ajung in puscarie, cand zeci de mii de oameni cu probleme de inteleger (vorbesc pe americaneste) sunt alaturi de mine? Va multumesc, dragii mei, ca ma sustineti in actul meu de a fura Romania. Va multrumesc si ca sunteti impotriva lui Basescu care nu ne lasa sa furam.


Musafir

#17196 Re: a ...spea oara

2014-01-11 14:59

#17177: -

am semnat-o si io, pana pleaca Victoria Nuland o mai semnez de ...spe ori, traiasca si infloreasca antena lui felix basinosul !

Fan Hitler

#17197

2014-01-11 14:59

Astept cu nerabdare democratia iluminata de la Antena3 sa dea o postare pro basista din cele peste o mie. jos basescu

Musafir

#17198 marian

2014-01-11 14:59

Terminator esti terminat rau. eu nu sustin pe nimeni. eu spun ca basescu e un mafiot un hot.

Musafir

#17199

2014-01-11 14:59

Uncle Sam stie perfect situatia dar tine cu nelson
COSTEL 50

#17200

2014-01-11 15:00

mai e cineva din USL CARE NE APARA ,CACI ASA A PROMIS PONTA CA AI V-A APARA PE TOTI CEI ACUZATII DE OAMENII LUI BASESCU,CHIAR SI PE DRAGNEA....