Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#1401 Musafir

2014-01-09 20:03

Suntem o tara de ,,musafiri`` ,nu aveti curajul sa va logati,sunteti niste lasi ,ca poporul Roman ,sa va fie rusine !

Musafir

#1402

2014-01-09 20:03

Apreciem sincer demersul d-voastra in a face cunoscut si in acest mod,realitatea din societatea romînească,dovedind intrasigentă faţă de abuzurile comise de către oamenii sistemului creat în ultimii 9 ani în ţara noastră.

Musafir

#1403

2014-01-09 20:03

++

Musafir

#1404

2014-01-09 20:03

Antena3 sunteti cei mai tari, EXCEPTIONABILI!!! (va rog sa-mi citesti Domnu' Gandea commentul in direct, live)

Musafir

#1405

2014-01-09 20:03

O initiativa excelenta trebuia facut acest lucru de mult mai mult timp.Guvernul nu a inteles acest lucru trebuie sa facem noi oamenii responsabili acestei tari acest pas .Felicitari voua adevaratilor patrioti a acestei tari.Nu trebuie sa va opriti aici Acesta este numai inceputul,trebuie repetata actiunea oriunde si oricat pana la victoria finala.Va bucurati de respectul tuturor acelora care simpt ceva pentru aceasta tara.

Musafir

#1406

2014-01-09 20:03

salut si semnez acest demers...cetatenesc/tovarasesc!
ce rol mai are politicul/parlamentul!?
se justifica existenta unor instititii ...de stat care sunt utilizate, nu in folosul celor multi.
este nevoie de o adevarata reorganizare a CETATII!

Musafir

#1407

2014-01-09 20:03

Ar fi oportun un miting la porta amgasadei U.S.A!

Musafir

#1408

2014-01-09 20:03

Nu pot la nesfarsit sa stam la miloaga americanilor dupa ce au avut inchisori in romania dupa ce se folosesc de noi in toate teatrele de razboi dupa ce iau ascultat telefonul pana si "angelicai'" Ei stiu exact ce se petrece in Romania,RESTUL SUNT POVESTI, un lucru este cert ii doare in fund de noi cata vreme "MILOGUL" Fiind securist, dar nu in folosul statului Roman stie ca are spatele asigurat indiferent de ce spunem noi.OARE CHIAR NU PRICEPEM CE ESTE IN JURUL NOSTRU.PETITIA ESTE INTEMEIATA DAR NU O SA NE FOLOSEASCA LA NIMIC.

Musafir

#1409

2014-01-09 20:03

INCREDIBIL!!!!!!!!!!!!Cate cazuri TUNDREA s-au petrecut in America,fara ca cineva sa plateasca?De ce orice functionar din tara asta trebuie sa raspunda pt. greselile facute,de multe ori chiar penal,(pt. ca de cele mai multe ori neatentia este interpretata intentie)iar acesti domni din justitie indiferent de functie sa nu raspunda?De ce o tara atat de saraca cum suntem considerati,cu un popor cu un salariu de 150eur sa plateasca greselile unor oameni cu un salariu la care un Roman care munceste 12 ore nici nu viseaza?

Musafir

#1410

2014-01-09 20:03

Va multumim ca incercati sa faceti dreptate! Jos palaria in fata dvs.! O sa fim iar liberi in curand!

Musafir

#1411

2014-01-09 20:03

numai bunul DUMNEZEU ne mai poate scapa de tiranul adus in fruntea tarii prin vointa poporului dobitoc
TATA

#1412

2014-01-09 20:03

DOAMNE AJUTANE

Musafir

#1413

2014-01-09 20:03

Petitia plus iesitul in strada ,ultima solutie.

Musafir

#1414

2014-01-09 20:03

As dori ca tara aceasta chinuita sa aibă noroc de mai multi patrioti. Sa înceapă sa urce din adincul iadului in care a trimis-o dictatura Basescu.

Musafir

#1415

2014-01-09 20:03

Consider ca europarlamentarii si diplomatii din SUA, alaturi de jurnalisti ar trebui sa informeZe cu curaj despre realitatile din Romania pentru corecta apreciere a situatiei de catre factorii de deciZie din UE si SUA. Vointa majoritatii ar trebui sa fie recunoscuta, exact ca si in toate tarle democratice din lume. Minoritatea incearca sa intimideZe si sa profite de apatia/indiferenta unei parti a populatiei.
IONUT

#1416 UN VÂŞINSKI ÎN FUSTĂ

2014-01-09 20:03

O fi madam Nuland un fel de Vâşinski în fustă? Dacă da, atunci... istoria are un mod bizar de a se repeta!

Musafir

#1417

2014-01-09 20:03

Semnez cu draga inima aceata petitie, POATE TREBUIA TRIMISA ACUM 4-5 ANI...avem incredere in cei doi semnatari, cred ca nu se vor opri aici...

Musafir

#1418

2014-01-09 20:03

Felicitari ! Va sprijinim, suntem alaturi de voi pentru ca suntem satui de minciuni, de trepadusi, de securisti, care si acum dupa 25 de ani ne conduc tara si ne dicteaza la tv cum sa "traim bine" la misto, bineinteles, ne indica la fel ca Ceausescu " sa nu ne uitam la televizor" etc. Am ajuns la concluzia ca majoritatea romanilor suntem in depresie, ca numai facem fata vietii si traiului instituit in tara asta, -exclus bineinteles smecherii sistemului,... ca... normal ei traiesc bine. Basescu Dictator!!! Jos cu el!!!sa ne lase ca ne-a distrus!

Musafir

#1419

2014-01-09 20:03

am semnat aceasta petitie insa nu cred ca se face ,,mare branza,, cu ea! ceea ce ar trebui noi sa facem ca sa terminam cu toate necazurile ,este sa renuntam la Republica si sa trecem la Regat ori Monarhie Constitutionala ! Eu asa am inteles din istoria Romaniei ,inainte de 30 decembrie 1947 occidentul in frunte cu America ne-au lasat pe mana URSS-ului condus atunci de Stalin iar in Tarisoara noastra isi facea de cap presedintele PCR Petru Groza care la santajat pe MS Regele Mihai sa abdice fortat spunandui ca daca nu semneaza abdicarea redactata de el , Petru Groza , va trage in cei una mie de protestanti pro-Monarhie pe care ii si arestase deja !De atunci si pana in prezent numai Comunistii au condus aceasta Tara !!!
mira luminita
Musafir

#1420

2014-01-09 20:03

Este o initiativa buna,avand in vedere dreptul la opinie , dorinta de a se cunoaste adevarul despre Romania ,sper ca cei 7,4 milioane de romani umiliti sa o semneze !


Musafir

#1421

2014-01-09 20:03

Antena 3, felicitari pentru aceasta initiativa! Sper ca vocea noastra sa fie auzita!

Musafir

#1422

2014-01-09 20:03

Romanii ar trebui sa se trezeasca asa cum bine ne invata imnul Romaniei.Dorim sa avem locuri de munca in tara noastra,sa nu mai fim nevoiti sa trecem granita pentru a avea un loc de munca si a avea cu ce ne creste copiii.Pentru copiii nostri vrem un trai mai bun.Ne-am saturat de politicienii care doar ne promit odata la patru ani ceva , ce se uita imediat ce isi ating scopul.

Musafir

#1423

2014-01-09 20:03

Felicitari pentru tot ce faceti la acest post TV...speram sa ajunga si Romania o tara normala si respectata...

cu respect
p.rincec

Musafir

#1424

2014-01-09 20:03

jos comunizmul

Musafir

#1425

2014-01-09 20:03

Domnilor, sustinatori ai acestui regim, va rog, insistent sa vi-l luati la dv. pe aceasta mare personalitate politica al acestui secol, sa vi-l puneti la rana, sa vi-l puneti in orice conducere a statului dv. si sa ne lipsiti, sa ne vitregiti de prezenta lui in tara asta. Noi ne-am cama saturat de el si gasca lui de lingai si golani pusi peste tot. Urasc regimul, urasc pe toti sustinatorii lui, urasc tot ce face si ce zice acest om.Am ajuns sa urasc situatia de azi mai mult decat aia de pe timpul lui Ceausescu. Daca tot doriti sa sustineti asemenea lichea va rog sa vi-l legati de gat si sa plecati cu el si ai lui in tara dv. si apoi mai vb.