Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#12626

2014-01-10 16:46

poate vor sa-mi scot caciula , sa ma laude ca ma-m integrat.

Musafir

#12627

2014-01-10 16:46

Anul acestsa oricum vom scapa de Basescu dar trebuie sa plateasca pentru ce a facut romanilor.

Musafir

#12628

2014-01-10 16:47

,, Oamenii ajung sa se defineasca , tocmai prin felul in care se pierd'' ( C. Noica ) Aceasta afirmatie va ramane valabila- sper eu - si pentru dl Basescu .Sigur, vom putea deveni odata martorii pierderii sale...

Musafir

#12629

2014-01-10 16:47

FARA COMENTARII

Musafir

#12630

2014-01-10 16:47

va felicitam si apreciem initiativa.
Pacat ca politicieni care formeaza actuala
majoritate,accepta sa fie umiliti de acest individ
si clica lui.
IOANA

#12631 Re: o petitie mincinoasa

2014-01-10 16:47

#12398: musafr - o petitie mincinoasa

VA OFTICATI BASISTILOR!!!!!!!!!!!!


Musafir

#12632

2014-01-10 16:47

Nu mai poti vorbi de atata suparare,cand vezi ce se intampla,..au vandut totul din aceasta tara,au furat,mult,foarte mult,au ucis si la propriu si la figurat,..o seara de-as scrie nu ar fi de ajuns despre acest Traian si cei din oastea sa, caruia nu i se potriveste numele.....Numele lui este HITLER.

Musafir

#12633 O petitie vicleana semnata de naivi

2014-01-10 16:47

Hotii si infractorii din USL se plang la Casa Alba ca sunt p e r s e c u t a t i de Basescu

Musafir

#12634

2014-01-10 16:47

Jos dinastia Basescu!Ne-am saturat de mizerile lui.

Musafir

#12635

2014-01-10 16:48

Basescu e "tumoarea" tarii ... trebuie extirpat!!

Musafir

#12636

2014-01-10 16:48

Aveti in subtextul petitiei o alta "petitie"care strica tot.Luati masuri

Musafir

#12637

2014-01-10 16:48

DACA U.S.L.,NU A AVUT CURAJUL SA MEARGA PANA LA CAPAT. MA BUCUR CA VOI INCERCATI SA FACETI CEVA SI PENTRU NOI,.. OAMENI DE RAND.DUMNEZEU SA VA AJUTE SA FACETI CEVA.NE-AM SATURAT SA MUNCIM PENTRU UN SALARIU DE NIMIC, CARE NU NE AJUNGE NICI DE FACTURI.

Musafir

#12638

2014-01-10 16:48

Nu mai pot sa traiesc de la o luna la alta, sa ma chinuiesc sa traiesc, sa platesc darile care sunt "regularizate:din burta, curent, gaz, apa.E destul, prea multa zbatere pentru traiul mai bun al altora, pe spinarea celor ce muncesc.
O angajata cu mama ei pensionara, care traiesc cinstit da greu, intr-o tara pe care o iubesc

Musafir

#12639

2014-01-10 16:48

suntem cu tot sufletul alaturi de voi !
Presedintele USC Salaj

#12640

2014-01-10 16:49

DUMNEZEULE TE RUGAM PEDEPSESTE-NE CUM VREI NUMAI SCAPA-NE DE DICTATURA LUI BASESCU CARE DIN 2004 SI-A PUS APRENTA PE NOI SALAJENI UMILINDU-NE SI PINA AZI CU POLITIA LOR POLITICA CARE ESTE LA TOATE INSTITUTIILE .FINANTELE ISI BAT JOC DE FIRMELE NOASTRE SI LE DESFINTEAZA, JUDECATORII NE FAC SA NE PARA RAU CA NE-AM NASCUT IAR CEILALTI SE ALINIAZA DE FRICA.DE CAND OMUL PRESEDINTELUI BASESCU A PRELUAT JUDETUL STANCA VIOREL,LUCRURILE NU S-AU SCHIMBAT IN BINE PENTRU CA INDIFERENT CINE A VENIT LA GUVERNARE TOT TORTIONARI AU RAMAS IN FUNCTIILE DE UNDE NE FAC DOSARE CAND NU TACEM.TOATA LUMEA STIE CA SEFUL FINANTELOR A FOST PROTEJATUL LUI STANCA IN TOATE LEGISLATURILE IAR EL NU SI-A PLATIT NICIODATA IMPOZITELE PE CELE 26 FIRME ALE SALE,ACUM SA RETRAS BOGAT SI CU MULTI PRIETENI IN FUNCTII IAR NOI TOT DE PRIETENI LUI DEPINDEM ATAT IN JUSTITIE CAT SI LA FABRICAREA DE DOSARE CARE AJUNG DE CELE MAI MULTE ORI LA DOMNUL BUDA DANIEL FOST PRESEDINTE A COMISIEI JURIDICE DIN CAMERA DEPUTATILOR DE AICI INCOLO DUMNEZEU CU MILA.AU OAMENI ACESTI DOMNI BASISTI PE UNDE NICI NU GANDITI.DEGEABA NE INBUCURATI CA MAI AVEM UN AN, SA-R PUTEA SA FIE PREA TARZIU, MACAR FACETI SCHIMBARI SI AJUTATI-NE SA SCAPAM DE SECURISTUL COMUNIST BUTIRI LAURENTIU FOSTUL SECRETAR DE UTC SI BAIATUL FOSTULUI COMANDANT A SECURITATI CEAUSISTE CARE ISI FOLOSESTE TOATE METODELE INVATATE DE LA TATAL SAU CARE DE ZECI DE ORI LA-M INTILNIT BEAT LA POPASUL ROMANILOR PE CAND ERA COMANDANT DE SECURITATE IAR EL SE LAUDA CATI ROMANI A LICHIDAT IN FAGARAS PENTRU CA ACESTIA NU-SI DOREAU COMUNISMUL.AM VOTAT USL-UL SI CU CE NE-AM ALES CU O POLITIE POLITICA SI MAI INVERSUNATA.CAND LE VA VENI VREMEA SA PLATEASCA ACESTI TORTIONARI DOMNULE GADEA?

Musafir

#12641

2014-01-10 16:49

ar fi bine sa ne bage in seama cu petitia , caci la referendum ne-au calcat in picioare...

Musafir

#12642

2014-01-10 16:49

Basescu si ai lui sa manance rahat pe banii lor, nu pe banii nostri.


Musafir

#12643

2014-01-10 16:49

Numaram zilele si orele pana cand vom scapa de bestia de base si tot clanul lui de corupti !Sa nu vina nimeni la noi sa ne dea lectii de democratie.Am facut destule sacrificii pt occident...le-am tinut piept tuturor invadatorilor mii de ani ca sa aibe ei liniste si pace sa se dezvolte si am asteptat americanii 50 de ani...sa ne scape de dictatura,nu sa ne-o vare cu forta pe gat !

Musafir

#12644

2014-01-10 16:50

Abuzurile din Romania continua pentru ca acest USL confortabil instalat ,permite asta.Mare dezamagire .
Rusine USL,rusine ponta,care nu a avut decit dorinta de a deveni prim ministru cu orice pret...acum se vede pretul...ce va mai mirati?totul are un pret..ponta si-a sacrificat poporul pentru scaunul lui.
Din strainatate impactul celor intimplate in tara este altul.Imi este rusine ca sunt roman ,dar imi este bine ca nu mai depind de o adunatura de nemernici.Realizind acum citiva ani, ca nici eu si nici copilul meu nu are nici o sansa,ca ii stim pe toti de ce sunt in stare,pt ca toti s-au perindat la putere,am hotarit sa imi iau lumea in cap...si bine am facut...dupa 3 ani ...traiesc o viata confortabila plina de siguranta si bucurie...imi este mila insa de cei ramasi pe care ii consider demni de mila...

Musafir

#12645

2014-01-10 16:50

doresc ca traian basescu sa fie scos din viata publica si dus acolo unde ii este locul (dupa gratii)si sa fie suspendat cu 29 de zile inainte de alegerile pentru presedintele Romaniei (turul I).

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-10 16:50



Musafir

#12647

2014-01-10 16:50

Buna seara
O asemenea petitie trebuia facuta atunci cand CCR ahotarat ca referendumul nu are nici o valoare.Trebuie trimisa la toate tarile UE DIRECT LA PRESEDINTI ,REGI ,PARLAMENTE ETC
MULT SUCCES !

Musafir

#12648

2014-01-10 16:50

Incredera a fost mare in acesti uselisti ba,mai mult ,am tras dupa mine f.multi ce nu votau si...asa cum nu am crezut, vad cat de impotenti politic sunt intr-o majoritate.CONSTATAREA ESTE FACUTA DE MINE.AU INTRARAT IN PARLAMENT TOTI NEICA NIMENI, FARA CULTURA ,FARA EDUCATIE,FARA UN PIC DE BUN SIMT CU "NITEI" BANUTI FACUTI IN MAREA LOR MAJORITATE CU STATUL CE MAI ,O MASA RIDICATOARE DE MAINI.NENOROCIREA ESTE CA NU VINE DIN URMA DECAT TINERI SCOLITI DE TACSU SI MASA IN BARURI SI CLUBURI CU OBTINERA DE DIPLOME FARA NUMAR DE LA MULTE UNIVERSITAI.S-A CREAT UN CERC UNDE PATRUND NUMAI NULITATI ,CU INAINTASI IN DIFERITE PARTIDE(de regula masa sau tacsu).PETITIA PE CARE ATI LANSATO,VINE CA UN URLET AL CELOR MULI CE AU MERS LA VOT PTR.O CATEGORICA DARAMARE A REGIMULUI UNUI IDIVID CE NICIODATA NU L-AM CONSIDERAT NICI MACAR PRESEDINTE DE SCARA DEBLOC.MA GANDESC CA ACEASTA LUCRARE TREBUIE SA AIBA REZULTAUL DORIT DE CEI MULTI NEAUZITI.DACA NU , SA CONTIUAM FARA NICIO APLECARE.

Musafir

#12649

2014-01-10 16:50

Traim iluzia ca noi ne faurim destinul dar din pacate suntem Singuri impotriva tuturor ( " justitie",CARE?," servicii",STIM! " Consiliul Europei "- Merkel, Barroso, Reding etc.)celor care ne ingenunchiaza vointa.(tacerea guvernantilor se datoreaza posibilelor repercursiuni financiar- economice la care tara ar fi supusa in cazul ricarii glasului).

Doamne ajuta!
MARIN

#12650

2014-01-10 16:51

SINT DE ACORD CU ACEASTA SCRISOARE CU CEI DIN FAMILIA MEA 4 LA NUMAR,SA DISPARA BASESCU CU TOATA MAFIA LUI DE INTERLOPI....SEMNEZ ;MARIN PARASCHIVU