VREM ADEVARUL DESPRE AURUL FURAT DE LA ROSIA MONTANA

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția VREM ADEVARUL DESPRE AURUL FURAT DE LA ROSIA MONTANA


Musafir

#26

2014-03-24 19:05

cele aflate de fapt te lasa fara nici un comentariu. Avem un guvern,nu le-ar mai muri nimeni inaite. Te ingrozesti cat de meschini pot fi

Musafir

#27

2014-03-25 05:25

no comments

Musafir

#28

2014-03-25 07:21

Pentru a vedea mai multe articole si a ne unii,puteti intra pe acest grup.Persoanele din acest grup chiar vor sa faca ceva in privinta aflarii adevarului,de aceea se organizeaza intalniri directe,discutii,propuneri.Daca simtiti ca sunteti Daci si vreti sa ne unim pentru a deveni o forta asa cum au fost strabunii nostrii intrati pe acest grup si vom devenii o FORTA.
http://fortaspirituluidacic.blogspot.ro/
https://www.facebook.com/groups/280201685479223/

Musafir

#29

2014-03-25 08:59

Cred ca Romania a fost si este o tara extraordinar de bogata. De sute de ani altii au exploatat-o cu salbaticie. Vreau ca bogatiile acestei tari sa ne revina noua, ROMANILOR!

Musafir

#30

2014-03-25 10:35

Rosia Montana rezervatie ocrotita de UNESCO
."Tot ce misca-n tara asta mi-e prieten numai mie iarav tie dusman iti este,dusmanit vei fi de toate fara a prinde chiar de veste ".

Musafir

#31

2014-03-25 11:37

sunt foarte curioasa

Musafir

#32

2014-03-25 16:37

Sunt de parere ca faptele prezentate in articol nu sunt simple fabulatii iar adevarul despre cele relatate ne-a fost ascuns noua, poporului roman. Nu putem acum sa stim ce vestigii mai ascund galeriile de la Rosia Montana sau cata istorie zace ingropata in subsolul Romaniei, tocmai de aceea trebuie sa se inceteze cu concesionarile de terenuri catre firmele straine, care nu stiu decat sa distruga si sa fure bunurile care apartin acestui popor. POPOR - este o notiune invechita ? Perimata ? Nu mai are acest cuvant nici o rezonanta in urechile nimanui ? TU, romane (Dacule) care citesti acum aceste cuvinte esti poporul ! TIE ti se fura tot ce se fura in tara TA ! Iti pare aceasta formulare mai sonora ? Incepi sa te simti mai stingher gandindu-te ca ai fi putut avea si tu o viata mai instarita alaturi de compatriotii tai daca ai fi fost condus de un guvern cinstit si nu de-a dreptu CRIMINAL ? Asta ar trebui sa fie sentimentul pe care sa-l avem absolut toti. Acest guvern va trebui sa ne prezinte situatia v.a.v. de cele intamplate la galeria 13 si - cred ca ar trebui sa se mai puna si problema incarcarii a sute de camioane de minereu aurifer in fiecare noapte, inca de anul trecut, fara stirea "nimanui"... In acest ritm, in mai putin de 10 ani vom ramane fara APA, fara AER, fara PADURI, fara AUR si foarte probabil si fara ROMANI - care scarbiti fiind de toate isi vor fi luat drumul spre altundeva in lume...

Musafir

#33

2014-03-25 20:39

se poate si fara bani

Musafir

#34

2014-03-26 01:11

Multumesc !!! Trebuie sa fim cat mai multi care sa sustina initiativa !!! Sant sigura ca santem sustinuti de Univers, in numele ADEVARULUI si al LIBERTATII !!! ASA SA FIE !!!


Musafir

#35

2014-03-26 10:39

Ce mai pot spune. Am ramas muta.
Cu deosebit respect,
Gabriela Tudosie

Musafir

#36

2014-03-26 12:05

sa nu mai fure securisti ce e al poporului roman sa se dea adevaru si sa fie pazit cu srasnicie de armata Romana ea ar fi indreptatita sa tie controlu secretelor de stat de aceasta natura armata a fost mereu a poporului militia si jiandarmeria a smecherilor asa numiti baroni sau industriasi care au furat pe rupte din munca si averea acestui popor

Musafir

#37

2014-03-26 13:48

Pe un caine flamand si needucat nu-l mai poti desparti de ciosvarta pe care a inhatat-o decat cu coimagul. Daca te uiti la el insistent, te maraie; daca intinzi mana, te musca. Dar cunoscandu-l bine, iti dai seama cu usurinta daca este sau nu turbat. In ambele cazuri, doar cu vorba nu faci treaba...

Musafir

#38

2014-03-26 17:57

ADEVARUL TREBUIE SPUS INTREGULUI POPOR ROMAN !

Musafir

#39

2014-03-26 21:28

Traim intro lume bantuita de hoti si escroci iar adevarul nul vom afla decat atunci cand ne vom uni si vom face noi lucrurile si vom scoate la iveal adevarul cu mainile noastre .Ce asteptati nu va convins istoria in care sta scris ca intotdeauna omul de rand sia castigat libertatea si drepturile fundamentale cu bata sabie pietre etc .sau credeti ca escrocii si mafiotii ce conduc lumea vor asculta de petitii civilizate online sau lozinci strigate in aer liber? No sa vedeti asa ceva

Musafir

#40

2014-03-27 11:04

este necesara aflarea adevarului pentru a ne cunoaste adevaratii stramosi.cei care au vindut aceste descoperiri pe bani grei nu sunt romani

Musafir

#41

2014-03-27 15:00

SCRISOARE CATRE  ( e u r o p a  unita) ??????

TREZESTETE ROMANE DIN SOMNUL " DULCE " IN CARE SUNTEM ADANCITI DE 20 DE ANI . PARACA NU AM FOST FURATI, JECMANITI,  TALHARITI, VANDUTI   violati, sodomizati  SI OBIDITI CA ACUM IN NICI UN MOMENT DE  A  LUNGUL ISTORIEI . UN CANCER MAI MARE CA ACEASTA" DEMOCRATIE" CARE A FOST FAURITA SPECIAL PT POPORUL ROMAN NU FOST NICI PE VREAMEA TURCILOR, NEMTILOR PE VREMEA LUI STALIN,( holera ,ciuma  au fost bube dulci)  NICI O PERIOADA DE SUBJUGARE NU A FOST MAI DRAMATICA CUM ESTE ACUM. NU AI UNDE SA TIPI, SA URLI, ESTE DEMOCRATIE PESTE TOT IN LUME ESTE O POLITICA MAJORITARA SI TIPATUL TAU DE DISPERARE, FOAME, SARACIE, ESTE MINORITAR. NU AU REUSIT DE A LUNGUL ISTORIEI SA NE PUNA PUMNUL IN GURA NIMENIIIIIIIIIIIIIII, CUM AU REUSIT ACESTI "DEMOCRATI" URMASI DIRECTI ( DAR MAI FEROCE) A LUI HITLER,STALIN ,LENIN. HITLER A MURIT, DAR OPERA LUI DE UNIFICARE A FOST DUSA M AI DEPARTE DE CATRE SARGUINCIOSII "DEMOCRATI' traiasacA  "democratia", unde se ofera libertatea deplina de a vorbi, dar din pacate s au inchis toate urechile . NU MAI AVEM UN HORIA, AVRAM, UN TEPES,  NU SUNT MOTI..... NIMIC AVEM HOTI, TALAHARI SI VANZATORI, CACATI IN IZMENE DE FRICA FASCISMULUI MODERN SI "DEMOCRATIEI" C O MU N I S M U L a fost mic nensemnat pe langa mareata LIBERTATE OFERITA PE TAVA ACUM. CINE A ADUS DEMOCRATIA SI LIBERTATEA IN LUME UITATI VA IN  adancul  ISTORIei  LOR ...... F R A N T A ---- o natiune ,  CARE A ASuPRIT SI A FACUT SCLAVI ( scuze mii de scuze poporului fran care a inventat parfumul pt ca nu au stiut secole sa foloseasca apa,   scuze se numeau COLONISTI) MII DE OAMEN AU OMORAT SI INFOMETAT PT BOGATII.--- G E R M A N I A... CE  SA VB  NU POT SA SPUN DECAT  CREMATORII ASTA TOT PT IMBOGATIRE si purificare etnica , NU AU DAT NIMIC DIN CE Au   FURAT impreuna cu  MARETUL SI IUBITUL LOR CONDUCATOR (iar ei drept multumire i au  dus "OPERA"  mai departe). este diferenta intre cuptoarele lui HITLER si ce fac ei acum in LUME ? ( INTREB CA NU STIU ),  MAREATA  -   A M E R I C A -   DOAR  ATAT .... NEGRI SI INDIENII AMERICANI ( MIII DE MORTI PT CEI CE IMPARTE PACEA IN LUME ) AU FAURIT  O     I U G O S L A V I E....PUTERNICA ( ala a fost inceputul sfarsitului restul se stie )..... si va rog sa i enumerati voi pe restul PUTERNICILOR si sa va uitati in ""SPATELE "" lor.

DAR NOI , NOI ROMANIII CE VINA AVEM ? VINA CA AM PASTRAT CE NE AU LASAT- D A C I I -, VINA CA AM PASTRAT CODRII LUI STEFAN SI MIHAI ,VINA CA AM AVUT GENII ? MARE   CIUDA   ATI  AVUT PE NOI GAOZARILOR ( CUM AR SPUNE NOUL NOSTRU TRAIAN ) . DA AM AVUT VINA CA A FOST UN:  CALUGARENI, PODUL INALT, MARASESTI, OITUZ ca s a nascut un  BRANCUS ,VUEA , VLAICU ,CIORAN , I O R GA, COANDA , etc............ da asta a fost vina noastra CA AM PASTRAT, AM ASCUNS  DE STALIN CU PRETUL A MII DE VIETI SA LUATI VOI TOT . DAR CEA MAI MARE VINA A FOST CA   V AM  ALES ,VOTAT ,PASTRAT SI CA NU V AM OTRAVIT ( CUM AM FACUT O  CU TURCII ),  CA NU V AM ARS IN CUPTOARE PE CARE VOI LE ATI INVENTAT PT OAMENI  , SI CA NU V AM TRAS  IN TEAPA , DA ASTA A FOST CEA MAI MARE VINA . dar nu cred ca este TARZIU -- ati furat tot  Credinta .traditia , obiceiurile, Pastele, Craciunul ,palinca , micii, branza, legumele ,TOTUL- APA CARE CURGE DE MII DE ANI PE ACEST PAMANT , AURUL .PETROLUL TOT  DAR ATI LASAT CEVA ----- DEMINITATEA , SANGELE DE DAC , CURAJUL LUI HOREA SI AVRAM .DA ASTA ATI UITAT ( voi austriecilor stiti ce inseamna , GROFII VOSTRI DE ATUNCI SI DE ACUM nu au cuM sa uite )  si asta o sa va puna capaC,  UNUL SINGUR DACA MOARE  DINTRE NOI PT TOT CE ATI FACUT VOI TOT ESTE O VICTORIE ... DAR CATEVA MIII ???? SA STITI CA NU SUNTEM TOTI CA CEI DE SUS (politicieni corupti) NU !!!! O SA AVEM GRIJA DE EI SI PE URMA DE VOI .... O EUROPA CARE SA ARDA CRED CA V AR  TREZI NU????  .aveti rabdare avem si noi copii si ei or sa ia inapoi ce ati furat voi pe BERLIN , PARIS AU MAI FOST STEAGURI STRAINE   DAR IN BUCURESTI NU (atat cat am vrut noi) . V AM FUTUT O DATA , PUTEM SI A DOUA OARA .B A F TA   SA VA BAGATI AURUL IN CUR DE LA ROSIA. ESTE AUR BLESTEMAT SI O SA VA INGALBENITI CA   si EL ( SI EI,, DAR SI VOI IUBITILOR CONDUCATORI) .  NICI CEAUSESCU NU S A CACAT PE EL IN FATA RUSIEI ,CUM SE CACA NOII NOSTRI TRAIANI, DECEBALI,  PONTI SI ALTE ADUNATURI ALE HASNALEI EUROPENE IMPUTITE CARE NU FAC DECAT SA FURE SI SA TALHAREASCA ALTFEL DECAT AU FACUT O PREDECESORII LOR . CE POTI SA CERI DE LA NISTE "DEMOCRATI" CARE SI AU UCIS PRORIUL POPOR CA SA LE FURE PAMANTURILE, SA I CRESTINEZE CU SABIA,  SA I ARDA SI SA I GAZEZE, PECEI CE AU AVUT MAI MULT DE CAT EI. O EUROPA FRUSTRATA ,IMPERIALISTA HITLERISTA, CARE SECOLE AU ASTEPTAT MOMENTUL PROPICE SA NE JEFUIASCA . DE SUTE DE ANI LE AM STAT IN GAT,, ACUM AU REUSIT SA NE SCOATA DIN GATUL LOR SPURCAT IN 20 de  ANI, CU AJUTORUL SI COMPICITATEA BASTARZILOR SI AVORTONILOR VENITI LA PUTERE. PAZITIVA DE ACEST POPOR PE CARE I L UMILITI, DE DOUA DECENII ,VETI FI ARSI DIN TEMELII CU COPII SI TOTI URMASII URMASILOR VOSTRI DE ZOMBI . SECATURI ALE REMINESCENTEI EUROPENE DOMINATOARE. traiasca GRECIA --( va place ???) UCRAINA ...( UNDE VA BAGATI IAR  COADA) TRAIASCA TOT CE ASUPRITI VOI SI FURATI !!!!!!

 

UNUL DINTRE ROMANII DISPERATI ( ne inmultim sa stiti) UN EUROPEAN

 

 

 


Musafir

#42

2014-03-27 21:12

Sunt o daca vie!

Musafir

#43

2014-03-28 09:10

DA!!!

Musafir

#44

2014-03-28 17:36

DESI RE IZ DE FANTASME,TOTUSI RELATARILE POT FI REALE.DEACEEA TREBUIE SA CUNOASTEM ADEVARUL.

Musafir

#45

2014-04-07 19:54

no comment

Musafir

#46

2014-04-08 13:54

Ar trebui sa se publice mai multe documente care exista si prin acestea sa se rescrie istoria tarii noaste.Sa dovedim EUROPEI si intergii lumi ca pe aceste meleaguri s-a nascut una din cele mai mari si mai vechi civilizatii europene si mondiale,iar cei in drept sa fie mai hotarati si mai realisti in abordarea adevarului.

Musafir

#47

2014-04-10 11:08

dorim adevarul despre descoperirile stramosilor nostri dacii

Musafir

#48

2014-04-10 12:46

doresc sa aflam adevarul despre descoperirile stramosilor daci

Musafir

#49

2014-04-12 03:23

Muntele trebuie sa ramana munte: verde, acoperit de paduri

Musafir

#50

2014-04-12 06:49

"muntii nostri aur poarta, noi cersim din poarta-n poarta"