DA cardului de sanatate ! NU distribuirii ! NU inscriptionarii !


Musafir

#101

2013-08-08 20:13

Nu mai am timp destul pentru consult și consilierea pacienților, din cauza muncii pe leptop și alte birocrații . Pacienții își caută remediu la șarlatani și tot feluri de parafenomene ! Ce face medicul de familie acum, nu se asemuie cu medicina !!!

Musafir

#102

2013-08-09 07:54

Medici,finantisti si politicieni in acelasi timp!Asta ar trebui sa fie in aceeasi persoana care decide si care conduce.Din pacate sunt clone nereusite conduse separat de alte scopuri!

Musafir

#103

2013-08-10 06:59

DA cardului de sănătate.


Musafir

#104

2013-08-10 08:19

Doresc sa fac bine pacientilor mei ocupandu-ma de sanatatea lor, de preventia bolilor si de tratamentul acestora, dedicandu-mi timpul petrecut la cabinet in intregime acestui scop. Lasand la o parte faptul ca activitatile aditionale actului medical (contabilitate, aprovizionare, raportare CASMB, DSMB..., intretinere, contractare, educatie medicala, s.a.) se fac in timpul meu liber, ajung in situatia epuizarii fizice si psihice cu inca o sarcina in plus, evident neplatita, sau platita prost.

Musafir

#105

2013-08-10 22:40

nu sint medic, insa sint alaturi de medicii din tara care sint impotriva acestui asa zis proiect. CNAS sa-si faca singur treaba nu sa oblige medicii sa piarda timpul cu aiureli!

Musafir

#106

2013-08-12 10:25

lasati-ne sa ne facem meseria si sa ne ocupam de pacienti/

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-08-12 14:29



Musafir

#108

2013-08-13 13:58

Este o decizie personală pe care mi-am asumat-o acum 10-12 zile. Văzând azi lista colegilor semnatari din Arad, am rămas surprins să nu mă regăsesc. Decizia mea nu implică instituţia în care lucrez.
simona

#109

2013-08-13 19:23

un vechi si bun proverb spune:"omul potrivit la locul potrivit";astazi mergem pe principiul "voi munciti,nu ganditi!"sau,si mai grav"moarte intelectualilor!";in orice societate normala ,medicul este primul dintre intelectuali,doar la noi nu intelege nimeni acest lucru-sau nu vrea sa inteleaga!nu este foarte departe timpul cand doctorii erau obligati sa mearga la muncile agricole-asta pana intr-o buna zi,cand primul secretar sau cineva din familia lui,trebuia operat de un reputat chirurg-taiat in palma la cules de porumb,a refuzat galant din cauza unei potentiale infectii ce o putea transmite prin actul operator-de atunci,niciodata,nici macar in acele timpuri pe care le dorim apuse,nu s-a mai pus problema ca medicul sa faca altceva decat medicina!eu vad profesia noastra ca pe o piramida,daca baza piramidei-adica medicina de familie-nu este solida,varful nu are cum sa reziste!cred ca a venit vremea sa strangem randurile!

Musafir

#110

2013-08-18 22:20

Nusunt de acord cu folosirea cardurilor de sanatate
SALVATI OLTCHIM

#111 http://www.petitieonline.com/salvati_oltchim_si_arpechim

2013-08-20 16:17

OLTCHIM - ARPECHIM IN INSOLVENTA! URMEAZA FALIMENTUL?
DREPTATE PENTRU OLTCHIM - ARPECHIM! DREPTATE PENTRU ECONOMIA ROMANEASCA!

SALVATI ECONOMIA DIN ROMANIA!
SALVATI OLTCHIM ARPECHIM!

SEMNATI PETITIA http://www.petitieonline.com/salvati_oltchim_si_arpechim !

Musafir

#112

2013-08-21 12:28

Am inteles ca pe acest card de sanatate este mentionat ca sunt de acord sa donez organe. Este adevarat? Ce se poate face pentru a refuza acest lucru? Eu doresc sa plec din aceasta viata cu tot ce mi-a dat Dumnezeu.

Musafir

#113

2013-08-30 17:13

m-as bucura foarte mult daca am putea cu ajutorul acestui card sa ne putem trata unde dorim asa cum au dreptul ceilalti cetateni ai Uniunii Europene.






Cioflingar

#114 Card de sanatate

2013-09-05 06:06

Dupa parerea inteligentilor de medici cine ar trebui sa distribuie cardul? Probabil postasii? Cine va fi beneficiarul datelor de pe ele? Probabil postasii. Oricum medicul de familie este platit dupa numarul pacientilor din lista. Macar asa o sa ii vada macar o data in viata! Pe mama din 1990 pana azi nici o data nu s-a obosit medicul ei de familie macar sa o cheme la telefon si sa o intrebe daca este bine sau nu. O gasca de plangaciosi cand e vorba sa lucreze un pic. Oricum asistenta ar fi avut sarcina, nu ei, care au preocupari inalte. Oare stiti cati dintre ei nu stiu sa citeasca un nbuletin de analize? Da cand trebe sa bage dreptul in buzunar sunt tare vioi! Actul medical in Romania... trebe sa gasesti un medic la care ii place efectiv meseria asta si stie sa judece simptomele si sa dea un diagnostic corect. Restul sunt frustrati care dau retete cu piramidoane! Fereasca Dumnezeu sa ajungem pe mana lor! Cei putini care sunt intr-adevar doctori nu medici, merita tot respectul, restul se impopotoneaza cu distinctii pe care nu le merita si fac pe nebunii de valoarea lor. De aceea nu va place de Nicolaescu si nici de Arafat, ca vor sa va puna la locul vostru pe fiecare.
Cioflingar

#115 Legislatia actuala idioata!

2013-09-05 06:13

Poate citeste cineva care poate sa schimbe cretinismul legislativ din Romania Europeana. Daca esti din Oradea si te imbolnavesti in Constanta, te duci la medic probabil in urgenta, altfel platesti consultatia ca popa. De acolo primesti o reteta NECOMPENSATA, sa iei medicamente si sa te faci bine. Daca nu ti le scrie medicul tau de familie, le platesti ca popa! Asa ca solutia e sa mergi la Oradea, sa iti scrie reteta si sa te intorci la Constanta in continuare. Sanatate tuturor celor care platesc taxa de solidaritate la sanatate impreuna cu angajatorii lor. Tara asta chiar e facuta pentru profitori, nu pentru oamenii cinstiti.

Musafir

#116 Re:

2013-09-08 12:04

Alege numele de user

#117 Subiect

2014-02-03 21:19

Oameni credincioși ce faceți, chiar sunteți fara vedere, opriți carduri cu cip, gândiți la copii, Dumnezeu sa va ajute!!!

Musafir

#118

2014-02-14 18:19

foarte buna initiativa cu aceasta petitie,speram sa tina cont cineva de ea

Musafir

#119 Re:

2014-02-16 10:53

#109: simona -

prosti sunteti

 


Musafir

#120

2014-02-26 09:15

nu suntem postasi;suntem medici si activitatea noastra s-a departat mult de activitatea unui medic,de ce trebuie sa facem noi

Musafir

#122 Re:

2014-04-15 12:21


Musafir

#123

2014-04-15 12:23

CE INSEAMNA AFIRMATIA OMUL POTRIVIT LA LOCUL POTRIVIT

Musafir

#124 Re: CE INSEAMNA AFIRMATIA OMUL POTRIVIT LA LOCUL POTRIVIT

2014-04-17 18:36

CE INSEAMNA AFIRMATIA OMUL POTRIVIT LA LOCUL POTRIVIT

#125 Re: CE INSEAMNA AFIRMATIA OMUL POTRIVIT LA LOCUL POTRIVIT

2014-04-17 18:37