Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Salvati OLTCHIM si ARPECHIM! / Anunțuri / APEL LA UNITATE! / Comentarii


Musafir

#1

2013-07-03 17:19

Mi-e teama ca orice zbatere a noastra este in zadar, soarta acestui combinat a fost deja pecetluita cu mult timp in urma, ca plata pentru diferite "facilitati" acordate Romaniei de mereata Uniune Europeana. Nimeni nu doreste un concurent veritabil pe piata, cu atit mai mult "fratii" nostrii europeni. Probabil ca si Oltchimul va avea soarta atitor alte obiective industriale ale Romaniei ultimilor ani (inchiderea apoi vinzarea la fier vechi). toate aceste asa-zise incercari de revigorare nu reprezinta decit o plictisire oamenilor, o erodare a ambitiei de a mentine locurile de munca. Dupa un timp interesulopiniei publice va scadea fata de aceste evenimente, iar atunci guvernantii vor putea sasi duca la indeplinire promisiunile facute Uniunii Europene! Sa dea Bunul Dumnezeu sa ma insel!

Musafir

#2

2013-07-03 18:06

prioritate ar fi reluarea productiei,insa vad ca voi va axati asa cum vor naparcile care trebuiaueliminate din oltchim ,doar pentru salariile restante.daca veti produce vor fi si bani!!! daca veti pune pe prim plan salariile lupta pentru salvarea oltchim este deja pierduta
Cornel

#3

2013-07-03 18:58

Din pacate asa stau lucrurile in Ro de muuuuult ...adicatelea de la Lovilutie unde au murit copii si oameni cu suflet mare sau pur si simplu ca idiotii (scz mele )...Am ajuns la un SFEEEEEERT de veac si inca nu ne dam seama ce sa cerem ....Oameni buni ne e SILA am ajuns sa credem ca noi in ROMANIA nu avem nevoie de politica interna si de partidism politic (iertati-ma dar aproape totul e dictat de politica) daca se consuma atat timp si energie fara rezultate inseamna ca nu asta e calea...sa ne mai gandim sa cerem conducatorilor sa chiverniseasca TARA si orice altceva NU de aia sunt acolo ....sau sa se duca nene unde s-a dus mutu (nu fotbalistu)sa ne lase-n pace tarisoara asta obidita si neamul asta prea prost de bun
...pe de alta parte avem si noi partea noastra de vina (de loc mica)ca nu ne intereseaza (pe unii)nu vrem sa ne apropiem de D-zeu de loc ...e mai buna distractia de doi lei si lucrurile superficiale....am vb mult si putin cine vrea sa inteleaga bine !

Musafir

#4

2013-07-03 19:30

Dragi lucratori Oltchim,

pe data de 30 iunie se incheie al doilea trimestru pe anul 2013 si implicit este necesara prezentarea raportului pe trimestrul II. Domnul avocat Piperea a prezentat in luna aprilie previziunile pentru trimestrul II. Atunci veti putea observa daca vorbele domniei sale pot fi credibile sau nu. Mult succes in demersul dvs. pentru a face ca platforma sa continue traditia petrochimiei romanesti, stiut fiind ca in Romania a fost mentionata prima rafinarie industriala din lume, lucru care ne obliga la continuitate.

Cu stima,

Virgil Bestea

Musafir

#5

2013-07-04 04:23

Toata gasca asta de asa-zisi lichidatori/administratori judiciari nu au nimic de a face cu economia reala. Ei sunt numai niste indivizi mult prea bine platiti pentru a termina si ultimele ramasite ale industriei romanesti, in asa fel incat sa poata fi transferata pe preturi de nimic celor care le permit veniturile absolut nesimtite pe care le pretind de la firmele lichidate. Sa li se plateasca facturile atunci cand, in urma lor, va ramane o entitate viabila!

Musafir

#6

2013-07-04 04:25

Jos ponta si piperea,sa moara si sa nu mai auzim de ei ,sa duca dupa radu vasile,sa moara toti psd-istii.Romani iesiti in strada,urmati exemplul Egiptenilor,sa schimbam clasa politica.

Musafir

#7

2013-07-04 05:23

destinul multor fabrici din Romania a fost medieval hotarat prin consensul cu cozile de topor de pe aici, nu le zic romani pt ca nu sunt romani, dar vorbesc romaneste. acum urmati voi, si tot umblati cu mana intinsa la infractorii acestia sa primiti ce-i al vostru de drept. cu petitii si hartii nu veti ajunge decat uitati prin comisii.
tot eu

#8 ioana

2013-07-04 08:03

Daca sunteti asa interesati de salvarea OLTCHIM ,faceti propuneri de redresare conducerii .Nu rezolvati problema facand scandal,bruscand oamenii si cerand doar bani,bani,cand combinatul nu a lucrat de unde bani ? Mie mi se pare o solutie fezabila formarea OLTCHIM 2 cu sectiile functionabile si vanzarea ei ,dar voi ce vreti ?

Musafir

#9

2013-07-05 12:16

Nu lasati garda jos. Pregatiti-va de lupta si nu parasiti combinatul. Nu PRIVATIZARII.