Impotriva Desfintarii Statiei Obor Ploiesti

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Impotriva Desfintarii Statiei Obor Ploiesti


Musafir

#1

2013-04-01 15:17

Folosesc acea statie.

Musafir

#2

2013-04-02 09:25

da... hai sa fim oameni muncitori . dar daca se poate sa ne platim singuri munca , sa ne transportam singuri la lucru... sa facem toate cele necesare de unul singur... asa e bine mersul pe jos face piciorul frumos... voi credeti ca ne trebuie afi palace in ploiesti.... ?
danut gomoi

#3

2013-04-02 09:26

nu sunt de acord...cu aceasta hotarare... dar ce sa facem desfiintam spitale si construim Mall-uri... asa oameni asa hotarari.
Virgil Dragoi

#4 Re:

2013-04-02 09:58

#3: danut gomoi -

Va rog dati sfoara in tara si sa adunam cat mai multe semnaturi, eu am cerut deja sprijin si catre primaria Bucov, incerc sa promovez petitia si prin posturile locale media

Musafir

#5 La Subiect

2013-04-02 10:15

Nimic nu scuza faptul ca aceasta autogara o sa fie mutata la marginea unui cartier cu probleme langa un cimintir, in realitate suntem lasati pe camp. Adevaratul motiv al acestei hotarari nu vine in urma aparitiei unui mall ( sa ne aducem aminte ca se dorea de mult timp mutarea pentru favorizarea RATP ului), nu vine pentru a fluidiza traficul ( el o sa ramana in continuare blocat datorita masinilor oprite in dreptul Gradinitei si Scolii Sf. Vineri - a nu se intelege ca sunt impotriva cuiva - vreau doar sa subliniez ca nu noi suntem problema, adevaratul motiv este sustinerea RATP ului. Daca se doreste aceasta sustinere atunci sa se modifice legea in asa fel incat sa participe si sa castige si liniile preorasenesti si sa lase deoparte deciziile absurde. Cum se poate ca un locuitor al comunei Bucov sa plateasca doua bilete ca sa ajunga pana in centru - asta este absurd. Cred ca e timpul sa ne cerem drepturile si sa nu mai asteptam sa ni se bage in plasa. Nu te gandi ca te deplasezi cu masina personala si aceasta decizie nu te afecteaza, gandeste-te ca aceasta decizie o sa iti trimita sigur un fiu, un nepot, o mama noaptea intr-un cartier cu probleme. Va spun sigur ca au existat probleme cu acte de violenta\furturi in centrul orasului la biserica Sf. Vineri, apoi intr-un cartier precum Bereasca.
Virgil Dragoi

#6 Re: La Subiect

2013-04-02 10:27

#5: Musafir - La Subiect

Asta spuneam si eu ca motivul adevarat este salvarea cu orice pret a RATP-ului nu fluidizarea circulatiei, sau construirea Mall-ului. Haideti sa fim uniti, poate vom reusi cumva...........

un prieten vechi

#7 terminati cu prostiile...AFI sau RATP

2013-04-03 09:01

Principaul motiv ptr. care se doreste asta sta sub un singur nume: MARIN STELIAN (are niste microbuze cu verde...din lipsa de creier, n-a fost in stare sa le puna un nume frumos, ci Marin STELIAN)
e un articol pe incomodph.ro cu un samburele de adevar.. x EURO/ZI ce vor fi ceruti de Marin Stelian de la transportatorii dumneavoastra.
Virgil Dragoi

#8 Indiferenta totala

2013-04-04 07:05

Cu parere de rau constat ca nu exista interes sa facem ceva in sensul de a anula hotararea Consiliului Local Ploiesti. Speram sa strangem multe semnaturi, dar m-am inselat.
Ca de obicei romanul da din gura dar nu misca nimic
Musafir - La subiect

#9 Re: Indiferenta totala

2013-04-04 16:58