Spune NU desfiintarii Spitalului de Ortopedie din Eforie

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune NU desfiintarii Spitalului de Ortopedie din Eforie


Musafir

#376

2013-08-11 10:10

e pacat sa distrugem ceva ce merge bine..

Musafir

#377

2013-08-11 11:29

Gshxjfjdjdhgvsjdjfgrhfkgkzfhjdbicneifg

Musafir

#378

2013-08-11 20:22

Am fost unul din pacienti domnului Dr.Nicolae. ....ar fii o mare pierdere pt.toata lumea....

Musafir

#379

2013-08-12 10:28

Dupa 23 de ani de la revolutie procesul de aducere la ruina al ROMANIEI ,se pare ca nu s-a sfarsit...suntem satui de acest BOCANC,ce ne apasa pe grumaz ,,dar rusinea asta o meritam noi toti cei care ne-am invatat sa tacem.....

Musafir

#380

2013-08-12 12:33

Este singurul loc din aceasta tara unde se face meseria de doctor, chiar daca sunt platit mizerabil si sunt atat de tracasati acum cu desfiintarea locului de munca. Aici se fac acte medicale absolut formidabile, extraordinar de bine gandite si eficiente. Am preferat sa fiu operata aici pentru ca nu as fi fost ingrijita nicaieri mai bine. Nu desfiintati singurul loc unde batranii mai primesc atentia cuvenita varstei lor, nu distrugeti un SPITAL CU OAMENI-DOCTORI si un personal medical admirabil!

Musafir

#381

2013-08-13 14:24

Rusine CJC!
nicushor

#382 oligarhia locala

2013-08-13 23:07

Sigur se va ridica un resort de 5 stele pe locul lui, in cazul desfiintari, si sub pretextul dezvoltarii locale i-si vor umple ei buzunarele, aceiasi, vesnicii, si-au bagat ventuzele in toate resursele judetului asta sii sug sangele ca o capusa.

Musafir

#383

2013-08-14 16:29

Pacat de minunatii medici de acolo...demolam, ca atata stim...
SALVATI OLTCHIM

#384 http://www.petitieonline.com/salvati_oltchim_si_arpechim

2013-08-20 16:13

OLTCHIM - ARPECHIM IN INSOLVENTA! URMEAZA FALIMENTUL?
DREPTATE PENTRU OLTCHIM - ARPECHIM! DREPTATE PENTRU ECONOMIA ROMANEASCA!

SALVATI ECONOMIA DIN ROMANIA!
SALVATI OLTCHIM ARPECHIM!

SEMNATI PETITIA http://www.petitieonline.com/salvati_oltchim_si_arpechim !
dorelu`

#385

2013-08-20 18:31

mda, cu o suptafata de peste 11 hectare de padure, Spitalul de ortopedie de la Eforie Nord era o bucat de cascaval prea mare pt Consiliul Judetean Constanta, ca sa nu puna labuta pe ea, restul...personal medical, bolnavi, lipsa medicamnetelor si consumabilelor, absenta/prezenta dotarilor sau a apei calde/caldurii, sunt cantitati neglijabile...la urma urmei ne meritam soarta, suntem natiunea care ne lamentam la tv, on-line, la colt de strada, etc. dar nimeni nu face nimic sau este "ajutat" sa nu mai poata face nimic, trist este ceea ce lasam copiilor nostri: o tara in care suntem musafiri nedoriti, buni numai de tras la jugul VIP-urilor locale...

Musafir

#386

2013-08-31 12:16

Personalul acestui spital face o treaba extraordinara pentru oricine are probleme ortopedice.Am fost acolo ,toti sunt foarte devotati bolnavilor.

Musafir

#387

2013-09-06 14:13

spitalul de ortopedie din eforie nu trebuie desfiintat pentru a satisface poftele de cistig a unor nemernici supranumiti oameni de afaceri.distrugerea acestei unitati medicale va genera un haos in toata regiunea dobrogea deoarece mii de pacienti vor trebui sa mearga sute de km pentru a putea fi tratati corespunzator.este pacat sa nu intervenim pentru a impiedica distrugerea acestui spital cu personal de inalta calificare pentru ca altfel ne va parea rau mai tirziu

Musafir

#388

2013-09-06 17:26

spun un NU hotarit desfiintarii acestui spital care in ciuda dotarilor antice beneficiaza de un corp medical super profesionist.desfiintarea acestui spital este in detrimentul bolnavilor care vor trebui sa suporte nepasarea si neglijenta medicilor ortopezi din spitalul judetean constanta nemaiavind sansa de a putea fi "reparati"la spitalul din eforie sud de unii dintre cei mai buni medici din tara si poate si din Europa
Tina

#389

2013-09-08 12:29

Acest spital si colectivul sau mi-au redat abilitatea de-a ma putea deplasa vreodata, facand imposibilul cu aproape nimic. Acum e pus in pericol de cine? De rechinii imobiliari de varf sustinuti intens de directorul Spitalului judetean Constanta, in spatele caruia bineinteles, se simt interesele mizerabile ale camarilei de partid tip Mazare-Constantinescu, care aici in acest judet vand totul cui da mai mult. Luati atitudine, caci li s-au permis deja prea multe!


Musafir

#390

2013-09-08 20:10

nu este nimic de comentat acest spital este o necesitate majora pentru cei cu ortopedie.

Musafir

#391

2013-09-15 18:55

Dupa o suta de ani de functionare, ar fi pacat sa dispara acest spital, care a ajutat multi oameni in suferinta.

Musafir

#392

2013-09-20 06:24

Am fost internat in acest spital peste 7 luni de zile si stiu ca este foarte necesar romanilor .
Fotbalistul
Musafir

#393 Merg datorita acestui spital si personalului care il deserveste

2013-10-22 12:14

M-am operat si recuperat in acest spital, am avut noroc de un medic de exceptie(Dl Dr. Nicolae) si un "profesor" care m-a recuperat de un caracter si profesionalism desavarsit. Toata lumea stie ca e printre cele mai bune spitale de profil din tara, daca nu cel mai bun...


Musafir

#394

2013-12-03 09:40

Ca orice lucru bun, trebuie stricat.
Dezvoltatorii imbiliari sunt o boala a acestui pamant romanesc!!! Romania trezestete!!!

Musafir

#395

2013-12-03 12:46

am fost operat in acest spital in 2007 chiar de dl dr Cucu impreuna cu dl dr Nicolae, au trecut atatia ani de atunci si nu am avut alte probleme. dar ce este bun trebuie stricat, nu se vad rezultatele si nu se gasesc soluti ca sa se continue aceasta activitate, banul dezvoltatorilor este mai puternic ptr cei din minister si faimosul dl Primar de Eforie

Musafir

#396

2013-12-04 21:26

Va multumesc pentru ca existati !
Revoltatul

#397 NU desfiintarii Spitalului de ortopedie din Eforie!

2013-12-20 13:48

Afara cu nemernicii care vor sa desfiinteze un spital performant, pentru a-si satisface interesele ! Stabiliti o ora pentru manifestatii zilnice in fata Prefecturii (Casa Alba) din Constanta!

Musafir

#398

2013-12-21 07:25

Sunt plina de furie si dezgust fata de mazare si sleahta lui,nu vad decat o solutie-linsajul-si nu sunt deloc o persoana violenta ,dar astia nu au frica de altceva....e valabil si pentru guvernanti,tupeul si nesimtirea merg impreuna si ne dau cu tifla..
Constanta

#399 P A C A T !!! HUO MAFIEI DIN Romania !!!

2013-12-21 21:06

“În temeiul art.108 din Constituţia României, republicată, şi al art.174 alin.(3) din Legea nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătăţii, cu modificările şi completările ulterioare,

Guvernul României adoptă prezenta hotărâre:
ART. 1
(1) Se aprobă desfiinţarea Spitalului de Ortopedie, Traumatologie şi Recuperare Medicală Eforie Sud, unitate sanitară publică cu paturi, cu personalitate juridică, cu sediul în localitatea Eforie Sud, judeţul Constanţa, al cărui management a fost preluat de către Consiliul Judeţean Constanţa.

(2) Desfiinţarea spitalului prevăzut la alin.(1) se realizează prin reorganizarea acestuia în structuri fără personalitate juridică în cadrul Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă „Sfântul Apostol Andrei” Constanţa, unitate sanitară publică cu paturi, cu personalitate juridică, cu sediul în judeţul Constanţa, B-dul Tomis nr.145, al cărui management a fost preluat de către Consiliul Judeţean Constanţa.” - ("http://www.gazetadenavodari.ro/spitalul-din-eforie-sud-a-fost-preluat-de-spitalul-clinic-judetean-constanta/")

SECATURILE au mai avut tupeul sa "boteze" spitalul cu numele „Sfântul Apostol Andrei” si iata ce fapte fac!

Domnilor doctori, infiinţaţi o fundaţie, ATRAGETI DONATII SI PRELUATI SPITALUL S.O.T.R.M. Eforie!!!
SITUATIA NU TREBUIE SA RAMANA ASA, la mana escrocilor!

(IN S.C.J.U. C-ţa, FRACTURILE CU DEPLASARE SE TRATEAZA CU... GHIPS, FARA NIMIC ALTCEVA!!! Asta le e "profesionalismul" PRELUATORILOR!!!)
Constanta

#400 NU renuntati!

2013-12-21 21:14

Va rog, continuati sa semnati petitia !!!