DA PENTRU PARÂNG

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția DA PENTRU PARÂNG

Irany Robit

#1 Sustin continuarea investitiilor....

2012-11-17 18:37

Ar fi o prostie sa inceteze lucrul la dezvoltarea turismului din Valea Jiului.N-ar fi pacat de banii investiti pana acum,ce Dumnezeu si un copil judeca mai bine decat cei care vor puterea?......parerea mea este ca nu atat investitia ii doare ci ii doare,le este frica,deoarece Valea Jiului cu turismul dezvoltat le va fura clientela statiuniilor apropiate de Bucuresti,asta-i roade pe ei.Monica Iacob-Ridzi si Tiberiu,nu va lasati doborati de acesti raufacatori,stiu,aveti nevoie de noi,populatia acestei zone......eu sper ca vor gandii,daca nu toti din zona,macar majoritatea,asa cum gandesc eu...Hadeti concetatenilor,sa fim seriosi,asta este cea mai buna investitie din Valea Jiului din ultimii 23 de ani....In Petrosani ce frumos este centrul facut,partiile din statiunea Parang sunt mai bune....va dati seama cum vor fi partiile,cum va arata orasul la finalizarea proiectelor?
Schiorul trist din Parang

#2 Dar pana la semnarea asta, cine curata partiile?

2012-11-18 20:36

Am urcat recent in Parang si partiile sunt un dezastru, pietre, bolovani si alte lucruri abandonate? Cum se va schia anul acesta? De ce nu se organizeaza o actiune pentru a se curata momentan partiile pentru sezonul de iarna care bate la usa, pana vin fondurile? Ca mai repede vine iarna si adio turism, vom innota in noroaie si ne vom sparge echipamentele sau mai rau accidente grave din cauza aceasta?
Poate spune careva acest lucru, eu unul as urca cu mare drag sa curat pietrele si bolovanii pana una alta, ce ziceti, face administratia locala ceva in sensul acesta?
din valea jiului

#3

2012-11-18 20:44

In timp ce in Straja lucrarile sunt gata http://www.ziare.com/deva/stiri-business/telegondola-din-straja-intra-in-probe-3249353
La noi se amana intentionat pentru a fi alesi din nou... banii sunt deja dati, proiectul e demarat, de ce aceste lucrari nu se vor finaliza fara Monica R?

Dealtfel, mai am o intrebare: cum se face ca acest centru a fost schimbat exact in anul electoral? ca sa vedem si sa ne aducem aminte cu cine sa votam? Ei, acolo, in centru, pe pavelele noi, stau doi batranei care traiesc pe strada, din mila oamenilor. Ei nu isi pot ridica pensia de la posta din ceva motiv birocratic, binenteles. Oare ei au fost observati vreodata de primarul nostru??? NU, pavelele electorale sunt mai importante, binenteles!!

Si cum ramane cu pretul cel mai mare la apa potabila, pentru ca anumite firme de aici nu platesc apa?
din valea jiului

#4 asta se intampla in 2009

2012-11-18 21:06

Lucrarile trebuiau sa inceapa la inceputul anului 2010, lucrarea dura teoretic 4 ani, adica livrare in 2014. Vi se pare ca sunt la timp lucrarile?
http://www.dailybusiness.ro/stiri-turism/zona-parang-petrosani-a-fost-atestata-de-guvern-drept-statiune-turistica-de-interes-national-32704/

Sincer, e pacat ca vin turisti din Timisoara, TREC PRIN PETROSANI si se opresc in Straja... oare va trebui sa mai votam in 2012, in 2016 si in 2020 aceeasi persoana pentru a se finaliza si in Parang lucrarile??

sustina Parangul!

#5

2012-11-18 23:17

Da!Trebuie sa votam. aceeasi persoana care vrea cu adevarat sa duca prouectul la bun sfarsit.Guvernul Ponta a oprit finantarea proiectului in favoarea dezvoltarii statiunii Ranca.Votati Monica Iacob Ridzi si semnati petitia pentru ca Parangul sa ajunga cea mai mare statiune turistica de schi din sud-estul Europei!

Musafir

#6 Re:

2012-11-20 00:33

#3: din valea jiului -  

 pavelele pentru pus in centru le da ''pretenu'' de la Alba Iulia, primarul Hava, de la firma lui, ELIS

ca tre' sa manance si gura lui de pedelist....

eugen

#7 zic si eu ...

2012-11-20 10:44

mai da ce de-a tembeli au PCuri !!! bai frate daca nu faci nu e bine, daca faci nu e bine. bata-va nacazu` de ofticosi! cum kkt vedeti voi BINELE? bai frate de asta merg lucrurile in tara asta tot aiurea; ne dusmanim intre noi in loc sa pune drk mana sa mai si facem ceva. as fi foarte curios ce au facut in viata lor de pana acum, acesti pierde-vara care toata ziua au numai de comentat, de barfit si de murit de invidie ca altii pot si ei ...
gimmi

#8

2012-11-20 13:14

Investitia in Parang e singurul lucru bun si frumos pentru Valea Jiului.Pacat daca s-ar intrerupe lucrarile,speram ca nu se intampla acest lucru
marius

#9

2012-11-20 14:07

doamna ridzi va rugam sa introduceti in prioritatile dumneavoastra si schimbarea legi pensilor adica sa se revina la vechiul calcul,va multumesc
PAULA

#10

2012-11-20 14:58

VA SUSTIN D-NA MONICA IACOB SI VA VOTEZ ,.DUMNEVOASTRA SI SOTUL , PRIMARUL NOSTRU SUNTETI SINGURII CARE MAI SUSTINETI VALEA JIULUI IN REST TOTUL E MINCIUNA ELECTORALA .
XXX

#11 PARANG

2012-11-20 19:03

TOTI SUSTINEM INVESTITIILE DAR NU DIN PENSIILE SI SALARIILE NOASTRE,,,,PDL ASTA A FACUT...SI ACUM SE LAUDA CA AU FACUT SI AU DRES....MEREU INCEARCA SA NE :FRAIEREASCA:.....CURIOS CA MULTI "GREI DE CAP" O SI CREDE PE MONICA

Musafir

#12

2012-11-21 11:06

Asa mare potential turistic sa se piarda e MARE pacat.Eu ,personal ,nici nu vreau sa ma gandesc ca nu se vor mai continua lucrarile.O zona montana minunata ,care merita cu adevarat sa se dezvolte.
Eugen

#13 Da pentru Parang, nu pentru DD!

2012-11-30 11:09

DA pentru Parang, NU pentru DD&Co! Imi pare rau doamna Monica de faptul ca v-ati amestecat in aceea troaca. Aveati votul meu, din pacate acum nu mai am ce vota!

Musafir

#14

2012-12-01 19:51

Salvati Hunedoara.

Musafir

#15 stefan

2012-12-06 18:49

nu mai conteaza partidul..omul este important care se zbate ptr parang si vale nu unu care vine din deva..aveti votul meu si al familiei mele..si suntem cativa.
Ciprian

#16

2012-12-06 19:03

Ar fi pacat ca o locatie superba ca muntii Parang sa nu fie imbunatatita tehnologic. Avem nevoie doar de putina vointa pentru a transforma alea Jiului intr'un paradis montan si putina intelepciune pentru a realiza ca ceea ce facem acum, este pentru un coltisor mai bun intr'o tara frumoasa ca Romania.