Eliminarea consimtamantului pentru transfer in 2013

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Eliminarea consimtamantului pentru transfer in 2013


Musafir

#1

2012-11-21 13:38

Consimtamant= Spaga! Alt argument nu gasesc!

Musafir

#2

2012-11-23 22:57

Consimtamant?? O metoda buna pt. un trai decent pt. directori si inspectori. Multumim sistemului care are grija de anumite persoane care-si permit sa obtina consimtamantul...am vazut pe pielea mea ce inseamna.

Musafir

#3

2012-12-30 21:54

Ai diplomă de licenţă obţinută muncind, ai grade didactice, ai ani vechime, ai ajuns în restrângere de activitate prin comasarea unor şcoli, ai luat un post care nu îţi este foarte convenabil -şi nu înteleg de ce dacă vrei să schimbi postul- ai nevoie de consimţământul unităţilor. Mă poate lămuri cineva?
Eu

#4 Raspuns pentru #3

2013-01-02 11:40

De ce oare? Ca sa primeasca si directorii si inspectorii ceva ....in plic. De preferat mii de euro.
Ce rusine! In ce hal a ajuns invatamantul!

Musafir

#5

2013-02-10 15:53

Uneori se ocupau posturi prin pretransfer direct în ședința publică, se eliberau și se ocupau de altcineva interesat, acum nu se mai poate, deși atâtea lucruri se pot în învățământ: se transferă educatoare, titularizate cu Zdreanță pe post de geografie, li se recunosc grade, salarii egale la gradi cu cei care predau matematică pentru Bac, etc. Învățământul depinde de problemele consilierilor ministrului.

Musafir

#6 Nu stiu sau se fac ca nu stiu?

2013-02-23 21:45

Atentie, OLTCHIM - ARPECHIM in INSOLVENTA! Urmeaza FALIMENTUL?

SALVATI OLTCHIM - ARPECHIM!

SEMNATI APELUL PENTRU SALVAREA OLTCHIM:
http://www.petitieonline.com/salvati_oltchim_si_arpechim

Musafir

#7

2013-03-14 21:32

Transferul prin consimtamant este cea mai mare gaselnita din invatamantul romanesc!
Cine poate oase roade!
Asa-i Romania!