Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

asta nu stie sa dea decit limbii si sa su...ga

#50851 Re: ia dat roibu escrocului numai m....uieeeeeee mai fratica,,,

2018-11-16 18:16

#50849: -  

ce hanbalista la acest retardat de pensionar cu mustata?

sa ne lingi morcoviorii cu talpasanu si roibu escrocul?

#50852 Re: Re: ia dat roibu escrocului numai m....uieeeeeee mai fratica,,,

2018-11-16 19:32

#50851: asta nu stie sa dea decit limbii si sa su...ga - Re: ia dat roibu escrocului numai m....uieeeeeee mai fratica,,, 

SA TI DEA MOOOOIE SI PICASO CU GHIOCEL???/.....................atit kokalarule


Musafir

#50853 Re: Re: Re: ia dat roibu escrocului numai m....uieeeeeee mai fratica,,,

2018-11-16 19:36

#50852: sa ne lingi morcoviorii cu talpasanu si roibu escrocul? - Re: Re: ia dat roibu escrocului numai m....uieeeeeee mai fratica,,, 

nu te supara pe noi,noi ti o dam, de noapte buna sooogaciule,sooge la handel de roibu toata noaptea,noii,nu ne suparam zau.e punct.

FLUGH

#50854 Re: OLTCHIM INSOLVENTA: Societate in insolventa, in insolvency, en procedure collective SC OLTCHIM S

2018-11-17 06:07

#50830: OLTCHIM INSOLVENTA: Societate in insolventa, in insolvency, en procedure collective SC OLTCHIM SA - OLTCHIM INSOLVENTA: Societate in insolventa, in insolvency, en procedure collective SC OLTCHIM SA 

C-aşa-i în insolvenţă!


Se aude că la Combinatul Oltchim, aflat în insolvenţă, s-ar fi dat prime: colosale pentru şefime, mulţumitoare pentru o parte a chimiştilor de rând. Pentru primul semestru al acestui an, Oltchim a raportat un profit net de 83,6 milioane de lei, în creştere de peste trei ori în comparaţie cu aceeaşi perioadă din 2017. Aşa, deci! Zice lumea că după stipendiul cu pricina, în parcarea de la poarta Oltchim strălucesc autoturisme care mai de care mai luxoase. C-aşa-i în insolvenţă!

HAI SI CU ROIBU ,TAPLPASANU,ETC

#50855 SC OLTCHIM SUUUUUUGETI DE LA PICASSO?

2018-11-17 10:03

#50854: FLUGH - Re: OLTCHIM INSOLVENTA: Societate in insolventa, in insolvency, en procedure collective SC OLTCHIM S 

PAI SA MI SUUUUGA MIE FOTA POOLA TOTI OLTCHIMISTII?? ....SI CU RETARDATU PETITIEI??/...SI O MERITA TOTI VITEIIIIIIIIIIIIIIII SI VITELEEEE,.EU SUNT UN DOMN NUMIT FOTA.ATIT.


Musafir

#50856

2018-11-17 18:37

ales bules de  baftalo  !!  has me pele   , has me  lole varne  !!.. mai pohalia  !!!... veni vuza ... pa ..integrata lui diculoiu  care va vraja si va minca  bani cu prisacaru si marcu  !!!  uneltele  banditului de  ROIBU !!!!  acum  îi faceti eroi  vad ..saracul  ROIBU !!!  F..UI CASA-N CUR  !!  ce amarit a ramas dupa  jermanirea  oltchim !!! , dar e cinstit !!! nu a furat nimic 

NU E DECIT PICASSO,rahatule cu petitia asta jegoasa

#50857 Re: lasa l frate ca ne intilnim la MAGURA si i o trag in fata la kakanarul de roibu

2018-11-18 17:44

#50856: -  

CREDE MA FRATE CA IL UMILESC DEFATA CU MAGURENII NOSTRI UNDE NE AM NASCUT,IL VOI UMILI ZAU,URMEAZA SI TALPASANU CIT DE KURIND.

fost angajat

#50858 banii de la masa credala

2018-11-19 18:48

hai ba, vindeti căcatul ala de oltchim si dati banii de la masa credala, porcilor de administratori. pana când dracului o lungiti atâta ?


Musafir

#50859 Epilog. pentru atarnatii din OLTCHIM

2018-11-19 19:31

Ministerul Economiei: Tranzacția activelor Oltchim, este aproape de final. Combinatul și peste 1.200 de locuri de muncă vor fi salvate.  

Vânzarea activelor Oltchim se apropie de final, cumpărătorul urmând să plătească prețul stabilit prin contract în termen de 20 de zile lucrătoare, respectiv până la data de 17 decembrie 2018, potrivit unui comunicat al Ministerului Economiei.  

“Până pe data de 17 decembrie, cumpărătorul trebuie să plătească prețul din contract, întrucât condițiile suspensive ale tranzacției sunt îndeplinite. Eu personal, cât și echipa Ministerului Economiei, am păstrat în această perioadă un dialog strâns și constant cu reprezentanții Comisiei Europene în legătură cu această tranzacție”, a declarat Ministrul Economiei, Dănuț Andrușcă.


Musafir

#50860 Re: Epilog. pentru atarnatii din OLTCHIM,,sa va fu..ta PICASSO IN BOTURII,,,,,,,,,,,,,,

2018-11-20 09:26

#50859: - Epilog. pentru atarnatii din OLTCHIM 

UITE CINE VORBESTE,ANDRUSCA ANALFABETUL  DIN psd,mie scirga fratilor,mie scirba de ce pot auzi si vedea in tara asta.


Musafir

#50861 Re: Re: Epilog. pentru atarnatii din OLTCHIM,,sa va fu..ta PICASSO IN BOTURII,,,,,,,,,,,,,,

2018-11-21 17:30

#50860: - Re: Epilog. pentru atarnatii din OLTCHIM,,sa va fu..ta PICASSO IN BOTURII,,,,,,,,,,,,,, 

Ce ba atarnatule ramai fara servici ? va lasa pipierea fara sinecuri mai bot amblanit.


Musafir

#50863 Re: Re: Re: Epilog. pentru atarnatii din OLTCHIM,,sa va fu..ta PICASSO IN BOTURII,,,,,,,,,,,,,,

2018-11-22 11:19

#50861: - Re: Re: Epilog. pentru atarnatii din OLTCHIM,,sa va fu..ta PICASSO IN BOTURII,,,,,,,,,,,,,, 

TACI SI SOOOGE MAI MOOIE BLINDA ,HANDELULE SI SOBOLAN JEGOS,PLIMBA URSU.


Musafir

#50864 Re: Re: Re: Re: Epilog. pentru atarnatii din OLTCHIM,,sa va fu..ta PICASSO IN BOTURII,,,,,,,,,,,,,,

2018-11-22 13:39

#50863: - Re: Re: Re: Epilog. pentru atarnatii din OLTCHIM,,sa va fu..ta PICASSO IN BOTURII,,,,,,,,,,,,,, 

EU FOTA MA KAK IN ARPECHIMUL SI OLTCHIMUL VOSTRU ,AI  INTELES MAI SOBOLANULE?


Musafir

#50865 Re: Re: Re: Re: Re: Epilog. pentru atarnatii din OLTCHIM,,sa va fu..ta PICASSO IN BOTURII,,,,,,,,,,,

2018-11-23 10:15

#50864: - Re: Re: Re: Re: Epilog. pentru atarnatii din OLTCHIM,,sa va fu..ta PICASSO IN BOTURII,,,,,,,,,,,,,, 

Kakaciosule tot atarnat ai ramas ma? mai bine spanzurate ca tot iti place spanzuratu'

VAQ SPINAZUR EU FOTA LABAGIILOR

#50866 Re: Re: Epilog. pentru atarnatii din OLTCHIM,,sa va fu..ta PICASSO IN BOTURII,,,,,,,,,,,

2018-11-23 13:24

#50865: - Re: Re: Re: Re: Re: Epilog. pentru atarnatii din OLTCHIM,,sa va fu..ta PICASSO IN BOTURII,,,,,,,,,,, 

o sa mori mierio de roibu sau acolitii tai sa va fu..t in guraa de retardatiiiiiiiiiiiiiii


Musafir

#50867 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Epilog. pentru atarnatii din OLTCHIM,,sa va fu..ta PICASSO IN BOTURII,,,,,,,

2018-11-23 13:28

#50865: - Re: Re: Re: Re: Re: Epilog. pentru atarnatii din OLTCHIM,,sa va fu..ta PICASSO IN BOTURII,,,,,,,,,,, 

SA TI FUUUUUUUUUUUUUUUUUT PE MATA SI NEAMUL MATI SI AL TAU PRIN GURA EDE LAGBAGIU RETARDAT,IMI IGUS CU MA6TA POLICICA?>,MERGE SI LA ASTA CU PETITIA?


Musafir

#50868 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Epilog. pentru atarnatii din OLTCHIM,,sa va fu..ta PICASSO IN BOTURII,,,,,,,

2018-11-23 13:32

#50865: - Re: Re: Re: Re: Re: Epilog. pentru atarnatii din OLTCHIM,,sa va fu..ta PICASSO IN BOTURII,,,,,,,,,,, 

SA MI IGUS ALUP  CU MATA ROIBULEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE,EU SUNT FOTA


Musafir

#50869 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Epilog. pentru atarnatii din OLTCHIM,,sa va fu..ta PICASSO IN BOTURII,,,,,,,

2018-11-23 13:37

#50865: - Re: Re: Re: Re: Re: Epilog. pentru atarnatii din OLTCHIM,,sa va fu..ta PICASSO IN BOTURII,,,,,,,,,,, 

SA I CINTI LA MA6TA ROIBULE CUM SE SOOOBE POOLA DE LA PICASSO,ATIT RETARDATULE,ORICUM TE ASTEPT LA MAGURA DE MIZERABIL RETARTDAT

CE VA PLACE COMUNISTILOR DUPA PERDEA

#50870 pentru atarnatii din OLTCHIM,,sa va fu..ta PICASSO IN BOTURII,,,,,,,

2018-11-23 13:41

#50869: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Epilog. pentru atarnatii din OLTCHIM,,sa va fu..ta PICASSO IN BOTURII,,,,,,, 

MAI AVETI O VARIANTA;SA MI SUUUUUUUUUUUUUUGEEETI ALUP CU TOATE  NEAMURILE VOASTRE DE MIZERABILIIIIIIIIIIIIIIII


Musafir

#50871 Trei persoane intoxicate pe Platforma Chimică

2018-11-23 21:30

Trei persoane au fost transportate la Unitatea de Primiri Urgențe din cadrul Spitalului Județean Vâlcea în urma unui accident de muncă pe Platforma Chimică. Incidentul s-a produs în această seară de vineri, 23 noiembrie 2018, iar victimele, susține șeful ISU Vâlceea – Dan Pascaru, ar fi angajate la societatea Oltchim.

Din primele informații, este vorba despre un accident de muncă. Cei trei angajați s-au intoxicat cu o substanță necunoscută încă în timp ce făceau degazarea unei cisterne.

Două dintre victime se pare că sunt în afara oricărui pericol, însă cea de-a treia victimă este inconștientă.

vom reveni cu amănunte!


Musafir

#50872 Re: Re: Ca sa va intre bine in cap Roibu a castigat procesul in instanta pe dovezi si pe lege

2018-11-25 06:22

#50837: - Re: Ca sa va intre bine in cap Roibu a castigat procesul in instanta pe dovezi si pe lege  

Ce moooie indirecta va dadu roibu frate. si moooiiiieeeee directa lui piperea .degeaba va kakati pe voi  ati luat mooiiieee  daaaaaa una babana rau, 

Uite aci,

Fostul director al SC Oltchim SA, Constantin Robiu, a câştigat definitiv procesul cu Rominsolv SRPR şi BDO Business Restructuring SPRL, joi, 25 octombrie 2018. În fapt, este vorba de atacarea în instanţa a raportului de insolvenţă pe care avocatul Gheorghe Piperea l-a redactat, odată cu intrarea în reorganizare judiciară a combinatului din Vâlcea. În mai, Tribunalul Vâlcea a dat câştig de cauză lui Roibu. La Curtea de Apel,magistraţii au menţinut decizia de la fond.

Rominsolv şi BDO Business îl acuzau pe fostul director în raportul de insolvenţă de spolierea companiei, decizii eronate de management şi investiţii ineficiente. Se solicitau pagube de 500 de milioane de euro. Victoria lui Robiu este colosală. Pe unde va mai scoate cămaşa administratorul judiciar, care şi-a făcut port drapel din teza potrivit căreia fostul director a nenorocit combinatul?!

Implicaţiile acestei decizii sunt de necalculat.

Solutia pe scurt: Respinge recursul ca nefondat. Admite cererile de acordare a cheltuielilor de judecată: 21882 lei pentru Mihăescu Daniel şi 26040,45 lei pentru Roibu C. care se vor suporta din averea debitoarei. Irevocabilă.
               

Document: Hotarâre  2205/2018  25.10.2018


Musafir

#50873

2018-11-25 09:43

prin gura sa o luati  !! si fota si eu v-am luat platile compensatori  !!! am stat acasa si voi n-ati platit ....acum luati si voi de la  vuza  niste moee si sa ai  dati si lui roibu,iar cei care ramineti in societatea lui vuza  sa  va luati vaselină !!!! o sa  fu.a in  cu. ca pe  negri !


Musafir

#50874

2018-11-25 12:04

ILINESCU  ZIS BUGA  DIN PROPEN IN GREVA  FOAMEI !!!!!!..BA MA LASI .... ASTA DE  PRIMEA CAMERE IN CAMIN SI LE DEDEA LA ALTI PE BANI !!!  UNEALTA LUI  IVANESCU  ....FU.UTE-N GURA DE RUDAR ....CE ZDREANTA AI PUTUT FI  !!! MAI VREI BANI ???  MAI VREI CAMERE ????  VENI ACUM  RINDUL TAU ... MA BUCUR DE BINELE TAU ...O SA TE DEA ASTEA AFARA SI AM SA TE VAD FACIND LA TROCI SI SA  ÎTI FU. RUDAREASA-N FLOCI !!!!

 

MIE SCIRBA DE VOI PUPINKURISTILOR,LASILOR

#50875 Re: Re: Re: Ca sa va intre bine in cap Roibu a castigat procesul in instanta pe dovezi si pe lege

2018-11-25 17:40

#50872: - Re: Re: Ca sa va intre bine in cap Roibu a castigat procesul in instanta pe dovezi si pe lege  

IA DE LA FOTA NUMAI UIE CU ROIBU SI MATA,MATA CARE TE A KAKA SOOOGACIULE