Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

ALIN NESTIUTORUL

#2976 PENTRU ALAIN

2013-04-06 09:39

Ai vazut cum te-ai contrazis cu problema legata de capuse?
Ce...ti se parea ca esti cel mai destept de pe forum? Ce Berbec mare esti!
Hai mai zi ceva. Vezi ca eu te-am pus primul sa argumetezi, nu fura ideile.
De azi sunt cu ochii pe tine mai unflatule.
Alain

#2977 Re: PENTRU ALIAN

2013-04-06 09:42

#2972: ALIN NESTIUTORUL - PENTRU ALIAN

Iar o dai gaura?

R: ea exista, este acolo - ea este lasata mostenire grea, NU de Cernev - ea este motivul acestei situatii - inevitabil de aici ni se trag toate, este singura realitate...cruda

Esti penibil?

R: daca ma intrebi, eu zic ca nu - se pare ca tu deja ti-ai format o parere, de parca ar mai conta

Ia intreaba-l pe carismaticul Cernev, de ce s-a renuntat mai Berbecule, la procesele cu PCC?

R: eu zic ca vor sa faca treaba, speculatii se pot face, normal - da' explica-ne tu mai pe larg
Vezi ca stiu ce vorbesc.

R: astept detalii, da' reale, concrete, nu speculatii cum ca stiu eu, sau mai stiu eu ce....

De ce s-a intalnit mai Berbecule Zaremba cu voi si nu cu Diculoiu.

R: diculoiu nu a vrut, probabil dadea rau in fata lu' roibu - desi am inteles ca Zaremba s-ar fi intalnit si el cu Roibu prin Bucuresti...deci, poftim cultura

I-a verifica sau poate il intrebi pe Rudar, majoritatea membrilor vostrii de sindicat sunt la:......Propen,Polioli,El4 ca la EL3 pierdeti teren. Sti cumva ce se va intampla cu ele dupa Faliment.

R: nu va fi nici un faliment
Daca nici astea nu sunt argumente....

R: astea sunt vrajeli, ai spus ca stapanesti informatiile... astept chestii concrete, la modul, se pot lua bani de acolo, se poate finanta aia, aia si ailalta - nu cu multimea in strada si cerem demisia lui Piperea ca poate vine vreunul si schimba raportul....
Vezi ca te contrzici cu capusele...revin sa nu pleci.

R: chiar nu ma contrazic...sunt 100% ferm pe pozitii


Musafir

#2978 Re: PENTRU MUSAFIR

2013-04-06 09:43

#2973: ALIN NESTIUTORUL - PENTRU MUSAFIR

am citit si rascitit nici un argument nu ai. Treaba e clara ca buna ziua activele sunt la mana creditoriilor Oltchim SA este moarta . Voi  aveti contract si CCM cu Oltchim si o sa va indestulati conform legii  daca va ramine ceva dupa creditorii privilegiati si va duceti frumos acasa. Noul proprietar o sa va angajeze pe care vrea sau daca nu aduce oameni de unde apuca daca asa doreste. Tot o dai cu Zaremba. Si el a luat in barba ca nu pe 2 lei i-a vandut Broadhurst actiunile  si el a pierdut banii aia.

gameover

#2979 Re: Re: PENTRU ALIAN

2013-04-06 09:48

#2977: Alain - Re: PENTRU ALIAN

Toata stima pt Alain dar falimentul este 100% si asta e singura sansa ca eventual acolo sa se mai produca ceva  in viitor poate chiar PCC si o sa vina alde Diculoiu si toti care il injura acuma pe Zaremba si o sa.l pupe in cur ca poate poate .ii angajeaza. Mai matematica este simpla legile si ele sunt clare acuma este un joc de glezne . Si nu din cauza ca vrea Ponta Varujan sau Piperea sau Zaremba ci din cauza realitatii concrete

ALIN NESTIUTORUL

#2980 PENTRU BERBECUL ALAIN: re: autofinantare

2013-04-06 09:54

Bai Berbecule, autofinantare se face de foarte mult timp, asa pentru tine.
In orice economie cuvantul, autosustenabilitate, nu exista, poate in beletristica. In economie exista doar doua cuvinte cheie profit sau pierdere. Repet profit sau pierdere. Ce ati facut voi pana acum cu "eforturi proprii", sunt doar pierderi -a se vedea balantele contabile sep 2012-feb 2013. Sti ce e de facut? Sa isi dea conducerea, administratorul judiciar,administratorul special,DEMISIA, sa coboare in strada cu noi, si sa se suie in autobuz si sa mergem la Guvern.
TOTUL TINE DE O DECIZIE POLITICA - REPET DECIZIE POLITICA!!!
Tine minte lucreaza 3.300 de oameni nu 500. Asta vrem pastrarea locurilor de munca.

Musafir

#2981 Re: PENTRU BERBECUL ALAIN: re: autofinantare

2013-04-06 10:00

#2980: ALIN NESTIUTORUL - PENTRU BERBECUL ALAIN: re: autofinantare

Si guvernul ce sa faca plateste creditele la banci?atata va trebuie ca atuncea mergem si noi nu 3000 ci 30000  sa protestam ca sa mai bage bani in gaura neagra.


Musafir

#2982 Re: Re: PENTRU BERBECUL ALAIN: re: autofinantare

2013-04-06 10:04

#2981: - Re: PENTRU BERBECUL ALAIN: re: autofinantare

mai berbecule administratorul juduciar nu are de ce sa demisioneze el este numit cu acordul creditorilor si el taie si spanzura sub controlul judecatorului sindic si a creditorilor. Unde e politicul aicea ce rol poate avea. Aicea numai banul dicteaza daca oricine se inteege cu banciile chiar si Zaremba atunciea ea activele fara nici-un fel de obligatii decit obligatiile de mediu dar nu uitati ca si alea sunt de 200 mil Eur si face ce vrea


Musafir

#2983 Re: PENTRU BERBECUL ALAIN: re: autofinantare

2013-04-06 10:19

#2980: ALIN NESTIUTORUL - PENTRU BERBECUL ALAIN: re: autofinantare

s-a deschis deja birtul si ai dat bir cu fugitii?

ALIN NESTIUTORUL

#2984 PENTRU Musafir

2013-04-06 10:29

Nu am plecat. A cazut net-ul
Revin imediat
ALIN NESTIUTORUL

#2985 PENTRU Musafir

2013-04-06 10:33

Asa este cum spui tu, legat de legea insolventei. Dar, nu uita cine sunt creditorii, mai citeste te rog, mai informeaza-te ce naiba, chiar nu ganditi deloc.
Vezi sa-mi platesti drepturi de autor pe Berbecule...

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-04-06 10:37


Alain

#2987 concreeet

2013-04-06 10:38

Nu mi-ai raspuns ce ne facem daca varianta cu rafinaria nu mai e plauzibila - solutii, aveti? Deci, ce facem? De unde se ia benzina nafta? E rentabil?

Musafir

#2988 Re: PENTRU Musafir

2013-04-06 10:40

#2985: ALIN NESTIUTORUL - PENTRU Musafir

Ochii lui Dobrin? e bine:) Legea e clara . Poti aveea 99% din creante o singura categorie nu  poate decide deci nu numai creantele bugetare decid. oricum creantele sunt cu mult peste valoarea activelor asa ca nu aveti nici-o sansa de a scapa de faliment. Care nu e un lucru neaparat rau ca scapati si de actionariat si de contractele cu capuse samd  si scapa investitorul si de CCM aberant unde intai sunt drepturile si numai asa ca fapt divers obligatiile

ALIN NESTIUTORUL

#2989 PENTRU Musafir

2013-04-06 10:40

Sa sti ca pot sa renunte administratroii judiciari, daca vor, nu sunt legati de scaun, mai Berbecule. Crezi ca-i ameninta cu pistolul judecatorul sindic. Vezi ca incepi sa nu mai gandesti.
EUGEN NICOLAESCUP.T .BRATU

#2990 MEDIC?????????????????MARE GRESALA

2013-04-06 10:44

DOCTOREEEEE DUPA CITE STIM AI AVUT UN NEFERICIT ACCIDENT CU O MASINA SI AI AVUT FRACTURI LA MEMBRELE INFERIOARE .
DE FAPT LOVITURA CEA MAI GRAVA A FOST LA CAP SI NU A FOST OBSERVATA ATUNCI ,IAR ACUM NU MAI POATE FI TRATATA
Alain

#2991 deci.....

2013-04-06 10:46

Ia mai lasa tu adjectivele astea daca vrei sa ne purtam civilizat! Asta va doriti voi, sa renunte adminiustratorul judiciar pentru ca nu v-a convenit acel raport!

Deci, inca o data intreb, in cazul in care varianta cu rafinaria e moarta, care considerati voi ca ar fi pasul uramtor. Concret!
ALIN NESTIUTORUL

#2992 PENTRU Musafir

2013-04-06 10:46

Nu stiu ce sunt ochii lui dobrin, in fine.
Am crezut ca ai citit legea insolventei, dar se pare ca nu,doar ai auzit si tu pe la televizor,astea nu sunt parerile tale. Ia o pauza bea o tuica si citeste legea si apoi revino.Cat despre CCM ce sa spun e bun, te doare rau nu -i asa. Da e in avantajul oamenilor.

Musafir

#2993 Re: PENTRU Musafir

2013-04-06 10:49

#2992: ALIN NESTIUTORUL - PENTRU Musafir

foarte in avantajul oameniilor ca totio sa intre in somaj. Mare avantaj

ALIN NESTIUTORUL

#2994 PENTRU ALAIN

2013-04-06 10:53

Bineinteles ca avem solutii,mai Berbecule. Am sa ti le spun, daca imi spui daca ai citit raportul lui Piperea la comanda lui Varu' Jan.
MENAJERU X

#2995 SURPRAIZ

2013-04-06 10:54

SINT ...LENA SPRITORAN SI AM FACUT O MARE SURPRIZA ATIT SOTULUI CIT SI FICATULUI....AM BAUT APA !!!!
MAMA LUI DE ""LINDICAT SOLIDARITATEA""


Musafir

#2996 Re: PENTRU ALAIN

2013-04-06 10:57

#2994: ALIN NESTIUTORUL - PENTRU ALAIN

Bine a zisAlain asta va doare . raportul ca pe baza acestuia  o sa intre cativa la mititica . Stiti si voi ca soarta oltchimului este jucata acuma  doriti numai sa va scoateti camasa pe unde puteti. Atia 3500 sunt prostii de cara va folositi ca paravan

ALIN NESTIUTORUL

#2997 PENTRU MUSAFIR

2013-04-06 10:57

Ai inceput sa bei Ochii lui Dobrin. Ca nu inteleg ce legatura asta cu CCM-ul.
ALIN NESTIUTORUL

#2998 PENTRU MUSAFIR

2013-04-06 11:00

Vezi sa nu te bea Ochii lui Dobrin. Imi place mai mult Lacrima lui Ovidiu.
Repet si pentru tine ai citit raportul s-au ai vazut ceva in sensul asta pe la televizor?
Alain

#2999 astept

2013-04-06 11:01

Deci, domnu' priceputeanu - am avut senzatia ca vrei un dialog constructiv, dar vad ca o dai la mangleala - astept in continuare varianta aia pe care o vedeti voi in momentul in care se zice pass rafinariei!

- asa cum astept si lista cu cei 300 angajati (adica dovada ca ea exista si ca deci s-au facut aceste angajari);
- si astept sa mi se publice si ip-ul;

Musafir

#3000 Re: PENTRU MUSAFIR

2013-04-06 11:03

#2997: ALIN NESTIUTORUL - PENTRU MUSAF

Nu e nici-o legatura.  CCM e maculatura puteti eventual sa va stergeti pe cur cu ea . Asa ceva pe platforma de la Raureni nu o sa mai fie indiferent ce forma juridica va functiona eventual. Oltchim Sa si CCm-ul vostru este istorie