Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

#29151 Re:

2014-11-15 15:15

#29149: -  

 Prost esti TU BABUINULE, Piperea il facea zob si poate oricand sa-l desfinteze. Asta  este problema statului roman cu sindicatele care au fost si sunt de mana. OUG spune foarte clar societatile fac platile, OK, STATUL ROMAN ESTE MAJORITAR SI PATRON, PAI SA PLATEASCA, MARIANA CAMPEANU A SPUS CA A ACHITAT, AJOFM A SPUS CA A VIRAT SUMELE, PCC A SPUS LA FEL, BANII AU FOST PENTRU CA SUNT IMPOZITATI SI APAR PESTE TOT, ESTE O DETURNARE DE LA VIRAREA CATRE DESTINATARUL FINAL DISPONIBILIZATI, NU AU ACESTE SUME. UNDE SUNT BANII????


Musafir

#29152 Re:

2014-11-15 15:19

#29149: -  

 Bah tu nu ai mai trecut de etapa aia cu SVO vinovat de toate? :D

Stai sa vedem ca tot ei vor fi de vina si pentru urmatoarele disponibilizari si cred ca tot Cernev ca a ras de dixi cand zicea de integrat !! :) :)

 

Si CCM-ul de care vorbesti a fost pus de manager. :D asta asa ca chestie =))

SINDICATELE SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA !!!!!

#29153 Re: Re:

2014-11-15 15:22

#29152: - Re:  

 LASA-MA SI CU SVO, CA INCEP IAR SA VA ADUC AMINTE SI NU MAI TIMP, DAR STITI VOI. SUNT IN CULPA.

SINDICATELE SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA !!!!!


Musafir

#29154 Re: Re: Re:

2014-11-15 16:24

#29153: SINDICATELE SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA !!!!! - Re: Re:  

 Da, vinovăția SVO a venit ca o mănușă lui dixi, cam despre asta e vorba, pentru ca principala lor 'vina' a fost ca nu l-au mai vrut pe el lider, așa ca individul ajutat de 'oile' de care discutam a tras spuza pe turta proprie, a întărâtat spiritele si uite așa... Ajunarăm in acest punct...

SINDICATELE SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA!
Musafir

#29155 Re: Re: Re: Re:

2014-11-15 16:40


Musafir

#29156

2014-11-15 16:40

Ba proasta satului fara Arpechim Pitesti raman max.800 de angajati,problema este ca nu aveti curajul sa le spuneti oamenilor verde in fata ,restul este poveste ,jigodi ,muriti voi ca sa traim noi, asta este problema,se putea si integrat daca statul ar fi vrut.


Musafir

#29157

2014-11-15 16:55

Idiotule ,legea platilor compensatori a fost modificata de actualul guvern de rahat la "soapta" lui Piperea prostule ,cum s-au platit la mineri,MAPN,etc si la Oltchim nu s-a mai putut, ma deranjaza ca a fost cu dedicatie si cat de tampit sa fi sa crezi ca SLO a fost implicat ,idiotule,sindicatele nu au stiut ,s-a dat pe sest,esti mic si prost si habar nu ai.Ma deranjaza minciunile si mizeria actuala , nu scotea pe gura DIXI ca trebuie dati afara oameni ,ci numai pe Cernev,omul e chiar mic ,nu poate sa gandeasca inalt ,omul este la un nivel jos ,supravietuiesc o mana de oameni ,restul dai dracului ,nici acum nu aveti curajul sa le spuneti oamenilor adevarul in fata ,din cauza asta sunteti mici.


Musafir

#29158

2014-11-15 17:05

Colegu ai  dreptate oameni MARI au idealuri inalte si viziuni marete,ce dracu te astepti la actuala conducere(astia cand au venit primul lucru alergau prin garaj dupa masini),guvern(o adunatura de habarnisti s-au scimbat ministri de la economie ca sosetele),Cernev si sleahta lui de analfabeti(uni nici bacul nu l-au dat)dar au doctoratul in prostie.Uite ce mizerie este acum in combinat ,se parasc, se barfesc mai au un pic pana la final.


Musafir

#29159

2014-11-15 17:28

Da prostule ,sigur Cernev si mort este de vina ptr. toata mizeria de acum daca nu punea botul nu ajungeam in mizeria actuala este un proverb "dezbina si cucereste",


Musafir

#29160 Re:

2014-11-15 17:34

#29157: -  

 Cretinoid cu tenta de oligofrenism ai înțeles tu cum te duce bibilica, nu a spus nimeni ca e implicat dixi, tocmai aia e ideea, ca nu implicat deloc desi trebuia sa fie. El a fost implicat in matrapazlâcuri. Nu in apărarea angajaților si a disponibilizaților. El a luat poezia cu integratu in brațe si s-a făcut ca ploua. Și-a luat integrata in brațe si a dispărut supărat ca nu l-a lăsat SVO sa se joace singur.

Aia ca a vrut statul roman sau nu a vrut cu integrata e alta chestie si nu are vreo treaba cu CERNEV sau alții de pe acolo, asta in contextul in care dixi avea atitudine de atlet.

In acesta situație disponibilizările erau iminente. Mai mult de atât: trebuiau dați mai multi oameni afara inca de atunci. Si in acest moment, la aceast nivel de funcționare sunt necesare disponibilizări.

Asta cu susținerea disponibilizaților de către stat e cu dus întors, șomeri si disponibilizați sunt si la privat. De ce sa nu fie susținuți si unii si alții?


Musafir

#29161 Re:

2014-11-15 17:42

#29158: -  

 Si tu crezi ca a venit șleahta si i-a convins pe oameni sa se pârască si sa se vanda unii pe alții, unde pana atunci erau pâinea lui Dzeu... ca sa vezi. 

Oamenii au fost javre si înainte, mizeria de care vorbești nu ai vazut-o tu pentru ca ești mai limitat.


Musafir

#29162

2014-11-15 17:52

Ca esti prost, aici vorbim de un contact,iar esti prost sunt destule firme private care au contracte cu plati compensatorii(a nu confunda cu privati, gen pietari sau buticari)adevaratele firme si concerne ,numai ca ei nu beneficiaza de ajutorul guvernului in cotcari ,asa ca nu ma prosti,iar cu cernev(tine cont ca scriu cu litere mici ca tiganul e chiar mic)este alta poveste,eu il stiu demult de cand facea parte din partidul lui Melescanul si ce debita printr-un apartament dupa Ana Ipatescu, asa ca stiu ce jigodie este acest tigan.Cu disponibilizarile aici este alta poveste ,cu fosta conducere nu se putea.Asa ca tot jigodii ordinare ramaneti, oricat ati vrea voi sa va spalati.Situatia actuala nu va ajuta ,doar comfirma cata dreptate au avut fosti.Intrebarea datoriile actuale acumulate de voi in doi ani cat fosti in cinci, cine le v-a plati, nu oare privati,la care muncesc eu acum asa ca dute in morti mati de jigodie cernevista.


Musafir

#29163

2014-11-15 18:35

29160.Citeste primul rand ca eu nu-l inteleg,iar daca vrei sa te dai mai mare decat esti nu are rost aici ca nu suntem la academie ,sa vi cu termeni mai greu de inteles ptr.uni,aici pe aceasta petitie este vorba despre minciuna si pacaleala in care am fost atrasi cu ajutorul si concursul unor indivizi, nu te da mai mare decat esti.


Musafir

#29164 Re:

2014-11-15 18:45

#29163: -  

 Mai exact, îți traduc primul rand pe înțelesul tau: de idioti ca tine a avut nevoie dixi  ca sa vanda prosteala. Restul e cancan.


Musafir

#29165

2014-11-15 19:00

MA PROASTA SATULUI AI FOST MEMBRU INAINTE, DACA NU, AI PUTEA SA VORBESTI, DACA AI FOST TACI DRACULUI DIN GURA ,VOI CE DRACU ATI VANDUT PROSTIE MINCIUNA SI DEZINFORMARE MARS JIGODIE CERNEVISTA.esti mic.MAI ERA UN PROST CA BURDOAZA VINDEA MINCIUNI CU CAR-ul SI DOCUMENTELE IL CONTAZICEAU.

SINDICATELE SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA!
Musafir

#29166 Re:

2014-11-15 19:02

#29157: -  

 

Te-am citit.Tu. dupa ce ca jignesti prosteste, nici nu ai idee de ce scri, Lasa-ne., lasa-ne...., numai prostii spui..Ti-a raspuns si colegu insa tu ramai la parerea ta care n-are nimic real cu realitatea. Acum nu am timp pt. tampeniile tale.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-11-15 19:32



Musafir

#29168 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DECIZIE DE INCETARE A CONTRACTULUI INDIVIDUAL DE MUNCA DISPONIBILIZAT OL

2014-11-15 19:36

#29129: Societate in insolventa, in insolvency, en procedure collective SC OLTCHIM SA RM VALCEA - Re: Re: Re: Re: Re: Re: DECIZIE DE INCETARE A CONTRACTULUI INDIVIDUAL DE MUNCA DISPONIBILIZAT OLTCHI 

 Ti-au dat bai obsedantule astia vreun leut de cand tot postezi neobosit aberatiile tale pe aceasta mizerie? Banii tai sunt in strada ba , nu la caldurica si taste. Nu uita ca traiesti in Romania


Musafir

#29169

2014-11-15 19:37

Scuzati va rog ca am deranjat o eminenta ca tine ai dreptate ai ajuns prea sus ,adica un rahat pus in etajera ,ai halit "felia" si acum ragai ghiftuit.Se vede cat de marsav esti.


Musafir

#29170 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DECIZIE DE INCETARE A CONTRACTULUI INDIVIDUAL DE MUNCA DISPONIBILIZA

2014-11-15 19:42

#29168: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DECIZIE DE INCETARE A CONTRACTULUI INDIVIDUAL DE MUNCA DISPONIBILIZAT OL 

Bai "imaculantule" de ce intri pe petitie daca este "mizerie" cum spui tu?
Daca nu esti PORC de ce mananici laturi?
Daca nu esti caine de ce latri si musti?

Vezi, ca umbli cu ciora vopsita si de dai porumbel al pacii!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-11-15 19:55


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-11-15 19:58



Musafir

#29173

2014-11-15 20:00

Nu intrebarea mea ,unde am mintit sau am dezimformat, tot ce v-am spus se pot documenta cu acte sau cu martori(aviz tiganului).Situatia actuala este cumva mai roza si nu vad eu bine,este bum economic dar nu realizez eu,o ducem mai bine si sunt eu cumva mai carcotas,ne indreptam intr-o directie buna si sunt eu retardat.Daca este asa ,atunci stati linistiti ca nu vreau rahatul vostru, principiul meu este ca toata lumea sa o duca bine ca atunci si eu o pot duce bine ,nu ca ordinari de voi ,noua sa ne fie bine ,restul duca-se dracului .

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-11-15 20:06



Musafir

#29175

2014-11-15 20:10

29164.Re. Sa inteleg ca tu nu ai fost membru in SLO daca nu ,ai putea sa ai dreptul sa vorbesti, daca nu atunci esti chiar prost te trezisi cam tarziu sa vorbesti ca proasta in baie ,daca tipai si urlai in 2010 erai mare dar acum nu ai nici un drept dupa razboi multi viteji se arata.