Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

ALT PRIETEN EL 3

#2776 RE 2773

2013-04-04 09:29

VEZI CA MAI SÎNT LOCURI PTR ORDONANTA CE MAI ASTEPTI FRAIERICA
UNU ALTU

#2777 BEHAIALA

2013-04-04 09:35

IAR ATI BEHAIT 30 MIN SI IAR LA COTET PTR CA ATÎT VA DUCE CALCULATORU ALA VIRUSAT

Musafir

#2778 UN CURIOS

2013-04-04 09:39

Chiar asa ie ce se aude vine tambalagiu director sa spuna cine stie
Baiat bun

#2779 ptr 2778

2013-04-04 09:44

Se spune ca asa va fi si ca tot oltchimu va fi împînzit de jandarmi si tambalagiu va taia în carne vie
DOCTORU BRATU

#2780 AJUTORRRRRR!!!!!!!!!!

2013-04-04 09:46

A CAZUT PRISACARU PE SCARI IN PAVILION DUPA DISCURSU AVUT IN FATA PUHOIULUIDE CIRCA 150 DE GREVISTI FACINDUISE RAU CIND A VAZUT CIT DE PROSTI MAI SINTETI .NICI IEL NU SE ASTEPTA,A AVUT TOTUSI O TEAMA ,A CREZUT CA CINEVA DIN MULTIME IL INTREABA DACA A GASIT GEANTA AIA CU BANII CU COTIZATIA VOASTRA CARE SA FURAT ACUM CEVA TIMP DIN GIPANU LUI.
STATI LINISTITI AUM E BINE,A SCAPAT,ARE TENSIUNEA 12/9 DAR A RAMAS CU P.... BEL...SI NASU FOARTE ROSU
UNU ALTU

#2781 PTR 2779 SI 2778

2013-04-04 09:49

Va ie frica napîrcilor la vizuina cu voi

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-04-04 09:58


TESA

#2783 PENTRU CURIOS

2013-04-04 10:02

ODATA CU INLOCUIREA PAZEI SECURITAS CU JANDARMI ADICA CITEVA ZILE ....CERNEV PRIMESTE MANDATU SI SA VEDETI ORDINE IN OLTCHIM

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-04-04 10:04



Musafir

#2785 PTR 2784

2013-04-04 10:10

Si cum ai vrea sa-l dam jos ? sa spuna cine are vro ideie
MIUTESCU

#2786 PENTRU TOTI NAVLEGI

2013-04-04 10:10

MAI GUITAM SI MAINE SA STIU "MAI VIN LA MUNCAAAAAA"SAU NU???????
Dracu

#2787 PTR 2785

2013-04-04 10:15

RIDICATI UN CAPAC DE LA CANALU 23 DIN PROPEN,BAGATIL ACOLO IL PUNETI CAPACU LA LOC SI TRECETI LA ALEGERI DEMOCRATE .
ALTA SANSA NU AVETI

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-04-04 10:22



Musafir

#2789 PTR 2787

2013-04-04 10:40

Bai nesimtitule în canalul ala sa intri tu ieu vorbesc serios si lasa mistoul

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-04-04 10:41



Musafir

#2791 PTR TOTI

2013-04-04 10:49

Ba fratilor ce dracu am ajuns sa nnnne amenintam ca ne omorîm ptr jigodiile astea,mai bine hai sa ne unim sa vedem ce mai putem face
CLARVAZATORIIIIIII

#2792 PT 2789

2013-04-04 11:03

atunci faceti in felulurmator;
in instanta nu se poate ca a incercat si tambalagiu(contesta semnaturi,plateste judecatori,pune avocat nora
lui PRISACARU -faraonu plateste)
mergeti la vrajitoare sa puna pe dracu pe iel sa se arunce in OLT dar nu cred ca se ineaca,ca are capu sec si pluteste,dar poate DUMNEZEU da si ai intra apa la "circuitu cu integrata"
Platiti acatiste la toate bisericile di judet.
alte informati:STATIE,OCEALAN,MIOTESCU BICA SI multapreciata de conducerea oltchim #####doamna LENA SPRITORAN######

Musafir

#2793 PTR 2789

2013-04-04 11:16

Sti unde ie oltu mai adînc sa fim siguri ca nu scapa
FRANCISC

#2794 DOAMNE SA MA IERTI

2013-04-04 11:30

La cit au furat nemernici astia din OLTCHIM cu pomeni facute cind a murit taticu FARAONULI duse din cantina OLTCHIM cu masina OLTCHIM cu bani OLTCHIM se numeste pomana????? este primita??????
DE CE MARIA VASILE MANDICA A INGROPATO CU GURA DESCHISA??
STRIGA...NU VASILE IE POMANA DIN MUNCA OAMENILOR SI NU IE PRIMITA IN VIATA VESNICA!
Daca ieu ca preot in momentu de fata domnu imi da zile sa traiesc mai mult decit acest ANTICRIST FARAON am sa ai sfatuiesc pe cei care vor sta la PRIVEGHI sa aduca linga el toate HANBALISTELE ca tare multi####BANI#### a bagat in fundu lor iar enoriasi faceau foamea.

Musafir

#2795

2013-04-04 11:39

;ldjwarkgwa

Musafir

#2796

2013-04-04 11:51

dfkyerykrwykmsfgnsj
Alain

#2797 Re: PTR 2784

2013-04-04 12:33

#2785: - PTR 2784

Si cum ai vrea sa-l dam jos ? sa spuna cine are vro ideie

 

cereti o adunare cu toti membrii SLO in sala mare din Pavilion, alaturi de liderii vostri de nuclee si cereti alegeri pe loc - si schimbati-l naiba ! adunati-va macar 500 de oameni acolo si cereti sa plece !

- puneti-l pe Mihutescu, sau gasiti voi unul , dar terminati naiba cu banditii astia care ne-au mancat!

 

pricepeti romaneste ca aceste miting-uri sunt facute la comanda, nu vedeti cine e in fruntea oamenilor si ce se striga?

dezamagitul

#2798

2013-04-04 12:52

bai fratilor daca in fata oamenilor apare curva aia de vali (vrabiuta) ce dracu incredere mai avem noi in fata puhoiului de pucarii
daca mai apare si pilotul statie si ocealan si și Lena Șprițoran ori miutescu imi bag pula in iel de miting ai dau lui bica bani care mi-a dat inapoi imi cer scuze lui cernev ca l-am tradat ,il rog sa ma treaca pe listele de disponibilizari si sa va fut in gura cu S.L.O. SI CU LINDICATU SOLIDARITATEA cu tot
Alain

#2799 Re: Pentru tine MARE ALain...

2013-04-04 13:03

#2758: as vrea sa intelegeti ceva... - Pentru tine MARE ALain...

De ce nu spui tu la oameniilor muncii cum la propunerea Marelui Lider Cernev, Clocletz ia suma aferenta mesei calde, pe motiv ca nu mai produc nimic, si o aloca frumusel,la organizare,resurse umane,pe la propen,pe la serv achizitii publice...tie mare Alaine, si tuturor celor care s-au inscris la el.

pai, nu le spun ca, nu am ce sa la spun - dar, intreb si eu, sunt normale doar maririle de salarii facute de roibu, si diculoiu, nu? din cate stiu, oamenii aia chiar s-au luptat pentru aceste drepturi - greva foamei etc. - din cate stiu, fetele de la resurse au trecut la alt nivel de studii

 

Cei care n-au primit nimic in timp au plecat.

si din cate stiu s-au inscris la voi... asta spune ca...?

Ah... Corpul de Control- dupa ce nu gasiti nimic la soferi, poate verificati maririle de salarii, si o sa observati o mare coincidenta:toti carora li s-a marit salriile sau li s-au angajat rudele sunt membrii La Sindicatul Infrangerea-asa cum bine zice unu pe forum...

acum sa-ti spun eu : astea sunt informatii pe care le stiu putini oameni, ca idee ti-am spus ca nu ma apuc sa fac cine stie ce anchete sa vedem care e in spatele user-ilor de aici  - imi doresc insa ca informatiile pe care voi le postati sa fie si corecte nu chestii inventate;

 

o sa-ti fac un mic rezumat si o sa-ti explic ca sunt putine puncte de unde pot pleca aceste zvonuri, adica :

1. Resurse umane

2. Monitorizare - cartele

3. Centru de Calcul

ca atare, banuiesc ca intelegi ca nu e greu sa ajungi la originea zvonurilor

bun, o sa te rog foarte, foarte, foarte mult sa publicati o data lista aia cu angajatii, sau date concrete care sa duca la cei 300 de angajati, lista cu personajele cheie carora li s-au marit salariile (am inteles, unul e dl Giurea si fetele de la personal)

si iti spun clar, daca nu o dati aici, promit ca cei care au lansat aceste zvonuri vor aparea pe aceste pagini cu nume si prenume - adica, exista 300 de oameni angajati asa cum spuneti voi, sau nu? aveti informatii - dati-le, nu aveti lasati-o moarta, insa inseamna ca ati mintit oamenii!

daca apare lista respectiva si este si reala eu trec la voi in sindicat si trecem toti de la Victoria la voi !

 

Sa nu-i spuneti lui Cernev ca lumea stie acest lucru ca ramane socat..

 

pas

Aurel

#2800 Mda

2013-04-04 13:06

Baieti, tare mi-e teama ca promisiunea primirii banilor prin AJOFM este o mare teapa! :( Fiecare dintre voi cunoasteti oameni care lucreaza la Mentchim, firma ce se afla in insolventa de ani de zile, ei au beneficiat de acele 3 salarii garantate? Mi-e teama ca nu; in fine, mai e putin pana la intervalul 15-20 aprilie, cum se vehiculeaza in variantele alea de acordare a salariilor restante, vom trai si vom vedea! Promisiuni, termene am tot trait sa vad si niciuna nu s-a indeplinit.
Intr-o alta ordine de idei, forumul asta a devenit f bascalios, problema e ca este o bascalie de 2 lei, facuta de oameni cu 4 clase, agramati, necivilizati samd; scopul era altul, nu sa va refulati voi neimplinirile de orice fel. Pacat....