Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

#22776 Cine sapă groapa altuia...Cernev a fost dat afară de la Oltchim

2014-06-25 10:48

http://www.criterii.ro/index.php/en/valcea/10045-cine-sapa-groapa-altuia-cernev-a-fost-dat-afara-de-la-oltchim

http://www.criterii.ro/plugins/content/jumultithumb/img/img.php?src=Li4vLi4vLi4v...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Cine sapă groapa altuia cade singur în ea.

Liderul sindicatului fantomă de la Oltchim care a pactizat cu guvernul, Corneliu Cernev, a fost dat afară.

Desfacerea contractului de muncă se datorează faptului că Cernev a fost prins dormind în timpul serviciului.

Tabăra care militează pentru tăierea combinatului la fier vechi a fost puternic slăbită.


Musafir

#22777 Re:

2014-06-25 10:53

#22773: -

CE MAI COMENTEZI, CE ORGANIZATII MAI FACI, CINE TE ARUNCA IN "LUPTE" SI CU CE COSTURI, CE VREI TU..., N-AI RASPUNS LA NICIO INTREBARE CARE TI-AM ADRESAT-O, CE VREI MAI MULT???? TU CE VREI??? SPUNE.


Musafir

#22778

2014-06-25 11:12

De nevasta-sa nu se intereseaza nimeni, cum a sarit distinsa in combinat cand altii plecau acasa cu decizii de disponiblizati?


Musafir

#22780 Re: Cine sapă groapa altuia...Cernev a fost dat afară de la Oltchim

2014-06-25 11:28

#22776: - Cine sapă groapa altuia...Cernev a fost dat afară de la Oltchim

E vrajeala.Nici nu au pentru ce sa-l dea afara.Intoxicati oamenii aiurea.Stanescu e un mare dobitoc si scoate castanele cu disponibilizarile cu mana lui Cernev. Habar nu aveti de la ce e disputa.Sa crezi ca Cernev vrea Oltchim la fier vechi e o mare idiotenie,iar cand vine de la Stanescu,culmea nesimtirii,e si mai si.Stanescu e un mare cancer pentru Oltchim asta sa va fie clar.El si trupa lui de politruci.Astia trebuie sa plece in primul rand.


Musafir

#22781 Re: Re: Cine sapă groapa altuia...Cernev a fost dat afară de la Oltchim

2014-06-25 11:40

#22780: - Re: Cine sapă groapa altuia...Cernev a fost dat afară de la Oltchim

Bati campii. Oltchim traieste numai cu salariati foarte destepti si acest Cernev s-a impiedicat mereu de somitati intelectuale, frustrarea lui cea mai mare. A dat oameni afara si a adus multe daune combinatului cat si mizeriilor care le-a aruncat peste tot, laturi. Nu merita atentie, poate ne raspunde la intrebarea cu nevasta, cand altii plecau ea devenea salariat Oltchim societate in insolventa?!


Musafir

#22782

2014-06-25 11:59

Cred ca nu prea ai cronologia.Transferul s-a facut inainte de orice discutie despre insolventa.Tu poti sa te intrebi si cum s-au facut alte angajari cand deja oamenii erau dati afara,Stanescu,Mardare etc dar si cu ceva ani inn urma cand oamenii erau dati afara chipurile trecuti la Mentchim si in locul lor erau adusi altii.La asta te-ai gandit vreodata?Mai mult,daca toti externalizatii de acum X ani ar fi fost reintegrati in Oltchim ar fi putut beneficia si ei de ordonanta.La asta te-ai gandit?NU?Sa ii intrebi pe Popescu si Talpasanu si pe Stanescu de ce nu s-a intamplat acest lucru.

Musafir

#22783 Re: Re: Re: Cine sapă groapa altuia...Cernev a fost dat afară de la Oltchim

2014-06-25 12:00

#22781: - Re: Re: Cine sapă groapa altuia...Cernev a fost dat afară de la Oltchim

s-a impiedicat mereu de somitati intelectuale

 

HA,ai cumva si exemple?

un contribuabil care se simte umilit si batjocorit

#22784 Re: Re: Re:

2014-06-25 12:06

#22752: - Re: Re:

1. Dialogul ulterior nu l-ai avut cu mine si l-ai avut cu "obsedatul de maimute", cel caruia i-am mai atras si eu atentia ca nu da bine , postate repetativ sunt plictisitoare , obositoare dar nu ai ce-i face omului. Si mai  rau e ca acum a aparut clepsidra si ceasul , dar o fi unul si acelasi cu cel cu maimutele

2. A fost punctul meu de vedere pe care recunosc l-am scris intr-un moment in care eram mai tensionat

3. Ai facut referire la injuraturi , mie nu imi sta in caracter astfel de exprimari

4. Da , Diculoiu este primul vinovat si ti-o spune unul care a fost pro Diculoiu, dar asta nu inseamna ca Cernev nu are nici-o vina. Poate cu timpul vom afla lucruri care ne vor uimii si care ne vor face sa-l cautam sa stam de "vorba " cu el. Cum iti explici ca el are nesimtirea sa vorbeasca in numele nostru(disponibilizatilor).

5. Trebuie intr-adevar sa ne organizam intr-o forma legala sau mai putin legala , dar esential este sa ne organizam , sa formam un grup de initiativa, sa obtinem un spatiu intr-o publicatie sau si mai important daca s-ar putea la o televiziune in care sa putem sa mediatizam acest caz, si nu numai.  In cazul in care ne constituim legal, vom ajunge tot la avocati si riscam sa o luam iarasi de la capat fara a avea nici-un rezultat


Musafir

#22785

2014-06-25 12:23

Pt.5 Trebuie retinut ca exista foarte multi oameni tepuiti prin prisma acestei proceduri de insolventa.Trebuie atacata in primul rand smecheria din spatele acestei inginerii.Oamenii care speculeaza aceste treburi.Legea e problema.Daca esti organizat poti incerca o gandire coerenta si,de ce nu,se poate face un amendament cu care sa ajungi la niste foruri inalte si sa se obtina ceva astfel incat oamenii sa nu mai ajunga sa ia tzepe de la niste mizerii de oameni.

Pt.4 Nu am prins momentul in care Cernev vorbeste in numele disponibilizatilor.Personal sunt satul de tot felul de interpretari,cuvinte rastalmacite.Cert este ca Cernev vorbeste prin prisma legii din tara asta si ajungem asa la punctul anterior.Insa oricum despre Cernev se discuta eventual dupa momentul 2012 cand lucrurile deja erau pe tobogan in jos.Disponibilizarile in discutie nu au fost facute de el,asta banuiesc ca e clara.Cineva a scos parleala pe mana lui.Si acel cineva este pe de o parte Talpasanu, apoi este si Stanescu si intreg staff-ul.Cernev a gresit pentru ca s-a expus interpretandu-i-se spusele.
Asta e.A trecut acum si orice ai face e greu sa remontezi.
un contribuabil ipozitat ANAF fara sa aibe suma in portofel

#22786

2014-06-25 12:32

Baniiii baaaasaaaa.....!!!!! 
NU MAI MINTITI
NOI NU SUNTEM TELENOVELISTI CHIAR DACA DD A INCERCAT SENZATIIONALUL. SA- TI FACI TU MA ORGANIZATII PEN
TRU VEDETE TV. NU MAI MINTITI. STOP.


Musafir

#22787

2014-06-25 12:34

Despre ce minciuna vorbesti BA?

Musafir

#22788

2014-06-25 12:44

PE ACEST CERNEV NICI CU SODA SI HIPOCLORIT NU MAI PUTETI ALBII CARACTERUL LUI ESTE CEL CARE DACA DAI UN SERCH GOOGLE AFLA TOTI CINE ESTE SI NOI NU MAI AVEM CE COMENTA.
CERNEVILOR ATI SABOTAT SI POLUAT MEDIUL SI DOVEZI  SUN SUFICENTE.


Musafir

#22789

2014-06-25 12:45

DOVEZILE ALEA LE TOT ASTEPTAM SI NOI.
SI CU GOOOOGLE GASIM PROSTIILE SCRISE DE TINE AICI.

Musafir

#22790 Re:

2014-06-25 12:50

#22789: -

Atunci balmajelile tale sa le auzi video tv vl 1 si vtv plus e una recenta in parc pe-o banca in parc si cine este acolo....CERNEV


Musafir

#22791

2014-06-25 12:58

Mai vrei dovezi tvr 1, REALITATEA TV, RTV, EUROPA FM SI TOATA PRESA SCRISA SI VORBITA....si cine este acolo...,CERNEV.


Musafir

#22792

2014-06-25 13:00

DA MA SPUNE TU CU SUBIECT SI PREDICAT: ASTA E DOVADA A NU STIU CE,AILALTA E DOVADA A NU STIU CE.
ASTA INSEAMNA DOVEZI
DA VREM DOVEZI NU POZE CU MAIMUTE SI CLEPSIDRE

Musafir

#22793 Re:

2014-06-25 13:04

#22792: -

Sti tu ce este acela subiect, de predicat nu te intreb ca bati campii.ORB SI SURD SA NU TE RECUNOSTI CU FAPTE COMISE DE TINE.


Musafir

#22794

2014-06-25 13:05

BA SPUI SAU NU?
ESTI O MIZERIE EXACT CA TACTO CERNEV

#22795 bai papagal cernevist,asculta la fota ce ti spune,pupa l in cur pe d l DICULOIU

2014-06-25 13:06

Musafir

#22796

2014-06-25 13:11

Nu am bagada coada nicaieri sunt un simplu disponibilizat. Dar asta e realitatea fraților sa vad ce faceți acum fara somaj. Sunteți tari aici pe petitie dar in strada nu iesiti. Asta e realitateaaaaaaaa. Ne meritam soarta. Altceva in afara de jigniriiii ai invatatttt?? Eu nu te jignesc pentru ca nu ma cobor la mintea ta


Musafir

#22797 Re: Re:

2014-06-25 13:13

#22777: - Re:

Eu vreau baniiiiiii asta vreauuu daia am participat la toate manifestările.

DE LA MARGELATU CITIREEEEE

#22798 ghioca,am auzit ca ai mincat aseara de mine prin sat ,,,

2014-06-25 13:19

#22795: ESTI O MIZERIE EXACT CA TACTO CERNEV - bai papagal cernevist,asculta la fota ce ti spune,pupa l in cur pe d l DICULOIU

PAI BINE MAI GHIOCA ,ACUM CE FACI ,CA TAMBALAGIUL DE TACTO CERNEV SI A LUAT ZBORUL SPRE BULGARIA,DA SA STAI LINISTIT CA MARGELATU ITI DA O CLANTA FOARTE IEFTIN,CA LA TACTO CERNEV I AM DAT O DRUJBA PE DRUGI,IAR TIE SI LA PRIETENUL MEU PIPEREA ,VA DAU CLANTA MAI IEFTIN[PE 6 NUCI],SI MINA SA MI O SU,,,,GERATI

CU MULTA SCIRBA DE LA FOTAA,TAMBALAGIULEE

#22799 Re: ghioca,am auzit ca ai mincat aseara de mine prin sat ,,,

2014-06-25 13:25

#22798: DE LA MARGELATU CITIREEEEE - ghioca,am auzit ca ai mincat aseara de mine prin sat ,,,

NEA CORNELE NU FI SUPARAT,CA TI RAMINE MUHER PE MINA MEA,O FREC SI APOI TE URMEAZA PE ACELASI ZBOR SPRE BULGARIA,O BAGI SUB HARIPA SI ZBURATI DIN FLOARE N FLOARE ,CA NICI IN MINA NU MA DOAREEEEEEEEE,,,,D ZEU NU DOARME TRADATORULEEEEEEE


Musafir

#22800 Re: Re: ghioca,am auzit ca ai mincat aseara de mine prin sat ,,,

2014-06-25 13:26