Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

SIMONA

#16051 vise tata !

2014-01-26 08:44

Nu-i cunosc pe astia doi-ANGHELACHE SI DAN-dar, luati aminte : atata timp cat CERNEV SI GHIOCA -nu pleaca din acest sindicat, este egal cu zero. Imaginea ramane aceeasi, sindicatul care a dezbinat oamenii. Si-l vedeti voi pe GHIOCA -sa plece de la stupul cu miere ? Asta , daca-l dati afara, paraseste si combinatul !!! Deoarece ii dau oamenii suturi in fund. Mai sunt cativa lingai pe-acolo, care odata ramasi , vor da raportul si o sa intre zanzania intre ei. Sindicatul asta -trebuie purificat-ca paduchii dupa javre. Totusi, un pas iainte , daca se fac alegeri libere.Poate , scapa combinatul de cucuvele si pistolari. Indiferent cine o sa cumpere combinatul {daca ?} ,astfel de specimene, vor fi date afara. Asa cum au facut ei listele unor disponibilizati {sau mai bine zis, au sugerat cine sa plece}, asa vor disparea !!!! Patronul vrea seriozitate, munca, nu scursuri care umbla cu mapa sub brat. Liderii de sindicat trebuie sa fie respectati de oameni, cu frica de DUMNEZEU,fara sa ceara avantaje pentru ei si liderilor de nuclee.

Musafir

#16052 Re: SIND. UNIREA

2014-01-26 08:49

#16001: FOST MEMBRU SIND. UNIREA - SIND. UNIREA

EEE PAI CEEA CE FACE DUMITRU SE NUMESTE MITUIREA OAMENILOR,IAR OAMENI AU FOST MUSCATI ODATA DE CERNEV,SPER CA AU INTELES CA NU MAI MERGE CU MINCIUNA,,,EU SINT ,,PICASSO,,SI NU MINT CA BOSCHETARUL DE GHIIOCA,CA CINEVA [UN BOSCHETAR CERNEVIST FACEA DIFERENTA INTRE MINE SI EL],ALUP IGUS CERNEV CU MUHER,MIIIRS


Musafir

#16053 atentie la neatentie

2014-01-26 08:51

Ce aveti ma cu Patrascu a lut si el 2 camere la Bloc 3 Oltchim etajul 2 toti din sindicatul VICTORIA SUNT OPORTUNISTI- si RADU in luna August a luat din Oltchim multe intrebatil pe Talpasanu ce hartii a semnat-voi chiar credeti ca i-a apucat mila de voi pe ultima suta de metrii, oamenii sunt pe capatuiala.

Musafir

#16054 Re: vise tata !PT TINE SIMONA,DE LA PICASSO

2014-01-26 08:52

#16051: SIMONA - vise tata !

STAI MAMA LINISTITA CA S V O SE TERMINA CIT DE CURIND


Musafir

#16055 Re: atentie la neatentiePAI FOTA NU A MINTIT CIND V A SPUS CINE I BOSCHETARUL DE TALPASANU CA FACE J

2014-01-26 08:57

SVO

#16056 lepadativa de pamfletari

2014-01-26 08:58

Vremea sindicatelor a trecut in Oltchim, stiu toti ca s-a ales praful de combinat ce mai incearca ei sa faca este sa minta oamenii pentru a nu face galagie si ei sa incaseze cotizatii si sa aiba avantaje personale din partea conducerii si a politicului.

Musafir

#16057 Re: Re: atentie la neatentiePAI FOTA NU A MINTIT CIND V A SPUS CINE I BOSCHETARUL DE TALPASANU CA FA

2014-01-26 08:59


Musafir

#16058 Re: lepadativa de pamfletari

2014-01-26 09:03

#16056: SVO - lepadativa de pamfletari PAMFLETARI SI MINCINOSI SI TRADATORI AI OAMENILOR ,VOI SUNTETI ;CERNEV TALPASANU SI BOSCHETARUL DE GHIOCA,,,,DA,DA,DA,DA,VOI SUNTETI GAOCELULEEEEEEE,,MIIRS,ALUP IGUS,MIIRS

 


Musafir

#16059 Re: atentie la neatentie

2014-01-26 09:13

#16053: - atentie la neatentie ATENTIE CUM DESCHIDETI GURA ;BOSCHETARII DE TALPASANU,CERNEV SI GHIOCA,,,CA VA  MIROASE A CANAL SI S AR PUTEA CIT DE CURIND SA NE STERGEM LA  SCAUN CU ELE,,,EU SINT PICASSO V AM DAT UN MIC BIP,,MIIIRS

 

BLONDUL DIN EL III

#16060 SIC ,SIC-OFTICATIVA

2014-01-26 09:25

Lasati-ne pe noi de la EL III CACI STIM CA NIMENI NU O SA BAGE 5 MILIOANE IN NOI ASA CUM A FACUT DOMNUL HANCU SIMULAREA ,ASA CA INCERCAM SI NOI SA CIUPIM CATE O FUNCTIE, FIECARE PE UNDE POATE CE VA ESTE NECAZ CA NE DESCURCAM, PLECAM SI NOI UNDE ESTE DE ROS UN OS, AM AVUT DE LA CINE SA INVATAM -DE LA FOSTUL NOSTRU SEF, ACTUALMENTE LA SVO.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-26 11:07


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-26 11:31



Musafir

#16063 Restantele, in februarie

2014-01-26 11:34

http://www.valcea1.ro/restantele-in-februarie/

http://www.valcea1.ro/wp-content/uploads/2014/01/DIRECTOR-86x78.jpg...

Directorul general al Combinatului Chimic Oltchim, Marian Parvu, sustine ca plata restantelor privind concediile de odihna se va face incepand de luna viitoare, suma alocata pentru februarie fiind de 240.000 lei. Aceasta suma se va repartiza unui anumit numar de fosti salariati, in functie de modul in care au fost programati in concediul de odihna in 2013. Plata restantelor va continua in lunile urmatoare, sustine directorul general al Combinatului. Marian Parvu spera ca Adunarea Generala a Creditorilor sa accepte solicitarea facuta de investitori ca termenul de depunere a ofertelor angajante pentru cumpararea Combinatului, care ar trebui sa expire la 31 ianuarie, sa fie prelungit pana la 28 martie.

jon

#16064 pentru 15897

2014-01-26 11:36

Ce tare este poza Cernev cu vedetele de la EL III: Radu Ion(Dan CAPITAN DE PLAI) cu ciocanarii :Panduru, Builescu,Tudoroiu,Ciolacu-RUSINEA OLTCHIMULUI







Musafir

#16065 PT SIMONA

2014-01-26 11:40

NIMENI NU E DE NEINLOCUIT ,NOI DE LA VICTORIA NU AM LINS FARFURI PE LA FEDELESOIU,NU HUZURIM PE SALARI DE ZECI DE MILIOANE CUM A FACUTO DICULOIU SI PRISACARU,NU AM VENIT PRIN OLTCHIM SA AMENINTAM ANGAJATI CA AI DAM AFARA SI DE CITVA TIMP NE CELTUIM BANI SI TIMPUL SI CONCEDIILE PT OAMENI PE CARE AI REPREZENTAM.
DUPA CUM TE EXPRIMI TU CU SIGURANTA NU ESTI IN ECHIPA NOASTRA ,INSTIGI DIN AFARA ,ESTI PUSA S-AU PLATITA SIDUR SI NU POTI FI DECIT O "ZDREANTA

Musafir

#16066 Re:

2014-01-26 11:43

#16062: -

BAI GHIOCA EU SINT FOTAAA LINGAULEEE,EU SINT PICASSO SI NU MAI INJURA ALTI OAMENI CA MA FREC PE BOTUL TAU,AI INTELES BAI LIBIDINOSULE,IMBIRLIGATORULE,CIOCU MIC ,MIC,MIC,,MIIIRS,ALUP IGUS,ACUM MA RECUNOSTI,EU SINT PICASSO,MIIIRS,TINE MINTE DE LA MINE FOTA,CA ORICE URCUSI ARE SI COBORASI

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-26 11:46



Musafir

#16068 Re: PT SIMONA

2014-01-26 11:46

#16065: - PT SIMONA

NU MAI RAHATULE CARE ESTI,VOI LINGEATI FUNDURILE SLINOASE ALE LUI ZAREMBA , VOZGANIANSI VOICULESCU SI O SA LE MAI LINGETI DEGEABA MULT SI BINEE

Butoi

#16069 SCURSURI

2014-01-26 11:49

15923-spunele si celor din EL III CACI INCA NU S-AU DAT SEAMA CA VOR SA IL INLOCUIASCA PE CERNEV CU RADU DE LA ,,AFUMATI",care saptamana trecuta umbla prin OLTCHIM cu bicileta dupa adepti sa-l votezesa-i ia locul lui Cernev.

 









Musafir

#16070 Re: Re: PT SIMONA BOSCHETARULE DE GHIOCA,EU SINT FOTAAAA

2014-01-26 11:52


Musafir

#16071 Re: SCURSURI ASA SI VAD CA TE OFTICI LABA GISTI

2014-01-26 11:54


Musafir

#16072 VAI DE CAPUL VOSTRU

2014-01-26 11:56

POST DE MAISTRU IN TIMPUL LUI CERNEV=ANGHELACHE-TOTI O APA SI UN PAMANT

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-26 12:02



Musafir

#16074 Re: Re: "PT 16037

2014-01-26 12:24

#16073: - Re: "PT 16037

si ca sa intelegi ca eu sint FOTA [asculta],eu ti am zis sa scapi de cernev,anul trecut pina n PASTI,iar tu erai la un gratar cu familia si ai zis sa nu ti stric ziua cu nagitul de cernev,redau[DA L MA IN PIZDA MASI DE TUGAN]   si a 2 a problema cu iesitul in fata PAVILIONULUI nu cred ca mai trebuia sa mi fac singur rau,ca sint satul de 17 luni, nu eu aveam probleme si ca sa ti spun pe aia dreapta mi am facur datoria fata de oameni,fapt dovedit ca v am distrus lindicacatul asta cernevist,,,eu sint BOSCHETARULE,eu sint PICASSO,miirs,alup igus


Musafir

#16075

2014-01-26 13:11

http://www.impactreal.ro/2014012515894/Protestul-muncitorilor-de-la-Oltchim-inabusit-cu-promisiuni.html

Protestul muncitorilor de la Oltchim, inabusit cu promisiuni

Data publicarii: 25-01-14

http://www.impactreal.ro/images/stories/greva_oltchim_2013.jpg...

Aproximativ 150 de disponibilizaţi de la Oltchim au protestat miercuri în faţa sediului societăţii, solicitând actualei conduceri plata sumelor datorate pentru concediile de odihnă din anul 2013. „Oamenii au dreptate: atunci când au fost concediaţi, li s-a spus că vor primi şi banii pentru concediul de odihnă aferent anului 2013, dar a rămas simplă promisiune, neonorată de actuala conducere judiciară a combinatului. Au venit recent cu un comunicat, în care li se promite că li se vor da aceşti bani în tranşe, din luna februarie până în iulie. Nu sunt sume mari. Aşa cum actuala conducere, numită pe nu ştiu ce criterii, primeşte salarii de zeci de milioane de lei, ar trebui să înţeleagă că aceşti oameni, rămaşi şomeri de mai bine de o jumătate de an, au nevoie de sumele astea amărâte”, a declarat liderul sindicatului liber Oltchim, Mihai Diculoiu. Suma necesară pentru concediile de odihnă ale celor 1.000 de angajaţi disponibilizaţi în iunie 2013 se ridică la aproximativ 1,6 milioane de lei. Protestatarii au notificat conducerea combinatului că, dacă până la 1 februarie nu vor prim aceşti bani, ulterior acestei date vor picheta zilnic sediul societăţii. Directorul general al combinatului, Marian Pârvu, susţine că plata restanţelor privind concediile de odihnă se va face începând din luna februarie, suma alocată pentru luna februarie fiind de 240.000 de lei. Această sumă se va repartiza unui anumit număr de foşti salariaţi, în funcţie de modul în care au fost programaţi în concediul de odihnă în 2013. Plata restanţelor va continua în lunile următoare, susţine directorul general al combinatului. Banii pentru concediul de odihnă pentru 2013 ar urma să fie alocaţi însă doar salariaţilor disponibilizaţi care au protestat în curtea societăţii, conducerea combinatului semnând un protocol prin care doar celor 150 de protestatari li se vor da sumele pentru concediu, deşi în aceeaşi situaţie sunt 1.000 de disponibilizaţi, având disponibili doar 250.000 de lei dintr-un necesar de 1,6 milioane lei, sumă necesară pentru a acoperi concediile de odihnă ale celor 1.000 de angajaţi disponibilizaţi în iunie 2013.
Oltchim Râmnicu Vâlcea se află în insolvenţă de un an şi acum se află în procedură de privatizare. Numărul angajaţilor din combinat este de 2.200, iar capacitatea de producţie este de 25%.

Romeo Rădulescu: îi susţine pe muncitorii protestatari

Deputatul PDL Romeo Rădulescu crede că situaţia de la SC Oltchim este departe de a intra pe un făgaş normal şi ca declaraţiile optimiste ale guvernanţilor privind privatizarea nu sunt acoperite: „Cei de la putere au spus că, în luna februarie, Oltchim se va privatiza. Am anticipat că privatizarea a mai fost amânata pentru încă o lună, pentru luna martie. Ne-au aburit că au venit ruşii şi că sunt decişi să cumpere, că au venit chinezii şi stau prin combinat să măsoare tot ce este pe acolo şi că sunt hotărâţi şi ei să cumpere. Au plecat toţi, au fost numai declaraţii date de amorul artei”, spune deputatul PDL Romeo Rădulescu. Parlamentarul vâlcean spune că îi sprijină pe oameni: „Sunt sigur că oamenii şi-au dat seama că sunt numai minciuni. Până acum au fost bani, muncitorii şi-au luat 80% din salarii. De acum înainte, banii se termină, iar oamenii nu vor mai avea ce să facă. Îi voi sprijini sută la sută pentru că au dreptate. Eu nu vreau ca USL să se rupă şi guvernul să cadă. Să stea împreună până la final şi să facă pentru oameni ce au promis în campania electorală. Eu nu fac diferenţe între Ponta mincinosul şi Antonescu somnorosul”, spune Rădulescu.