Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-14 18:26


Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-14 18:26


Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-14 18:31



Musafir

#15554 Re:

2014-01-14 18:31

#15551: -

LASA I SEFULEE SA I FREC EU FOTAA,LASA I TE ROG MULT DE TOT LASA I,CU STIMA ,STERGI LA NOAPTEE

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-14 18:34



Musafir

#15556 Re: Re:

2014-01-14 18:38

#15554: - Re:

LASA I SEFULEE CA ORICUM AM GRIJA DE EI PE 22,LASA IIII IN PUIII MEI ,FOTAAA

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-14 18:41


Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-14 18:42


Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-14 18:43


ELECTROLIZA III

#15560 DEMISIA

2014-01-14 18:45

DEMISIA, DEMISIA.. CERNEV-GHIOCA! Nu ati facut nimic bun in Sindicatul asta sunt altii mai buni ca voi. Il vrem pe RADU presedinte.. baiat de baiat!Cernev ai luat teapa cu Ghioca si cur gras (Marcelina)care e in coasta voastra mereu si va da ordine. HUUUUUOOOOOOOOOOO.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-14 18:45


Nu ai uitat pe cineva?

#15562 Re: Re: Re: Re: CONDUCEREA OLTCHIM & ARPECHIM DEMISIA !!!!!!!!!!!

2014-01-14 19:03

#15536: - Re: Re: Re: CONDUCEREA OLTCHIM & ARPECHIM DEMISIA !!!!!!!!!!!

TREBUIE SA PLATEASCA TOTI: PRIM MINSTRU PONTA SI MINISTRII CARE S-AU SUCCEDAT LA PUTERE !!!!! COCLETII, SPIRESTII (ARMAND & FELICIA), CERNEVII (CORNELIUS & CONSOARTA), TALPASANU, POPESCU VALENTIN & DENISA, NOROCEL MARINESCU, DANIEL PIRNEA, DANA MARDARE, LAURENTIU ENACHE, MIHAI GURAN, MARIUS PARVU, GHEORGHE PIPEREA, BALAN, STANESCU, DICULOIU, MARIAN DUMITRU!

???????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PROPENOXID

#15563 DE ACORD!

2014-01-14 19:12

Si noi cerem DEMISIA lui Cernev si Ghioca! Au pacalit prea multa lume si si-au insusit multi bani, foarte multi bani din cotizatiile noastre. DEMISIA JAVRELOR !!!

Musafir

#15564 Re: Re:

2014-01-14 19:17

#15531: - Re:

FOTA NU-L MAI PUNE SA SE JURE PE FIESA, PUNE-L SA SE JURE PE CELE TREI FETE ALE LUI (LA PRIMELE DOUA A UITAT SA LE PLATEASCA PENSIE ALIMENTARA).

un disponibilizat

#15565 DE ACORD?

2014-01-14 19:41

#15563: PROPENOXID - DE ACORD!
Daca ati inceput sa ganditi asa este foarte bine! Membrii SVO trebuie sa inteleaga ca cei doi lideri ii trag in jos. Membrii SVO trebuie sa inteleaga ca cei doi lideri i-au vandut si nu au urmarit decat proprile interese.

Si, uitati ce declara cernev in ZIARUL DE VALCEA - http://ziaruldevalcea.ro/2013/12/16/contractul-de-privatizare-al-oltchim-va-fi-semnat-la-hotelul-double-tree-by-hilton-din-bucuresti/ cu privire la cauzele insolventei:
"alte cauze ale insolvenţei SC Oltchim SA au fost reprezentate de majorarea salariilor într-o perioadă în care se acumulau pierderi masive, investiţii enorme în instalaţiile neproductive, lipsa unor măsuri de restructurare (adica si disponibilizari de salariati) în perioada în care combinatul a fost afectat de criza economică".

Adica, in traducere libera, cernev il acuza pe Roibu pentru ca:
- a marit salariile la Oltchim;
- nu a disponibilizat salariatii de la Oltchim.

Bine tovarasu' cernev, cand Roibu ti-a marit salariul de sef sectie - paznic de zi la "fiare" inerte, de ce nu ai refuzat acest lucru si de ce nu ai cerut sa fi disponibilizat. Ai tras cu dintii de scaunul tau caldut si nu ai cedat decat atunci cand ai fost trecut la dispecerat pe bani mai multi si pe timp liber berechet.

Cand ai fost "uns" ca reprezentant al salariatilor - viitor presedinte de sindicat ti-ai tras si bonus: transferul sotiei de la design.ro la oltchim si nu pe post de palmas si nu pe bani putini.

Cand ti-ai "tras" sindicat cu ce ai momit oamenii ca sa se inscrie in sindicatul tau? Nu cumva cu marirea salariilor, cu functii special si ad-hoc infintate, cu garantarea "vesnica", "intru vesnica ta pomenire", a locurilor de munca pentru membrii tai de sindicat?

Cand 1.000 de oameni au fost disponibilizati tu ai spus "pas" atat pentru tine cat si pentru consoarta ta.

Acum vii sa ne spui ca Roibu a gresit cand ne-a marit salariile si nu ne-a disponibilizat?

Asa gandeste un lider de sindicat si asa sunt aparati salariatii prin masuri de disponibilizare si de inghetare a salariilor?
Tu o sa vrei acum sa ne convingi sa acceptam MICSORAREA SALARIILOR si DISPONIBILIZARI.

Sa va fie rusine tovarasu' cernev si tie si lui ghioca pentru tot ceea ce ati facut si pentru tot ceea ce declari in presa si, MARS ... MARS DE ADIO (versuri din Mars de adio de Adrian Paunescu):

La muncă, derbedei, că trece anul
Şi vin ăilalţi şi-o să vă ia ciolanul.
Făceaţi pe democraţii cei cucernici,
Cristosul mamii voastre de nemernici!
Scuipaţi-vă-ntre voi cum se cuvine
Şi-apoi convingeţi-vă că e bine.

http://i.imgur.com/2HegvXQ.png?1?2491...



Musafir

#15566 Re: DEMISIA

2014-01-14 19:42

#15560: ELECTROLIZA III - DEMISIA

raduleeeeeeeeeeeeee eu sint picasso fati sindicat tata sa ne luptam cinstit pt drepturile oamenilor,dar  fi grevistul pe care il stia FOTAAA,,,baftaaa

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-14 19:47


CEI CE NU TE MAI VOR!

#15568 ADEVAR ADEVARAT

2014-01-14 19:47

domnule Cernev sunt coleg cu dumneavoastra in pavilion , ne-am intalnit astazi de cateva ori , ne-am privit si sincer ati spun ca acei ''muncitori din sectii au dreptate;DA-TI DEMISIA NU MAI AI NICI UN SPRIJIN DIN PARTEA CONDUCERII SI COLEGILOR DIN PAVILION. Lasa pe altii mai competenti, onesti si care vor binele salariatilor sa conduca acest sindicat. Da-ti DEMISIA este cel mai BUN LUCRU PE CARE POTI SA-L FACI!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-14 19:55



Musafir

#15570 Re: ADEVAR ADEVARAT

2014-01-14 20:01

#15568: CEI CE NU TE MAI VOR! - ADEVAR ADEVARAT

CERNEV INTELEGEE CA TE VOI DECAPITA CU DISPONIBILIZATII,SA MOR EU FOTA ,MAI SCOS DIN DRACI[PEPENI],ZAU AI SFIRSITUL CU GHIOCA LA VREO CITEVA SUTE DE OREE,,MIIRS TRADATORILOR,COADA N TRE PICIOAREEEEEE,,ACSA CU VOI MIRLANILOR,ASTA I VIATA TRADATORII MERITA IMPUSCATI,,EU FOTAA

m

#15571 de neinteles

2014-01-14 20:19

Oare iese ceva constructiv din ura asta ,sau vrem numai sa ascundem trecutul si sa dam vina pe altii pentru situatia Oltchimului de azi?Domnule Fota fi sincer si spune-ti parerea despre vechea conducere ,are i-a vreo vina de situatia noastra de azi ? Ce zici?

faraonul

#15572 BRAVO 15556 D-le FOTA

2014-01-14 20:28

Ai dreptate in privinta d-lui radu de la el.3 dar langa el mai trebuie un om puternic pentru salaritii oltchim.si cred ca al stim .in ultimul timp au fost vazuti ampreuna este vorba de GABI ANGHELACHE. Cred ca cei doi sunt O.K. mai trebuie unul dar nu de la Pitesti.Astia doi pot face parte din orice sindicat.Este valabil si pentru S.L.O. CE MI-AR PLACE!

Musafir

#15574 #15519 PRIVATIZAREA OLCTHIM AR PUTEA FI AMANATA

2014-01-14 21:38

2014-01-14 11:02 MESAJ REINCARCAT
#15510: CURIOSUL. - PRIVATIZAREA OLCTHIM AR PUTEA FI AMANATA

PAI SA VA SPUNA TOT FOTA: UITATI-VA LA VOZGANIAN URMARIT PENAL IN CAZUL PRIVATIZARI OLTCHIM [CITESTE BINE CERNEV] DAN VOICULESCU DAT IN GIT DE ZIARELE DIN PITESTI SA MI-O B-----I GAOCELULEE, ASA SA INCERCAT DISTRUGEREA OLTCHIMULUI SI DECAPITAREA D-LUI ROIBU; PRIN SMENARIILE POLITICEEE IMPUTITE SI MIZERABILEE, DAR ASTA NU E TOTUL, TOATE ACESTE MIZERII SINT FACUTE DE ESCROCUL SI NENOROCITUL DE ZAREMBAAA, INTELEGE- TI DISPONIBILIZATI, DAR SI OAMENII OLTCHIMULUI PT CINE SINT FACUTE JOCURILEEEEEEEEEEEEEEEEEE; PT ZAREMBA, DAR NOROCUL ALTORA POATE SI AL NOSTRU, VA VENI DIN PARTEA LUI MISTER, IN NICIUN CAZ DIN PARTEA ACESTUI GUVERN TICALOS, CRIMINAL [EU ASA CONSIDER], CREDETI-MA CA PRIVATIZAREA VA FI AMINATA PINA IN LUNA MAI DUPA ALEGERI, DUPA ACEEA [POTOPUL]. VOM FI DATI AFARA SI DECAPITATI DATORITA TRADATORILOR CARE AU INTERESE [VEZI CERNEV PRIETEN CU ZAREMBAA, E DECLARATIA LUI CERNEV], PUNE-TI MINA SI CREIERASUL SI JUDECATI CIND VA-M SPUS DE INTILNIREA CEA DE TAINAA, D-ZEU SA AIBA GRIJA DE NOI, CA ACESTI POLITRUCI NE VOR CAPETELE DE 24 DE ANI, TOTUL LA FIER VECHI PT TIGANI ,,VORBESC CU MULTA RASPUNDERE EU FOTAA,, MIIIIIIIIIRS CERNEV SI LABAGII TAI CU MARELE GREVEE [GINDITE DE TINE TRADATORULEE], CU BANII DE LA ZREMBA NENOROCITULEE DE NAGIT, TAMBALAGIU, AI INCERCAT SA NE DISTRUGI, DAR D-ZEU VEGHEAZAA, DUTEEEEEEEEEEEE-N M---I M---I, IN BULGARIA TRADATORULEE DE OLTCHIM,DAR SI DE OAMENIII DIN VALCEA CARE VOR AVEA DE SUFERIT, PROSTULEE, NU AI GINDIT. MARS ACASAAA JAVRA ORDINARAA, A VENIT ZIUA DREPTATIII, NENOROCITULEEEEEEEEEEE,.


Musafir

#15575 #15531

2014-01-14 21:55

2014-01-14 16:40 MESAJ REINCARCAT

#15528: -

BAI GHIOCA RECUNOASTE CUM L-AI INJURAT PE TACTO CERNEV PRIN TELEFON CU MINE FOTA.
ACUM SA STIE SI LUMEA CINE-I TRADATOR. JURA-TE PE BIBLIE CA SA AFLE SI LUMEA CIT ESTI DE CREDINCIOS, JURA-TEE B-------I MINA IN NEAMUL TAU LINGAULEEE, JURA-TE PE CELE TREI FETE ALE TALE, MAGARULEEE. ,,,EU SINT ,,PICASSO,, MIIIIIRS,GAOCEL,,MIIIIRS.