Cerem CCR transmiterea la TV a Sedintei din data de 21.08.2012

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cerem CCR transmiterea la TV a Sedintei din data de 21.08.2012

Claudiu D.Urs

#76

2012-08-20 12:03

Treziti-va odata la realitate,lasati disputele intre voi si intersele personale.Ganditi-va macar odata,la tara si la populatia romana care sufera de pe urma actiunilor voastre.Nu va intereseaza decat propria voastra persoana si interesele personale,dar ati uitat foarte usor pentru ce ati fost alesi in fruntea tarii de catre romani.Suntem de rusine in toata lumea,toti rad de noi si asta din cauza dumneavoastra domnilor politicieni a tuturor.Am ajuns sa ne fie rusine ca suntem romani.Pentru toti politicienii tarii-Puneti mai bine umarul, mana de la mana si cot la cot sa scoateti tara aia din necazul in care este,ca pentru aceasta ati fost alesi si nu pentru dispute si interese personale sau alte lucruri.In taoate campaniile electorale care au fost toti ati promis multe ,dar dupa ce ati fost alesi ati uitat foarte usor promisiunile facute si v-ati indeletnicit fiecare cu altele,ati uitat de populatie va aduceti aminte de ea doar in campaniile electorale.

Musafir

#77

2012-08-20 12:03

am stat akm pe tel sa ii intreb pe toti cunoscuti mei daca facem petitia onlin...raspunsul: a trebui sa fac pt toti....nu toti au acces la internet asa ca am tastat eu si pt ei.....sper din tot sufletul sa fim uniti si sa-i injunghiem si noi pe la spate....am ajuns in tara noastra sa fim tratati ca niste slavi care nu au dreptul a vorbi sau a se apara....
Baltaru Cristian

#78 Antena 3 ar trebui sa-ncerce să televizeze aceste dezbateri ale C.C.R.

2012-08-20 12:04

Antena 3 ar trebui sa-ncerce să televizeze aceste dezbateri ale C.C.R,fiindcă este cel mai credibil post de ştiri din România.Ca să vadă toată ţara ce are de gând C.C.R.ul cu noi: ori să fie corecţi şi să valideze referendumul,ori să fie incorecţi şi să-i facă pe plac lu'nenea din garaj. :)

Musafir

#79

2012-08-20 12:04

Traian Basescu si clica lui de PDL-sti vor sa ne omoare incet, incet. In al 12-lea ceas, CCR sa dea 'valid' pentru referendum, si sa-i bagam in puscarie atit pe Basescu cat si pe toti PDL- stii.
Silvia Topardea, Galati

Musafir

#80

2012-08-20 12:05

Doresc sa-i vad in direct cum isi motiveaza decizia fiecare judecator de la CCR de care depinde soarta acestei tari.
Sper sa aiba puterea de a fi si de a privi in ochi pe cei care ii priveste aceasta decizie, adica pe noi poporul ROMAN.
Bogdanel

#81 Re: SA LE ARATAM CA NE PASA, SA LE ARATAM CA SUNTEM ROMANI ,AZI SI MAINE SI TOATA VIATA!

2012-08-20 12:05


Musafir

#82

2012-08-20 12:08

Asta e singura solutie. sa iesim in strada si sa aratam ca nu putem fi ignorati.
anonim

#83

2012-08-20 12:11

daca CCR nu il da jos trebuie sa plecam din tara toti cei 8400000, ca aici se pun si cei care au spus nu, pentru ca practic nu au avut voie sa voteze, vom merge pe Merkel, pe Barosu pe Orban sa le dam tepe
nellyprotopopescu

#84

2012-08-20 12:13

Felicitari ptr autorul Petitiei !!! Sper ca CCR sa tina cont de VOTUL exprimat de majoritatea POPORULUI ROMAN ... macar acea parte care se vrea IMPLICATA in ISTORIA PATRIEI NOASTRE , a acelei parti careia ii pasa de VIITORUL COPIILOR COPIILOR NOSTRI !!! TRAIASCA ROMANIA LIBERA DE IMBECILI SI DE ... ABSENTI !!!
Bogdy

#85 salut

2012-08-20 12:18

cei care semneaza petitia sa si ditribuie pe facebook!! eu asa am facut ! chiar ar fii interesant sa vedem si noi ce se petrece acolo !! fiti mai activi altfel nu ne ia nimeni in seama

Musafir

#86

2012-08-20 12:20

Sa dea Domnul ca aceasta petitie sa fie luata in calcul de catre cineva!
moni_mun

#87

2012-08-20 12:21

Sper ca, in ultimul ceas, CCR sa ia in considerare dorinta exprimata prin vot a poporului roman, si mai ales, sa ia o hotarare in conformitate cu Constitutia Romaniei si cu legile acestei tari, fara a face interpretari politice in favoarea lui Traian Basescu si a PDL-ului sau a oricui altcineva. Mai au putin timp sa se hotarasca ca, in sfarsit, sa ia o hotarare care sa le faca cinste si sa demonstreze ca nu si-au pierdut definitiv onoarea si cinstea, care, de altfel, ar trebui sa caracterizeze un judecator. Noaptea poate fi un foarte bun sfatuitor...
marius0072

#88

2012-08-20 12:25

strazile sunt filmate,examene nationale(ex.:bac.) sunt filmate,examene titularizare si suplinire pentru profesori sunt filmate, sedintele consiliilor locale si judetene sunt filmate, sedintele guvernului sunt filmate si exemplele pot continua.Toate sunt de interes public local, regional sau national.Oare sedinta Curtii Constitutionale nu este de interes national? Poate doresc sa aiba un comportament identic sau cel putin comparabil cu al unor HOTI sau EXCROCI ce au INSELAT sau PACALIT milioane de romani cu actiuni de tip CARITAS, FNI, PRIVATIZARI ILEGALE , ACHIZITII PUBLICE LA PRETURI DE SUTE SI MII DE ORI UMFLATE, SOSELE, AUTOSTRAZI, PATINOARE SI SALI DE SPORT REALIZATE LA PRETURI INCREDIBILE (caci de, sunt bani publici) etc.
SA FIE TELEVIZATA SA VADA TOTI ROMANII CUM SE ANALIZEAZA, CUM SE VOTEAZA SI SE JUSTIFICA VOTUL FIECARUI "MAGISTRAT(?)".
SA INTELEAGA SI EI CA ROMANIA NU ESTE "O STANA FARA CAINI DE PAZA" SI CA OAMENII NU POT FI PUR SI SIMPLU "PROSTITI", FIINDCA VIATA SI SCOALA (CARE "A SCOS DOAR TAMPITI") AU CONTRIBUIT SUBSTANTIAL LA "DESTEPTAREA" ROMANILOR.
GDA

#89

2012-08-20 12:28

Am semnat si eu aceasta petitie dandu-i dlui.Zegrean un motiv suplimentar de a se face din nou de ras,adica a se plange la UE cum ca asupra judecatorilor CCR se fac presiuni din partea "poporului suveran".
Sorin

#90 De ca sa SPERAM cand avem DREPTUL sa avem o decizie corecta a C.C.R.???

2012-08-20 12:29

Oare nu spunem prea multe cuvinte?
Trebuie sa fim cu totii judecatori sau procurori pentru a ne mai increde in cineva din interiorul acestei tari?
Pentru judecatorii C:C:R: si pentru viitorul Romaniei SPER sa vad comportamente legate de cuvinte ca:profesionalism,cinste,principii,educatie.
Pentru mine ca cetatean roman AM DREPTUL sa vad comportamente legate de cuvinte ca:profesionalism,cinste,principii,educatie.

Musafir

#91

2012-08-20 12:31

as fi fost de acord...pacat de formulare, este gresita chiar impertinenta ...ni-i spui Curtii ca este ilegal un lucru asumat de ei... nu este cazul ...pacat...ideea ar fi fost buna

Musafir

#92

2012-08-20 12:34

sper sa fie luata in considerare

Musafir

#93

2012-08-20 12:36

Cea mai mare MISELIE a curtii a fost sa reinterpreteze Legea referenudmului in care se spune clar cum se intocmesc listele electorale permanente. Interpretarea pe care au dat-o de a lua in considerare alta lege care nu este amintita in legea referendumului este ILEGALA. Daca legiuitorur ar fi vrut ca pentru referendumul de demitere a presedintelui se intocmesc liste speciale, ar fi fost indicat asta in legea referendumului. Erata este o sfidare a Legii referendumului si un ABUZ din partea judecatorilor CCR. Ei trebuie sa RESPECTE LEGEA REFERENDUMULUI si sa inceteze sa incalce legea dupa cum convine lui Basescu. Erata este o mare ILEGALITATE si UN ABUZ! Cred ca ar trebui sa ii denuntam pe judecatorii CCR pentru ABUZ si incalcarea legii. Nu cred ca trebuie sa avem in Romania cetateni care sunt deasupra legii si o pot incalca cum vor si cand vor!
alexandru papp
Baia Mare

#94

2012-08-20 12:36

A venit ziua judecatii clanului b a s e s c u.Sa va fie rusine nemernicilor.Ati distrus tot ce era bun in Romania.Va uraste toata populatia tarii.

Anonymous

#95 Radu Fatulescu

2012-08-20 12:36

Cei de la CCR au citit e-mailul. Hă, hă, hă! :)

"Date: Mon, 20 Aug 2012 11:29:42 +0300 [11:29:42 AM EEST]
From: Curtea Constitutionala Romania
To: contact@gicacontra.eu
Subject: Citit: Cerem CCR
transmiterea la TV a Sedintei din data de 21.08.2012
Headers: Show All Headers
Attention
A message you have sent has resulted in a return notification from the recipient.
The mail server generated the following informational message:

Your message

To: Curtea Constitutionala
Subject: Cerem CCR transmiterea la TV a Sedintei din data de
21.08.2012
Sent: Mon, 20 Aug 2012 11:11:28 +0300

was read on Mon, 20 Aug 2012 11:29:42 +0300"
Radu Fatulescu
Autorul acestei petitii

#96 Cei de la CCR au citit e-mailul. Hă, hă, hă! :)

2012-08-20 12:37

"Date: Mon, 20 Aug 2012 11:29:42 +0300 [11:29:42 AM EEST]
From: Curtea Constitutionala Romania
To: contact@gicacontra.eu
Subject: Citit: Cerem CCR
transmiterea la TV a Sedintei din data de 21.08.2012
Headers: Show All Headers
Attention
A message you have sent has resulted in a return notification from the recipient.
The mail server generated the following informational message:

Your message

To: Curtea Constitutionala
Subject: Cerem CCR transmiterea la TV a Sedintei din data de
21.08.2012
Sent: Mon, 20 Aug 2012 11:11:28 +0300

was read on Mon, 20 Aug 2012 11:29:42 +0300"
Vladimir Dumitru

#97 Re:

2012-08-20 12:40

#77: -

sclavi*

paulad

#98

2012-08-20 12:42

Am putea sesiza Avocatul Poporului pentru a ridica in fata CCR exceptia de neconstitutionalitate a art.10 din legea 3/2000 este neconstitutionala intrucit, insadi Decizia CCE 731/10.07.2012 statueaza ca "legea pentru modificarea art.10 din Legea 3/2000 privind organizarea su desfasurarea referendumului este constitutionala in MASURA IN CARE ASIGURA PARTICIPAREA A CEL PUTIN JUMARARE PLUS UNUL DIN NUMARUL PERSOANELOR INSCRISE IN LISTELE ELECTORALE PERMANANNTE" ; CuMlistele din 19.07.2012 contineau erori, inseamna ca nu s-a putut asigura prezenta necesara pentru obligativitatea cvorumului.; este foarte important de citit corect incheierea Deciziei
bogdy

#99 faceti propaganda masiva

2012-08-20 12:45

nu cred ca ia nimeni in cosiderare 1000 de semnaturi trebuiesc cel putin 100 mii de semnaturi ca sa aiba ceva efect !! sa facem toti propaganda pe facebook si pe toate siturile de socializare

Musafir

#100 Re:

2012-08-20 12:47

#1: -

Cea mai mare bovina esti tu....