Cerem CCR transmiterea la TV a Sedintei din data de 21.08.2012

papane

#201 nu aveti motive

2012-08-20 14:57

nu vad nici un motiv intemeiat sa refuzati transmisia in direct a cestei sedinte daca poporul o cere nu inteleg de ce parlamentarii si chiar guvernul nu s-au gandit sa ceara ei aceasta transmisie pe postul national.
papane

#202 implicati-va alesi ai neamului.

2012-08-20 15:03

politicienii si intreg guvernul ar fi trbuit sa aib aceasta initiativa iar daca nu au avut-o ar trebui sa o sprijine acum prin toate mijloacele

Musafir

#203

2012-08-20 15:09

ce penibil sunteti bolsenici ordinari

Musafir

#204

2012-08-20 15:14

Cred ca este o buna ocazie de a afla cum se iau deciziile in CCR (acest reper de constitutionalitate format din oameni numiti politic)!
maria

#205 Re:

2012-08-20 15:14

Miraj

#206 Re: Petitita e o petarda

2012-08-20 15:14

#61: Colonel Idomir Adam VAsile - Petitita e o petarda 

 Nu e bine, domnu colnel...nu e bine! Deliberarea este altceva , cu totul altceva decat sedinta...De-aia mai are nedemnul aplaudaci, ca citesc si nu inteleg...Naspa, nu?

maria

#207 cate semnaturi sunt necesare?

2012-08-20 15:16

cate semnaturi sunt necesare pentru ca o petitie online oarecare sa fie valida si sa fie pusa in aplicare? multumesc.

Musafir

#208 Romania Te Iubesc

2012-08-20 15:20

Ce as putea sa comentez , cand vad la tv cum oameni de la tara sunt si mai tare batuti de soarta. Sa imi amintesc de anii de dinainte de 89 ? Sa imi amintesc ca in 1989 eram soldat in Armata ? Acele amintiri am crezut ca le-am uitat cu toate relele de dinainte de 89 si cu tot binele de dupa 1989. Nu stiu cum vad tinerii din ziua de azi aceste lucruri ma refer la cei care au peste 18 ! Si eu am copii dar inca nu au varsta de 18 ani , asa ca nu pot spun nimic despre acest lucru deoarece ei sunt total nevinovati de ceea ce se intampla in jurul nostru si al lor. Sper ca daca lucrurile isi revin la o normalitate pe care o stiam cu totii , politicienii se vor gandii ca pentru noi Romanii , NU este bine ca un Presedinte sa aibe mandat de 5 ani sau 10 ani. Cred ca noi Romanii ducem si acest microb in sange de dinainte de 89 , microbul care impinge pe unii oameni spre putere si Dictatura , sin acest motiv cred ca trebuie schimbate anumite legi ca NIMENI si NICIODATA un om sa poata influenta o majoritate. Cer pe aceasta cale ca mandatul unui Presedinte sa fie REDUS deoarece " sangele nostru este bolnav " In incheiere doresc sa spun doar atat : Sper ca tinerii de peste 18 ani sa inteleaga ca ei au datoria sa continue ceea ce au facut tinerii din 1989 , adica dreptul la LIBERTATE si Dreptul de a trai si muncii intr-o Democratie demna. Va multumesc.
Mariana C.

#209 Vrem dreptate!

2012-08-20 15:27

...Dacă nu aveţi nimic de ascuns, dacă nu aveţi nimic de "vândut" sau de "cumpărat", dacă aveţi conştiinţa curată, dacă aveţi vreun dram de respect pentru naţiunea română, aveţi curajul să decideţi public, în văzul celor cu a căror soartă vă jucaţi!

Musafir

#210

2012-08-20 15:27

Bucuresteni si limitrofi: voi santeti nadejdea, iesiti la miting in numar cat mai mare, iesiti toti cei ce ati votat la referendum. Doamne ajuta!

Musafir

#211

2012-08-20 15:28

sa reamintim si obligatiile pe care le avem fata de stramosii nostri care au reusit sa pastreze cu demnitate tot ce tine de traditii si bogatiile tarii, fiti patrioti nu lautari...
fi

#212 SUBIECT DE REFLECTIE

2012-08-20 15:29

Propun ca pentru ORICE FUNCTIE ALEASA sa existe si posibilitatea REVOCARII cu 1/2 + 1 din numarul celor prezenti la referendumul organizat , IN ORICE MOMENT AL MANDANTULUI . In acest fel vad urmatoarele avantaje :
1. alesii vor fi mai atenti la activitatea lor stiind ca pot fi foarte usor revocati
2. participarea populatiei la aceste referendumuri in numar cat mai mare va fi cointeresata fie pentru sustinerea celui ales astfel incat sa nu fie demis fie impotriva sa astfel incat sa fie demis .
cati

#213 ganditi si judecati pentru viitorul si demnitatea tarii

2012-08-20 15:38

toti cei care-si iubesc tara si cred in dreptul poporului roman la un viitor demn, ii rog sa semneze aceasta petitie ! Pe judecatorii CCR ii indemn sa gandeasca in aceiasi termeni, sa tina cont de martirii neamului care s-au sacrificat pentru independenta si demnitatea tarii, si nu in ultimul rand, sa se gandeasca chiar la viitorul lor in aceasta tara !

Musafir

#214

2012-08-20 15:43

Chiar sunt curios ce discuta bugetarii de lux
Marius

#215 Greu la ccr...

2012-08-20 15:59

Membri ccr au lefuri barosane platita de poporul Roman.
Vrem sa vadem si noi cat se spetesc ei acolo "sau nu" ?!

Musafir

#216

2012-08-20 16:01

credeti ca sunt prosti?

Musafir

#217

2012-08-20 16:08

Acesti imbuibati de la CCR, cu foarte mult tupeu (sa ne amintim expresia: reducerea pensiilor este constitutionala pentru toti cetatenii, dar nu pentru noi), ar trebui sa inteleaga faptul ca nu sunt stapanii nostri, ci angajatii nostri (chiar pe bani muuulti) si trebuie sa ne apere interesele noua, nu politician vremelnic. daca nu inteleg asta, inseamna ca ii platim degeaba si nu avem nevoie de ei. de ce am plati pe cineva care sa ne mai faca si rau?!
PATRIOTUL

#218 ACUM ORI NICIODATA CROIESTE-TI ALTA SOARTA / LA CARE SA SE-NCHINE SI CRUZII TAI DUSMANI !!!!

2012-08-20 16:13

ACUM E MOMENTUL SA NE FAURIM O TARA FARA MINCIUNA, FARA MAFIE SI MAFIOTI, FARA TRADATORI CI DOAR CU PATRIOTI, CARE SA LUPTE PENTRU NEATARNAREA ROMANIEI , PENTRU ONOARE SI DEMNITATE-N LIBERTATE !!!!

Basescu

#219 Re:

2012-08-20 16:19

#203: - Esti analfabet.


Musafir

#220

2012-08-20 16:22

E mai bine asa pt. toata lumea si interna si externa.
Everman

#221 CEI TREI CAVALERI AI APOCALIPSEI ROMANESTI !

2012-08-20 16:35

M-AM STABILIT IN GERMANIA DIN 1997.
AM REVENIT IN TARA ACUM 7 ANI.
PE 1 SEPTEMBRIE MA REINTORC DEFINITIV IN GERMANIA.
MI-E SCARBA DE DE ACEST TRIO
VOICULESCU-MACHIAVELLI, PONTA-MUSSOLINI , ANTONESCU-HITLER.
VOR INGROPA DEFINITIV ROMANIA !!!
ucsesăb

#222 Re: Re:

2012-08-20 16:47

Ilias

#223 De ce sper ca ne va fi mai bine

2012-08-20 16:50

Basescu trebuie judecat si pentru afacerea jurnalistilor rapiti cand a furat 100 milioane euro din recompensa.
Si pentru realegerea prin furt a odraslei analfabete in Parlamentul european, pentru modul in care a furat alegerile din 2009, pentru modul in carte a facut parte egala la furturile Udrei din fonduri europene, pentru toate nesimtirile cand si-a batut joc de acest popor, pentru ca ne-a infectat aerul tarii cu mirosul numelui sau de mitocan
Pentru ca a angajat tara in spirala indatoririlor externe, pentru ca a angajat tara in contracte paguboase si fara consultare populara (vezi "scutul"), pentru ca la CE am ajuns o unealta a mai marilor care profitau de prostia sa nativa.
Pentru ca traieste !
everman

#224 Re: ESTI UN ANALFABET !

2012-08-20 16:50

#14: -

JUMATE DIN POPULATIA TARII NUMARATA DE BOLSEVICII LUI ILICI SI VOICULESCU DIN 6 IN 6  VOTURI MULTIPLE !!! HUO !!!

serban

#225

2012-08-20 16:52

deoarece numarul votantilor este acelasi cu cel al celor care in 2003 au permis validarea
constitutiei in conditii de declin demografic ar fi logice doua variante
demitere a presedintelui si mentinerea constitutiei din 2003
mentinerea presedintelui si anularea constitutiei din 2003
Cred ca o varianta utila dar probabil nu are baza legala ar fi
- Scurtarea mandatului actualului presedinte pana la data suspendarii si acordarea dreptului pentru domnia sa de a candida la alegerile prezidetiale din tosmna.
Astfel se ajunge la o solutie in care ar conta numai votul popular