Cerem CCR transmiterea la TV a Sedintei din data de 21.08.2012


Musafir

/ #208 Romania Te Iubesc

2012-08-20 15:20

Ce as putea sa comentez , cand vad la tv cum oameni de la tara sunt si mai tare batuti de soarta. Sa imi amintesc de anii de dinainte de 89 ? Sa imi amintesc ca in 1989 eram soldat in Armata ? Acele amintiri am crezut ca le-am uitat cu toate relele de dinainte de 89 si cu tot binele de dupa 1989. Nu stiu cum vad tinerii din ziua de azi aceste lucruri ma refer la cei care au peste 18 ! Si eu am copii dar inca nu au varsta de 18 ani , asa ca nu pot spun nimic despre acest lucru deoarece ei sunt total nevinovati de ceea ce se intampla in jurul nostru si al lor. Sper ca daca lucrurile isi revin la o normalitate pe care o stiam cu totii , politicienii se vor gandii ca pentru noi Romanii , NU este bine ca un Presedinte sa aibe mandat de 5 ani sau 10 ani. Cred ca noi Romanii ducem si acest microb in sange de dinainte de 89 , microbul care impinge pe unii oameni spre putere si Dictatura , sin acest motiv cred ca trebuie schimbate anumite legi ca NIMENI si NICIODATA un om sa poata influenta o majoritate. Cer pe aceasta cale ca mandatul unui Presedinte sa fie REDUS deoarece " sangele nostru este bolnav " In incheiere doresc sa spun doar atat : Sper ca tinerii de peste 18 ani sa inteleaga ca ei au datoria sa continue ceea ce au facut tinerii din 1989 , adica dreptul la LIBERTATE si Dreptul de a trai si muncii intr-o Democratie demna. Va multumesc.