Publicarea listelor electorale după votare.

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Publicarea listelor electorale după votare.


Musafir

#1

2012-08-01 20:35

Eu nu am fost la mascarada numita pompos REFERENDUM
Vreau sa verific daca asa am fost inregistrat!
Ajunge cu FRAUDA!

Musafir

#2

2012-08-01 22:25

Demisia lui Ponta si a lui Crin Antonescu !

Musafir

#3

2012-08-01 23:44

USL-ul hot trebuie sa plateasca pentru raul imens pe care l-au facut tarii,pentru toate furaciunile!

Musafir

#4

2012-08-01 23:54

Este dreptul nostru sa stim daca cineva a votat in locul nostru. Ar fi si un semnal bun pt urmatoarele alegeri pt ca ar taia elanul unora in a face ilegalitati in alegeri. Poate vor vedea ca nu se mai poate si ca trebuie sa respecte si opinia celorlalti.

Musafir

#5

2012-08-02 01:43

Perfect de acord .

Musafir

#6

2012-08-02 02:35

dureaza doar 1 min.arata ca esti roman adevarat si vrei binele tarii tale,verifica daca nu a semnat altul in locul tau!

Musafir

#7

2012-08-02 14:26

dupa cate se intampla e vai si amar de noi(vorba mamei mele) cui pasa de noi ? ce mes sa scriu ?nu ne aude nimeni strigatul ,ei au alte treburi(cheltuiti banii nostri pe referendum) nu stiu de ce din milioanele multe de oameni nu se gaseste cineva cu cap sa zica:gata e deajuns pana aici va fost

Musafir

#8

2012-08-03 11:33

Excelenta ideie, chiar ma intrebam daca nu cumva altcineva a votat pentru mine si pentru multi altii pe care ii stiu ca n-au votat.
Eu sunt o persoana mai in varsta , dar poate Dvs. cei mai tineri si activi initiati si o petitie sau altceva in care respectuos sa ne adresam si noi cetatenii CC sa scurteze termenul dat de 40 de zile, in care tara e tot in "transa" si balciul continua.
Si alta intrebare un presedinte suspendat isi poate da demisia? dupa umila mea parere cred ca nu , portofoliul nu e la Cotroceni? Poate ar trebui sa demisioneze "Somnorosul" Antonescu, o fi obosit...

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2012-08-03 20:02


Sorin Max
London

#10

2012-08-20 20:17

http://www.petitieonline.com/apel_pentru_sesizarea_procuraturii

Apel pentru sesizarea M. Public pt. cercetarea guvernului Ponta.

Si cati morti au votat la referendum? Cati cetateni cu buletine / carti de identitate expirate au votat? Dar cetateni romani cu domiciliul in strainatate cati au votat in Roamania? Si, nu in ultimul rand, cati cetateni au ajuns la varsta de 18 ani?

Raman la parerea mea: Guvernul Ponta si Crin Antonescu trebuie sa plateasca!
Actiunile USL sunt fara precedent in ultimii 72 de ani in Romania - fiind similare actiunilor declansate de catre un alt Antonescu - Ion Antonescu in anul 1940 (Wikipedia, enciclopedia liberă:"la 5 septembrie 1940, Antonescu a cerut regelui să-i acorde puteri depline, suspendarea constitutiei și dizolvarea parlamentului și în seara aceleiași zile i-a cerut regelui să abdice și să părăsească țara.").

Musafir

#11

2012-08-22 13:00

Nu am votat dar ne putem trezi chemati de procurori ca am practicat votul multiplu. Sau am votat o singura data dar ne putem trezi ca suntem acuzati de vot multiplu.
Este bine sa avem posibilitatea de-a verifica listele fara a fi nevoie sa facem cerere catre BEC.