Demisia d-lui prim -ministru

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demisia d-lui prim -ministru


Musafir

#1

2012-06-24 18:24

Scoala romaneasca, plina de oameni de mare valoare intelectuala, trebuie sa se distanteze categoric si hotarat de impostura academica, mai ales cand aceasta impostura este prezenta in cele mai inalte functii statale.


Musafir

#2

2012-06-24 19:27

Retragerea tuturor diplomelor de doctori in orice si resustinerea lor. Cu public. Nu pierde nimeni nimic pana la redobandire.

Musafir

#3

2012-06-24 21:04

Nu inteleg de ce si-a dorit acest titlu daca este dispus sa renunte atat de usor la el. Inainte de 1989 doctoratul reprezenta cu adevarat ceva. Nu oricine se incumeta sa munceasca pentru a obtine acest titlu. Facand parte din generatia celor cu varsta cuprinsa intre 50-55 ani pot spune ca mi-am dorit acest titlu, una dintre conditii era sa fiu membru de partid si cum intelectualii erau acceptati mai greu in partid, nu am reusit. dupa 1989 m-am inscris la doctorat dar cu taxa, altfel nu se putea si datorita crizei economice nu mi-am mai putut permite sa traiesc decent darmite sa achit taxa de 3500 lei anual. Asa ca am renuntat. E pacat sa se ajunga sa se stearga pe jos cu astfel de concepte care au cu adevarat valoare. Nu stiu daca trebuie sa isi dea sau nu demisia, dar sa ii fie retras titlul de doctor cu siguranta trebuie. Nu trebuie sa te impaunezi cu merite pe care nu le ai. Ce modele mai pot avea elevii si studentii daca la varf sunt oameni care isi permit sa faca astfel de lucruri?

Musafir

#4

2012-06-24 21:06

Demisia urgenta si retragerea titlului de doctor, pentru reabilitarea imaginii invatamantului romanesc.

Musafir

#5

2012-06-24 21:13

De acord integral cu petitia. Cred ca ultimele stiri in domeniul plagiatului in doctorantura necesita verificarea tutror tezelor de doctorat dar, fiind apoape imposibil acest lucru, macar ale celor cu pretentii de functii, pozitii unversitare, etc. Cererea presedintelui privind etica lucrarilor lui Hasoti este, astfel, perfect justificata.

Musafir

#6

2012-06-24 21:59

Ponta Victor esti o rusine pentru aceasta tara, du-te cat mai repede in negurii societatii.

Musafir

#7

2012-06-24 22:13

Nesimtirea si nerusinarea este o caracteristica a majoritatii politicienilor,pentru asta nu vor sa demisioneze si nu vor sa faca puscarie.

Musafir

#8

2012-06-24 22:38

Sa-si dea demisia chiar acum acest mascarici!

Musafir

#9

2012-06-24 23:03

Domnule V. PONTA va rog aveti bunul simt
si renuntati la aceasta pozitie inalta pe care o detineti in statul ROMAN. Nu mai fiti un exemplu negativ ptr. copii nostri.

Musafir

#10

2012-06-24 23:09

Demisia

Musafir

#11

2012-06-24 23:17

Ponta este o rusine pt aceasta tara al carui prim ministru este.DEMISIA URGENT din aceasta functie si din toate functiile publice. Nici nu stii cat de mic incepi sa fii.

Musafir

#12

2012-06-25 01:05

Se pare ca toti ministrii din guvernul de "30 de secunde" au grave probleme de credibilitate...totul incepand si sfarsind cu V. Ponta. Sper cat mai repede. Pana si "prietenii" lui. francezii isi bat joc de el.

Musafir

#13

2012-06-25 07:32

Noi dorim ca oameni onesti sa ne conduca ,nu hoti de doctorate si nici obraznicaturi needucate ca acest ponta!

Musafir

#14

2012-06-25 10:03

Sa se termine odata cu circul

Musafir

#15

2012-06-25 11:46

doresc urgentarea demisiei din functia d primministrul al romaniei plagiatorul Victor Pont.

Musafir

#16

2012-06-25 13:37

Nu cred ca este vorba doar de presupunere, din ce s-a vazut este o certitudine. Am mai scris si noi o teza de licenta macar si stim cum devine treaba cu ghilimelele , cu citatele sau cu bibliografia.

Musafir

#17

2012-06-25 14:11

Este sub demnitatea poporului român să aibă în fruntea Guvernului un trepăduş plagiator numit Ponta Victor care a reuşit prin acţiunea lui frauduloasă să coboare standardele învăţământului românesc şi cele morale la cotele de avarie. Singura soluţie de reparare a imaginii învăţământului şi a moralităţii este demisia infractorului plagiator Ponta Victor.

Musafir

#18

2012-06-25 16:27

Da ...cer demisia acestui plagiator. Vreau decat sa nu mai fim mintiti...Si eu consider ca putem fii condusi si de oameni, nu neaparat cu doctorate...dar cu intelepciunea si cu bunul simt al lui Mos Ion Roata de pe vremea lui Kogalniceanu.

Musafir

#19

2012-06-25 20:03

وہ لوگ جو جانوروں کو مارنے بڑے مجرموں ہم اونٹوں کی دیکھ بھال ہیں

Musafir

#20

2012-06-25 20:06

eu l-am facut doctor pe Pontel eu il belesc

Musafir

#21

2012-06-26 03:10

"Am scăpat de un academician doctor docent și au apărut alte mii și sute de mii de profesori universitati"

Un intelectual adevărat nu poate să suporte o astfel de acuză. Acum putem să înțelegem starea proastă a sistemului de învățământ din România. De asemenea acum se poate face o radiografie istorică pe o perioadă de 150 de ani: dezinteresul clasei politice, corupția, incompetențe, avariția. Pe ei nu-i interesează decât propria bunăstare și propria lor ascensiune academică(făcută prin falsuri). Mă bucur că pot asista la asemenea procese privind acordarea titlurilor științifice.

Musafir

#22

2012-06-26 03:13

"Am scăpat de un academician doctor docent și au apărut alte mii și sute de mii de profesori universitari"

Un intelectual adevărat nu poate să suporte o astfel de acuză. Acum putem să înțelegem starea proastă a sistemului de învățământ din România. De asemenea acum se poate face o radiografie istorică pe o perioadă de 150 de ani: dezinteresul clasei politice, corupția, incompetențe, avariția. Pe ei nu-i interesează decât propria bunăstare și propria lor ascensiune academică(făcută prin falsuri). Mă bucur că pot asista la asemenea procese privind acordarea titlurilor științifice.

Musafir

#23

2012-06-26 08:23

Plagiatul lui Victor Ponta este de domeniul evidentei, dar, ca de obicei in cazul "puternicilor" zilei, ramane sa fie dovedit "oficial" (comisia, componenta comisiei, interpretarea, interpretabilitatea etc.). Daca ar fi un premier de/cu onoare nici nu ar mai astepta un raspuns "oficial". Rusine! Sustin petitia.

Musafir

#24

2012-06-26 08:59

Este inadmisibil cu cata aroganta si nerusinare trateaza acest individ un fapt dovedit.DEMISIA,D-LE PRIM MINISTRU !
bucurestean

#25 javrele dracu` !!!

2012-06-26 12:43

prafu` si pulberea sa` se aleaga` de javre , chiori ,curve blonde , pitici , analfabete si slugi maronii !!!