Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic


Musafir

#1401

2012-06-29 22:26

petitia asta trebuie semnata de cat mai multe persoane pentru ca astia sa stie ca nu sunt doriti la putere. d-nule ponta, hot intelectual, mittingul din piata universitatii nu a fost organizat pentru voi, intruchiparea inegalabila a coruptiei si a nedreptatii. sa va fie clar, usl-istilor!!! dimpotriva, romanii au protestat impotriva intregii clase politice de care nu mai scapam de 22 de ani, in care usl "detine puterea". ai distrus imaginea romaniei intr-un hal in care basescu nu avea cum sa o faca. POPORUL ITI CERE DEMISIA!!!!aaa, d-nule ponta, doctor in drept, ce inseamna salutar? dar fortuit? va salut si sper ca la urmatoarea aparitie televizata sa va prezentati demisia

Musafir

#1402

2012-06-29 22:29

Daca primul ministru incalca legea si, ca doctor in drept, nu-si da demisia, atunci ce sa asteptam de la oamenii de rand? Rusine Ponta! Tu nu ma reprezinti.
predy

#1403

2012-06-29 22:35

stiti ce-i ironic?! sunt bugetar, am luat-o in plin cu diminuarile alea insa va zic sincer ca n-am ripostat sau blestemat nici macar un moment pt ca am inteles ca altfel vai mama noastra! dar..... cei mai multi dintre colegii mei tuna si azi si urasc vechea garda pt asta. dar ce-i de precizat e urmatorul fapt: cei mai instariti dintre ei fac asta, cei ce au tot. cand zic tot ma refer vila, audi de dupa 2005 etc . ei sunt cei mai suparati si vor USL ca le-a promis mierea ce le place asa mult! de-a gata..! precizez ca eu stau in chirie (garsoniera) impreuna cu unul dintre parinti si tip ca e nasol azi, e mult mai nasol ca ieri si va fi mult , mult mai nasol maine! STOP abuzului! se calca totul in picioare pentru cateva sute de oameni sau chiar unul( vezi M.O si Voiculescu)suntem gandaci in ochii lor altfel nu-mi explic cum de nu le e teama de reactia noastra! cum as putea crede ca in iarna la -20 grade C au iesit oamenii in strada pt un fleac multe zile in sir iar azi.... azi toata gloata e muta afara ?!

Musafir

#1404

2012-06-29 22:40

Ponta ? O nulitate . O marioneta careia i s-au taiat sforile iar acum se impiedica in prostia , dementa de care este , culmea , ... mandru . Locul acestui tradator de tara este langa Sforarul lui Adrian Nastase .


Teo
Musafir

#1405

2012-06-29 22:43

Orice tara ce-si doreste un viitor isi pazeste cu cerbicie cunosterea, reprezentata prin somitati academice si universitare. Daca acel viitor va fi bun sau nu, depinde de multi factori ce converg invariabil spre calitatea mediului politic, dar uciderea cunoasterii destructureaza viitorul tarii. S-a intamplat in anii '50! Nu ne permitem reluarea experimentului la numai 60 de ani doar pentru ca majoritatea suntem corijenti la istorie. Probabil ca va fi necesar sa ne regrupam la Universitate si sa castigam odata pentru totdeauna "mineriada"! S-auzim numai de bine!

Maria

#1406 Re: Nu Petitie, da iesire pe strazi

2012-06-29 22:45

#25: mircea - Nu Petitie, da iesire pe strazi 

 Dar clasa politica chiar crede ca nu mai exista oameni capabili sa judece normal, sa vada ceea ce fac ,( ceea ce a facut domnul Pop astazi), e revoltator, este cu mult peste limita bunului simt,Ne cred pe toti incapabili , si o haita care poate fii manipulata dupa bunul lor plac? Mai exista si oameni capabili sa inteleaga printre randuri , oameni care au muncit enorm sa ajunga , acolo unde Ponta a reusit insusindu-si ideile altora, oameni care au ajuns la limita rabdarii, ajunge cat v-ati batut joc de noi pe fata , crezand ca in Romania voi sunteti mai presus de lege , ajunge , oameni cu titluri incontestabile mai exista , sunt mult mai capabili decat voi , insa nu vor sa se implice in aceasta "troaca" numita POLITICA, insa s-a ajuns la o limita, ceea ce a facut astazi domnul Pop , nu mai poate fii trecut cu vederea , adica sa desfintezi , sa dai ordine , sa adaugi membri , etc doar pentru a obtine rezultatul favorabil , .... e inadmisibil

Unde se lucreaza pentru interesele Romaniei,? toti  vor puterea, insa, au uitat ca sunt acolo pentru a servi tara inainte de toate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, s-au intrebat cati romani nu au ce pune pe masa copiilor datorita lor, cati sunt tratati rau prin spitale , cati copii talentati nu-si pot continua studiile , nu cred ca si-au pus asemenea intrebari , dar bine ca au timp sa semneze ordine peste ordine , ca sa le iasa lor rezultatul favorabil. Insa sa nu uite ca sunt votati de populatie ca sa ne reprezinte , poate data viitoare nu vor mai avea sansa aceasta , de-a schimba legi in favoarea lor, daca nu incep sa puna mana sa lucreze ceva in interesul tarii!


Musafir

#1407

2012-06-29 22:46

Total nepotrivit pentru locul pe care il ocupa.In mod sigur ar fi facut mai multa treaba ca procuror.

Musafir

#1408

2012-06-29 22:51

ar fi cazul ca macar in ceasul al doisprezecelea sa isi recunoasca furtul si sa ne scuteasca de prezenta.

Musafir

#1409

2012-06-29 22:51

NU ne place 'poanta', nici usl.

Musafir

#1410

2012-06-29 22:56

Demisia imediata!

Musafir

#1411

2012-06-29 23:00

demisia penibilului!!!!!

Musafir

#1412

2012-06-29 23:02

Demisia lui victoras poanta si a intregului Guvern , nu ma reprezinta si-mi spun parerea deschis pentru ca si parerea mea conteaz.Este un furt si nu unul oarecare, cei care fura se numesc hoti si locul lor este la puscarie. Nu se poate sa nu luam atitudine si sa avem un prim ministru hot.

Musafir

#1413

2012-06-29 23:10

mentionez ca nu sunt memebru pdl...sunt pnl.

Musafir

#1414

2012-06-29 23:18

ca liberal apreciez curajul, cinstean munca și responsabilitatea.
detest minciuna,vânarea de titluri științifice,ca un fel de titlu nobiliar ,șmecheria și infatuarea
recte...ponta și antonescu

Musafir

#1415

2012-06-29 23:21

Demisia ! Fara nici un comentariu, demisia!

Musafir

#1416

2012-06-29 23:23

De cand a fost instaurat acest guvern condus de Dl. Ponta ma simt prostit de ei zi de zi. Nu se poate ca dupa atat efort sa fim trasi inapoi de o mana de impostori.

Musafir

#1417

2012-06-29 23:29

Acestia sunt noua nomenclatura pluripartida, oportunisti care isi permit orice, prin uz de putere.

Musafir

#1418

2012-06-29 23:39

Nu credeam ca o sa mai prind, in viata asta, inca o data un regim dictatorial. m-am inselat. Romani, treziti-va din ignoranta, viitorul acestei tari este compromis.

Musafir

#1419

2012-06-30 00:10

abuzul de putere al psd reprezinta sfidarea democratiei

Musafir

#1420

2012-06-30 00:16

Rusinos!!!

Musafir

#1421

2012-06-30 00:23

"Soimul patriei" nu merita nici titlul de doctor, nici functia de prim ministru. Ar trebui sa fie alaturi de mentorul sau - "Ingatimpuscatul" Nastase.
Sa ajunga acolo cat mai repede.

Musafir

#1422

2012-06-30 00:24

demisia si returnarea benefiiciilor de care a beneficiat ca si doctoras.
impostura si furt intelectual suficient nu?

Musafir

#1423

2012-06-30 00:42

Ma intreb cu groaza la directia in care se indreapta Romania, de care sint legata cu inima si sufletul.
Daca oameni de genul acesta ajung sa hotarasca ce si ce nu e bun si bine pentru popor, la ce ne putem astepta?

Musafir

#1424

2012-06-30 00:43

Nu trebui sa creem un precedent din plagiatul lui Victor Ponta, el trebui sa demisioneze si sa renunte la titlul de Doctor daca nu vrem ca viitorii studenti sa-i urmeze exemplu

Musafir

#1425

2012-06-30 00:49

S-a oprim instaurarea minciunii si a hotiei generalizata, de aceste ramasite ale ale hoardelor instruite dupa modelul sovietic.Acest individ fara rusine trebuie trimis in vagauna de unde l-a scos si educat "cel mai corect individ, aflat acuma la racoare"