Politia romana trebuie sa pedepseasca abuzatorii animalelor!


Musafir

#101

2013-03-06 15:40

Suntem animale ,animale cu ratiune... aceasta ne deosebeste in existenta noastra.Deci cine nu poate gandi nu face parte din specia care se socoteste o spacie superioara.Specia umana.Concluzie:Cine nu este din specia umana nu are capacitea de a rationa.Este vorba de o alta specie asemanatoare omului dar fara ratiune...

Musafir

#102

2013-04-03 10:06

DOAMNE AJUTA!!!

Musafir

#103

2013-04-09 11:49

STOP ABUZURILOR ASUPRA ANIMALELOR.
NU EUTANASIEREA CIINILOR .

Musafir

#104

2013-04-09 12:07

STOP ABUZURILOR ASUPRA ANIMALELOR.
NU EUTANASIEREA CIINILOR .

Musafir

#105

2013-04-09 12:28

Cine altcineva sa-i pedepseasca?!?

Musafir

#106

2013-04-13 10:48

Mult noroc in a obtine ceea ce va propuneti. Suntem alaturi de voi!

Musafir

#107

2013-05-03 17:27

Pedepsele trebuie sa fie cat mai aspre! Nenorocitii care tortureaza animalele sa fie pedepsiti cu ani multi de puscarie, nu doar cu avertismente blande sau cu amenzi de doi lei! LA PUSCARIE CU CEI CARE CHINUIE ANIMALELE, LE TORTUREAZA, LE FORTEAZA SA MUNCEASCA, NU LE INGRIJESC SAU LE ABANDONEAZA!

Musafir

#108

2013-05-12 11:11

Shame on you, Romania!!!

Musafir

#109

2013-05-13 10:51

Pe langa abuzarea animalelor acum oamenii de bine care hranesc animalele (cainii fara stapan) sunt amendati cu sume incredibil de mari (5000 lei)
Cainii hraniti nu masca. Doar cei flamanzi si loviti de oameni si masini se apara.

Musafir

#110

2013-05-15 23:25

Fucking romina so cruel to the dogs . Stop stop killing and torture to the dogs .

Musafir

#111

2013-05-18 09:14

Este socant si de-a dreptul cutremurator sa vad cum societatea romaneasca se dezumanizeaza pe zi ce trece pana intr-acolo incat s-au abrutizat incat au devint nu numai criminali de caini dar si de oameni,de paduri si de parcuri deopotriva ! Si ca si cand nu ar fi fost destul nici nu inteleg ca devenind criminali ajung sa se sinucida cu propiile lor "intentii" si "dorinte" de progres ! Nu cred ca poate exista pe lume ceva atat de cutremurator de numicitor de imbecil si care nu ar putea fi realizat decat de "fauna" celor din ce in ce mai multi si total lipsiti de educatie ,de cultura si implicit ,culmea ,de civilizatie ,decat sa faci crime in numele progresului si civilizatiei !
Acest genocid realizat de sinucigasi trebuie oprit ! Asa ceva nu poate fi indurat deloc de cei dintre noi care nu vrem sa devenim victimele acestor "urati" ! Nu putem accepta ca acesti"zombi" sa se mai manifeste liber fara nicun Dzeu ! Indiferent daca noi ceilalti reusim sa fim uniti sau nu("boala" romanului),indiferent daca suntem mai multi sau mai putini decat ei,indiferent daca suntem tematori sau nu un singur lucru este esential : fiecare dintre noi ,la nivel de individ , sa faca tot ce tine de el (prin a-si educa copii in spiritul constructiv al respectului de sine ,de a respecta valorile umane , de a-si respecta si proteja viata invatand sa respecte natura, prin actiuni de orice fel care pot inclina balanta in favoarea vietii,etc)DAR NICIODATA SA ABDICE DE LA DEZIDERATUL SAU PRIN RESEMNARE !

Musafir

#112

2013-07-28 22:03

sunt de acord ca politia romina sa pedepseasca abuzatorii de animale.sa se dea legi pentru apararea animalelor.sa se sterilizeze animalele si sa se construiasca adaposturi pentru animalele fara stapin in conditii decente de trai

Anonimus

#113 ---

2013-08-18 10:47

Da, ma! Eu daca trec pe strada si vine un caine vagabond, ce fac? Nu-i dau o piatra in cap, si nu il sperii ca sa vina si sa ma manance, sa ma omoare pe mine, ca daca nu pma ia politia la inchisoare...
Astai corect? Ajungem ca noi sa fim fara aparare, iar animalele cu deplina putere!!!!
STOP ANIMALELOR!!

Musafir

#114

2013-09-05 18:36

Bravo romani!Cred ca suntem tara cu cei mai multi psihiatri.pacienti sunt cu duiumu!Rezolvati-va "mansarda"pe urma varsati-va ura.dar nu pe animalutele nevinovate si lipsita de aparare! Pe voi insiva.Sper sa va pocaitide pacatul vostru si sa invatati sa iubiti toate creaturile.Iar catelusii sa ifie protejati de legi aspre!

Musafir

#115

2013-09-05 18:53

sunt muta in fata acestor decizii absurde ,incarcate de ura si de violenta!RUSINOS PT CEI CE GANDESC ASA! CRIMINALILOR DE CAINI SI DE OAMENI!

Musafir

#116 ...

2013-09-05 19:39

Sper ca toti care ati semnat aici sunteti vegetarieni, altfel sunteti o adunatura te ipocriti.
Just saying..

Musafir

#117

2013-09-05 19:45

Felul in care se comporta oamenii cu animalele se intoarce cu efect de bumerang tot asupra oamenilor pentru ca fiintei umane i-a placut intotdeauna sa se simta si sa actioneze ca un stapan al lumii, sa faca ce vrea cu animalele. Prea putini oameni iubesc si simt nevoia sufleteasca de a salva animalele.E pacat ca omul nu a invatat lectia iubirii, atat fata de semenii lui cat si fata de animale.

Musafir

#118

2013-09-05 21:33

:(

Musafir

#119 Re:

2013-09-05 21:33

andreea

#120 Re:

2013-09-05 21:57

#2: -

plec capul in fata celor ca tine! BRAVO!


Musafir

#121

2013-09-05 22:13

sa ne unim urgent sa dam in judecata autoritatile!AVEM NEVOIE URGENT DE UN AVOCAT BUN, NEASERVIT STRUCTURILOR!STAPAN PE MESERIE!
INGRID

#122

2013-09-05 22:15

UN COPIL A CAZUT INT-UN SANT AFLAT LANGA O PRAPASTIE PE TRANSFAGARASAN SI A MURIT.PROPUN EUTANASIEREA TUTUROR SANTURILOR DIN TARA!!!

Musafir

#123

2013-09-06 06:10

cand nu aveam caini in cartiercaci vecinii ii otraveau, aveam zilnic un drogat care dormea in fata blocului, plus ca se mai spargea cate o masina prin parcare. cand au venit maidanezii si nu au mai fost omorati, drogatul a plecat (ca doar aveam magazin de droguri legale in zona) si masinile au fost in siguranta
Marius

#124 Cu stima.

2013-09-06 06:39

Dragi prieteni,

Inca din primele randuri vreau sa mentionez ca am semnat pentru "eutanasiere in 30 de zile" si am semnat si aici. De ce? Dati-mi voie sa ma explic.

De ce pentru eutanasiere?
- Cred ca majoritatea celor care sunt impotriva, nu au inteles de fapt despre ce este vorba. Nicidecum pentru omorarea cu pietre si cu bate a cainilor, ci despre eutanasierea lor, intr-un mod civilizat, in cabinetul veterinarilor, iar acest lucru, ca ultima masura. In primul rand: adoptii, sterilizare, cipare, etc.
- Oricum ai da-o, concluzia este una singura: animalele salbatice, fie ca sunt ele caini, pisici, sobolani, lei, tigri sau mai stiu eu ce, nu au ce cauta pe strazile unui oras care se vrea a fi civilizat. Legea probabilitatilor spune ca un risc asumat de prea multe ori devine o certitudine.

De ce am semnat si aceasta petitie?
- Poate ca va vin greu sa ma credeti acum, dupa ce am spus ca am semnat pentru eutanasiere, dar iubesc animalele. Am avut si eu un caine pentru 13 ani de zile, a murit de curand din cauza unei boli incurabile. Stiu ce inseamna viata unei necuvantatoare, credeti-ma ca stiu.
- Sunt perfect de acord cu cele scrise in petitie. Nimeni pe aceasta lume nu are dreptul sa chinuie nici o alta vietate.. fie ca aceasta este om sau animal, peste sau pasare. Numai un bolnav mintal poate gasi bucurie in suferinta altei fiinte.


Musafir

#125

2013-09-06 10:54

Si animalele au dreptul la VIATA. Si animalele au dreptul la PROTECTIE. Si animalele au dreptul de a fi IUBITE si OCROTITE. Fara ele am fi mai rai si mai inumani. De fapt multi dintre noi sunt INUMANI si maltrateaza cu bestialitate nu numai animale ci si copii, femei, batrani.Oameni buni, trebuie sa scapam de violatori, de drogati si de traficanti, de pedofili si de toti nemernicii.Cati dintre voi ati fost tradati de oameni si cati de cainii de langa voi. Semnati cati mai multi aceasta petitie.