Sanctionarea Antena3, OTV, Realitatea TV , Romania TV

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sanctionarea Antena3, OTV, Realitatea TV , Romania TV


Musafir

#176

2012-02-14 18:11

este incredibil ce se intimpla! trebuie sa se faca ceva impotriva acestor posturi,ne instiga la razboi civil.Antonescu sa mearga sa salveze oamenii din nameti ,nu sa faca rondul televiziunilor.Treziti-va romani!

Musafir

#177

2012-02-14 20:48

este rusinos ,ceea ce fac acete posturi tv

Musafir

#178

2012-02-14 20:52

o televiziune care isi respecta telespectatori nu foloseste asemenea imagini numai intr-un singur caz.Cind este in criza de audienta si incearca sa faca rating cu BIZONII.

Musafir

#179

2012-02-14 21:13

Dragi patroni de televiziuni. Sa va fie rusine pentru incercarile jalnice de transformare a mediei in mijloace de manipulare a publicului larg. Acesta nu este jurmalism. Este mascarada in toata regula. Invatati sa relatati obiectiv ceea ce se intampla. Invatati sa fiti drepti. Invatati sa va dedicati acestei tari, nu obiectivelor personale, nu partidelor indiferent care ar fi ele, nu lui " Lolec si Bolec " . Vrem adevar, vrem dreptate, vrem obiectivitate. Si nu in ultimul rand, felicitari pentru cautarile de a gasi " case acoperite de zapada " . Sunteti extraordinari.

Musafir

#180

2012-02-14 21:39

credeti ca in cele mai multe cazuri copi ai strazi sau oameni ai strazi cad ne vinovati la inkisoare pe ne drept din cauza oamenilor de rind cu o situatie mai buna ca acestea ?

Musafir

#181

2012-02-14 21:40

Pentru ca nu este la prima abatere de acest gen propun ca aceasta emisiune sa fie INTERZISA nu numai amendata. Amenzile pentru Antene sunt "peanuts" pentru patronul acestora.

Musafir

#182

2012-02-14 21:51

Scrie corect dobi! Vezi commentul de la 180!

Musafir

#183

2012-02-14 22:52

Până la difuzarea acestui filmuleţ, am încercat să înţeleg politica editorială a trustului Intact, aceea de a decredibiliza actuala putere. Am încercat să înţeleg că acest trust este de fapt sigla alianţei PNL-PC. Am acceptat ca această alianţă comunistă luptă cu toate mijloacele pe care le are la dispoziţie, pentru a ajunge la putere. După difuzarea acelui filmuleţ în care fostul Premier Emil Boc este surprins într-o ipostază absolut normală şi fireacsă a unui individ care, după ce face sport trebuie să facă duş, nu mai pot accepta acest gen de jurnalism pe care trustul Impact îl promovează. Este dea dreptul scandalos şi periculos în acelaşi timp, este un atantat la intimitatea individuală şi de aceea, mă alătur iniţiativei dumneavoastră de a protesta şi pe această cale, la acest tip de jurnalism. De aceea consider că, instituţiile abilitate ale statului care sunt plătite din taxele nostre să ne apere drepturile instituţionale, în speţă CNA, să ia măsuri exemplare împotriva trustului Impact, tocmai pentru ca în viitor să nu ne mai confruntăm cu acest gen de derapaje.

Musafir

#184

2012-02-14 22:55

antenele au trecut de mult de limita penibilului
dan63

#185 Re: Revin la numarul de petitionari

2012-02-14 23:00


Musafir

#186

2012-02-14 23:18

Acestea nu sunt televiziuni ci portavoci ale dezinformarii si prostului gust.

Musafir

#187

2012-02-15 00:00

As adauga si ziarul Adevarul, eu acolo am aflat tarasenia, erau imagini explicite, m-am ingrozit si am jurat sa nu mai citesc niciodata Adevarul, e mult prea jos...

Musafir

#188

2012-02-15 00:08

Sa fie amendati!

Musafir

#189

2012-02-15 00:15

Ar fi timpul ca Romania bunului-simt sa se impuna macar o data. Ceea ce fac aceste posturi TV, mai ales A1, A2, A3, nu mai este demult nici jurnalism, nici entertainment ci o profunda schimonosire a mediului politic, social si economic; nu spun nimic de mediul cultural - acesta nici macar nu mai exista pentru aceste posturi. Din pacate, ma tem ca suntem mult prea putini fata de cei care prin audientele pe care le construiesc acestor posturi incurajeaza perpetuarea Romaniei lipsite de bun-simt pe care jurnalistii acestia lipsiti de orice moralitate o creeaza, zi de zi, ceas de ceas, emisiune de emisiune, urmarind numai si numai castigul propriu. Nu de imagine, ci de bani!!!!

Musafir

#190

2012-02-15 00:18

Trebuie odata pus punct acestui comportament de pseudo-jurnalisti!

Musafir

#191

2012-02-15 01:03

ROG INSISTENT PEDEPSIREA DRASTICA A CELOR CARE CALCA TOTUL IN PICIOARE.IMAGINEA UNUI OM INTIMITATEA LUI SUN DREPTURI PE CARE NIMENI NU TREBUIE SA LE ATINGA.

Musafir

#192

2012-02-15 01:32

ma voi abtine sa fac comentarii rautacioase...mai sunt si oameni cu mult bun simt in tara asta...pacat ca sunt din ce in ce mai putini...

Musafir

#193

2012-02-15 02:18

sunt in dignat,doresc ca cna sa desfiinteze aceste
televiziuni...nu ar simtii nimeni lipsa lor.!!!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2012-02-15 03:28



Musafir

#195

2012-02-15 08:50

Nici nu stiu ce comentariu se mai poate face dupa emisiunea lui capatos care a depasit orice limita. Pacat ca din lipsa de educatie, o mare parte a populatiei se uita la genul acesta de emisiuni. Cat priveste televiziunile de mai sus, nu stiu cum traiesc cu atatea mustrari de constiinta cei ce muncesc acolo. Sau la ei banul tine loc de constiinta.Cel mai bun exemplu este Corina Dragotescu care a iesit dintr-o grea incercare, a vazut moartea cu ochii si nu a ivatat nimic, tot rautatea e cea care o caracterizeaza (si castigul mare bineinteles).

Musafir

#196

2012-02-15 09:07

jegosi

Musafir

#197

2012-02-15 09:24

Sunt perfect de acord cu cele semnalate in aceasta petitie.

Musafir

#198

2012-02-15 09:55

Ceea ce a facut acest post de televiziune este pur si simplu inacceptabil intr-o societate civilizata!

Musafir

#199

2012-02-15 10:02

Scandalos ca CNA nu se autosesizeaza ducand in derizoriu puterea autoritatii indiferent care este aceasta! Tendinta profund negativista a posturilor de stiri romanesti, in general, afecteaza clar sentimentul de bunastare si siguranta a romanului de rand si a intregii natiuni. Ai senzatia ca totul este din ce in ce mai rau si fara de scapare, incontinuu! Oare CNA-ul are socilogi si psihologi care lucreaza pentu ei sau nu au asa ceva? Mai mult imi permit sa va reamintesc ce a facut Franta in momentul in care datorita concedierilor masive multe persoane au inceput sa se sinucida! Au interzis aceste stiri in jurnalele de stiri! Trebuie oare sa se ajunga pana acolo? Oare aceasta stire despre primul ministru nu este echivalenta cu batjocorirea insemnelor nationale?

Musafir

#200

2012-02-15 10:17

Se poate spune ca acest turnator Felix atenteaza la siguranta statului prin aceste televiziuni. Nu este vorba de libertatea presei, este vorba de idei fabricate la GRIVCO pentru a pune mana pe puterea statului (judecatoreasca, economica, etc.). Nu va mai mirati ca Antonescu apare la orice emisiune jegoasa de-a lui, totul face parte dintrun plan. Asa e cand te pui sluga la Voiculescu, Antenescule!