Apel pentru Schimbare Adevărată!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Apel pentru Schimbare Adevărată!


Musafir

#976

2012-01-31 17:00

POATE NICI NU VA FII CITIT ACEST MESAJ DAR VREAU SA VA SPUN UN SINGUR LUCRU DACA VREM SA SCHIMBAM ROMANIA NU PUTEM TREBUEBSA SE SCHIMBE LUMEA INTREAGA DECE SPUN ASTA PETRU CA SINTEM TOTI SCLAVI SISTEMULUI BANCAR PRIVAT SI NU VA ACCEPTA NICI ODATA CA O TARA SINGURA SA FACA SCHIMBAREA TREBUEBO SCHIMBARE PLANETARE, PRIMA BANCILE PRIVATE SA DEVINA DE STAT SA STAMBEZE STATUL BANI NU BANCA PRIVATA SI APOI TRASI LA RASPUNDERE SI JUDECATI TOATA BANDA DE BAGABONTI (BILBERG) EI SINT RESPONSABILI DE TOT CE SA INTIMPLAT DE O SUTA DE ANI INCOACE VA SALUT SI SPER CA CINEVA SA CITEASCA ACESTE CUVINTE DOAMNE AJUTA SA AUZIM NU MAI DE BINE.

Musafir

#977

2012-01-31 17:06

doresc schimbarea pentru ca astia stiu sa ne ia numai noua din drepturile care ni se cuvin ,pana si bursa elevilor orfani au taiat-o !ei au salariile mari ,oare de ce nu renunta la diurna si sa-si plateasca chiria si plimbarile din banii lor care ii ia tot de pe spinarea poporului asta chinuit ?sunt vaduva ,pensiomata pe caz de boala si sunt nevoita sa renunt la medicamente si multe altele sa-mi pot tine cei doi copii in scoala !

Musafir

#978

2012-01-31 17:07

- ROMANI, OFITERI, SUBOFITERI, MILITARI, TINERI, STUDENTI, BUCURESTENI DIN TOATE SECTOARELE CAPITALEI, FAC UN APEL LA ACEA DEMNITATE SI VERTICALITATE CIVICA AFLATA IN SPIRITUL DUMNEAVOASTRA DE LIBERTATE SI DREPTATE, SENS IN CARE VA ADRESEZ RUGAMINTEA DE A SPRIJINI MISCAREA DIN CADRUL SINDICATULUI CADRELOR MILITARE DIS...PONIBILIZATE IN REZERVA SI IN RETRAGERE, CARE ORGANIZEAZA IN MOD AUTORIZAT O ACTIUNE DE PICHETARE A PALATULUI COTROCENI LANGA STATUIA LEULUIDE LA COTROCENI, IN DATA DE VINERI, 03 FEBRUARIE 2012, LA ORA 12.00, UNDE VOM PROTESTA IMPOTRIVA TUTUROR LEGILOR RUSINII NEAMULUI ROMANESC VOTATE PRIN FURT, DE MASINA DE VOT P.D.L.-ista SI PROMULGATA DE CEL CE STA LA MASA CU POSESORII DE N.U.P. ROBERTA ANASTASE SI SEVER VOINESCU zis COTOI , PRECUM SI ALTE PERSOANE DEMNE DE A STA LA MASA LA CARE SE IMBUIBEAZA CU TOTII SI UNUL PE CELALALT DIN MUNCA SI TRUDA CETATENILOR ROMANI IMPOTRIVA CARORA AU VOTAT LA DOUA MAINI, LEGI FAVORABILE LOR SI STRUCTURII LOR DE TIP CLAN MAFIOT, UNDE IN FRUNTEA MESEI INCA MAI STA GHICI CINE ?!? VA ASTEPTAM ALATURI DE NOI !!! HOTII DE LA P.D.L. SUNT RUGATI SA SE ABTINA ... ACESTIA SUNT ASTEPTATI IN INTERIORUL PALATULUI COTROCENI !!!

Musafir

#979

2012-01-31 17:20

JOS BASESCU! ANTICIPATE!!!CAT MAI CURAND,DACA SE POATE AZI!!!!

Musafir

#980

2012-01-31 17:24

este necesara vrem sa traim decent in tara noastra

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2012-01-31 17:32



Musafir

#982

2012-01-31 18:08

asa sa ne ajute dumnezeu.

Musafir

#983

2012-01-31 18:11

As dori politicieni care sunt patrioti ,carora sa le pese de neam si tara!!!
Rob

#984 Re: SOVIANI?

2012-01-31 18:14

#1: - Daca nu era soviani, semnam si eu petitia asta...Un latrator la comanda nu poate cere schimbarea unui mod de politica...Unii vreti schimbarea PDL cu USL? Uitati-va cum trateaza Nastase justitia (care a judecat corect in cazul primarilor PDL)...

Cred ca singura solutie in Romania este modificarea Constitutiei, prin care sa se limiteze accesul la functiile publice a celor care nu au facut nimic in mandatele trecute (inclusiv celor care nu se prezinta la sedintele parlamentului). Iar membrii Guvernului sa fie angajati prin concurs (sa dovedeasca studii pe domeniul lor de activitate). faceti o comparatie intre Guvernul din Chile si cel de la Bucuresti

Oricum ar fi, cel mai bine e sa asteptam noiembrie, poate pana atunci apare vreun partid surpriza, care ar putea sa ne reprezinte cum trebuie...

 


Musafir

#985

2012-01-31 18:38

cu resursere care le avea si le are romnia toti pleaca in strainatate pt ca nimeni nu incearca sa schimbe ceva sa faca lumea mai buna

Musafir

#986

2012-01-31 19:09

Este foarte clar.Comunismul nu a disparut.A fost doar privatizat de catre PDL(Partidul Discreditarii Legionare),aserviti de UDMR si UNPR,carcotasii care nu cunosc,dar nici nu-i intereseaza, ce reprezinta CINSTEA,ONOAREA si DEMNITATEA.Conducatorul vaporului,POPEYE MARINARUL,a pierdut busola si este in deriva.Stima si respect pentru cei care lupta pentru o viata mai buna.

Musafir

#987

2012-01-31 19:18

DA! Vreau schimbare,in adevaratul sens al cuvantului! Nu mai vreau sa vad aceeasi"politicieni",pe care i-am vazut in ultimii douazeci de ani,migrand dintr-un partid in altul,in functie de sansele pe care respectivul partid le are e a ajunge laa guvernare. Vreau sa ma simt OM, respectat pentru munca mea,pentru faptul ca din munca mea si a altora, isi umplu"alesii"buzunarele.Vreau sa-mi fie respectate drepturile,nu doar pe hartie sau in campanii electorale. Vreau sa vad ceva facut pentru noi ,oamenii de rand,care platim taxe si impozite, si nu beneficiem de nimic din ceea ce se face cu acesti bani.Ma gandesc in mod special la SPITALE, unitati de invatamant,teatre,etc.VREAU SA TRAIESC DECENT! NU VREAU AVERI,VREAU DOAR SA MA SIMT OM,NU VITA DE POVARA!Nu vreau sa-mi fie rusine sa spun ca sunt roman,nu vreau sa mai simt scarba fata de propria-mi tara, fata de agramatii aflati la guvernare si care se pretind a fi politicieni.Nu vreau sa plec din tara doar pentru ca aici nu mai e de trait! Oare e prea mult ce doresc?! Oare e prea mult sa cer alesilor sa se gandeasca in primul rand la tara si abia apoi la propriile interese?Ei ssunt ceea ce sunt datorita tarii. Ce au facut EI pentru tara? Au saracit-o, indobitocit-o, si au mintit-o! Au facut ceva bun? Eu una nu vad nimic,poate doar ca o ducem din ce in ce mai rau,sau ca mai rau de asa nu se mai poate!

Musafir

#988

2012-01-31 20:21

VREM SCHIMBARE,NOI CEI DIN DIASPORA TREBUIE SA NE INTOARCEM ACASA, A SOSIT TIMPUL NOSTRU SA NE UNIM.
SA DUCEM ACASA CE AM INVATAT IN STRINATATE.

Musafir

#989

2012-01-31 20:23

VA MULTUMESC
CU STIMA SI RESPECT

Musafir

#990

2012-01-31 20:44

Adevarata schimbare se va face cind toti romanii vor intelege ca trebuie sa faca o schimbare si in comportament si in modul de a privi si trata lucrurile din jurul lor.Tot ceea ce ne inconjoara conteaza! Politica incepe cu aerul pe care il respiram si cu pretul painii! Nu lasati pe nimeni sa decida in locul vostru!

Musafir

#991 Re: mikiduta

2012-01-31 20:46

#4: -

ce va deranjeaza uslinosilor? ca sustinem un guvern si un presedinte care vrea sa reformeze romania si partidele parlamentare? de ce nu spuneti ca de fapt de aceasta reforma va este frica? pt ca voi nu vreti reforma. voi vreti sa imbatraniti in parlament sa va pastrati privilegiile si sa puteti fura in continuare. de asta vreti anticipate, nu mai aveti rabdare sa ajungeti in fruntea bucatelor. vandutilor ! sunteti coor-vele rusilor. ceea ce s-a intamplat in strada este lucratura voastra a lui voiculescu si a rusilor pe care ii serveste iliescu. nici aia nu-l vor pe basescu, pentru ca le instaleaza scutul la deveselu. si adio europa si adio imperialismului sovietic. iar voi le faceti jocul. nu va doare de tara, va doare de fotoliile voastre caldute. nu vreti sa va reformati partidele pentru ca asta inseamna sa plecati o multime dintre voi si sa va pierdeti avantajele si salariile babane DE ASTA IL CERETI PE REGE. voi o alianta contra naturii cereti monarhie. psd-ul partidul care l-a alungat pe rege din tara in 92 acum vrea monarhie. de ce? ca sa-i prostiti pe romani din nou. o sa le spuneti : uite ! v-am dat un rege. v-am readus monarhia. acum regele e arbitru. si voi va veti pastra locurile caldute in parlament SI NU VA VETI MAI REFORMA PARTIDELE, CA AVEM REGE ACUM. iar noi vom asista la aceleasi manevre murdare, la aceleasi furtisaguri si la aceleasi scandaluri. la acelasi circ cu alte cuvinte pe care il vedem si acum. HOTILOOOOOORRRRRRRRR ! NU VRETI REFORMA. vreti sa va pastrati privilegiile. dati-va demisia toti ! reformati-va partidele. nu va mai vrem . voi ati distrus tara. si veti compromite si ideea de monarhie definitiv. il vreti pe rege ca sa-l manipulati prin intermediul lui Duda. Gunoaielor ! reforma ! plecati din parlament si lasati oameni nepatati sa conduca romania. voi ati furat destul. Lasati-l pe basescu sa reformeze romania. asta vrem.jos USL . vrem reformarea partidelor politice. vrem ca basescu sa modifice constitutia. jos usl jos psd, jos pnl, jos pc, jos cu hotii din parlament. REFORMA PARTIDELOR, REFORMA PARLAMENTULUI, REFORMA CLASEI POLITICE, ROMANIA PREZIDENTIALA. plecati din parlament lasilor, dati-va demisia si lasati tara asta in pace, ati sufocat-o de tot. vandutilor !
vandutilor !
vandutilor !
vandutilor !
vandutilor !


Musafir

#992

2012-01-31 21:13

sunt deacord cu manifestul.

Musafir

#993

2012-01-31 21:15

Jos Basescu si guvernu Boc.

Musafir

#994

2012-01-31 21:22

JOS BASESCU !CAT MAI CURAND ANTICIPATE!DACA SE POATE MAINE!

Musafir

#995

2012-01-31 21:48

Acelasi demers trebuie facut urgent si in justitie.
Ne lipsesc coordonatorii competenti si credibili'
Albinele isi urmeaza regina, dar unde e regina ? Luminati-ne !

Musafir

#996 Re:

2012-01-31 23:51

#973: -  

 - Romani, daca-mi permiteti un pamflet... a fost odata ca niciodata... o prea frumoasa jungla unde profitandu-se de somnul leilor, apatia tigrilor si hibernarea ursilor, ajunsera la putere, chiar ele, hienele ce se-nregimentara intr-un partid ce-ajunse la putere, odata cu buldogii, incuviintand cu totii ca pe vecie, mare sef, o javra sa le fie. Dar intr-o seara, in timp ce javra vorbea pe la tele...vizor, adresandu-se chiar lor, lighioanelor.... din prea frumoasa jungla... in acest timp pe la partid, intr-o sedinta, se rascula buldogul si sprijinit de-un catel sari la gatul mai marelui, micut premier... Vai, ce durere! Sa vezi vaporul cum piere!!! Sari ca arsa, jivina in calduri!!! Ce-mi vad ochii, oare?!? Se sfarteca hienele-ntre ele !?! Alo! Alo! striga in disperarea sa mai marele, micut premier. In timp ce voi, capul lui Botoc il vreti, ei bine, asta nu se poate! Vaporul piere si javra moare... moare si da din picioare!!! Voi asta, vreti ? Sunteti turbati, frumoasa blonda, cui o lasati?!? Pleca cu coada-ntre picioare micuta hiena, mare.... veni si jigoduta blonda dupa el si-l intreba plangand: Vai, ce se-ntampla? Nu pot sa cred! Nu-i mai putem prosti pe prosti?!? Nici hienele, nu mai ne-asculta? Sa-i mituim mai am atatia bani la mine in buget, ca d-aia sunt ministreasa!!! Micutul mare premier ii zise: Taci, tu javruta blonda, sa mergem la javra ordinara cat mai repede, pana nu se trezesc leii, tigrii si ursii....Noapte buna copii!! Dormiti bine! Somnul natiunii naste monstri!!!

 


Musafir

#997

2012-02-01 07:41

Sa fie totul Bine .
S. Giurgiu

Musafir

#998

2012-02-01 10:08

Fratilor .. iesiti in starada ! doar asa putem sa mai schimbam ceva!!!

Musafir

#999

2012-02-01 10:33

am doi copii pana in 4 ani. ce le pot oferi in tara asta???

Musafir

#1000

2012-02-01 10:36

A venit timpul ca pleava adusa la suprafata apei de turbulentele revolutionare sa se duca la fund, sa putrezeasca acolo.... si sa nu mai apara niciodata!!!!!!