Opriti ACTA!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Opriti ACTA!


Musafir

#76

2012-01-29 11:04

Jos cenzura!

Musafir

#77

2012-01-29 12:02

fara acta!!!
internetul liber... atata libertate sa mai avem si noi

Musafir

#78

2012-01-29 12:25

fascism pe internet

Musafir

#79

2012-01-29 12:33

Cred ca unii si-au pierdut mintile.
TOT EU

#80

2012-01-29 12:38

VREM INTERNETUL LIBEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEER

Musafir

#81

2012-01-29 12:43

Jos cenzura !
apaxtc

#82

2012-01-29 12:46

JOS CENZURA

Musafir

#83

2012-01-29 13:00

Daca si aceasta manevra le reuseste,care va fi urmatorul pas??? deja avem "tendinte" de a fi robotei ...

Musafir

#84

2012-01-29 13:24

ACTA va fi SECURITATEA INTERNETULUI CA PE VREMEA COMUNISTILOR!

Musafir

#85

2012-01-29 13:27

JOS ACTA

Musafir

#86 Re:

2012-01-29 13:28

#19: -

E foarte bine ca ai vazut Zeitgeist si eu l-am vazut acum cativa ani... ce nu e bine e ca iti pui foarte putine intrebari:) desi nu vrei nici in ruptul capului sa lasi impresia asta. Esti clasicul personaj cu un potential destul de bun dar care imbratisezi mai mult manipularea decat ratiunea libera, in cateva cuvinte esti manipulat de orice te depaseste, si fara suparare Zeitgeist te depaseste. E foarte adevarat ca noi ca indivizi nu putem schimba deciziile mondiale luate de oamenii din umbra, singurul lucru care ar putea modifica situatia ar fi trezitrea la realitate a intregii populatii globale... lucru pe care nu il vad relizabil decat printr-un miracol. Am observat ca ideile pe care le promovezi in ceea ce ai spus nu iti apartin si nu sunt nici modificate si trecute prin filtrul ratiunii, ci expuse asa cum le-ai auzit (=manipulare). Poate ar trebui sa te intrebi, si asta e cea mai simpla intrebare cu care ar fi trebuit sa incepi, cum e posibil ca traind intr-o lume controlata unde tot ce se misca e privit de ochiul din umbra... sa scape fara probleme tocmai documentere de genul acesta (si sunt multe), cum a fost asta posibil, cum au lasa acei oameni din umbra sa fie demascati si pusi la zid pentru tot raul care se intampla in lume (criza financiara, razboaie, boli imaginate...etc). Cum? Tot Zeitgeist da raspunsul intr-un mod foarte subtil, si aici e lucrul pe care l-ai scapat din vedere:). Nu cumva acea lume a jucariilor pentru copii si a tablourilor de arta, lumea iubirii eterne..., nu cumva aceasta lume e tocmai incununarea planurilor lor? S-au legat de ce a fost mai rau in trecut si prezent si au propus o lume care sincer sa fim, e ireala (si nu spune ca sunt lacom, sunt doar foarte realist si sincer cui nu i-ar place o astfel de lume, dar sa fie sincera si nu doar aparenta, o alta manipulare). Au avut grija la inceputul documentarului sa desfiinteze credinta prin argumente total stupide si foarte putin probabile, si de ce credinta... pentru ca asta ne-ar mai fi tinut uniti si mai greu de manipulat, au continuat apoi intr-un mod foarte curajos cu o istorie foarte reala a cea ce nu se poate vedea... acei oameni din umbra (cei care au dat voie documentarului sa existe, pentru ca asa cum ne instiinteaza chiar documentarul nimic nu poate scapa de ei, deci mai cu seama un astfel de documentar). Au facut asta pentru a ne pune sangele in miscare si a ura lumea in care traim, sa ne dorim sa o schimbam... (lucru care chiar ei il spun ca nu e realizabil). Apoi cand ajungem efectiv sa fierbem de furie si sa ne dorim din tot sufletul sa schimbam ceva, vin chipurile cu solutia... pe care o prezinta ca pe un rezultat dar nu spun cum am putea ajunge acolo si ce ar trebui sa facem cu acei oameni din umbra. Si acum vine marea inselatorie, profitand de sufletul nostru ranit de vreo ora si ceva le e foarte usor sa ne faca sa credem ca lumea roz propusa de ei e sincera si chiar ne vrea binele, dar uitam ca se ajunge la acelasi plan... o singura tara, un singur guvern deci o singura conducere globala. Nu cumva acei oameni cara acum ne conduc si-au dat seama ca e mult mai usor sa conduci si sa manipulezi lumea prin lucruri aparent frumoase decat asa cum au facut pana acum, cu forta...? Da-le oamenilor teatru si paine si vor fi foarte multumiti= da impresia oamenilor ca traiesc intr-o lume ideala si fericita pentru ai putea controla cum vrei. Eu zic ca ei (oamenii din umbra) au facut si fac documentare de acest gen pentru ca si-au dat seama ca nu vor putea contola lumea la cel mai inalt nivel, asa cum isi doresc ei si vor sa-si schimbe planul de actiune pentru a-si putea indeplini visul de generatii. De asta se auto demasca, pentru ca planul e invechit si trebuie schimbat si stai tu linistit ca tot ei o vor conduce pentru ca planul lor nu includea si pedeapsa:). Despre subiectul asta se poate vorbi foarte mult... dar ma voi opri aici, eu nu sunt genul care sa postez pe internet ideile mele, dar am vazut ce ai scris si nu m-am putut abtine sa nu-mi spun parerea. Si inainte de culcare cand ramai tu cu tine si vorbiti... puneti-va mai multe intrebari!


Musafir

#87

2012-01-29 13:35

navem nevoie de ACTA !!

Musafir

#88

2012-01-29 14:11

Sunt total impotriva aceste legi ! Stop ACTA !

Musafir

#89

2012-01-29 14:18

STOP ACTA !

Musafir

#90

2012-01-29 14:28

Luptă pentru un Internet liber şi sigur. Protestează împotriva SOPA, PIPA, ACTA şi a cenzurii Google !!! Opreşte-i pe dictatorii lumii şi lupta lor de a ne interzice libera exprimare !!!
Romania

#91 STOP ACTA

2012-01-29 14:29

STOP ACTA

Musafir

#92

2012-01-29 14:53

Trebuie sa oprim asta neaparat!

Musafir

#93

2012-01-29 16:01

Nu stiu ce sa mai faca sa ne opreasca din a gandi si a vorbi.

Musafir

#94

2012-01-29 16:15

Internetul a ramas singurul mijloc de comunicare inca neacaparat de cenzura, coruptie si alte manevre. Daca si pe asta vor sa-si puna ghearele, iar noi ii lasam, atunci ne meritam soarta!

Musafir

#95

2012-01-29 16:33

astia chiar vor sa ne faca scavi lor ,inteleg ca-i puna-n cur pe americani si pe alti k na asa e conducerea tari dar nu sa ajungem cobai lor .stop A.C.T.A

Musafir

#96

2012-01-29 16:37

Dupa mine, ACTA reprezinta o exagerare in privinta controlului asupra cetatenilor si poate fi folosita in scopuri negative.

Musafir

#97

2012-01-29 17:15

SEX

Musafir

#98

2012-01-29 17:26

STOP ACTA !!! STOP SOPA!!!

Musafir

#99

2012-01-29 17:59

Incalca drepturile din Legislatie !

Musafir

#100

2012-01-29 18:15

Stop ACTA !!!