spune NU desfiintarii SMURD

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția spune NU desfiintarii SMURD


Musafir

#101

2012-01-12 00:24

spune NU desfiintarii SMURD!!!

Musafir

#102

2012-01-12 00:26

NU AM STIUT SA APRECIEM NICIODATA PE CINEVA CARE A FACUT UN LUCRU BUN PT. NOI TOTI DOVADA IATA CELE INTAMPLATE,CHIAR DACA SERVICIU DE URGENTE ESTE APRECIAT DE MAJORITATEA TARILOR DIN UNIUNEA EUROPEANA,INTERESUL P.D.L ESTE SA FACA DIN ASTA O AFACERE,PUTIN LE PASA LOR DE VIETILE NOASTRE REGRET CA AM VOTAT P.D.L SA NU SE INTELEAGA GRESIT AVEM NEVOIE DE REFORME DAR TREBUIE FACUTE CU CAP SI NU DOAR IN INTERESE PERSONALE CA SI IN CAZUL DE FATA.RUSINE BASESCU!! RUSINE P.D.L!!!
CONSIDEREM CA NU NE REPREZENTATI IN NICI UN FEL PE NOI PE CEI CARE V-AM PUS ACOLO VATI BATUT JOC DE VOTURILE NOASTRE

Musafir

#103

2012-01-12 00:38

CE A REUSIT UN SINGUR OM SA FACA IN 20 DE ANI DISTRUGE BASESCU CU P.D.L-UL ASTAZI IN CATEVA ZILE,DOAR PT INTERESELE BAIETILOR DESTEPTI CARE VOR SA ISI DEZVOLTE O AFACERE SI IN ACEST DOMENIU.
ATI VANDUT TOT DIN TARA NOASTRA.
VA MAI RAMAS VIETILE NOASTRE,DAR SE PARE CA ACUM LE SCOATETI LA VANZARE.RESPECT PT. DR. ARAFAT CARE A FACUT PT. ROMANIA CEEA CE DIN PACATE MULTI ROMANI NU AU PUTUT FACE.
RUSINE BASESCU CARE FACE ACUM PT.ROMANI CEEA CE DIN FERICIRE NOI TOTI ROMANI NU PUTEM FACE.
OARE DE CE TE-AM VOTAT?


Musafir

#104

2012-01-12 00:45

inca un rau facut,inca un pas spre marea lehamite

Musafir

#105

2012-01-12 00:57

NU POT SA INTELEG DE CE OARE ACTUALA CONDUCERE NU ESTE SOLIDARA CU CEEACE A FACUT READ ARAFAT IN ACEASTA TARA,OARE NU REALIZEAZA SAU INVIDIA OMULUI NU POATE REALIZA CA SINT OAMENI CARE SFINTESC LOCUL UNDE CALCA,IAR UNI DISTRUG UNDE CALCA. TITI

Musafir

#106 Re:

2012-01-12 00:59

 

 


Musafir

#107

2012-01-12 01:51

Multe idei si teze complet gresite au fost promovate de acest guvern dirijat de cetateanul Basescu. De cand a devenit viata omului obiect comercial? Cum este posibila ca activitatea de urgenta sa fie profitabila? Din punct de vedere economic (stricto sensu comercial) este imposibil! Alta anomalie care mascheaza furtul din banii publici este decontarea serviciilor de urgenta din acesti bani publici catre prestatorii privati. De ce nu le trece prin minte sa infiinteze si unitati de pompieri private? Si ca sa functioneze ,,profitabil" , ei dau foc, ei merg si sting! Hai sa facem si armata privata! Oameni buni sunt activitati (fie ele si servicii) necesare societatii care nu pot fi privatizate pentru ca nu au caracter comercial si prin urmare nu pot fi asimilate cu afaceri! In fata unei analiza ecomonice orice astfel de idei demasca intentiile ascunse de furt! Se pot dezvolta si argumenta cele de mai sus dar ma opresc! Cat despre Basescu mai are cineva normal la cap nervii si disponibilitatea sa-l asculte? Nu uitati ca omul asta a fost si este in stare sa minta cu mana pe biblie! Si inca ceva: omul acesta nici macar nu este presedintele legal al Romaniei atat timp cat se stie ca alegerile au fost fraudate! Romani nu mai e timp sa stati sa va uitati pe pereti, luati atitudine! Frica este scuza prostului! Treziti-va aveti o singura viata pe care o puteti trai altfel!
SRL

#108 Manuela

2012-01-12 08:16

Poate era nevoie de un OM sa arate romanilor ca nu trebuie sa fii din tara respectiva ca sa iubesti ROMANIA!
Pacat ca cineva care ar trebui sa fie roman conduce TARA , cuvantul de criminal ar trebui sa-l poarte in frunte pe veci.
Ar trebui sa ne aducem presedinti de alta nationalitate decat a noastra ca sa ne fie bine!
Romanii nu mai au o Romanie a lor, PACAT!

Musafir

#109

2012-01-12 08:37

Viata si sanatatea oamenilor sunt printre acele putine lucruri ce nu pot fi comercializate si scoase pe taraba ca niste zarzavaturi precum la piata sau la targ.

Musafir

#110

2012-01-12 08:49

Doar in Romania se poate intampla asa ceva, sa fie mai importante interesele politice, decat sanatatea cetatenilor care platesc statul, DEGEABA!!!

Musafir

#111

2012-01-12 09:34

nu distrugeti ce mai merge bine in țara asta,va rugam

Musafir

#112

2012-01-12 09:45

Ii felicit pe acei imbecili care au votat alti imbecili! sper ca primii care sa aiba nevoie de serciile smurd sa fie BASE SI CALANUL! NU MAI SUPORT ,NU VREU NIMIC GRATIS, DAR II URASC DIN TOT SUFLETUL ...CRED CA VOI PLECA DEFINITIV DIN TARA!

Musafir

#113

2012-01-12 09:53

Spun NU desfiintarii SMURD din respect pentru Batranii, copiii, oamenii cu nevoi si fara posibilitati materiale deosebite.Spun NU desfiintarii SMURD din respect pentru munca si ,,creierul,, care a facut posibil ca sa mai credem ca nu s-a pierdut totul , ca nu suntem singuri si ca , cuiva in lumea asta ii mai pasa de noi.

Musafir

#114

2012-01-12 09:57

Spun NU desfiintarfii SMURD.

Musafir

#115

2012-01-12 09:59

Sistemul medical din romania este distrus

Musafir

#116

2012-01-12 10:44

In nici un caz nu trebuie privatizata asistenta de urgenta in tara cu cetateni saraci si saraciti. Sa remana SMURD, ca fiind un lucru foarte bine facut si foarte sigur, de mare incredere. Succes domnului Arafat!

Musafir

#117

2012-01-12 11:44

LASATI OAMENII SA-SI DUCA LA INDEPLINIRE LUCRUL BUN INCEPUT SI CARE S-A DOVEDIT CA FUNCTIONEAZA!

Musafir

#118

2012-01-12 12:59

SMURD -ul este unul din putinele organizatii care functioneaza bine. Sunt prezenti peste tot. Priviti intr-o zi stirile de la tv si veti vedea ca nu exista accident in care sa nu fie prezenti. Ei pot fi acolo, altii se mai gandesc.

Musafir

#119

2012-01-12 13:08

toata admiratia doctorului Arafat,un om de isprava,intotdeauna l-am admirat. Este mai ROMAN decit romanii

Musafir

#120

2012-01-12 13:09

Bravo tuturor care se implica spre binele tuturor!
MULTA SANATATE SI PUTERE DOMNULUI DOCTOR RAED ARAFAT.MULTE MULTUMIRI DIN PARTEA TUTUROR PE CARE I-ATI AJUTAT LA NEVOIE.

Musafir

#121

2012-01-12 13:36

Este de apreciat si este un exemplu pentru intreaga Romanie.Arafat este mai roman decat multi alti dintre noi. Sa dea Dumnezeu sa nu sa implineasca ceeea ce doresc sa distruga EI!

Musafir

#122

2012-01-12 14:53

Suntem bataia de joc a lui Basescu!

Musafir

#123

2012-01-12 15:36

mai bine am desfinta clanul de Hoti al dom. Basescu cu el si cu toate marionetele lui,mi-as dori din toata inima sa cada actuala putere si sa vina oameni cinstiti in frunte tari,sa ne scoata din foamete si saracie,nu stiu cum au castigat hoti astea alegerile,ca nici dracu nu-i mai vrea,au furat totul ,acum vor sa ne fure si vietile.

Musafir

#124

2012-01-12 15:41

Dumnezeu să îi ajute şi să îi protejeze pe cei ce lucrează la SMURD

Musafir

#125

2012-01-12 15:58

Spun NU cu adevarat desfiintarii serviciului public SMURD.Mi-as fi dorit sa fie mii de comentarii,poate milioane la adresa acestei probleme care ne priveste pe toti.Sa le fie rusine celor ce vor sa faca acest lucru important...Nu suntem in stare sa ne ridicam tara,vin strainii si ne salveaza de anumite situatii.URAT.SUSTIN SI VOI SUSTINE SMURD...



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...