Manifest impotriva violentei la adresa copiilor

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Manifest impotriva violentei la adresa copiilor


Musafir

#226

2012-07-02 13:20

"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii,mai mare decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant"
(Mario Puzo)

Musafir

#227

2012-07-02 18:23

Un copil are nevoie in primul rand de iubire.....restul nevoilor raman pe plan secundar.....

Musafir

#228

2012-07-03 10:28

violenta domestica nate monstri

Musafir

#229

2012-07-03 10:34

trebuie sa reglam consumul de alcool principalul factor al violentei.oare cei care isi maltrateaza copii vor semna?

Musafir

#230

2012-07-03 13:33

Este adevarat ca in majoritatea cazurior, adultii unt responsabili de greselile copiilor,dar sa nu uitam ca sunt unii parinti care sunt ocupati pete masura sa asigure un trai cit de cit dcent si chiar nu se pot ocupa de copii cit de mult ar vrea ei.am putea spune ca si scoala le da o educatie ,dar la ce e intimpla mai nou prin scoli nu stiu daca putem vorbi de educatie

Musafir

#231

2012-07-04 22:10

Cei ce nu isi pot exprima frustrarile actioneaza prin violenta si mai ales asupra copiilor pentru ca nu se pot apara .

Musafir

#232

2012-07-06 16:08

copilul ne se atinge nici macar cu o floare!

!iar cine o face nu se pot numi parinti ci besti!!!!!!!!!stop violentei contra copiilor,!!!!!

Musafir

#233

2012-07-12 23:13

Buna am ctit unele comentarii si m.au refacut sa plang .As vrea sa va intreb daca enromal ca o mama sa.si ia copilul de dupa gat si sa.l si impinga pentru ca mama pretinde ca a fumat copilul .:| Eu am patit acest lucru dar sincer nu vrea sa ma asculte ca nu mai suport bataia pentru ceva ce nu am facut si stiu ca si bunica [Mama ei ]a facut.o cand era ea mica dar eu nu suport bataia am ramas cu amintirile de mica cand ma batea mama si nu le pot uita.Ce pot sa fac sa ma asculte caci totusi nu ma crede...[P.S. Am 14 ani...:(]

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2012-08-14 07:39


Lucian LIVESCU

#235

2012-08-19 01:42

Consider petitia absolut necesara pentru intrarea noastra in normalitate.

Musafir

#236 copii

2012-08-23 10:10

cum ii crestem asa va fii viitorul nostru!
stop vilentei impotriva copiilor!
nu ii faceti doar ca sa aveti sac de box in casa!!!

Musafir

#237

2012-08-23 11:54

v-am trimis in primavara un mail cu rugamintea k,mi-as dori din tot sufletul sa fac si eu ceva pentru acesti copii,sa le aduc un zambet pe buze.va rog sa ma contactati pentru ca sa ma alatur si eu voua,cae faceti enorm pentru aceste suflete minunate. alx_messi@yahoo.com sau 0763636808 .o zi frumoasa

Musafir

#238

2012-09-03 15:39

Stop violentei!
Octavian

#239 COPIII

2012-09-19 15:41

COPIII NOSTRII SUNT DEJA MAI MULT DECAT MARCATI DE "VIOLENTA" CE SE MANIFESTE IN JURUL LOR 24 DIN 7 SI MA REFER AICI LA TOT CE APARE IN MEDIA, LA LIPSA DE PERSPECTIVA, LA FAMILIILE DESTRAMATE IN CARE PARINTII SAU COPIII PLEACA IN LUME PENTRU O VIATA MAI BUNA, A ADAUGA LA TOATE ASTEA UN PLUS DE VIOLENTA, FIZICA SAU VERBALA ESTE DEJA PREA MULT, MULTI DINTRE EI SE MATURIZEAZA LA 10 SAU 12 ANI SI NOTIUNEA DE COPILARIE DEVINE PENTRU EI CEVA ABSTRACT SAU SI MAI GRAV UN SEMN DE SLABICIUNE SI VULNERABILITATE, SA NU UITAM ESENTA VIETII COPIII SI SUFLETUL DE COPIL, DOAR EI SI SUFLETUL LOR SUNT SINGURELE FARA PATA SINCERE SI CORECTE, POVESTEA CU HAINELE IMPARATULUI IN CARE IMPARATUL ERA GOL SI DOAR UN COPIL A STRIGAT ASTA SINCER SI INOCENT CAND TOATA LUMEA LAUDA STRAIELE LUI AR TREBUI SA FIE CONSTITUTIA ROMANIEI, VREAU UN GUVERN DE COPII SINCER SI CURATI SI O LUME CONDUSA DE COPII.

Musafir

#240

2012-09-28 15:07

Doriti investitii de miliarde de euro in economia romaneasca?

Doriti zeci de mii de slujbe bine platite in Romania?

Doriti impulsionarea cercetarii si transferul de tehnologii de ultima ora in tara?

Doriti dezvoltare economica sustinuta in urmatorii 10 ani?

Doriti inzestrarea armatei romane la cele mai inalte standarde?

Semnati aceasta petitie, prezentati-o familiei voastre, prietenilor si colegiilor de serviciu, pentru ca este o batalie pentru noi toti, este o lupta care inca mai poate fi castigata… Depinde doar de noi daca vom accepta sa traim in continuare astfel, fara sa ne pese de cum foloseste statul banii nostri sau dimpotriva, vom face ceva…

http://www.petitieonline.com/avioane_noi_si_dezvoltare_economica_prin_offset

Musafir

#241 SALVATI OLTCHIM - ARPECHIM!

2012-10-02 10:01

Atentie, se inchid uzine! Urmeaza OLTCHIM - ARPECHIM.
Atentie, vin alegerile parlamentare! Noi cu cine votam?

SALVATI OLTCHIM - ARPECHIM!

SEMNATI APELUL PENTRU SALVAREA OLTCHIM:
http://www.petitieonline.com/salvati_oltchim_si_arpechim

TRANSMITETI ACEASTA PETITIE RUDELOR, PRIETENILOR, CUNOSTINTELOR SI COLABORATORILOR DUMNEACOASTRA PENTRU A STRANGE CAT MAI MULTE SEMNATURI SI PENTRU A DA FORTA ACESTEI PETITII!
SALVATI OLTCHIM

#242 http://www.petitieonline.com/salvati_oltchim_si_arpechim

2013-06-11 17:54

OLTCHIM - ARPECHIM IN INSOLVENTA! URMEAZA FALIMENTUL?
DREPTATE PENTRU OLTCHIM - ARPECHIM! DREPTATE PENTRU ECONOMIA ROMANEASCA!

SALVATI ECONOMIA DIN ROMANIA!
SALVATI OLTCHIM ARPECHIM!

SEMNATI PETITIA http://www.petitieonline.com/salvati_oltchim_si_arpechim !

Musafir

#243

2013-06-13 14:11

Sunt multe lucruri care au ramas nerezolvate si care schilodesc sufletele multor copii.As dori sa indrept atentia autoritatilor asupra alegerii familiilor in care se afla copiii in plasament.Testarea psihologica a persoanelor care au in grija acesti copii este inexistenta sau superficiala, de altfel ca celelalte componente.
De asemenea adevarate drame ascund copiii care au parintii plecati in strainatate.Ma alatur celor interesati in a aduce o raza de soare si de bunatate in viata lor.

Musafir

#244

2014-01-17 16:09

Vreau sa sustin si eu aceast acauza inpotriva copiilor . Am vazut prea multi copii batuti , violati , trimisi la cersit . Vreau sa spun "Stop violenta asupra copiilor".

Musafir

#245

2014-01-23 12:34

Lucrez in domeniul protectiei copilului de 17 ani si refuz sa ma resemne, va multumesc pentru initiativa

Musafir

#246

2014-02-02 10:29

toti oamenii, parinti sau nu, ar trebui safrecventeze un fel de scoala a parintilor. Ar fi de asemenea ideal ca fiecare din nou sa-si retraiasca anii copilariei alaturi de copii, sa-si exploateze capacitatea empatica si sa se ghideze dupa codul eticii, al bunului simt, al bunelor maniere, al ivataturilor crestine.

Musafir

#247

2014-02-06 16:34

Am de facut o lucrare pe tema relatia scoala-famile si cred ca e foarte important atunci cand lucram cu copii, acestia sa fie unii puri, curati, neatinsi atat la propriu cat si la figurat de ,,nebunia"acestei lumi in care traim si din care cu greu reusim sa iesim.
Imi doresc sa reusim sa pastram sufletul si trupul copiilor curat si neatins de murdaria pe care fiecare din noi o avem undeva,in interior.

Musafir

#249

2014-03-23 16:42

De acord intru totul cu petitia.

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2014-09-13 03:43