Desființarea SC Parking SA

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Desființarea SC Parking SA


Musafir

#51

2016-10-06 07:52

Pentru a stirpa odata hotia !!!


Musafir

#52

2016-10-06 09:19

CONSIDER CA NU SE JUSTIFICA PRETUL PLATIT.AICI E TAXA PESTE TAXA.PENTRU CE PLATIM IMPOZIT PE MASINA?IN PLUS,E CEA MAI MARE TAXA DIN TARA...

Musafir

#53

2016-10-06 10:23

Pt ca asa a trebuit.

Musafir

#54

2016-10-06 17:22

Pentru a se opri jaful din acest oras!

Musafir

#55

2016-10-06 19:56

Pentru ca m.am saturat de hoțiile găștii lui Pinalty. Sunt in continuare pe aceleași poziții si ne baga mana in buzunare. Chiar nu mai scăpam de ăștia niciodată? Știm ca nu puteți face orea multe pentru ca sunteți in opoziție la Primărie dar macar spuneți adevărul populației. Asta așteptam. Respect si oameni care sa spună lucrurilor pe nume

Musafir

#56

2016-10-06 19:59

Va felicit. Sunteți tineri si aveți curaj sa faceți lucruri pe care alții nu le fac. Dar nu stiu daca o sa fiți lăsați sa va duceti palnul pana la capăt. Sunt multi care vor sa nu se schimbe nimic. Eu am încredere. Așa sanfie!

Musafir

#57

2016-10-07 09:51

Nu este de ajuns! Cereți organelor statului sa verifice fiecare document in parte sa vedeți ce mafie este la Parking. Sa vedeți contracte ale lui sefu' Amedeo pe care nu se încasează bani, sa vedeți amante angajate, contracte oneroase cu prieteni.

Musafir

#58

2016-10-07 09:56

Dulama Laurențiu avea un magazin cu nasturi la Unic iar după ce l-a făcut om Pinalty, umbla la banul public prin firmele de partid. Parkinh, Publiserv, Cimitir Borzoghean. Ne-am saturat sa ne fure de 15 ani! Sa plece!!

Musafir

#59

2016-10-07 12:22

Da! De acord, cu conditia ca macar primaria, dupa ce preia contractele cu parcarile, sa traga naibii 2 linii pe an! La parcarea mea nici nu se mai vad liniile de cand n au mai fost trase

Musafir

#60

2016-10-07 16:02

Normal ar trebui înlocuit impozitul auto cu taxa de parcare, la un pret mult mai mic decat cel propus. De exemplu 10 lei, ceva " simbolic " pentru a participa toți posesori de autoturisme si a NU mai avea " băieți deștepți " ce sifona.
Traian

#61 PMP sa plateasca

2016-10-07 17:15

PMP si acolitii lui sunt o mizerie. Oameni care ne-au pacalit in campanie. Urmasii lui Gh Stefan care si-au impartit orasul si l-au bagat dator la banci. O sa urmati dupa liderul vostru Stafan


Musafir

#62

2016-10-07 18:19

M-am saturat de hotii astia oportunisti!!
Mangusta

#63 Firma se desfiinteaza, problema ramane!

2016-10-07 18:41

Nu se rezolva problema "parking-ului" sau a parcarilor din oras, doar se adauga niste bani la buget. Mai bine ar face bine sa rezolve problema, asta mi se pare mie ca e cu adevarat important!!! Locuri de parcare in intersectii, blocari ilegale, interzicerea unori drepturi, lipsa de parcari, zone cu parcari private in zone comeciale... Practic acest sistem imi interzice mie sa merg cu masina in anumite zone din oras, sau chiar imi interzice sa mai circul cu ea! In majoritatea zonelor din oras eu nu am dreptul sa ajung cu masina pentru ca nu am unde sa parchez, iar daca fac acest lucru, ori o parchez pe un loc privat si risc sa imi gasesc masina blocata, sau parchez ilegal pe trotuar si blochez accesul pietonilor... NU pare nimic legal in treaba asta... Politia nu face nimic, primaria nu face nimic... Nu se rezolva problema desfiintarea acestei firme!!!


Musafir

#64

2016-10-07 20:00

Pentru ca sunt de acord. De 8 luni am facut o cerere pentru o parcare. Si astept si in prezent ca ea sa fie amenajata.

Musafir

#65

2016-10-08 04:36

Daca nu ar exista aceasta teama ca se ridica masina s-ar parca si mai haotic. Sa se desfiinteze societatea , dar primaria sa-si infiinteze propriul departament si sa incaseze bani pe care sa-i foloseasca numai pentru amenajarea de noi parcari.

Musafir

#66

2016-10-08 12:36

Dragi PNL-isti nu va imbatati cu apa rece. Poate unii de la voi isi doresc sa închidă Parkingul dar nu va fi usor. Un primar si un viceprimar de la voi au prelungit contractul cu 5 ani!!! De ce asa de mult? In spate este un parandarat. Cineva a dat si altcineva a primit ca sa fie asa. Cei mai mari doritori ca Parking sa existe sunt langa voi.

Musafir

#67

2016-10-08 14:18

Nu va mai chinuiți băieți. Stefan va scrie la mirific despre Chitic despre Dulama despre Boengiu despre Tudorache absolut tot. Parking-ul va du desființat de DNA. Stati calm

Musafir

#68

2016-10-08 16:42

Aveti curaj. Bravo! Da stiti cu cine va puneti? Cu cea mai mare mafie din ultimii ani din oras. Succes! Sunteti tineri si ambitiosi. Va puneti cu sacali ordinari la luptă. Sa dea Dumnezeu sa duceți la bun sfarsit! 


Musafir

#69

2016-10-08 20:58

Semnat !! Sunt din Buc si anul trecut am oprit 5 min sa iau niste prajituri si hopa,roata blocata si ei erau plecati demult

Musafir

#70

2016-10-09 07:58

Nu vreau doar sa dispară Parking. Vreau sa aflu ce s-a întâmplat cu banii mei in acești ani. Să-mi spuna Amedeo Dulama daca i-au ajuns banii să-și construiască vila din afacerile cu Primăria, Publiserv,Cimitir si inca câteva. Să-mi spună președintele consiliului de administrație de la Parking - Popa Cristian daca s-a lăsat de vândut sucuri si s-a apucat de lucrări cu Publiserv. Să-mi spună alt cercetat penal - Chebac Mihai, omul care ținea banii PDL-ului in epoca Pinalty daca mai are probleme cu dosarul penal de la Posta Romana. Toate gunoaielenlui Pinalty din fostul PDL au ajuns astăzi in PMP si își fac vilute si excursii pe banii proștilor care plătesc taxe si impozite in oraș. Si nu in ultimul rand să-mi spună Boiengiu Elena alta PMPista de succes daca i s-a promis libertatea in schimbul faptului ca a turnat tot ce știa de Pinalty la DNA. Ăștia sunt oamenii care reprezintă grupurilende interese de astăzi. Sunt aceeași de 10 ani. Veți duce pana la capăt treaba sau vor veni băieții ăștia deștepți sa va cumpere? Ca așa s-a întâmplat pana acum

Musafir

#71

2016-10-09 09:35

Pentru ca este o bataie de joc la adresa noastră. Cat însă ne mai luați de prosti? Ne-am saturat.

Musafir

#72

2016-10-09 11:09

ptr ca uneori fac execes de zel cu catetii din politia locala dupa ei.....ce cauta politia locala dupa firma parking....politia locala are rostul sa mentina ordinea publica in oras si in folosul cetateanului nu a propiilor interese....cand incolo orasul e plin de vagabonti,scapati mintal si hotii de buzunare ,cersetorii de toate natiile....

Musafir

#73

2016-10-09 11:43

S.C.Parking,o capusa care stateau si incasau milioane de lei fara a face ceva.De aceea doresc desfiintarea .

Musafir

#74

2016-10-09 11:57

Folosesc serviciile acestei companii,sint cu plata la zi,dar in zona in care locuiesc(temporar),daca nu te urci pe trotuar,cu 1/4 din masina risti sa n-o mai vezi intraga a doua zi.Apropo in caz de un incendiu,sau orice calamitate masinile de interventie nu ar avea loc,cu masinile parcate regulamentar.De verificat pt.autoritati str. Grigore Ureche


Musafir

#75

2016-10-11 14:22

pentru ca sunt parcarile noastre a tuturor si nu trebuie sa facem o afacere din asta