!!!! OPRITI Proiectul de OM care propune împușcarea a 1691 de animale!!!!

!!!! OPRITI Proiectul de OM care propune împușcarea a 1691 de animale!!!! / Anunțuri / Petitia a fost trimisa la domnii responsabili / Comentarii


Musafir

#1

2016-09-30 14:08

Daca imi permiteti, intii as vrea sa va felicit pentru aceasta petitie. Apoi, sa va aduc la cunostinta un articol interesant: https://pressone.ro/omul-care-a-decis-uciderea-a-1-700-de-animale-protejate-de-lege/
Va multumesc, numai bine!

Musafir

#2

2016-09-30 15:12

Interesant este si faptul ca cei care detin animale salbatice, salvate in diferite imprejurari sunt amendati pentru ca nu e ofera destul spatiu, aer, etc. Deci pe cele care au spatiu, aer, sa le impuscam, nu? Eu locuiesc in prezent in Danemarca, aici se mobilizeaza toata comunitatea sa salveze o caprioara sau o vulpe, o pisica, un arici, in cazul in care se observa ca sunt ranite, sau se observa ca sunt bolnave. Padurile si animalele din paduri sunt in grija tuturor, monitorizate. Pana si pasarile cerului au in fiecare curte recipiente cu seminte. Si noi avem, agatate de pomi. Si punem mancare pentru aricii si celelalte animale care ne viziteaza noaptea curtea. Nu au suparat pe nimeni pana acum, papa tot si se intorc in padure. De mentionat ca stam langa padure.

Musafir

#3

2016-09-30 16:03

Bravo,felicitari !

Musafir

#4

2016-09-30 21:34


Musafir

#5 Re:

2016-09-30 21:59

#2: -  

 Ziceți că stați în Danemarca ,...Dar cu legea ca au voie sa facă sex cu animalele ,cum este ??? Or proteja ei animalele dar pe alta parte își bat joc zoofilii ! 

Marius

#6 Re:

2016-10-01 07:30

#1: -  

 Un alt gunoi uman ajuns in functie decizionala. Sa ucizi animale din placere si sa te mai si lauzi cu asta, denota primitivism si prostie crasa. Astfel de retardati ajung sa propuna si sa faca legi in Romania...

Alabama Kid

#7

2016-10-01 09:57

Revin,scandalizat de aceste initiative criminale.O administratie de stat criminala si corupta vrea sa-si vanda si pe mama.Nu categoric dar  si o ancheta penala la initiatorii acestia ticalosi.si pedepse grele pe criminali.Doresc si ca legea pt. protectia animalelorsa se aplice,si cei ce o incalca si cei ce tolereaza incalcarea ei !!!


Musafir

#8

2016-10-01 19:31

Cred ca studiul facut a fost platit de vanatori . Potentatii vremurilor noastre nu stiu cum sa-si mai consume adrenalina altfel decat umbland cu teava-n mana dupa animalele ingramadite , in urma masivelor defrisari , pe un areal mult prea mic. Nu animalele salbatice sunt problema noastra, ci animalele umane care emit legi aberante .

Musafir

#9

2016-10-02 08:24

Si mai mult decat atat, in lista apar si RASI !!!!!!!!! intr-un numar foarte mare !!!!!!!! Chiar vor sa-i EXTERMINE !!!!!!!!!!!. Am trimis scrisoare la persoana de contact  din MInister si nu am primit niciun raspuns !!!!! Am vazut si ca unul dintre initiatorii legii este in conflict de interese fiind si Consilier al Ministrului si seful unei asociatii de vanatori !!!!!! Nimeni din Minister nu a venit cu nicio clarificare in acest sens !!!!!!!!!!!!!!!

Balauru

#10 Balauru

2016-10-03 07:36

Sa-i punem pe ei si pe vanatorii lu` peste prajit in locul animalelor macar un minut!


Musafir

#11

2016-10-06 14:06

a suspenda (temporar) nu este egal cu a opri!!! speram totusi ca nu vor mai reveni idiotii cu propuneri!!!


Musafir

#12

2016-10-06 14:09

le-as trage cu sare in cur, sa-i usture!!! i-as face obiectivul unei vanatori, sa simta si ei ce simt bietele animale carora nu li se da nicio sansa cand sunt in bataia pustilor!!!