Clanul Becali si CREDITORII clubului Dinamo - persoane NON GRATA!


Musafir

#26

2011-08-26 19:21

.

Musafir

#27

2011-08-26 20:22

AVETI BANI , DAR N-AVETI VALOARE
SI DE DINAMO IN P..A VA DOARE
...
RUSINE SA VA FIE !

Musafir

#28

2011-08-26 20:33

VINDETI! PLECATI!!!!!!
Mircea

#29

2011-08-26 21:57

Nu avem scuze,nu trebuie sa gasim scuze pentru rusinea de ieri!Trebuie sa gasim cauza!!Ceva nu merge bine cu clubul nostru si trebuie sa gasim o solutie.Sunt satul ca si multi altii de ce a ajuns DINAMO in ultimii ani. M am nascut dinamovist iar primul contact cu Dinamo l am facut prin 94 ,95 exact nu mai tin minte.Tin minte doar ca impreuna cu un amic am luat tramvaiul 34 de la muncii si am mers la stadion. Nu stiu motivul care a fost !Si nu era zi de meci.Atunci am intrat si pe pista (nenorocita) de atletism si pe gazon. Dupa citeva minute apare imbracat la costum un domn iar amicul meu mai mare fiind imi spune sa i cer un autograf . Era Cornel Dinu!!
Si de atunci am tot mers la meciuri din ce in ce mai des pina prin 2002.N am facut parte din nici un grup de la peluza cu toate ca acolo stateam. DINAMO din perioada aia mi a dat impresia ca si eu fac parte din ´echipa´,ca daca strig mai tare Mihalcea o baga in ate;)ca si eu pun umarul la ridicarea clubului.A fost prea frumos ca un film de hollywood,cu suisuri si coborisuri dar totul intr o panta ascendenta.Si a fost greu cu ineficacitate in fata stelei ,cu campionat pierdut in fata rapidului la limita,cu lacrimile lui Florentin si ale lui Catalin dupa o semifinala de Cupa.Si bineinteles esecurile europene.Dar toate insuccesele acelea nu le vedeam decit ca trepte de urcat pentru a ajunge sus. Si am ajuns, am cistigat campionatul,am jucat cel mai frumos fotbal am cistigat si eventul.
Problemele si dezastrul la Dinamo au aparut o data cu Cristi Borcea.Faptul ca averea lui si performanta clubului au avut dezvoltari invers proportionale ar trebuii sa nasca citeva semne de intrebare cel putin. Mi se pare cel putin de basm povestea soferului transformat peste ani in ginerica de milioane de euro. Oare ce broscoi raios o fii sarutat(giovani!!?!) de s a transformat in asa hal. Problema asta a relatiei nenaturale dintre´actionari´ ,DINAMO si samsari a fost discutata iar si iar si nu cred ca e cineva care sa nu cunoasca adevarul.
Bineinteles ca domnul Badea este raspunzator poate in mai mare masura de situatia actuala a clubului. Nu uit ca el a girat managementul falimentar si a bagat mana in borcanul cu dulceata.de atitea ori.Transferurile peste hotare sunt dovada ca au furat banii din club.Acum e la moda alta meteahna,pariurile si bineinteles baietii astia nu stau deoparte.
Ce solutii avem sa iesim din rahatul in care suntem infundati?
Prima ar fii un om cu bani sa vina sa cumpere si sa transforme clubul din temeli,poate sa construiasca si o arena decenta. Asta ar fii una din solutii pe care ne o dorim toti.
Alta ar fii preluarea clubului de catre suporteri asta bineinteles daca grupurile de suporteri se organizeaza intr o baza legala. Si ofera solutii pentru a gestiona clubul.Refuz sa cred ca din masa de suporteri dinamovisti nu se gasesc 5000 care sa dea cite 100 euro pe an pt as sustine clubulStiu ca suma totala pare infima dar zilele trecuta am citit un articol despre cit a fost investit in ultimul deceniu la club.Fix 500000 euro au fost investiti pe an de catre actionari la Dinamo. Si nu fiecare ,toti actionarii au pus in total 500 mii pe an in vistieria clubului.Poate o sa fie greu si o sa retrogradam dar cu siguranta o sa revenim daca avem un proiect bine stabilit.(ex Urziceni,Otelul).Performanta cu bani putini dar investiti cu cap.
O a treia varianta ar fii sa construim noi suporterii un alt club!! Mai toti suntem impotriva fotbalului modern. Toti urim ce a ajuns Dinamo.De ce sa nu incercam?Citeva ex in lume sunt,cel mai bun United of Machester(echipa infiintata de suporterii lui MU dupa ce clubul a fost preluat de Murdoch cred).
Poate nu sunt astea solutiile dar m am saturat de scuze si de umilinte interne si externe.
Doua lucruri sunt importante pentru a realiza macar jumatate din idealurile noastre.Unitatea si organizarea suporterilor!

Mircea

Musafir

#30

2011-08-26 22:40

Sunt de acord cu desfintarea mafiei din fotbalul romanesc. dar asta trebuie sa inceapa cu FRF. Pestele de la cap se....

Musafir

#31

2011-08-26 23:11

m-am saturat sa fim risul oilor de atita amar de vreme ei sint numai cu numele patroni de bagat putin de luat mai multsau tot daca se poate nici pe niculae de la astra nu il lasa hoti

Musafir

#32

2011-08-26 23:46

JOS CU CLANUL becali

Musafir

#33

2011-08-26 23:55

Sa plece toata lumea de acolo. Sa se ia totul de la zero. Din echipa care s-a facut de ras poate sa ramana doar eventual Alexe si Balgradean. Restul tinerii ce sunt pe banca. Si un antrenor serios care sa fie lasat sa antreneze macar 3 ani consecutiv.


Musafir

#34

2011-08-26 23:57

ATI UMILIT, O ISTORIE, O TRDITIE, UN CLUB . ATI UMILIT DINAMO ! AVETI DEMNITATEA DE A VINDE SI PLECA.

Musafir

#35 Re:

2011-08-26 23:58


Musafir

#36

2011-08-27 00:16

Vreau ca aceasta echipa sa se califice an de an in europa,sa nu vanda la prima oferta jucatorii de valoare, sa nu se mai faca de ras cu echipe pricajite,sa bata CFR-ul in gruia,sa bata STEAUA si RAPIDUL an de an sa castige titlul sau cupa(daca se poate an de an si ambele) si sa se califice in grupele CHAMPIONS LEAGUE!

Musafir

#37

2011-08-27 01:00

Ne-ati umilit pana in ultima celula! Eliberati-ne!!!

Musafir

#38

2011-08-27 01:46

SALUT TOATA SUFLAREA DINAMOVISTA !PENTRU INCEPUT CRED CA AM ALES CALEA CEA MAI JUSTA SI CIVILIZATA DE A LE CERE CELOR DOUA NAPARCI SA PARASEASCA CLUBUL DINAMO IN MOD EDUCAT SI CIVILIZAT FIE VANZAND ALTUI INVESTITOR , FIE PRIN REORGANIZAREA CLUBULUI SI CEDAREA CONTRA COST DE ACTIUNI CATRE SUPORTERI , ASTFEL PUTEREA DECIZIONALA VA FI IN MAINILE CELOR MULTI SI DORITORI DE PERFORMANTE PE PLAN INTERN SI INTERNATIONAL . FUNCTILE DE CONDUCERE VOR FI OCUPATE PRIN VOT DESCHIS IN ADUNARE GENERALA DIN 4 IN 4 ANI.ASTFEL CLUBUL SE VA STRUCTURA PE BAZE SOLIDE SI DEMOCRATICE EVITANDUSE PE VIITOR CA DESTINELE ACESTUI CLUB CU TRECUT DESTUL DE GLORIOS , SA MAI PICE PE MAINILE ACESTOR FANARIOTI IMBECILI ,DROGATI,BETIVI SI CU STATUT FAMILIAL INDOIELNIC PRIN INRUDIRI DUBIOASE IN SCOP DE JECMANEALA. CU ACEASTA OCAZIE VREAU SA REITEREZ IDEEA UNUI POSTATOR DE OPINIE PE DINAMO MANIA CA , FARA SA SUNE A AMENINTARE CI CA ULTIMATUM TREBUIE CU ORI CE RISC SA NE FACEM DREPTATE SINGURI . ASTA DOAR IN CAZUL CAND PETITIA NOASTRA CE SE VREA UN STRIGAT DISPERAT DE ALARMA CATRE AUTORITATILE STATULUI VA FI IGNORAT. AR TREBUI SA LE DEA DE GANDIT ORGANELOR PUTERII APELUL NOSTRU DEOARECE AR PUTEA DEVENI UN PUNCT DE PLECARE CATRE DEZORDINI SOCIALE CU REPERCUSIUNI INIMAGINABILE IN PLAN SOCIAL.SITUATIA E DEJA INFLAMATA CU TOT CE SE INTAMPLA ZILNIC IN TARA SUB PRIVIRILE NEPASATOARE ALE EXECUTIVULUI IN FRUNTE CU POLITIA SI PROCURATURA CE ACOPERA ACESTE CAPUSE ORDINARE. DECI ATENTIE DRAGI TOVARASI ORA SCADENTEI A SOSIT !DA A SOSIT NU CA SE APROPIE ! HAI DINAMO !

Musafir

#39

2011-08-27 02:00

Borcea,Badea,Savulescu si clanu becali sa va luam famila-n pula,plecati o data de la dinamo,vindeti clubu mafiotilor,ne-am saturat sa ne promiteti marea cu sarea sa ne faceti de ras peste tot,sa fim rusinea tarii.actionarii de cacat pe dinamo a-ti ingropat.plecati cu totii lasati-ne dinamo nu e o afacere.domnule borcea sa-ti strice baieti din PCH nunta si sa suferi asa cum am suferit noi joi.LA NUNTASI MUIE LA NUNTASI
Alex K

#40

2011-08-27 06:06

Nu cantam oare bine meci de meci?! Clanu becali,la muie clanu becali...Nu mai gasesc cuvinte sa comentez situatia noastra...Nu mai am lacrimi sa plang de pe 25 incoace...In orice caz,isi bat joc de noi,pe fata !!! Vindem tot ce avem la prima oferta,dupa care ne plangem ca nu sunt bani,de gura suporterilor promitem mereu,dar nu facem nimic.Am ajuns de rasul lumii,se rade de noi peste tot,pana si in parcurile pt copii sau batrani,in scoli,pe strada,in tramvaie,in metrou,peste tot...Ma doare sufletul cand vad nesimtirea si bataia de joc de care dau dovada conducatorii...E cazul sa facem ceva,macar acum,in al 13-lea ceas...Dinamo suntem noi,nu hotii care conduc!!!E timpul ca ei sa plateasca pentru cat ne-au distrus.Haideti sa ne trezim,impreuna,si sa punem capat acestei situatii !!! Forza Dinamo

Musafir

#41

2011-08-27 08:05

17 Nentori Tirana,Knut Knuspyrfelag,FC Nimejen,Elfsborg,Vorskla Poltava...Show must go oooooon!Pleaca Becali,pleaca Becali,si de la Stoaia,pleaca Becali!


Musafir

#42

2011-08-27 08:10

Dinamo nu e o afacere!

Musafir

#43

2011-08-27 08:47

a mai trecut 1 an- inca o calificare ratata ! altii fac transferuri, investesc, iar noi ne zbatem in anonimat.cu NICULESCU,PRINTU',N'DOYE,CHIAR SI IONEL GANEA, JOI SEARA aveam cu siguranta un plus de ATITUDINE,VALOARE SI AMBITIE.
Daca as avea resurse financiare as investi la club.Daca voi , aveti ,conducatori care va bateti joc de NOI, de ce nu investiti ?

PLECATI-PLECATI-=PLECATI- sa vina altul sa preia clubul de la ZERO !!!

PLECATI CU TOTII-LASATI-NE DINAMO NU E O AFACERE $ !!!

NU VA PASA DE NOI !


Musafir

#44

2011-08-27 09:13

Plecati! Vindeti! Muriti!

Musafir

#45

2011-08-27 09:18

la muie clanu fecali ::))
crestatu

#46 dinamo

2011-08-27 09:19

sunteti niste mizeri

Musafir

#47

2011-08-27 09:59

Raul cel mai mare la Dinamo sunt fratii Becali. Atat timp cat ei sunt in preajma echipei, Dinamo va fi o echipa slaba. Singurul scop al lor este sa se imbogateasca pe urma comisioanelor. Dinamo va avea performante in momentul in care va avea un singur patron care nu va aparea la TV, nu va face declaratii de genul "lasati-ne sa ne pregatim sa ne facem de ras " si isi va vedea de treaba. Daca a ajuns si un nimeni ca MM Stoica sa rada de Dinamo e foarte nasoala treaba. Sper ca in curand sa avem si noi o echipa adevarata. Felicit Gaz Metan
PANTERA67

#48

2011-08-27 11:07

SOLUTIA:Sa scapam de aceste lipitori si sa luam totul de la zero!!!

Musafir

#49

2011-08-27 11:15

subscriu

Musafir

#50

2011-08-27 12:14

Clanu becali,la m*#e clanu becali!!
Nu ne mai fura,nu ne mai fura,NU NE MAI FURA..DUTE-N P*#A MEA!