Scrisoare deschisa ANTI-mega-moschee

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Scrisoare deschisa ANTI-mega-moschee


Musafir

#26

2016-07-28 07:13

Multi L-am uitat pe Dumnezeu,dar sa nu ne inchinam idolilor parca este una din legi?

Musafir

#27

2016-07-28 07:22

Am citit petitia si sunt intrutotul de acord cu ea.Apropo, un coleg din Yemen mi a spus ca daca m as duce in Yemen pe mine m ar impusca primul.Motivul: nu sunt musulman...

Musafir

#28

2016-07-28 07:23

cum adica de ce am semnat aceasta petitie? Scrie in titlu: Petitie impotriva cladirii mega-moscheii din Capitala.
Nu dorim mega-moschei in tara noastra care este majoritar ortodoxa;nu-si are rostul.Cati musulmani avem in tara? Sunt intr-un numar relativ mic,le-ar ajunge moscheele pe care deja le avem,alea vechi si mai mici. Ce atata fala in tara noastra majoritar ortodoxa?De ce nu stau la ei daca nu au conditii?

Musafir

#29

2016-07-28 07:27

Suntem ortodocși.

Anonymous

#30

2016-07-28 07:37

Daca noi le construim lor o super-moschee, sa ne construiasca si ei noua o super-catedrala crestina in tara lor. Ar face asta ? Pai normal ca nu ar face-o. Nu stiu cum au putut sa va castige simpatia, cand e clar ca scopul lor e sa inceapa un razboi.  Mai avem putin si ne schimbam si religia pentru ei -_- Off... Doamne! 


Musafir

#31

2016-07-28 07:40

nu vreau să prolifereze religia"păcii" pe pământul strămoşesc,unde religia a fost întotdeauna cea a iubirii!

Musafir

#32

2016-07-28 07:40

Mare este Dumnezeu !

Musafir

#33

2016-07-28 07:42

Pentru că am semnat-o și pe cea anti-mega-mântuirii neamului. Cu cât mai multe și mari catedrale în lume, indiferent de religie, cu atât mai mici sufletește.

Musafir

#34

2016-07-28 07:51

Din respect pentru Stefan cel Mare si Sfânt

Musafir

#35

2016-07-28 08:06

Doamne milueste!

Musafir

#36

2016-07-28 08:12

Rusine Ponta pt necinstea cu care ai lucrat si facut de unu singur aceasta decizie!!!
N-ai avut nici o problema la picior ci ai vrut sa dai cu piciorul in voința poporului romin si totul a fost o afacere ultra bănoasă pt tine!!! Cu citi bani te-au mituit sau ne-ai trădat la curtea lui pasa Erdogan?? Ha?? Spunem un
"Nu" hotarit construirii moscheii !!! Tradatorule!! Pe vremea lui Vkad Țepeș erai de mult in virful tariusului înălțat cit mai sus!!
Ticălos si om de nimic!! La Jilava cu tine!!


Musafir

#37

2016-07-28 08:16

Pentru ca mi se pare un act civic si de bun simt. Aratam ca ne pasa de viitorul crestin al unei tari pentru care stramosii s-au jertfit ca sa nu ajunga un pasalac otoman!

Musafir

#38

2016-07-28 08:48

Semnez aceasta petitie ca Roman si Crestin Ortodox pentru a impiedica construirea unei mega moschei pe pamantul Tarii mele si mai ales pe pamant sfintit. Dupa cate stiu exista deja prea multe moschei in Romania pentru minoritatea musulmana. Consider o batjocura la adresa noastra ca Romani Crestini Ortodocsi construirea acestei moschei si o batjocura la adresa istoriei noastre si memoriei inaintasilor nostri care s-au jertfit pentru Credinta noastra Drept Maritoare si pentru numele nostru de Romani. Am dreptul in calitete de cetatean Roman si Crestin Ortodox sa fiu intrebat daca sunt sau nu de acord cu aceasta decizie total ilegala si imorala de a construi in inima Bucurestiului aceasta moschee. Aceasta constructie va aduce pe teritoriul Romaniei atentate teroriste, frica si uraciune.
Doamne ajuta.

Musafir

#39

2016-07-28 08:54

Religia musulmana "performata" ca justificare a unei agresiuni primitive nu merita sa fie exportata! Cand tarile musulmane se vor uni spre a combate terorismul,( care nu vine decat dintr-o singura directie); atunci cand crestinismul se va bucura de un respect adevarat si in tarile musulmane, doar atunci ne-am putea gandi si la reciprocitate.
Callu

#40

2016-07-28 08:56

P.S.  Victor Viorel Ponta ar trebui arestatat pentru inalta tradare! Jegul acesta de "politician" trebuie sa dispara din Europa.


Musafir

#41

2016-07-28 09:05

NU VREAU MOSCHEE! mica,mare. si din aur daca ar fii facuta! asa sa ne ajute Dumnezeu! amin!

Musafir

#42

2016-07-28 10:02

Religia crestina ortodoxa este parte fundamentala a poporului si natiunii romane,a omului in genere!

Musafir

#43

2016-07-28 10:18

Cand vor construi turcii o mega-Catedrala in Ankara, atunci vom construi si noi o mega-Moscheie in Bucuresti.E simplu si politic corect !

Musafir

#44

2016-07-28 10:32

Nu sunt de acord cu construcția de moschee în tara.

Musafir

#45

2016-07-28 11:50

Deoarece iubesc Romania crestina si respect pe stramosii nostrii care au varsat sangele lor pentru tara ,credinta si limba romana.

Musafir

#46

2016-07-28 13:06

Pentru ca nu vreau sa se irosească bani și terenuri pentru lacasuri de cult extravagante, fie ele creștine, musulmane sau rastafariene.

Musafir

#47

2016-07-28 14:41

Romania este o Tara Ortodoxa de 2000 de ani. Toti voievozii care s-au luptat cu islamul au stabilit prin tratate cu turcii sa nu se faca in veci moschei pe pamantul romanesc. Pana la Erdogan toti turcii au respectat aceste tratate. Daca Erdogan nu le respecta, va pieri si Turcia va disparea de pe fata pamantului. Ratacirea islamica sa nu se joace cu indelunga rabdare a Singurului si Adevaratului Dumnezeu-Om Iisus Hristos, ca sa nu dispara de pe fata pamantului, dupa cum au fost nimiciti de atatea ori in istorie, si vad ca nici dupa sute de ani,tot nu s-au inteleptit. Turcilor si islamistilor, jucati-va cu focul in continuare si veti vedea ce va iesi !!!


Musafir

#48

2016-07-28 15:06

nu trebuie construita moschee, suntem o tara ortodoxa , nu sunt persoana antisemita avem musulmani in judetul CONSTANTA unde au covetuit cu noi si nici imigranti sa vie in tara noastra ,cu ei odata se infiltreaza si teroristi,facand mult rau.spun NU!

Musafir

#49

2016-07-28 15:30

Putine.foarte putine semnaturii mai fratilor voi va dati seama ce ar insemna o astfel de moscheie blestemata

Musafir

#50

2016-07-28 15:43

Am semnat această petiție,deoarece nu vreau să se construiască moscheea!!!