Romanii ii cer premierului britanic drepturi garantate

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Romanii ii cer premierului britanic drepturi garantate


Musafir

#1276

2016-06-29 20:24

În UK se întâmplă acte de discriminare pe care. le cunosc acei români care trăiesc sau au trăit acolo.Copiii pot ajunge chiar să se îmbolnăvească din cauza xenofobilor din școli


Musafir

#1277

2016-06-29 20:24

Am semnat aceasta petitie pentru ca nu dorim altceva decat respectarea drepturilor.

Musafir

#1278

2016-06-29 20:24

Ptr ca mam saturat sa fiu tratata cetatean european de categoria B.,C., D., ptr ca daca parlamentarii nostrii., si ambasadele noastre niciodata nu ne-a ajutat cind am avut nevoe de ele., ATUNCI -., multumesc ANTENA 3

Musafir

#1279

2016-06-29 20:24


pentru normalitate
PAVEL IONUT DANIEL

#1280

2016-06-29 20:24

Pentru ca ma aflu in ceea ce numim Ocident (Franta); pentru ca muncesc legal si pentru ca aici Kinetoterapia este apreciata; pentru ca ne lipseste nationalismul acestor state care mereu au fost popoare cuceritoare; pentru ca nu sunt rom; pentru ca romii (tiganii , gipsys) exista in orice tara de pe aceasta lume dar ei ii vad doar pe ai nostril; pentru ca fac confuzia intre romi si romani; pentru ca folosesc strainii pentru a le face muncile pe care ai lor conationali nu se preteaza sa le faca preferand sa stea in somaj sau cu ajutoare de la Casele de Ajutor Familiale; pentru ca ii consider cel mult egali, ca sa nu spun ca uneori nu au chef/nu fac fata/nu le place sa munceasca; pentru ca sunt nationalist si ghiciti ce: suntem atacati pentru ca le permitem si pentru ca ne-au facut sa ne simtim inferiori; pentru ca nu avem personalitate iar coruptia si aranjamentele din tara noastra le da `` apa la moara``; pentru ca as vrea sa fiu in Romania dar din nou Coruptia/Barierele/Aranjamentele pe care Casa Nationala de Sanatate le face nu ne dau posibilitatea sa ne instalam in propriul cabinet si sa avem decontari pentru serviciile furnizate decat daca platim spagi exorbitante care depasesc incasarile; pentru ca, Dle Gadea, dragi romani, nu se face nimic ca sa ne dezvoltam individual ca popor; pentru ca, din pacate, in acest ritm vom fi mereu un popor de victim (a se vedea istoria Romaniei); pentru ca putem, avem resurse material/umane de calitate si imi doresc si visez sa fim o tara puternic dezvoltata; pentru ca toate acestea nu se pot decat printr-o lupta comuna... ....si pentru ca suntem ca in realitate au nevoie de noi dar ne trateaza asa doar pentru a ne tine intr-o stare de inferioritate .... pentru ca asta fac poparele cuceritore (pentru cine se pricepe la istorie si sociologie) si pentru ca ne acceptam soarta...din pacate Sper sa cititi acest discurs la TV Dle Gadea pentru ca nu se mai poate asa, aceasta atitudine pasiva ne va tine pe loc cel putin 50 ani in urma lor, a occidentalilor. Am platit copii pe vremea razboaielor la turci, am platit aurul national la rusi, am vandut toate resursele strainilor si acum ne iau peste picior. ASA NU SE MAI POATE PANA NU FACEM CEVA DIN INTERIOR!!! Cu respect pentru romani, Pavel Ionut Daniel, Kinetoterapeut, Iasi emailionutpavel a gmail.com


Musafir

#1281

2016-06-29 20:24

Pentru a fi respectati copii nostri care lucreaza in Marea Britanie






Musafir

#1282

2016-06-29 20:24

Pentru a se respecta drepturile cetatenilor romani in Marea Britanie!

Musafir

#1283

2016-06-29 20:24

PENTRU BUNUL SIMT C,A OM SI FINTA CHIAR DE SINT ROMAN SI AM ALTA LIMBA ,SA,TE RESPECTI ORIUNDE FIE RAU SAU BINE,IN ORICE COLT DIN LUME.

Musafir

#1284

2016-06-29 20:25

Bine macar ca sunteti voi,ca in baza conducatorilor tarii nu putem avea baza.

Musafir

#1285

2016-06-29 20:25

Am fost acolo, stiu ca sunt mai rasisti si xenofobi ca alte natiuni. Am prieteni si rude acolo si sunt ingrijorat pt siguranta lor. Ei r trebui sa le multumesca romanilor nu sa ii jigneasca. Nu merit standardul la care ii ridicam, ota 5 din partea mea

Musafir

#1286

2016-06-29 20:25

pentru a ajut pe rmanii care muncesc oriunde in lume.

Musafir

#1287

2016-06-29 20:25

Am semnat petitia din solidaritate cu cei plecati in pribegie.
Acestia sunt pedepsiti de doua ori:nu sunt respectati acasa de "gibonii "care ne conduc ,si din cauza carora au fost nevoiti sa plece,si de ''gibonii "de acolo care se ocupa cu intimidarea lor.
Sugerez premierului Cameron sa puna un mai mare accent pe scolarizarea populatiei pe care o conduce.E mare nevoie.

Musafir

#1288

2016-06-29 20:25

Lucram aici de ani. Plătim taxe si impozite cot la cot cu cetățenii englezi! Prietenii si viața mea este aici! Respectam legile regatului , respectam cetățeni apreciem historia si valorile acestui popor! Daca suntem români nu înseamnă ca suntem dintr-un alt univers ori demoni!! Doamne ocrotestei pe romani si pe Regina!!!

Musafir

#1289

2016-06-29 20:25


O încercare de a smeri rătăciţii britanici.

Musafir

#1290

2016-06-29 20:25

am semnat din solidaritate cu romani din anglia

Musafir

#1291

2016-06-29 20:25

Am o mare incredere in demersurile facute de cei ce lucreaza la Antena 3 si merg pe mina lor oricum ma gindesc si la cei ce lucreaza in M Britanie de ani buni si merita sa-i sustinem

Musafir

#1292

2016-06-29 20:25

Am semnat aceasta petitie in primul rand ca fiul meu lucreaza in Anglia si in al 2-lea rand cred ca trebuiesc respectate drepturile tuturor celor care lucreaza in orice tara,membra a U.E. Multumim ANTENA 3 ptr. initiativa.Va umaresc in fiecare seara.

Musafir

#1293

2016-06-29 20:26

Am semnat pentru ca am rude acolo,dar si ceilalti romani sunt concetatenii mei,concetatenii nostri.

Musafir

#1294

2016-06-29 20:26

Sunt romanca si vreau ca noi romanii sa fim tratati cu respect si demnitate in orice colt de lume in care ne ducem viata , atata vrem cat suntem corecti,onesti.

Musafir

#1295

2016-06-29 20:26

Pentru respect!

Musafir

#1296

2016-06-29 20:26

Fiica noastra este medic in Anglia. Cei mai multi romani din Anglia sunt medici, ingineri, profesori, artisti,studenti sportivi, etc. care muncesc cinstit si platesc taxe si Guvernul englez ar trebui sa aprecieze aceasta realitate nu sa minta prezentand la tv numai tigani pe care noi nu i-am trimis acolo. Tiganii sunt o problema a Europei nu numai a Romaniei domnilor englezi.

Musafir

#1297

2016-06-29 20:26

impactul deportarii celor care si-au recladit viata oriunde peste hotare mi se pare dezastruos, cu efect asemanator unui cataclism pt oricine l-ar resimti; admir pe fiecare roman care a reusit sa se integreze si sa-si castige existenta corect, oriunde peste hotare; e un efort imens sa te rupi de ceea ce ai invatat in tara ta, sa te integrezi, sa traiesti si sa muncesti cu alte reguli, sa comunici in alta limba decat cea materna; sa fii obligat sa-ti parasesti universul recladit, e un mare stres care poate genera depresii ireversibile acelor oameni

Musafir

#1298

2016-06-29 20:26

Respect cetățeni Români

Musafir

#1299

2016-06-29 20:26

Recunosc,am semnat petitia gandindu-ma la fata mea care munceste in Marea Britanie de 3 ani si ca orice parinte sunt tot
timpul cu gandul la ea.Dar sunt ROMANCA si oricum semnam petitia.Va multumesc ca mi-ati oferit aceasta ocazie.

Musafir

#1300

2016-06-29 20:26

Pentru ca noi Romanii suntem un popor muncitor,punem suflet în tot ceea ce facem ,suntem curajoși, onești și ori cât de greu ar fi noi mergem înainte încercând sa facem lucrurile bine.Meritam sa fim respectării pentru ceea ce suntem și ce facem.