Examen National

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Examen National

profesorul de matematica

#5776 Re: Re: Re: Re: FRe: Re: Re: Re: aici e locul titlului

2016-07-02 18:21

OZN

#5777 La scoala cu toti prostii!

2016-07-02 18:56

Sunteti niste prosti cu totii!


Musafir

#5778

2016-07-02 19:22

Am semnat petitia pentru ca intr-adevăr exista o eroare in prezentarea diagramei. Nu este normal sa nu recunoască cei ce au gresit.

Musafir

#5779 Re: Re: Re: FRe: Re: Re: Re: aici e locul titlului

2016-07-02 19:24

#5772: profesorul de matematica - Re: Re: FRe: Re: Re: Re: aici e locul titlului 

 Ce problema ai ma prozatorul maciucii? Ti s-au terminat pastilele Dilimache?


Musafir

#5780

2016-07-02 19:36

PENTRU CA AU GRESIT LA ACEST SUBIECT CEI BUNI.

Musafir

#5781 Re:

2016-07-02 20:02

#5780: -  

 Asa este. Stiu cativa copii de 10 si toti au dat raspunsul 8 !!

Eu

#5782 Prosti

2016-07-02 20:21

Dupa un BAC promovat cu 9.05 si un examen de licenta cu 9.39, imi permit sa afirm ca toti cei care sustin aceasta petitie sunt PROSTI.

Cineva cu propria lui parere.

#5783 Nu este corect pentru noi care am raspuns corect!!!

2016-07-02 20:26

Cu noi care am raspuns corect, dar am fost depunctati in alta parte cum ramane??? 


Musafir

#5784 Re:

2016-07-02 20:32

#5780: -  

 

Buni? Raportat la ce?

Cat de "buni" pot fi niste elevi care nu sunt in stare sa rezolve banalitatea asta?

Asa ii vad probabil niste adulti la fel de incapabili. Cum zicea cineva pe aici, si Sexy Braileanca a fost olimpica la matematica. Poate sa o dovedeasca oricui doreste.

Acesta este rolul unor examene de acest gen. Sa ii separe pe cei care gandesc cu adevarat de "mecanici". Fara a tine cont de framantarile unor frustrati.

 

Daca continui sa tot repeti prostia asta cu "elevii de 10", pot sa iti dau aceeasi replica de exact tot atatea ori. Evident ca nu poti argumenta logic, daca ai avea ceva de-a face cu logica nu ai sustine tampenia asta de "petitie", CARE ORICUM E COMPLET LIPSITA DE IMPORTANTA, EFECTUL SAU PRACTIC FIIND ZERO.


Musafir

#5785 Re: Re:

2016-07-02 20:41

#5781: - Re:  

Daca erau "de 10" si nu au inteles un exercitiu atat de clar, de ce fel de 10 erau?

Dar niste adulti mai slabi chiar decat acei copii, care ii tot dau inainte cu petitia asta de doi bani, ce nota ar merita?


Musafir

#5786 Re:

2016-07-02 20:50

#5778: -  

 Singurul lucru care nu e normal tine de capetele "petitionarilor". Atat.

Ca recunosc sau nu, tot niste caraghiosi cu un IQ de fix 8 raman. De aici si fixatia, care din pacate

pentru ei a reprezentat rezultatul gresit al problemei in discutie.


Musafir

#5787 Re: Re: Re: Re: Re: FRe: Re: Re: Re: aici e locul titlului

2016-07-02 21:19

#5776: profesorul de matematica - Re: Re: Re: Re: FRe: Re: Re: Re: aici e locul titlului 

De cate ori ai tot bagat-o cred ca ai ramas de mult fara.. imi place ca si exclami, accentuezi conditia ta de plebeu..

mdionis

#5788 Precizari necesare

2016-07-02 22:10

#5776: profesorul de matematica - Re: Re: Re: Re: FRe: Re: Re: Re: aici e locul titlului 

 Domnule "profesor de matematica",

Subiectul 6 a fost formulat corect si fara ambiguitati iar elevii+parintii semnatari isi cauta scuze penibile in aceasta petitie.

E dreptul lor sacrosanct, garantat de libertatea opiniei, sa fie penibili si sa ceara niste chestii absurde, lipsite de bun-simt, in total dezacord cu situatia de fapt si, in ultima instanta, profund daunatoare pregatirii viitoare a odraselelor aflate in cauza.

E dreptul nostru sacrosanct, garantat si el de libertatea opiniei, sa clarificam ca cererea din petitie nu are nici cel mai mic temei si ca ar fi o monstruozitate didactica din toate punctele de vedere acceptarea ei.

 

Nu ai insa caderea dumneata, indiferent de justetea sau injustetea parerii dumitale, sa te folosesti de acest limbaj mizerabil la adresa unor persoane care e foarte posibil sa greseasca. Un cadru didactic adevarat nu poate folosi un astfel de limbaj. Iar daca totusi angajatorul dumitale se cheama Ministerul Educatiei Nationale, te asigur cu cea mai mare responsabilitate ca locul dumitale nu este in fata elevilor. Exista o serie de principii generale care se studiaza si se insusesc inainte de a deveni profesor; prin cum te manifesti aici dumneata demonstrezi ca nu le stapanesti si nu esti cu nimic mai bun ca dascal decat elevii pe care ii critici in indeletnicirea lor de elevi. Nu ai nicio justificare sa te prezinti aici cu acest nickname de impostor, locul dumitale este la marginea societatii, nu poti fi un formator de suflete.

 

Sfatul meu este sa procedezi diplomatic si sa te gandesti bine-bine de trei ori inainte de a nu mai scrie nimic aici.

dan

#5789 Re: Re: Re:

2016-07-03 05:07

#5785: - Re: Re:  

 Sunt copiii care la acest subiect au scris 8, au semnat petitia si au luat 9.60 si 9.75.! Cum va explicati ? Dupa barem nu aveau cum sa ia peste 9.50 NU ! Si aici diiscutam de o hotatare definitiva a comisiei centale de examinare ! Corecta sau nu, trebuie sa se aplice unitar asa cum sa comunicat ! 

Ce spuneti de asta ?

dan

#5790 Re: Prosti

2016-07-03 05:46

#5782: Eu - Prosti 

 Si daca ai promovat asa bine  felicitari ! 

Cred totusi ca ai luat notele nemeritat daca te exprimi asa !

Putin mai multa decenta nu ti-ar steica !

Sunt pareri pro si contra, putem avea opinii ,dar cred ca nu trebuie sa jignim!

Cum iti explici ca elevi care au dat raspunsul 8 au luat nota 9.60 si 9.75 desi comisia sa pronuntat clar ca singurul raspuns corecr este 3 ?

Asta ti se pare corect?

Tind sa cred ca nu la elevi este problema,cel putin  de data asta ! 

Tu ce crezi ?

 


Musafir

#5791 Re: Re: Re: Re:

2016-07-03 05:56

#5789: dan - Re: Re: Re:  

Cum sa ia "9.60 si 9.75" pentru ca au semnat petitia, dupa ce in prealabil luasera 8? Daca a avut loc o modificare a notelor aceasta s-a produs in urma depunerii unei contestatii scrise (in care poate s-a mentionat nemultumirea NEJUSTIFICATA privitoare la punctul 6). Semnarea sau nesemnarea petitiei nu are nici o legatura.

Oricum, am mari indoieli ca in urma recorectarii diferenta intre note putea fi atat de mare, chiar daca niste profesori-corectori si-ar fi permis sa considere valabil rezultatul "8". Daca au facut-o, acei profesori ar trebui sanctionati pe linie profesionala.

Deci, din doua una :  fie "ai auzit" de la unul sau altul povesti de strada si chiar le-ai crezut, fie inventezi pur si simplu.


Musafir

#5792 Re: Re: Prosti

2016-07-03 05:57

#5790: dan - Re: Prosti 

 Da, intr-adevar, putina decenta nu ar strica....

dan

#5793 Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-03 06:39

#5791: - Re: Re: Re: Re:  

 Nu, sunt reale , la afisarea rezultatelor sunt cazuri concrete pe care le cunosc !

Nu sunt povesti, le voi aduce la cunostina comisiei.

Dar inacest caz ti se pare corect ? 

Lasand  la o parte interpretarile pe acest subiect .

Poate nu am fost clar : la subiectul respectiv au scris rezultatul  8 si nu 3 cum era corect in barem ! Si totusi au luat nota 9.60 ,respectiv 9.75 !

 Domnule, contestatiile nu s-au solutionat inca ! Ai inteles gresit.

dan

#5794 Re: Re: Re: Prosti

2016-07-03 06:46

#5792: - Re: Re: Prosti 

 Astept parerea ta despre cazul pe care l-am expus. Ce crezi ca trbuie sa fac ca parinte in acest caz ? Pentru ca este posibil sa existe si alte cazuri in afara de cele 2 concrete pe care le cunosc. Deduc ca unii profesori corectori au incalcat ordinele comisiei cedtrale avantajant incorect anumiti elevi .


Musafir

#5795 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-03 07:46

#5793: dan - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Nu am inteles nimic gresit. Ai afirmat ca notele celor care au semnat aceasta petitie au "sarit" de la 8 la peste 9. Acum ai venit cu precizarea ca notele unora care pretind ca au raspuns cu (8) la acea problema au note peste maximul posibil, in conditiile in care (8) este raspunsul eronat.

Ramane de vazut daca acei elevi au spus adevarul. Daca se confirma, aceasta situatie trebuie adusa de indata la cunostinta forurilor superioare ale sistemului de invatamant, iar profesorii care au luat in considerare raspunsul (8) ca valabil vor suferi consecinte pe masura.

In cazul in care veti avea certitudinea ca lucrurile stau intr-adevar asa, chiar va rog sa intocmiti o sesizare scrisa in acest sens.

 

dan

#5796 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-03 09:52

#5795: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Nu, am spus ca au luat 9.60 si9.75 desi au raspuns gresit la grafic. Normal nu puteau lua peste 9.50 !


Musafir

#5797 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-07-03 10:08

#5796: dan - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

" Sunt copiii care la acest subiect au scris 8, au semnat petitia si au luat 9.60 si 9.75.!"

 

OK, am inteles. Oricum, nu are nimic de-a face cu semnarea petitiei. Pur si simplu se pare ca unii profesori nu au respectat indicatiile de la centru. Daca este adevarat, aceasta situatie nu poate fi lasata asa !

profesorul de matematica

#5798 Re: Re: Re: Re: Re: Re: FRe: Re: Re: Re: aici e locul titlului

2016-07-03 11:31

#5787: - Re: Re: Re: Re: Re: FRe: Re: Re: Re: aici e locul titlului 

 Mai terminati-va in pula mea de romani pareristi. Macar daca va ducea si pe voi capu, dar nu, voi trebuie sa dati dovada de prostie curata. Da-va-n pula mea!

elev

#5799 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: FRe: Re: Re: Re: aici e locul titlului

2016-07-03 11:58

#5798: profesorul de matematica - Re: Re: Re: Re: Re: Re: FRe: Re: Re: Re: aici e locul titlului 

 Ba, dar tu esti un mare bou !!!

Depasesti orice roman !

Pun pariu ca esti un NIMENI !

Daca-i asa o sa raspunzi in stilul tau jegos de fiinta frustrata ! 

mihai

#5800 Re: Re: Re:

2016-07-03 13:13

#1143: #4 - Re: Re:  

 pai sunteti idioti4