Examen National

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Examen National


Musafir

#1626

2016-06-29 13:54

diagrama a fost intoarsa, nu au fost definite cele doua axe asa cum au invatat in programa scolara
Trebuie acceptate ambele variante de raspuns
Marcu Adrian

#1627 Re: Evaluarea nationala

2016-06-29 13:54


Musafir

#1628

2016-06-29 13:54

Copiii sunt derutati de foarte multe lucruri din jurul lor, asa ca merita putina pretuire pentru tot efortul lor, cei care inca il mai fac. Nu este corect sa ii lasam sa se intrebe vesnic unde au gresit si cat i-a costat, cand enuntul are hibe. Daca pretinzi raspuns corect, este obligatorie formularea corecta a enuntului, sau ii vom invata si pe ei ca abuzul poate fi practicat si la nivelul acesta, daca tot merge...
Exigenta cere multa exigenta pentru cel care o pretinde.

Musafir

#1629

2016-06-29 13:54

Intrebarea nu este corect formulata

Musafir

#1630

2016-06-29 13:55

CITITI BINE AICI! DACA TOT SUNTETI ASA TARE IN GURA ASTIA CARE ATI SCRIS 3 SI VA REVOLTATI CA `` CE E ASTA NU V-ATI DAT SEAMA?`` STATI DRQ IN  BANCA VOASTRA. DACA SUNTETI ASA SMECHERI SI DESTEPTI NU V-AR PASA CA PRIMIM NOI 5 PUNCTE IN PLUS PENTRU CA ORICUM NE DEPASITI INTELECTUAL,NU? :)) ADICA 5 PUNCTE IN PLUS PENTRU CEILALTI VA ASIGURA VIICTORIA ORICUM, THAT`S RIGHT ?


Musafir

#1631

2016-06-29 13:55

Sa le fie rușine celor care au făcut subiectele ", știți ce, fraților? Vouă ar trebui sa va fie rușine.  Exercițiul acela cu diagrama nu necesita vreo minte brici, necesita doar putina atenție, însă normal ca trebuie sa veniți aici cu bățul înfipt în c*r și sa comentați, ca de, vorba aia :" Prostul, dacă nu-i fudul, parca n-ar fi prost destul".  

Numai mame revoltate, niște alienate mai neemancipate decât propriii copii și elevii de clasa a VIII-a, viitori inculți ai țării. Dacă tot e atât de neclară diagrama, ia spuneți-mi și mie, cum de alții au putut scrie răspunsul corect? Ei nu au făcut tot 8 ani de matematica? Nu au învățat aceeași materie? Ba desigur ca au făcut-o, doar ca acum simțiți nevoia sa va impuneți prostește pentru 0,5 puncte. E vina guvernului, ce sa zic, dar ia spuneți-mi și mie, în aia 8 ani în care copiii voștri s-au dus degeaba la școală, oare nu au învățat ca notele sunt de la 1 la 10, nu de la 0 la 8? Petiția asta e o prostie care încurajează incultura și prostia, sper din suflet sa nu se întâmple nimic, ar fi nedrept pentru cei care au scris corect! O zi buna!  

P. S.  Pentru cei care au mai văzut mesajul în paginile anterioare și simt nevoia sa comenteze, da, am sa continui sa scriu mesajul pana ce toți ăștia, revoltatii și nedreptatitii or sa îl vadă :) 

Gabriela Dima

#1632 Petitia etica

2016-06-29 13:56

www.petitieonline.com/petitie_pentru_pastrare_a_rezultatului_3_la_en_matematica

Va rog sa semnati aceasta petitie pentru a sustine adevarul si valoarea, nu nonvaloarea. Neatentia se penalizeaza. Daca ar da ministerul toate exercitiile grele, atunci nu ati mai lua nici 6. Asa ca nu mai pretindeti ca din cauza unei banalitati, nu intrati la liceu. Ei bine, probabil ca nu era o banalitate ,ci voi ati tratat-o asa.. deci, vina voastra. Cat despre grafic, era clar 3 raspunsul final. Se poate observa in argumentele petitiei mele ! !!! Va invit sa semnati petitia si m-ati putea ajuta enorm cu un SHARE. Dupa, cand cei cu 8 vor avea note mai mari decat voi, tot voi veti fi cei care vor regreta pentru ca prostia primeaza si nu eticul....,,

 


Musafir

#1633

2016-06-29 13:56

Am semnat aceasta petitie pt ca nu vreau ca acesti copilasi care au invatat ore in sir la matematica, au trecut prin olimpiade cu succes , sa fie depunctati din cauza formularii gresite . Din punctul meu de vedere , persoanele care au facut acest subiect sa fie trase la raspundere.

Musafir

#1634

2016-06-29 13:56

Vreau ca elevii care au dat examenul să aibe sanse egale dacă ex stau 2 variante de răspuns la acel exercițiu.

Musafir

#1635

2016-06-29 13:56

Pt..ca am o fetita care a avut examen..
Anonymus

#1636

2016-06-29 13:56

 eu unul consider ca este 8 ,deoarece... 0 ala ce il considerati voi nota este defapt punctul de intersectie a celor doua drepte...

daca te uiti atent..scrie si in legenda ca numarul elevilor este cel cu negru...

iar daca ar fi fost 3 ar fi trebuit sa ceara si notele  9 si 10 ,nu doar 5....

asa ca macar recunoasteti si acceptati o data ca ati gresit si nu ii mai jigniti pe elevii care au luat 8

chiar ma intristeaza faptul ca romania a ajuns in asa hal..incat sa nu mai putem nici macar sa citim o amarata de diagrama...

 

 

sincer

#1637 complet aiurea!!

2016-06-29 13:57

Decat sa va pierdeti timpul facand si semnand petitii aiurea mai bine ati lua copiii aia si i-ati pune sa invete ceva. Pentru orice mica problema trebuie sa dati vina pe sistem sau pe profesori, dar odrasla voastra sau chiar voi(depinde de cititori) nu stiti nici chestii de baza in matematica.


Musafir

#1638

2016-06-29 13:57

Trebuie sa se ia in considerare ambele variante pentru ca diagrama nu este facuta corect

Musafir

#1639

2016-06-29 13:57

Diagramul,care a fost in examenul,a fost plina cu hiba.Hiba a fost,ca nu am stiut citit numari
Gabriela Dima

#1640 Semnati aceasta petitie de fapt !

2016-06-29 13:57

www.petitieonline.com/petitie_pentru_pastrare_a_rezultatului_3_la_en_matematica

Va rog sa semnati aceasta petitie pentru a sustine adevarul si valoarea, nu nonvaloarea. Neatentia se penalizeaza. Daca ar da ministerul toate exercitiile grele, atunci nu ati mai lua nici 6. Asa ca nu mai pretindeti ca din cauza unei banalitati, nu intrati la liceu. Ei bine, probabil ca nu era o banalitate ,ci voi ati tratat-o asa.. deci, vina voastra. Cat despre grafic, era clar 3 raspunsul final. Se poate observa in argumentele petitiei mele ! !!! Va invit sa semnati petitia si m-ati putea ajuta enorm cu un SHARE. Dupa, cand cei cu 8 vor avea note mai mari decat voi, tot voi veti fi cei care vor regreta pentru ca prostia primeaza si nu eticul. ''


Musafir

#1641

2016-06-29 13:57

Nu vrem sa plătească copiii nostrii pentru incapacitatea ministerului.
Recas

#1642

2016-06-29 13:57

Băi e 3 

Anonim

#1643

2016-06-29 13:57

Terminativa fratilor ce vreti de fapt sa promovati ex cu o nota pe care nu o meritat


Musafir

#1644 Re: Re:

2016-06-29 13:57

#1613: - Re:  

 ce ii mai important sa stii sa citesti un grafic facut corect sau unul facut gresit in care trebuie sa deduci tu care axa ii care?

 


Musafir

#1645 Re:

2016-06-29 13:57

#1590: Anonim -  

 Nu este greseala ministerului ci a elevului care rezolva si se asteapta ca orice exercitiu de la subiectul 1 sa aiba raspuns evident. Daca treci cu superficialitate peste exercitiu atunci risti sa gresesti, nu este vina ministerului si nici a guvernului, ci numai a ta.

 


Anonymous

#1646

2016-06-29 13:57

NU MA NU MA NU MA NU MA NU MA NU MA NU MA NU MA IEI
VISUL TAU CA IO AM PUS 3
SUNTETI GAY
Catalin

#1647

2016-06-29 13:57

Sunteti niste cretini. Cum puteti sa puneti 8 ? dupa logica voastra nota 3 a fost luata de 5 , 9 si 10 elevi ? Sunteti retardati , imi pare rau, dar asta e adevarul . Mai scrie si clar in dreapta , patratelul din legenda. COLOANA = NUMAR DE ELEVI , nu COLOANA = NOTA, este  extrem de logic.  Cretinilor, voi sunteti viitorul Romaniei?


Musafir

#1648

2016-06-29 13:58

Consinder ca ex. a fost ambiguu pt copiii de 15ani.

Musafir

#1649 Re: Re: Re: Re:

2016-06-29 13:58

#1133: EU - Re: Re: Re:  

 Asa e linia îngrosată arată nr elevilor, nu era vorba de nici un zero era originea acelor acel   o.Clar răspunsul e 8.


Musafir

#1650 Re: Re:

2016-06-29 13:58