Vrem iesirea Romaniei din Uniunea Europeana

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Vrem iesirea Romaniei din Uniunea Europeana

Musafir

2016-06-24 15:43

In afara liberei circulații , nimic bun nu ne-a adus UE.Ne-au luat resursele, ne-au inchis fabricile, ne-au umplut de asazisi refugiati, ne-au fortat sa fim colonie. Ne-au fortat sa fim slugi printre straini, ne-au distrus economia. Bravo englezilor ca doresc binele tarii lor, nu doar binele UE, cel dictat de Merkel!!

Musafir

2016-06-24 15:45

Ca poate nu vom mai fi sclavii uniunii
daniellintoiu
Musafir

2016-06-24 15:58

NU ,avem ce pierde si asa cei ce muncesc afara nu au drepturi ,pentru ca nu are cine sa le sustina interesele,si politicul inpreuna cu UE au reusit sa distruga absolut tot si au furat pina si sperantele Romanilor.

Musafir

2016-06-24 15:59

De la început am zis că acest proiect este sortit EȘECULUI

Musafir

2016-06-24 16:11

Pentru ca m am saturat de hotia care o vad in tara asta !Cei care i am votat si care ar fi trebuit sa lupte pentru noi ca sa avem o viata mai buna ,fura pentru ei tot ce pot si ne vind resursele pentru spaga nu in interesul nostru ca si popor !Nu misca si nu fac nimic daca nu au un interes personal sau un cistig ! Am tot ales ba un partid ba altul ,in speranta ca poate ...macar unul dintre ei ne va ridica nivelul de trai ! Si ce au facut toti ,dar absolut toti de la revoluie incoace ? Va spun eu :averi personale ! Toti ,fara exceptie intr un fel sau altul ne au furat pe noi ,pe popor !Ca au dat legi care sa i favorizeze ,ca au facut favoruri ,ca au furat efectiv sau ca au angajat oameni din anturajul sau familia lor in detrimentul altora mai calificati ,ca au luat mita sau au inchis ochii ,nu exista exceptie in clasa politica din romania ,toti au facut ceva la rindul lor ,si astfel toti sint la fel de vinovati pentru situatia actuala .Si cea mai mare greseala a fost impuscarea lui Ceausescu .Trebuia tinut viu ,judecat public si astfel ar fi iesit la iveala toate magariile si toti ar fi platit .Abia dupa aceea am fi avut Democratie !Asa ,avem ce avem ...O tara in care cei cu bani sau putere sint liberi sa faca ce vor ,protejati fiind de lege sau bani !Iesirea din UE ar fi un bun inceput dar nu e suficient ,avem nevoie de legi care sa fie drepte ,corecte si mai ales sa se aplice pentru toata lumea ,fara exceptie ! Adica nu mi se pare normal ca unul care fura o gaina sa stea in inchisoare mai mult ca ala care fura miliarde bani gheata si face pe de alta parte pagube de alte zeci ! Sincer ,daca ar fi lumea dupa mine as stabili o suma maxima ,iar cei ce fura sau fac pagube prin furtul respectiv mai mai mult decit suma maxima ,le as da inchisoare pe viata ,iar pentru persoanelor publice suma asta maxima as fixa o la salariul minim pe economie !

Musafir

2016-06-24 16:20

1. Intrarea in Uniunea Europeana ne-a plasat in pozitia de piata de desfacere, nu de partener.
2. Fondurile europene nu ne-au servit la mare lucru, pentru ca ori au fost deturnate, ori au fost ineficiente, ori au fost pierdute.
3. Legile impuse de Uniunea Europeana nu se pot aplica, in mare parte, si in Romania.
4. Independenta tarii noastre este clar ingradita de servilismul fata de Uniunea Europeana.
5. Nu am beneficiat de niciun avantaj, ci doar am avut angajamente oneroase.
6. Nu am fost primiti in Spatiul Schengen.
7. Suntem, in continuare, monitorizati pe justitie, desi am dovedit ca lupta impotriva coruptiei la varf da rezultate.
8. Suntem considerati in continuare ca membri din lumea a treia.

Musafir

2016-06-24 16:54

UE este sponsorul CORUPTIEI

Musafir

2016-06-24 17:13

am o mie de motive !!!

Musafir

2016-06-24 17:15

Am semnat aceasta petitie pt ca niște dobitocI criminali atentează la viața poporului din care fac și eu parte .tara noastră trebuie apărată cu orice preț ,pt ca avem valori istorice ff importante și care arata cine suntem de unde venim și ce am fost .primul EXEPLU trebuie luat de la unguri ,refuzand împrumuturile de la banca mondiala ,apoi englezii care vor ieșirea din ue.doresc ca tara mea sa nu fie bataia de joc a celorlalte natii care nu sunt în stare sa facă discrepanta intre o coaliție și o relație stăpân -vasal,care România cam are rolul de vasal ,ceea ce nu i-mi comvine .nu vreau ca în românia sa existe proprietari străini ,vreau sa li se taie acest drept .vreau o lege în care s-a nu poți cumpăra ori vinde nimic din romania dacă nu ești născut crescut în România.numai cu masuri și legi de acest gen putem apară România de instrainarea oricărui Bun ex :păduri,pământ,firme românești,imobile etc.. vreau ca nici copii fie ei din orfelinate s-a nu poată fi dați în îngrijirea unor persoane străine decât romani născuți  ,crescuti în ro.vreau ca (,)copii nepoții mei sa se bucure de viață nu sa plătească bani la cei 300 de francmasoni ce ne tot surpa de prin 1600 .

Musafir

2016-06-24 17:28

pentru ca romanii trebuie sa se trezeasca din prostie.

Musafir

2016-06-24 17:40

Oameni buni haideti sa scapam de gunoaiele astea de la UE,haideti sa fim indepebdenti ,pe noi ne ajuta absolut orice.

Musafir

2016-06-24 17:48

UE cea mai nociva "inventie" politica pt.noi....suntem sclavi.ne-am depopulat tara ,am praduit-o de toate asteptind ca UE sa ne faca "europeni"...poate asa vom gospodarii noi de noi avutiile noastre si poporul nostru nu tot sa asteptam si sa speram CE? Globalizarea e razboiul impotriva suveranitati,demnitati popoarelor, tarilor a oamenilor!!! Apropo conceptul de..."drapturile omului"sunt suspendate ,inlocuite cu OBLIGATIA acordarii drepturilor doar : Gay ,Imigranti , Capital bancar ..G8...Familiei gay ,, ateismului..interzic religia mai ceva ca si comunisti...nu darima bisericile le fac Mall-uri ..si strict oprit TOT ce e Religie crestina mai ales....Rusine..Asta NU E EUROPA mea , e o forma de viata tottal nociva...samd...samd...samd

Musafir

2016-06-24 17:53

Acest fenomen nu trebuie realizat doar ca si alti l-au realizat,poporul român a trăit zeci de ani în lipsa de cunoștință despre realizare personală și a crezut,si încă mai crede că această manevră va aduce prosperitate individuală,gresit ,noi trebuia să fim educați în spirit de responsabilitate ,după care era următorul pas inițierea spre capitalism etc.etc!mult de spus dar ,Da de acord cu ieșirea atât din Europa,cat și din circul nato !

Musafir

2016-06-24 17:59

UE = cea mai mare mizerie. Dar trebuie lupta.
Mos Ion Roata
Musafir

2016-06-24 18:15

Decat codas la oras, mai bine fruntas in sat !.....spune o veche zicala romaneasca.

Musafir

2016-06-24 18:40

Nu mai vreau sa fiu sluga pentru Europa, aici muncim, aici sa ramana munca noastra . Atat !

Musafir

2016-06-24 18:43

Cu cat iesim mai repede din cloaca numita UE, cu atat mai benefic pentru romani.

Musafir

2016-06-24 18:54

UE ne-a distrus toate fabricile

Musafir

2016-06-24 19:02

Pt ca m.am saturat de jaf in tara noastra

Musafir

2016-06-24 19:03

sa nu mai fim slugile si cobaii merkeloaiei fmi si ai mUE
Th

#22 Re:

2016-06-24 19:05

#1: -  

Ia zi, boule, unde-s refugiatii aia de care ai fost umplut?

Musafir

2016-06-24 19:07

Sa fim auziti de cei care nu vor acest lucru, de faptul ca inca avem o tara frumoasa si as dori sa fie la fel si pentru copiii nostri.
Andrei Iulian

#24 vai...

2016-06-24 19:07

De-abia astept sa plec din tara asta de ciobani prosti.

N-ati inteles nimic, sper sa muriti in bezna. Nu mi-e rusine ca sunt roman, mi-e groaza.

Musafir

2016-06-24 19:29

UE NU A ADUS NIMIC BUN. NECAZURI, TEROARE SI CONTROL. UE A DISTRUS SI CAPUSAT MAJORITATEA TARILOR. LA FEL CA NATO, SUA, IZRAEL. UE E O ORGANIZATIE MAFIOTA LEGALIZATA DE ELITA MONDIALA...
Facebook