PENSII DE SERVICIU PENTRU FUNCTIONARII PUBLICI

PENSII DE SERVICIU PENTRU FUNCTIONARII PUBLICI / Anunțuri / dezbatere publica / Comentarii


Musafir

#1

2016-06-08 15:27

Doamne-ajuta sa fie ceva si pt.noi!

Musafir

#2

2016-06-09 05:44

Buna ziua stimati colegi,
Consider binevenita initiativa privind "legea salarizarii functionarilor publici". Nu suntem tratati nici bugetarii din companiile nationale dar nici ca edicii, profesorii, politistii etc..celelalte categorii de "bugetari".
Cavou Special

#3 Se dorește: o stare de dezbinare intre categorii, o bataie pt salarii si pensii speciale

2016-06-09 06:33

Aceasta se dorește: o stare de dezbinare intre categorii, o bataie pt salarii si pensii speciale, in loc sa fie o pensie rezonabila in raport maxim/minim de 3/1, la nivel național, iar oamenii să fie mulțumiți de țara lor, să nu mai emigreze și să iși aducă aportul la dezvoltarea economiei samd

nela

#4

2016-06-09 07:00

Buna ziua, Eu am fost functionar public pana in anul 2010 cand s-au facut restructurari masive de dl. Boc. Daca nu lupta cineva si pentru noi, cei care am fost nedreptatiti, adica sa beneficiem de pensie in functie de anii lucrati ca functionari publici, aceasta lege va fi una partinitoare si negreapta. Cine a renuntat de bunavoie la calitatea de functionar public nu trebuie judecat la fel cu cei care au plecat in mod fortat.

 


Musafir

#5

2016-06-16 07:51

Multumim, succes!!