Scrisoare deschisă de susținere a comunității LGBT

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Scrisoare deschisă de susținere a comunității LGBT

Diana G.
Musafir

#101

2016-05-26 12:37

Este important sa ne sustinem semenii. Este uman sa le respectam dreptul de libera exprimare si de asemenea este imperios necesar sa intelegem nevoile lor, pentru ca noi avem posibilitatea de a merge pe strada de mana cu persoana iubita ei nu. De ce sa judeci un lucru pe care si tu l-ai simtit la un moment dat sau inca il simti. Si anume dragostea. Sentimentele nu sunt diferite si nu trebuie sa ne diferentieze.


Musafir

#102

2016-05-26 12:38

Oricine merita fericire, iubire și o viata fără prejudecăți. Mari oameni politici, artiști cunoscuți si scriitori sunt LGBT, dar sunt în continuare admirați pentru decizia și curajul lor. De ce trebuie sa fi o persoana publica pentru nu a fi judecata din cauza orientării sexuale. Pana la urma, aceste familii o sa adopte copiii care se chinuie în orfelinate, din cauza unor "oameni" fără suflet. Toată lumea spune ca România e o tara fără viitor din cauza politicienilor, dar mintea închisă si înapoiați a oamenilor a adus tara în acest stadiu. Mi-e sila sa ma numesc româncă.

Musafir

#103

2016-05-26 12:45

Serios? toata povestea ar fi in felul urmator: Dupa ce popa si calugarul a fost prins ca fiind homosexual sau cel puti practicand in interiorul bisericii si manastirii, homosexualitatea. Tot ei ies acum in strada sa ne spuna ca e contra firii acest comportament? In locul lor as incerca sa promovezi libertatea de exprimare si sa fiu pacifist, dandule credinciosilor buna intelegere si liniste.... Sunt sigur ca printre acele semnaturi sunt multi care habar nu stiu ca ei au semnat pentru a fi impotriva LGBT. Mai ales ca stiim bine cu totii ca moldoveni sunt usor manipulata si in prezent.... O zi buna tuturor!

Musafir

#104

2016-05-26 12:45

Fincă și omozegsualii ie oameni care are sentimente.

Musafir

#105

2016-05-26 12:48

prea multe persoane incearca sa-si bage labele in constitutia asta !

Musafir

#106

2016-05-26 12:49

Imi doresc foarte tare ca aceasta petitie sa stranga un numar de semnaturi care sa depaseasca semnaturile adunate de Bor si asa zisa Coalitie pt Familie. Nu vi se pare ciudat ca exact cei care se declara crestini si se bat cu pumnii in piept ca sunt dreptcredinciosi sunt de fapt cei care instiga la ura si discriminare? Le doresc tuturor sa fie tratati exact asa cum isi trateaza ei semenii. In rest, numai de bine!

Musafir

#107 Re:

2016-05-26 12:51

#103: -  

 pai d'aia fac atata balamuc ! ne f**em, ne f**em da'  nu ne si casatorim !

 


Musafir

#108

2016-05-26 12:53

Pentru sănătatea minții și a sufletului acestui popor.

Musafir

#109

2016-05-26 12:54

Pentru ca am semnat si proiectul de modifiare a constitutiei. Pentru ca e democratie!

Musafir

#110

2016-05-26 12:54

Pentru ca orice ar trebui sa aiba dreptul de a se exprima liber.

Musafir

#111

2016-05-26 12:57

Libera alegere, corect?

Musafir

#112

2016-05-26 12:57

Pentru drepturi egale!



Musafir

#113

2016-05-26 12:59

Am semnat aceasta petitie deoarece cred ca fiecare este stapan pe propriul destin si daca acest lucru il face pe individ fericit,nu ar trebui ar trebui sa i se nege dreptul la fericire. Se vorbeste foarte mult despre libertate. Din punctul meu de vedere si aceasta acceptare a tendintelor sexuale este tot in indemn spre libertare.

Musafir

#114

2016-05-26 13:00

Mi se pare normal
StefanC

#115 Spre civilizatie si progres

2016-05-26 13:02

Da, pentru ca vreau ca Romania sa fie o tara europeana, nu una africana sau araba!


Musafir

#116

2016-05-26 13:04

Consider ca aceasta comunitate, LGBT nu afecteaza in nici un fel societatea, si e chiar benefica, tinand cont de suprapopularea planetei si a tuturor copiilor orfani. De asemenea, nu vad nici o diferenta dintre un cuplu homosexual si unul heterosexual, unica diferenta find prea intima sa fie treaba cuiva. Comunitatea LGBT nu afecteaza societatea moral sau psihic, find persoane imorale si periculoase in egala masura, atat in aceasta comunitate, cat si in restul populatiei.
Interzicerea relatiilor homosexoale este o limitare a dreptului de liberarbitru si mi se pare imoral.
gay_din_comunitate

#117 Re:

2016-05-26 13:08

#1: -  

Comunitatea gay din Romania sa nu se mai planga atata ca e discriminata! Mai intai sa isi faca ordine in propria ograda, adica sa marginalizeze: curvele (cu bani sau fara bani), escrocii, profitorii, mincinosii, pedofilii, cei care stau toata ziua la agatat pe site-uri de profil si isi creeaza zeci de identitati virtuale etc. etc. Sa invete sa traiasca civilizat asa cum traiesc gay-ii din vest, iar dupa aceea sa emita pretentii! Semnat: un gay din comunitate care cunoaste extrem de bine psihologia gay-ilor si promiscuitatea acestei lumi!


Musafir

#118

2016-05-26 13:09

Pentru ca sunt om si cred in oameni.

Musafir

#119

2016-05-26 13:09

Pentru că e nevoie să ne acceptâm unii pe alții.

Musafir

#120 Re: Re:

2016-05-26 13:10

#117: gay_din_comunitate - Re:  

 Simpatic comentariul. Mai ie multe pana acolo dear (wrong writing on purpose). 

gay_din_comunitate

#121

2016-05-26 13:11

Comunitatea gay din Romania sa nu se mai planga atata ca e discriminata! Mai intai sa isi faca ordine in propria ograda, adica sa marginalizeze: curvele (cu bani sau fara bani), escrocii, profitorii, mincinosii, pedofilii, needucatii, cei care nu au alta ocupatie decat sa stea toata ziua la agatat pe site-uri de profil creandu-sio zeci de identitati false, etc. etc. Sa invete sa traiasca civilizat asa cum traiesc gay-ii din vest, iar dupa aceea sa emita pretentii! Semnat: un gay din comunitate care cunoaste extrem de bine psihologia gay-ilor si promiscuitatea acestei lumi!


Musafir

#122

2016-05-26 13:14

Va sustin bwai

Musafir

#123

2016-05-26 13:14

Pentru ca sunt oameni la fel ca noi iar oameni sunt liberi !!!

Musafir

#124

2016-05-26 13:15

Pentru ca toti ar trebui sa avem drepturi egale.

Musafir

#125

2016-05-26 13:24

Pentru că nuputem judeca o persoană cu o orientare sexuală diferită prin prisma bisericii, care ne impune un anumit lucru, iar noi il respectam orbește ca Popa Vasile de la nu stiu ce biserica ne spune ca ajungem in iad. Oamenii sunt oameni, trebuie sa-i iubim si sa le dam libertate, iar noi sa primim inapoi egal.Nu-mi pasa ca o persoana este de alta orientare sexuala, dar imi pasa cand i se interzice sa fie asa cum vrea sa fie.